Mac OS X Lion se nespustí

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Uživatelský avatar KaPi | pon dub 09, 2012 2:06 pm

Mac OS X Lion se nespustí

Zdravím všechny,

mám MacBook 13" (2009) s Mac OS X Lion. Nedávno se mi z ničeho nic MacBook zasekl a nebylo možné provést nic jiného, než ho tvrdě vypnout. Při následném spuštění MacBooku se mi ale stalo to, že vlastně se nenačte - po spuštění se objeví šedá obrazovka, po x sekundách se objeví na šedé obrazovce logo Apple a pod ním takové to "nahrávací" kolečko, ale bohužel se nic nenačte, ani se nic neděje. Nechal jsem načítat přes 30 minut, ale nestalo se vůbec nic.

To by nebyl až takový problém, kdyby bylo možné se po startu Maca dostat do "Utility Mac OS X" pomocí (CMD + R), ale ať zkouším cokoliv, po startu se nikdy nedostanu jinam, než do načítačí šedé obrazovky... Bohužel němám vytvořený žádný záložní disk či něco podobného Mac OS X Lion, pouze instalační DVD Snow Leoparda, kterého jsem tedy dnes zkusil do Maca vložit a ihned po startu jsem stiskl klávesu (CMD + C nebo V) a konečně se začalo dít něco jiného, než načítací stránka - dostal jsem se do černé obrazovky (vypisoval se stále různý text a jakoby se něco načítalo), ale to je vše - načítá se takto již více jak 90 minut a stále nic.

Mohl by mi případně někdo poradit, jak nyní postupovat? Co vyzkoušet?

Každopádně za každou radu díky moc...
Host
Host
 
Příspěvky: 59
Registrován:
úte úno 05, 2008 2:21 pm
Bydliště: Plzeňský kraj

bedo. | pon dub 09, 2012 2:47 pm

Re: Mac OS X Lion se nespustí

skús ho naštartovať znova a drž pritom Shift - to je Mac Recovery Mode. Ak nabehne, skontroluj disk cez Disk Utility. Po ďalšom reštarte by už mal nabehnúť normálne.
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 609
Registrován:
sob kvě 29, 2010 11:04 am

Uživatelský avatar KaPi | pon dub 09, 2012 2:55 pm

Re: Mac OS X Lion se nespustí

Bohužel ani SHIFT nepomáhá a Mac se chová stále stejně - dostane se do šedé načítací obrazovky...
Host
Host
 
Příspěvky: 59
Registrován:
úte úno 05, 2008 2:21 pm
Bydliště: Plzeňský kraj

Lincoln Six Echo | pon dub 09, 2012 3:00 pm

Re: Mac OS X Lion se nespustí

Shift ne, alt (option) se musí držet.
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3739
Registrován:
pát čer 25, 2010 8:53 pm

Uživatelský avatar KaPi | pon dub 09, 2012 3:05 pm

Re: Mac OS X Lion se nespustí

Aha, tak to pomohlo! Po přidržení ALT po spuštění maca se objevila obrazovka třemi "ikonami" (1. Macintosh HD, 2. Recovery HD, 3. Mac OS X Snow Leopard - to je DVD, které mám vložené v macu).

Po dvojkliku na "Recovery HD" se mi ale opět objevila šedá načítací obrazovka a nic dál nebylo.

Co teď?
Host
Host
 
Příspěvky: 59
Registrován:
úte úno 05, 2008 2:21 pm
Bydliště: Plzeňský kraj

Uživatelský avatar KaPi | pon dub 09, 2012 3:44 pm

Re: Mac OS X Lion se nespustí

Aha, tak změna! Při spuštění Maca a stisknutí klávesy ALT se sice načtou tři možnosti (Mac HD, Recovery HD a mechanika), ale ať zvolím jakoukoliv možnost, tak vždy se dostanu na šedou načítací obrazovku a nic se neděje - neustálé načítaní... Tudíž jsem stále na začátku :(
Host
Host
 
Příspěvky: 59
Registrován:
úte úno 05, 2008 2:21 pm
Bydliště: Plzeňský kraj

Uživatelský avatar makatch | pon dub 09, 2012 4:50 pm

Mac OS X Lion se nespustí

Vyzera to ze ti odisiel hardisk (macintosh hd) a to recovery hd je tiez na nom.


Odoslané z môjho iPhonu cez Tapatalk.
iPod, iPhone and iPad Firmware Download

MacBook Pro13,Early 2011,OS X Yosemite
iPhone6+,64GB,iOS 9beta3
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2924
Registrován:
ned pro 06, 2009 10:22 pm

Uživatelský avatar KaPi | pon dub 09, 2012 7:58 pm

Re: Mac OS X Lion se nespustí

Mám takový pocit, že opravdu je problém v HDD, tudíž tedy bude nutný koupit nový :( Mohl by někdo doporučit kde vybírat za nějaké solidní ceny? A nebo je lepší koupit z druhé ruky?

Díky
Host
Host
 
Příspěvky: 59
Registrován:
úte úno 05, 2008 2:21 pm
Bydliště: Plzeňský kraj

Uživatelský avatar makatch | pon dub 09, 2012 8:05 pm

Re: Mac OS X Lion se nespustí

Z druhej ruky nekupuj,hlavne hardisk.Radšej si priplať za nový a najlepšie bude keď si kúpiš ssd.Stačí ti však sata2.Uvidíš tú rýchlosť. :wink:
iPod, iPhone and iPad Firmware Download

MacBook Pro13,Early 2011,OS X Yosemite
iPhone6+,64GB,iOS 9beta3
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2924
Registrován:
ned pro 06, 2009 10:22 pm

Uživatelský avatar KaPi | pon dub 09, 2012 8:29 pm

Re: Mac OS X Lion se nespustí

Také si myslím, že bude lepší koupit HDD nový. Mohl bys být prosím konkrétnější? Který HDD nejlépe vybrat? Četl jsem, že se nedoporučuje brát HDD se 7200 otáčkami z toho důvodu, že pak může v MacBooku rezonovat, což bych zrovna nechtěl. Samozřejmě je u mě také důležitá cena.

Každopádně když nad tím tak přemýšlím, tak MacBook se současným HDD nejel zrovna ideálně, často se mi objevovalo "duhové načítačí kolečko" (i přesto, že jsem HDD komplet formátoval - právě z toho důvodu, že nebyla pár minut, aby se mi duhové kolečko neobjevilo...). Takže z toho důvodu, když bych měl kupovat nový HDD, rád bych už nějaký lepší/rychlejší/větší (ten současný má 160GB, mně by stačilo kolem cca 250GB). Zároveň kdybych už byl u výměny HDD, pravděpodobně bych zvolil také přidání paměti RAM (mám pouze 2 GB, takže 3 neby 4 GB RAM by mi celkem nevadily).

Mohl by mi tedy někdo poradit, kde tyhle dva komponenty konkrétně pořítit? V jakém e-shopu? Nejsem zrovna extra znalý v těchto věcech, a proto bych si raději nechal od někoho, kdo se v tom vyzná poradit, které komponenty konkrétně pořítit, aby vše bylo OK a v pořádku...

Díky
Host
Host
 
Příspěvky: 59
Registrován:
úte úno 05, 2008 2:21 pm
Bydliště: Plzeňský kraj

Killingman | pon dub 09, 2012 8:39 pm

Re: Mac OS X Lion se nespustí

Kup si SSD - budes se divit, jak moc se ti vse urychli. Dal jsem ho do Macbooku Pro 2011 a tocici kolecko jsem od ty doby nevidel. V malych kapacitach se daji sehnat za hodne slusny penize, mam 128GB a jsem spokojeny. Pri cenach flash disku je to skoro jedno. Filmy a iTunes knihovnu mam na externim disku, vse ostatni se mi na 128GB disk vejde a to tam mam jste 20GB bootcamp s Win7 :-)
Kde koupit - treba tady: http://www.alza.cz/intel-520-120gb-ssd-bulk-d298663.htm
iPhone 6s gold and iPad AIR2 gold and MacBook Pro 13" early 2015 :-)

Když už musím mít mobil, tak ať je to iPhone...
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 229
Registrován:
stř úno 13, 2008 7:36 am

Uživatelský avatar Roman_Pe | pon dub 09, 2012 8:42 pm

Re: Mac OS X Lion se nespustí

tak neviem ale ten 7200 by mal asi väčšiu spotrebu. Ja mám tento Corsair Force 3 Series 120GB a je to strašná pecka. No ale ja som ho kupoval dávnejšie a drahšie.
prečítaj si toto vlákno: viewtopic.php?f=103&t=43502

Macbook Pro 13'', 2,4GHz, 8Gb. Ram, SSD-Corsair Force 3 series 120GB, OSX Mavericks
Apple Airport Extreme 4RD / WD My Passport Studio 1 TB
iPhone 5S-32Gb. Silver
iPhone 4S-16Gb White
iPad mini 16Gb White
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1700
Registrován:
stř lis 17, 2010 10:55 pm
Bydliště: Brno

Uživatelský avatar KaPi | pon dub 09, 2012 8:42 pm

Re: Mac OS X Lion se nespustí

Moc díky za radu, ale já bohužel mám model 2009 a ten ještě slot na SSD ještě neměl :-(( Takže musím zvolit přímo nějaký HDD SATA
Host
Host
 
Příspěvky: 59
Registrován:
úte úno 05, 2008 2:21 pm
Bydliště: Plzeňský kraj

Uživatelský avatar makatch | pon dub 09, 2012 9:09 pm

Re: Mac OS X Lion se nespustí

Ver tomu že máš slot na SSD.Vyzera rovnako ako pre 2,5 HDD.

Obrázek

Naľavo je SSD disk a napravo 2.5 HDD.
iPod, iPhone and iPad Firmware Download

MacBook Pro13,Early 2011,OS X Yosemite
iPhone6+,64GB,iOS 9beta3
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2924
Registrován:
ned pro 06, 2009 10:22 pm

Uživatelský avatar Roman_Pe | pon dub 09, 2012 9:24 pm

Re: Mac OS X Lion se nespustí

Ja som tiež rozmýšľal aký slot :unknown: proste HDD vytiahneš a zastrčíš SSD. V starších MB je len rozdiel že tie staršie majú SATA II a tie nové SATA III a preto ti je zbytočné kupovať SATA III

Macbook Pro 13'', 2,4GHz, 8Gb. Ram, SSD-Corsair Force 3 series 120GB, OSX Mavericks
Apple Airport Extreme 4RD / WD My Passport Studio 1 TB
iPhone 5S-32Gb. Silver
iPhone 4S-16Gb White
iPad mini 16Gb White
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1700
Registrován:
stř lis 17, 2010 10:55 pm
Bydliště: Brno

kotelník | pon dub 09, 2012 10:25 pm

Mac OS X Lion se nespustí

Naprosto stejny problem jsem mel s macbookem, kdyz jsem do nej vlozil nekompatibilni RAM pri pokusu o upgrade na 8gb kit. Na druhy pokus (jiny kit) krasne nabehlo. Zde nahodou nemuze byt problem?
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2935
Registrován:
úte čer 30, 2009 3:00 pm

Uživatelský avatar makatch | úte dub 10, 2012 4:59 am

Re: Mac OS X Lion se nespustí

To Kotelník:
Pár príspevkov vyššie píše,že by rád upgradoval aj ram,takže to nieje problém.
iPod, iPhone and iPad Firmware Download

MacBook Pro13,Early 2011,OS X Yosemite
iPhone6+,64GB,iOS 9beta3
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2924
Registrován:
ned pro 06, 2009 10:22 pm

Uživatelský avatar KaPi | čtv dub 12, 2012 1:39 pm

Re: Mac OS X Lion se nespustí

Tak jsem se rozhodl HDD z Maca vyndat a zajít do místní prodejny PC, která už působí skoro 20 let, takže k ní mám i důvěru. Bylo mi řečeno, že HDD vypadá v pořádku a zobrazí se, ale nelze ověřit, jelikož HDD v sobě nemá win. Takže jsem se dohodl, že donesu Maca a podívají se na to přímo.

Pak tam byla možnost, že může HDD naformátovat, ale tam zase vzniká problém s tím, jestli mám instalační DVD Mac OS X, které by na prázdný disk dokázalo systém nainstalovat (což netuším). Mám instalační DVD Snow Leoparda, ale nic jiného nemám, takže jsme se dohodli, že to zkusí přes Mac a podle toho budeme postupovat dál...
Host
Host
 
Příspěvky: 59
Registrován:
úte úno 05, 2008 2:21 pm
Bydliště: Plzeňský kraj

Uživatelský avatar Kony.cz | ned kvě 13, 2012 9:44 am

Re: Mac OS X Lion se nespustí

Chtel jsem se zeptat. Nainstaloval jsem si multiboot s Windows 7 na MacBook, vse OK, ale zjistil jsem ze vlastne Windows nepotrebuju. Tak jsem odstranil vytvoreny HDD pres Diskovou utilitu, ale tedka kdyz rebootnu MacBook, tak mi MacOS nenastartuje a pise to ze nemam bootovaci medium, kdyz potom vypnu Mac a drzim alt a mam moznost si vybrat HDD s Lionem tak vse v poradku, to znamena, ze on nebere tento disk jako primarni. Je tato moznost nekde nastavit ?? Dekuji
[*]iPad 2 Wi-Fi 16 GB Black JB
[*]iPhone SE 16 GB Gold
[*]iPhone 6 16 GB White
[*]iPhone X 64 GB Black
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 909
Registrován:
pát črc 17, 2009 2:01 pm

Lincoln Six Echo | ned kvě 13, 2012 10:03 am

Re: Mac OS X Lion se nespustí

Předvolby sytému > Startovací disk

Jednoduché jak facka ;-)
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3739
Registrován:
pát čer 25, 2010 8:53 pm

Uživatelský avatar Kony.cz | ned kvě 13, 2012 10:05 am

Re: Mac OS X Lion se nespustí

dekuji. hledal jsem to, ale nejak jsem toto prehlizel :)) jeste jsem se nejak moc do toho nedostal. MacBook mam cca mesic.. Diky moc
[*]iPad 2 Wi-Fi 16 GB Black JB
[*]iPhone SE 16 GB Gold
[*]iPhone 6 16 GB White
[*]iPhone X 64 GB Black
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 909
Registrován:
pát črc 17, 2009 2:01 pm

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Mac OS X a vše kolem něj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé