Messages - náhrada iChatu

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Uživatelský avatar cuting | čtv úno 16, 2012 5:25 pm

Messages - náhrada iChatu

Vysla aplikace pro macosx - Messages . Je to náhrada iChatu . Je to zatim Beta, ale nevypada to spatne. Link pro stazeni je zde :
http://www.apple.com/macosx/mountain-li ... ages-beta/
Zkusenosti piste sem, ja osobne zatim zadne referovat nemohu, jsem mimo hlavni pocitac. :)
 Apple hračky 
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 2259
Registrován:
úte čer 07, 2011 8:45 pm
Bydliště: Praha

Saddako | čtv úno 16, 2012 9:15 pm

Re: Messages - náhrada iChatu

V ramci iMessage prostredi je to docela prima. Pri pokusu napsat zpravu na "adresu" ktera nema prirazeno iMessage adresu vybehne jen nicnerikajici vykricicek ze zpravu odeslat nelze aniz by to nabidlo moznost odeslat na jinou adresu daneho kontaktu.
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.3
iMac 27" 3.0GHz/8GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.3
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.3
iPhone guru
iPhone guru
 
Příspěvky: 1097
Registrován:
stř čer 18, 2008 8:08 pm
Bydliště: Krajina za zrcadlem

smoldik | čtv úno 16, 2012 9:45 pm

Re: Messages - náhrada iChatu

Hodne me stve, ze kdyz si píšu přes iMessage z Macu s kámošem, tak mi vedle neustále zvoní iPhone - nová zpráva. To není moc vychytané, nebo mám něco špatně nastaveno? :)
MacBook Pro 13" (2017)
iPhone XS Max 256 GB Gold
https://twitter.com/smoldik
iPhone guru
iPhone guru
 
Příspěvky: 1082
Registrován:
ned čer 21, 2009 7:10 pm

kotelník | čtv úno 16, 2012 9:48 pm

Re: Messages - náhrada iChatu

jj, to samé jsem řešil, aby mi nechodilo všechno na iPhone a zároveň na iPad, ale nakonec jsem usoudil, že to nastavím zpět, aby to chodilo všude... protože když si s někým začneš psát kupř na macu a musíš odejít, neřekneš mu to a on Ti bude stále psát na ten mac a Ty si až pozdě uvědomíš, že psal jinam...(za tuto větu se stydím)

prostě máš všechno všude stejné, dle mého je to lepší...

Stačí změnit mejlovou adresu v nastavení...
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2935
Registrován:
úte čer 30, 2009 3:00 pm

smoldik | čtv úno 16, 2012 10:04 pm

Re: Messages - náhrada iChatu

Jasně, samozřejmě chci, aby všechna zařízení byla synchroznizována a zprávy viditelné na všech zařízeních. Ale nedovedu si představit, až si koupím iPad a ten bude společně s iPhonem ležet na stole vedle Maca, ze kterého si s někým budu psát přes iMessages. To mi bude řvát o nově příchozí zprávě Mac, iPhone i iPad?
To mi přijde nevychytané. Bylo by fajn, kdyby to nějakým způsobem rozpoznalo, že iPhone i iPad jsou momentálně zhasnuté a aktivní je jen Mac a zprávy si to natahalo až v momentě, kdy je rožnu. Takhle se z toho zblázním, když mi tu budou řvát tři zařízení, jakmile mi někdo napíše. :)
MacBook Pro 13" (2017)
iPhone XS Max 256 GB Gold
https://twitter.com/smoldik
iPhone guru
iPhone guru
 
Příspěvky: 1082
Registrován:
ned čer 21, 2009 7:10 pm

kotelník | čtv úno 16, 2012 10:19 pm

Re: Messages - náhrada iChatu

no to bychom asi chtěli trochu moc :-) je fakt, že já iMessage využívám tak jakože jo, ale není to nikdy chat na dlouhé hodiny... Na to znám moc málo lidí applařů :-(
U mě je to takhle vtipné u každého mejlu, připomínky atd...
To je vždy jak ozvěna... píp...píp...píp :-D
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2935
Registrován:
úte čer 30, 2009 3:00 pm

smoldik | čtv úno 16, 2012 10:42 pm

Re: Messages - náhrada iChatu

No, to právě nechci. Navíc to určitě solidně ždíme baterku u iPhone. :) Ale chápu, že něco takovýho by bylo složitě proveditelný.
MacBook Pro 13" (2017)
iPhone XS Max 256 GB Gold
https://twitter.com/smoldik
iPhone guru
iPhone guru
 
Příspěvky: 1082
Registrován:
ned čer 21, 2009 7:10 pm

Uživatelský avatar cuting | čtv úno 16, 2012 11:05 pm

Re: Messages - náhrada iChatu

Tak jsem to zkusil a zatim jsem dost "rozpacity". Docela mi vadi, ze kdyz mi nekdo posle zpravu na pocitac, ze se zobrazi i na telefonu. Muze to byt nekdy dobre, ale pro mne je to nezadouci. Pak jsem cekal, ze pujde pres message posilat SMS z pocitace, pripadne je i na pocitaci cist, ale opet to nejde. Pritom sveho casu , asi pred peti lety, mozna i dal, to slo, SMS se posilali z macu primo z adresare pres BT sparovany telefon. Nechapu, proc to apple tenkrat zrusil, PC to umoznuji dodnes. Navic nemam ani prehled , kdo je online, dale se mi nacetla historie chatu az za rok dozadu a nejde promazat od plevelu atd. Takze i kdyz jsem na adium a mam messages v pocitaci vypnute, tak mi dal chodi vsechny zpravy od znamych , co maji macy,nejen na Adium, ale i na telefon a netusim, kde tu blbost vypnout...Zkratka pro mne docela zklamani. A jako bonbonek, aplikace nejde z pocitace smazat, pocitac mi hlasi, ze je soucasti systemu a ze ji neni mozne odstranit. :(
 Apple hračky 
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 2259
Registrován:
úte čer 07, 2011 8:45 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar DD_ | pát úno 17, 2012 8:02 am

Messages - náhrada iChatu

Lidi je to beta, takze ma jeste spoustu much.
To dorucovani na x zarizeni najednou je na jednu stranu super, muzu vzit telefon a pokracovat v konverzaci zapocate na macu, na 2. stranu to ze krici x zarizeni kde mam stejnej imessage ucet je dost na nic. Navic imessage nekde je svazane s telefonnim cislem nekde s emailem. Takze v iphone mam tedka mezi zpravama 2x kamose podle toho jestli mi to poslal na telefoni cislo nebo na email. Kdyz to posle na telefonni cislo tak to dojde jen do iphonu atd. Maji jeste co ladit.
---
iPhone 7
iPad Mini Retina / iPad Pro 9.7" + Apple Pencil
Macbook Pro 13" 2017
iMac 21.5" late 2012
Apple Watch 3 Sport 42mm
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1321
Registrován:
čtv srp 12, 2010 12:48 pm

Uživatelský avatar Barberry.pha | pát úno 17, 2012 8:59 am

Re: Messages - náhrada iChatu

A nevim proc by Message nemeli jit odinstalovat, primo v prvni zalozce ve Zpravach je moznost odinstalovat Betu,

u iphonu prijmam iMessage na svoje cislo a svuj mail, jako ID mam mail, aby mi nechodily zpravy zaroven i na ipad tak jsem na nem dal na jinaci mail adresu a tak samo to udelam i na macovi, pokud nebudu chtit aby mi chodily zpravy jak na iphone tak ostatni iDevice, nebo stejnou jako mam na iphonu aby se mi zobrazovali vsude a bylo jedno odkud bych psal.
Nevim co je na tom k nepochopeni a jak byste to chteli udelat aby se vam zobrazovali vsude zpravy a pritom by to nepipalo, pipaji pouze prichozi zpravy.
A hlavne je to beta takze do finalni podoby to muze mit v nekterych vecech jeste daleko.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

smoldik | pát úno 17, 2012 10:13 am

Re: Messages - náhrada iChatu

To tu chápe samozřejmě každej... Jenže pokud budu mít na každým iDevice jiný ID - tak člověk, co mi bude chtít napsat, si bude vybírat ze třech různých ID. A co když na jednom zrovna nebudu dostupnej? Navíc pak nebudu mít synchroznivaný konverzace.
Tady jde jen o to, že když mám uspaný iPhone a iPad a píšu si na Messages z Macu, tak obě zařízení řvou jak potrhlý při každý nový příchozí zprávě. Bylo by fajn, kdyby Apple implementoval nějaký rozpoznání, že momentálně mám aktivní okno Messages na Macu a iDevices spí, tak aby zazvonily třeba jen jednou a pak už zůstaly zticha.
MacBook Pro 13" (2017)
iPhone XS Max 256 GB Gold
https://twitter.com/smoldik
iPhone guru
iPhone guru
 
Příspěvky: 1082
Registrován:
ned čer 21, 2009 7:10 pm

Uživatelský avatar DD_ | pát úno 17, 2012 10:32 am

Re: Messages - náhrada iChatu

Jj, jako mit 3 ruzne adresy, tak to tomu cloveku co ti chce napsat pak 3 ruzne adresy nabidne. A u nich neni napsan tvuj status (jestli jsi zrovna online na macu, nebo ipadu), takze on si musi na zaklade nevim ceho vybrat kam ti to posle, coz je nesmysl.
Jako podle mne ma mit proste jedno ID, na to to poslat a apple podle nejakeho (zatim jsem moc neprisel na to jakej by byl ideal) modelu rozhodnout, na ktera zarizeni a jak ma onu zpravu dorucit.
---
iPhone 7
iPad Mini Retina / iPad Pro 9.7" + Apple Pencil
Macbook Pro 13" 2017
iMac 21.5" late 2012
Apple Watch 3 Sport 42mm
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1321
Registrován:
čtv srp 12, 2010 12:48 pm

Uživatelský avatar cuting | pát úno 17, 2012 10:52 am

Re: Messages - náhrada iChatu

No, tak jsem to dal pryč, naštěstí to skutečně jde.Počkám na finální versi. Ale už teď vím, že je to poměrně dost nedotažené a osobně budu hodně opatrný. To, že řvou všechna zařízení je první věc, co mi vadí. Pak je nedotažená kompatabilita s ostatními podobnymi programy v ramci Apple. Například, teď ,když jsem se vratil k iChatu , není možné komunikovat obrazem a zvukem s někým, kdo má messages, jeho kamerka je prosvicená a obraz a zvuk není dostupný. Stejně tak z FaceTime , tam se dovolam s obrazem a zvukem jen na telefon, ale už ne na počítač. FaceTime si evidentně s messages nechce povídat.Takže pokud ma někdo z přátel nové messages ,ale už ne iChat a nebo FaceTime, tak se mu na messages z iChatu ani z FaceTime nedovolate. Překvapuje mne, že nejsou tyto programy kompatabilní ani v rámci Apple aplikací. :( A docela mi vadí, že nemám přehled, kdo a na čem je daný okamžik online. No a to posílání SMS z prostředí počítače by také mohli vrátit. Přes BT to šlo přímo z adresáře v pohodě, nechápu stále, proč to zlikvidovali. Jistě, je to Beta, ale poměrně "zmatená" , a soudě podle reakci na ni na apple diskusich to bylo poněkud uspěchané. Nejsem zdaleka jediný, kdo to dal pryč. Ale snad, až to doladí, to bude lepší. I když , v poslední době Apple dělá více podobných botiček a některým jeho krokům ne vždy všichni "rozumí" ... :wink:
 Apple hračky 
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 2259
Registrován:
úte čer 07, 2011 8:45 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar martindudek | pon úno 20, 2012 9:16 am

Re: Messages - náhrada iChatu

Je to beta lidi. Mě například FaceTime funguje v pohodě. To že není vidět lidi co jsou online je taky celkem pochopitelné, protože v momentě kdy se koukneš, by musely všechny telefony přímout dotaz a odeslat odpověď. V telefonu taky občas vidím, že přítelkyně je modrá (je online i když vím že není) a když zprávu odešlu, tak to asi 5 minut čeká na doručení a když jí není možné doručit sms pomocí imessage odešle jí normálně jako sms. Ono ti to zjistí jenom nedávnou aktivitu toho člověka např. v minulé hodině, když si s ním delší dobu nepíšeš. Je pravda že teď je bublina u každého modrá, což je matoucí, ale myslím, že to opraví...
Jo a mě se zase po zavření (ne vypnutí) aplikace neuloží historie i když by měla. Prostě je to testovací verze a od toho je support applu abychom to hlásili :-). A kdo nechce testovat, ať si počká...
MacBook Pro mid 2009, Iphone 4 16Gb
Host
Host
 
Příspěvky: 101
Registrován:
čtv bře 31, 2011 11:21 am
Bydliště: Severní Morava

FraZI | pon úno 20, 2012 3:15 pm

Re: Messages - náhrada iChatu

Já mám problém trošku jiný.
V některých případech mi odpovědi chodí jen do iPhone nebo jen do Macka?
Kontroloval jsem si nastaveni v iP a mám tam jak telefonní číslo, tak i Apple ID.
Předem díky za radu, co dělám blbě.
FraZI
 

Uživatelský avatar kiciN | pát čer 22, 2012 9:21 am

Re: Messages - náhrada iChatu

Sice jsi to tady psal dávno, ale zrovna jsem s tím měl problém a řešil jsem to.
Problém je v tom že je to prozatím Beta, koliduje to s zasílaním na zařízení, mě třeba přestaly úplně chodit imessage na mobil, po odinstalováni funguje všechno OK, asi si musíme počkat na full :)
iPhone 6 64 GB space grey
MacBook Air 13' early 2015
history: iPhone 5S, 5, 4S, 4, 3GS, 3G
Host
Host
 
Příspěvky: 123
Registrován:
úte zář 14, 2010 11:26 am
Bydliště: Brno

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Mac OS X a vše kolem něj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé