Gesto na vrácení se ve složce???

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

underbeat | úte říj 11, 2011 9:58 pm

Gesto na vrácení se ve složce???

Zdravím, asi měsíc jsem šťastným majitelem macbook pro a již jsem si zvykl na většinu gest na touchpadu. Chybí mi ale docela nějaké gesto na vracení se ve finderu např. o složku zpět, jako třeba tlačítkem backspace jako tomu je u win. Prostě najetí kurzorem na šipečku zpět vlevo nahoře okna mi přijde strašně zdlouhavý. Je na to nějaký tríček? Děkuju moc :)
Host
Host
 
Příspěvky: 56
Registrován:
čtv pro 10, 2009 10:56 pm

Uživatelský avatar VojtaBeton | úte říj 11, 2011 10:06 pm

Re: Gesto na vrácení se ve složce???

Třemi prsty po trackpadu doleva/doprava. Navíc okna mají setrvačnost, pokud švihneš dvěma prsty dolů, nebo nahoru. Taky se podívej do System Preferences –> Trackpad, tam je nastavení gest.
 iPhone 4 16GB Black O2 CZ
 iPhone 5s 32GB Gold O2 CZ
Apple WATCH Sport
MacBook Pro (Unibody) 15,4. Intel Core 2 Duo 2,53 GHz. 8 GB DDR3 SDRAM (1333MHz). OS X El Capitan 10.11.4 Beta
 Apple TV
 Magic Mouse
 Wirelles Keyboard
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 156
Registrován:
sob led 01, 2011 5:23 pm
Bydliště: Praha

underbeat | stř říj 12, 2011 7:04 am

Re: Gesto na vrácení se ve složce???

Díky za info. Ale předpokládám že jsi mě špatně pochopil. Nejde mi o přepínání oken (obrazovek), ale o např. vrácení se ve finderu o složku zpět. Jinak všechny gesta v nastavení pro touchpad mám aktivní. Používám i magic mouse, tak třeba by to šlo i tam. Ale prostě to nemůžu najít :/
Host
Host
 
Příspěvky: 56
Registrován:
čtv pro 10, 2009 10:56 pm

Uživatelský avatar iTukan | stř říj 12, 2011 7:50 am

Re: Gesto na vrácení se ve složce???

Ale Vojta to napsal dobre. Taky to mam na tri prsty doleva/doprava na trackpadu a na dva prsty na magic mouse.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  AW4 
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3019
Registrován:
sob úno 07, 2009 5:54 pm
Bydliště: Židlochovice

Uživatelský avatar SteveJSF | stř říj 12, 2011 8:03 am

Gesto na vrácení se ve složce???

Mne to teda nefunguje - zadne gesto pro prochazeni slozkami nebo okny ve Finderu.
Jinak je rozdil v prochazeni o slozku zpet a o okno zpet. Sipecky vlevo nahore (standardne) slouzi k prochazeni okny.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1923
Registrován:
úte lis 04, 2008 1:37 am

underbeat | stř říj 12, 2011 9:23 am

Re: Gesto na vrácení se ve složce???

SteveJSF píše:Mne to teda nefunguje - zadne gesto pro prochazeni slozkami nebo okny ve Finderu.
Jinak je rozdil v prochazeni o slozku zpet a o okno zpet. Sipecky vlevo nahore (standardne) slouzi k prochazeni okny.

jj, přesně tak, ve finderu mi gesta taky nefungují… fungují v přepínání oken a taky v Safari… jinak magic mouse mám taky na 2 prsty
Host
Host
 
Příspěvky: 56
Registrován:
čtv pro 10, 2009 10:56 pm

Uživatelský avatar VojtaBeton | stř říj 12, 2011 9:35 am

Re: Gesto na vrácení se ve složce???

underbeat píše:Díky za info. Ale předpokládám že jsi mě špatně pochopil. Nejde mi o přepínání oken (obrazovek), ale o např. vrácení se ve finderu o složku zpět. Jinak všechny gesta v nastavení pro touchpad mám aktivní. Používám i magic mouse, tak třeba by to šlo i tam. Ale prostě to nemůžu najít :/


Ty máš Liona že? Protože tam už je to s těmi gesty jinak. Já to popisoval pro Snow Leoparda.
 iPhone 4 16GB Black O2 CZ
 iPhone 5s 32GB Gold O2 CZ
Apple WATCH Sport
MacBook Pro (Unibody) 15,4. Intel Core 2 Duo 2,53 GHz. 8 GB DDR3 SDRAM (1333MHz). OS X El Capitan 10.11.4 Beta
 Apple TV
 Magic Mouse
 Wirelles Keyboard
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 156
Registrován:
sob led 01, 2011 5:23 pm
Bydliště: Praha

underbeat | stř říj 12, 2011 10:13 am

Re: Gesto na vrácení se ve složce???

Ano, mám Liona. Tak to se tedy omlouvám.
Každopádně tedy nevím proč u nové verze systému vyřadili tohle skvělé gesto :(
Host
Host
 
Příspěvky: 56
Registrován:
čtv pro 10, 2009 10:56 pm

Uživatelský avatar iTukan | stř říj 12, 2011 10:20 am

Re: Gesto na vrácení se ve složce???

Tak jsem to jeste otestoval...
Používám Liona a TotalFinder. Tři prsty jsou jako jinde v systemu krok zpět a krok dopředu (TotalFinder, Firefox, Chrome... všude stejné gesto). Omlouvám se za předešlou dezinformaci, je to dáno TotalFinderem.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  AW4 
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3019
Registrován:
sob úno 07, 2009 5:54 pm
Bydliště: Židlochovice

hachetoeur | stř říj 12, 2011 2:55 pm

Re: Gesto na vrácení se ve složce???

Diky za info, tato funkce mi taky chybi, tudiz snad TotalFinder pomuze
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 133
Registrován:
ned zář 14, 2008 8:52 pm

Uživatelský avatar eXell | stř říj 12, 2011 4:03 pm

Re: Gesto na vrácení se ve složce???

Je to tedy doopravdy tak, že v Lionu nefunguje gesto na "tam/zpět" ve finderu? Spolu se zrušením gesta 4 prstů nahoru pro zobrazení plochy se mi Lion hnusí stále víc. Jestli Apple integruje iCloud do SL, tak si ho ani nebudu instalovat. :evil:
iPhone 6 64GB SG
Macbook Pro 13 2010
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 293
Registrován:
sob led 23, 2010 11:02 am

Uživatelský avatar VojtaBeton | stř říj 12, 2011 4:11 pm

Re: Gesto na vrácení se ve složce???

Z úplně stejného důvodu nechci také přecházet. Zrušení gest mi vadí. Používat Mac bez nich si nedokážu představit. TotalFinder je nějaká aplikace/utilita, která tato gesta v lionu vrací zpět?
 iPhone 4 16GB Black O2 CZ
 iPhone 5s 32GB Gold O2 CZ
Apple WATCH Sport
MacBook Pro (Unibody) 15,4. Intel Core 2 Duo 2,53 GHz. 8 GB DDR3 SDRAM (1333MHz). OS X El Capitan 10.11.4 Beta
 Apple TV
 Magic Mouse
 Wirelles Keyboard
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 156
Registrován:
sob led 01, 2011 5:23 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar SteveJSF | stř říj 12, 2011 4:45 pm

Gesto na vrácení se ve složce???

V Lionu je na zobrazeni plochy jine gesto - tri prsty rozjet od sebe. Ctyrmi prsty nahoru se dostanes do ... tusim Activities? No neco jako ve SL bylo Spaces.

Ctyrprsta gesta me docela stvou - to prechazeni mezi obrazovkami. Casto drzim v ruce tuzku a udelat s ni ctyrprste gesto dost dobre nejde. Proc na to nestaci triprste? Jde to nastavit, ale pak bych prisel o triprste gesto pro posouvani souboru, oznacovani vice souboru apod. Proc tohle nejde nahradit dvouprstym gestem? To je v tomhle pripade nevyuzite. Zlate ovladani na starem MB se SL - posouvani a oznacovani jednim prstem stylem tap&hold.

To Beton:
TotalFinder je hlavne neco jako nadstavba Finderu - moznost dvou tabu v jednom okne, funkce Cut (vyjmout), moznost razeni ve stylu nejdriv adresare a pak az soubory (jako ve Win) a zrejme taky ty moznosti s gesty.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1923
Registrován:
úte lis 04, 2008 1:37 am

dzouzy | stř říj 12, 2011 5:34 pm

Re: Gesto na vrácení se ve složce???

Mně tři prsty ve finderu na Lionu fungují úplně stejně jako na SL, normálně tři prsty doleva o složku zpět a tři prsty doprava o složku vpřed.
Host
Host
 
Příspěvky: 27
Registrován:
úte zář 08, 2009 7:41 am
Bydliště: Ostrava

underbeat | pát říj 14, 2011 11:55 am

Re: Gesto na vrácení se ve složce???

Tak už jsem si nainstalovat Total Finger a je opravdu o něco propracovanější než klasický finder. Ale pořád mi nejdou nastavit gesta pro vracení se ve složce. Poradíte mi prosím někdo jak na to? V nastavení finderu to nemůžu najít. Děkuju moc
Host
Host
 
Příspěvky: 56
Registrován:
čtv pro 10, 2009 10:56 pm

Uživatelský avatar iTukan | pát říj 14, 2011 11:59 am

Re: Gesto na vrácení se ve složce???

Předvolby systému > Trackpad > Další gesta > Přejetí mezi stránkami - nastav si jak to chceš
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  AW4 
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3019
Registrován:
sob úno 07, 2009 5:54 pm
Bydliště: Židlochovice

underbeat | pát říj 14, 2011 12:14 pm

Re: Gesto na vrácení se ve složce???

Díky :)
Jenom zase trošku poupravím. Vracení se mezí složkami lze i bez Total Finderu, ale musím být v nastavení trackpadu nastaveno přejíždění mezi aplikacemi 4 prsty a mezi stránkami 3 prsty :)
Jinak v Total Finderu mi pak přijde hodně dobrá funkce--vyjmout--kterou jsem dříve postrádal
Host
Host
 
Příspěvky: 56
Registrován:
čtv pro 10, 2009 10:56 pm

BEnY23 | úte úno 21, 2012 2:55 pm

Re: Gesto na vrácení se ve složce???

Ahoj, řešil jsem stejný problém a vyřešil pomocí super utilitky BetterTouchTool, kde lze nastavit spoustu užitečných věcí navíc.
 

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Mac OS X a vše kolem něj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé