Problém s automatickým přechodem do režimu spánku

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Telurus | úte led 17, 2012 9:22 am

Problém s automatickým přechodem do režimu spánku

Mám Mac mini (model 2011), OS X Lion 10.7.2. Mám problém s automatickým přechodem Maca do režimu spánku. V systémovém nastavení Úspora energie mám nastavený konkrétní interval uspání (např. po 10 minutách nečinnosti spánek a vypnutí monitoru) a funguje pouze vypínání monitoru. Mac se neuspí nikdy(po žádném čase). Zkoušel jsem vypnout všechny aplikace, aby to neovlivňovala nějaká spuštěná na pozadí, bez efektu. Poté jsem zkoušel v Monitoru aktivity sledovat procesy a všiml jsem si, že v intervalu 5-10s dochází k periodickému zápisu na harddisk (krátký zápis malého množství dat).

Nevím ale jak zjistit, která aplikace/proces toto způsobuje (indexace disku pro vyhledávání zřejmě ne, protože MAC běží již cca týden)? Dělá vám to také? Mohlo by to být důvodem nepřechodu do spánku? Nějaký nápad? Děkuji.
Host
Host
 
Příspěvky: 41
Registrován:
úte dub 13, 2010 5:34 pm

Lincoln Six Echo | úte led 17, 2012 9:49 am

Re: Problém s automatickým přechodem do režimu spánku

A s vypnutými aplikacemi třetích stran po restartu se ti uspí? Asi nezbývá nic jiného, než zkoušet která aplikace ti tam vázne.
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3739
Registrován:
pát čer 25, 2010 8:53 pm

Telurus | úte led 17, 2012 9:55 am

Re: Problém s automatickým přechodem do režimu spánku

Zkoušel jsem pouze vypnout apps cmd+Q, neresetoval jsem, takže vyzkouším. Jak to je s tím pravidelným zápisem na disk (cca po 5-10 s u mě dochází k zápisu na HDD)? Je to normální nebo mám řešit?
Host
Host
 
Příspěvky: 41
Registrován:
úte dub 13, 2010 5:34 pm

Lincoln Six Echo | úte led 17, 2012 10:13 am

Re: Problém s automatickým přechodem do režimu spánku

Jestli máš plnou RAM, tak je to možné. Asi máš 2GB co? Pokud ano, upgraduj na 8 GB. Stojí to pár korun a výměna je v minim snadná.
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3739
Registrován:
pát čer 25, 2010 8:53 pm

Uživatelský avatar rony | úte led 17, 2012 12:05 pm

Re: Problém s automatickým přechodem do režimu spánku

Toto iste robí aj mne. mac mini early 2009, Snow Leopard.

Nakoniec som sa dopatral k tomuto: mam spustene aplikacie, ktore neustale "pracuju" a hrabu sa po disku, tym padom brania pocitacu ist na Sleep.

Zarucene to sposobuje Firefox, Adium a mozno aj nejake dalsie.

Sranda je, že ked nastavim Sleep na pevny cas (napr. o 02:00 v noci), tak poslusne sa uspi nech sa deje, co sa chce.

Riesenie som nenasiel, skumal som ako "ukľudniť" Firefox nejakymi intervalmi, ktorymi si uklada cache otvorenych zaloziek (naozaj to robi a dost často, dokonca ten subor vytrvale narasta).

Podotykam, ze som do neho dal 8 GB RAM a rozhodne sa nic nezmenilo.

Akonahle teda mam nula spustenych app, tak mac mini sleepne ako by som chcel.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Telurus | úte led 17, 2012 12:16 pm

Re: Problém s automatickým přechodem do režimu spánku

add eRiper: Ne RAMky mám rovnou 8GB, využil jsem akci za 1000,- Kč v iWorldu (kupováno cca před 14-ti dny).

add rony: Tak to se nám to chová podobně. U mě ovšem nepřejde do sleep ani když shodím všechny apps (tedy ukončím spuštěné přes cmd+Q)

Dnes ještě vyzkouším jak se chová, když Liona nastartuji v Safe módu...
Host
Host
 
Příspěvky: 41
Registrován:
úte dub 13, 2010 5:34 pm

Uživatelský avatar rony | úte led 17, 2012 2:23 pm

Re: Problém s automatickým přechodem do režimu spánku

ano, ja som bol dlho v stave ako ty, za boha neviem zistit, preco nesleepne. Dlho som kombinoval spustene appky, ale az po case som obvinil Firefox a mozno to Adium. Bohuzial som si to skomplikoval roznymi prepinacmi v Control Paneli OS X.

co aktivovane zalohovanie a podobne appky, ktore nebezia zrovna vo velkom okne? Nejake USB zariadenia a pod.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Telurus | stř led 18, 2012 8:51 am

Re: Problém s automatickým přechodem do režimu spánku

Zkoušel jsem včera v Safe módě, stále stejné. Potom jsem resetoval do normálního režimu, povypínal všechny apps a pod root uživatelem v terminálu spustil fs_usage. Z výstupu terminálu je patrné, že proces launchd zapisuje každých 30s na HDD (operace WrData a WrMeta[async]).
Na diskusních stránkách Applu je těchto případů více, bohužel bez uspokojivé odpovědi ze strany Applu a bez řešení (uvádějí, že ani čistá instalace OS X nepomohla problém odstranit).

Pokud by někdo uměl dešifrovat mnou výše uvedený výstup z terminálu budu rád.

to rony: Ne, vše co jsem mohl, tak jsem zavřel. Zálohování zatím nemám řešeno a USB taky odpojeno. Bluetooth myš mi naopak MACa probouzela (i přes zakázané probouzení bluetooth zařízením), ale to jsem vyřešil tím, že ji vypínám.

Nevím jak hodně vadí tyto pravidelné zápisy disku (zda-li mám nebo nemám řešit)? Ještě asi zkusím čistou instalaci/přeinstalaci a uvidím...
Host
Host
 
Příspěvky: 41
Registrován:
úte dub 13, 2010 5:34 pm

Honza07 | ned úno 26, 2012 11:32 pm

Re: Problém s automatickým přechodem do režimu spánku

Řeším tu samou věc u iMaca Core 2 Duo (Snow Leopard) a iMaca i5 (Lion). Nastavim usnutí třeba po 1 minutě nečinnosti a nic, neusnou. Objevil už někdo řešení? Díky
 

libioo | stř úno 29, 2012 2:44 pm

Re: Problém s automatickým přechodem do režimu spánku

skuste v terminaly prikaz "pmset -g assertions" , ukaze vam ktore processy vam zabranuju prechodu do sleep mode (napriklad itunes ked je zapnuta hudba :))
iPhone 4s (white) 32Gb non-jailbreak
iPad 2 32GB (black) 3G non-jailbreak
Macbook Air 13" mid-2011
Host
Host
 
Příspěvky: 17
Registrován:
ned zář 12, 2010 4:46 pm

Honza07 | čtv bře 01, 2012 7:36 am

Re: Problém s automatickým přechodem do režimu spánku

Díky za radu. Zkusil jsem to přes ten Terminál a vždy to vypíše toto (a to i když úmyslně pustim hudbu v iTunes a přes Safari zapnu online rádio):

Assertion status system-wide:
ChargeInhibit 0
NoDisplaySleepAssertion 0
CPUBoundAssertion 0
EnableIdleSleep 1
NoIdleSleepAssertion 0
DisableInflow 0
DisableLowPowerBatteryWarnings 0
No Assertions.
 

libioo | pát bře 02, 2012 10:37 am

Re: Problém s automatickým přechodem do režimu spánku

hmm ... no tak to teda fakt neviem :( ... ja ked mam zapntu hudbu tak ten vypis vyzera nasledovne :

Libor-MacBook-Air:~ libioo$ pmset -g assertions

Assertion status system-wide:
ChargeInhibit 0
PreventUserIdleDisplaySleep 0
PreventUserIdleSystemSleep 1
NoRealPowerSources_debug 0
CPUBoundAssertion 0
EnableIdleSleep 1
PreventSystemSleep 0
DisableInflow 0
DisableLowPowerBatteryWarnings 0
ExternalMedia 1

Listed by owning process:
pid 19: [0x0000012c00000013] ExternalMedia named: "com.apple.powermanagement.externalmediamounted"
pid 107: [0x0000012c0000006b] PreventUserIdleSystemSleep named: "com.apple.audio.'AppleHDAEngineOutput:1B,0,1,1:0'.noidlesleep

takze aj vidno ze co zabranuje spanku - PreventUserIdleSystemSleep 1
iPhone 4s (white) 32Gb non-jailbreak
iPad 2 32GB (black) 3G non-jailbreak
Macbook Air 13" mid-2011
Host
Host
 
Příspěvky: 17
Registrován:
ned zář 12, 2010 4:46 pm

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Mac OS X a vše kolem něj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé