Update na SL a migration assistant - nevidí můj TM disk

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Uživatelský avatar toncek | pát led 29, 2010 4:57 pm

Update na SL a migration assistant - nevidí můj TM disk

Konečně jsem se dokopal a provedl update na Snow Leoparda. Udělal jsem čistou instalaci s tím, že si přes migration assistant následně vše obnovím.

Problém je v tom, že migration assistant nevidí můj Time Machine disk. Je to NAS, připojený do sítě. Ve finderu ho normálně vidím, připojím se na něj. Co nevidím je však oddíl určený pro Time Machine-ten je skrytý a nelze se na něho dostat jinak než přes TM.

Takže momentálně mám sice čistý systém, ale bez dat. :( Všechny jsou na NASu na oddíle, který nevidím.

Nevítě někdo co bych měl udělat, aby migration assistant viděl ten Time Machine disk a já si mohl zpět obnovit svá data?
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3018
Registrován:
pát led 11, 2008 9:21 pm

Uživatelský avatar ygy | pát led 29, 2010 5:55 pm

Re: Update na SL a migration assistant - nevidí můj TM disk

ale veď normálne nabootuj SL a keď bude bez akého koľvek dáta tak spusti TM a daj iba restore a malo by to fičať .
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1802
Registrován:
stř srp 06, 2008 12:04 am
Bydliště: Žilina

Uživatelský avatar toncek | sob led 30, 2010 1:20 pm

Re: Update na SL a migration assistant - nevidí můj TM disk

Ano, problém je v tom, že SL prostě ten oddíl na tom síťovém NASu nerozpoznal - tzn. pro Time Machine, jakoby neexistoval. Proto, když jsem pustil migration assistant, tak ten disk prostě nenašel.

Říkal jsem si, ok systém je čistě nainstalovaný, tzn. není zde nastavení pro time machine, takže NAS pomocí dodávané utility nastavím pro TM, ten ji pak rozpozná a budu moc obnovit svoje data. Jenže chyba lávky, když jsem toto udělal, tak jakmile se ten NAS disk nastavoval pro TM, tak ten oddíl přemazal! Čili během vteřiny jsem přišel o všechny svá data! Naštěstí jsem ještě nepřeformátoval starý TM disk (klasický 2.5" USB disk), ten když jsem připojil, tak ho migration assistant i TM rozpoznal a mohl jsem jednoduše obnovit z tohoto disku. Ale i tak, to byla pouze 4 měsíce stará záloha, ale furt lepší než nic - aspoň mám zpět nastavení systému a větší část svých knihoven (iTunes, iPhoto), část sice chybí, ale furt lepší než to dělat odznovu..Co mě trápí nejvíc je Parallels Desktop a Windows, protože právě během těchto 4 měsíců jsem dělal na jednom důležitém projektu. Data samozřejmě mám-zálohuju 3x! Nicméně musím znovu nainstalovat, nastavit používané aplikace a ty data dostat zpět.

Takto jsem si jednoduchý proces přechodu na nový OS značně zkomplikoval a přidělal jen zbytečnou práci. :) Měl jsem provést pouze update a ne čistou instalaci.

Pokud by někdo věděl, jak by se mělo správně postupovat, abych mohl příště svá data obnovit ze síťového NAS disku, kde je skrytý oddíl určený pro TM budu jedině rád. Abych příště věděl, nějak to zcela jistě jít musí, jinak by to bylo dost k ničemu..
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3018
Registrován:
pát led 11, 2008 9:21 pm

Uživatelský avatar h4wk3y | sob led 30, 2010 4:57 pm

Re: Update na SL a migration assistant - nevidí můj TM disk

co tedka z NASu vyndat ten disk, pripojit ho naprimo pres USB, obnovit data pomoci nejakeho recovery programu a syncnout?
Posilene dlouhe dobe zpet u iPhonu - iP5 16GB White, odblok s R-SIM 8+
Macbook Pro 13'' 2.26 GHz
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 821
Registrován:
sob bře 28, 2009 8:44 pm
Bydliště: Pardubice

Uživatelský avatar toncek | sob led 30, 2010 5:39 pm

Re: Update na SL a migration assistant - nevidí můj TM disk

To by možná šlo..Nicméně teď už je to jedno, protože na tom NASu už ta záloha není.

Za dnešní odpoledne jsem si vše důležité nahodil zpět ručně, takže pro tentokrát ok. Nicméně pro příště potřebuju najít řešení, že to bude fungovat, tak jak má. :)
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3018
Registrován:
pát led 11, 2008 9:21 pm

Uživatelský avatar h4wk3y | sob led 30, 2010 8:31 pm

Re: Update na SL a migration assistant - nevidí můj TM disk

no kdyz neco vymazes a nic pres to nenahrajes, tak to tam stale je :D... takze bys to mozna jeste obnovil...
Posilene dlouhe dobe zpet u iPhonu - iP5 16GB White, odblok s R-SIM 8+
Macbook Pro 13'' 2.26 GHz
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 821
Registrován:
sob bře 28, 2009 8:44 pm
Bydliště: Pardubice

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Mac OS X a vše kolem něj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé