Printscreen

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

chester | ned úno 19, 2012 8:04 pm

Printscreen

Zdravim, snazil jsem se googlit a vsemožně stim zapasit mám iMac druhy den a potreboval bych print screen jasne cmd shift 4 ale ten obrazek se uklada a navic se delá vyrez jakej vyberu, popripadě ofotit celou plochu ale nejde to nějakým způsobem ochočit abych udělal print screen a pak například v photoshopu cmd+v aby se to tam vlozilo ? :)

Díky
Host
Host
 
Příspěvky: 57
Registrován:
pát kvě 16, 2008 3:07 pm

kotelník | ned úno 19, 2012 8:29 pm

Re: Printscreen

cmd + shift + 3 dělá celou plochu...
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2935
Registrován:
úte čer 30, 2009 3:00 pm

chester | ned úno 19, 2012 8:42 pm

Re: Printscreen

Tohle umim, udela mi to screen plochy a ulozi se na plochu a me zajimalo jesli jde nejak udelat aby se to ulozilo pod cmd+c a v photoshopu jsem dal cmd+v a bylo to tam. Tak jak je to na windowsech udela se printscreen pak otevres malovani a ctrl + v a je to tam.

Kazdopadne muj druhej dotaz smeruje na otvirani obrazku mam obrazek neco.psd a otvira se mi to defaulne v photoshopu a chtel bych aby se PSD soubory otvirali v nahledu. Kdyz to nastavim tak se to nastavi jen u jednoho souboru.
Host
Host
 
Příspěvky: 57
Registrován:
pát kvě 16, 2008 3:07 pm

Renik | ned úno 19, 2012 9:14 pm

Re: Printscreen

2. dotaz:

klikni na psd subor --> Info --> Otvoriť v aplikácii --> nastav aplikaciu, v ktorej sa to ma otvarat a klik na tlacitko "Zmeniť všetky"
MacBook Pro Retina 13” 2016 | 2 GHz Intel Core i5 | 8 GB 1867 MHz LPDDR3 | 256 GB SSD | Intel Iris Graphics 540 | MacOS Sierra
iPhone X 256GB Space Gray
Apple TV 4 64GB
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 821
Registrován:
ned pro 05, 2010 8:53 pm

kotelník | ned úno 19, 2012 9:15 pm

Re: Printscreen

nemám PS, nicméně nejde to udělat macovsky jednoduše, že ten obrázek na ploše prostě chytneš myší a přetáhneš do PS?
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2935
Registrován:
úte čer 30, 2009 3:00 pm

chester | ned úno 19, 2012 9:27 pm

Re: Printscreen

Jde to udelat takhle "jednoduse" ale jednodusi mi prijde kdyz se ten obrazek vubec nebude muset ukladat na plochu kdyz snim uz pak nikdy pracovat nebudu a budu ho pak muset jednoduse pretahnout jeste k tomu do kose.

Dekuju moc za ty nahledy pomohlo na tohle jsem neprisel :)
Host
Host
 
Příspěvky: 57
Registrován:
pát kvě 16, 2008 3:07 pm

Uživatelský avatar SteveJSF | pon úno 20, 2012 12:24 am

Printscreen

Ber to takhle - na Macu udelas printscreen a mas z toho jednoduse soubor na plose. Kdyz ho chytnes a pretahnes na ikonku Photoshopu, otevre se ti tam. Nebo si s nim muzes delat co chces, treba ho nekomu poslat. Ja jsem kolikrat chtel nekde ulozeny printscreen ve Windows, ale tahle jednoducha moznost tam nebyla - musel jsem otevrit treba to Malovani, tam ze schranky vlozit printscreen a ten pak teprve nekam ulozit. Dost me to otravovalo. Takze diky za to Mac reseni.

Ono to pretazeni souboru neni o nic vic prace nez otevreni samotneho PS a vlozeni obsahu schranky, spis naopak - je to min ukonu.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1923
Registrován:
úte lis 04, 2008 1:37 am

branok | pon úno 20, 2012 7:47 am

Re: Printscreen

Skus drzat este aj Ctrl, ked robis ten screenshot. :)
MacBook Pro, iPhone 5S, iPhone 4 FW 7.0.3 NonJB, iPhone 2G FW 3.1.3 JB
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 228
Registrován:
úte říj 14, 2008 10:33 am
Bydliště: Bratislava

kotelník | pon úno 20, 2012 9:03 am

Re: Printscreen

Drahý Steve, naprosto souhlasím. ve windows jsem se maximálně vyhýbal tvorbě screenu, protože to bylo takto trapné... Teď naprostá pohoda a ať se na mě nikdo nezlobí, ale chytit soubor a hodit do koše je naopak zábava, než nějak složitá činnost :)
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2935
Registrován:
úte čer 30, 2009 3:00 pm

Uživatelský avatar SteveJSF | pon úno 20, 2012 1:53 pm

Printscreen

Zase na Woknech jsem ocenoval klavesu k porizeni printscreenu, tady bud pouziju widget z dashboardu (ktery pod Lionem zlobi) nebo zkusmo udelam klavesovou zkratku a bud se trefim nebo ne. Tech moznosti je vic a ja proste obcas neco zapomenu. Jeste bych na to mohl otevrit appku z utilit, ale klavesova zkratka je samozrejme rychla a jednoducha, jen si ji obcas neplest.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1923
Registrován:
úte lis 04, 2008 1:37 am

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Mac OS X a vše kolem něj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé