iPhoto nehci kopie upravených fotek

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

petrb1 | čtv čer 21, 2012 2:27 pm

iPhoto nehci kopie upravených fotek

Mám otázku ohledně iPhota,

importovat fotky, které mám na hdd mohu dvouma způsoby. Bud'se mi překopírují do knihovny, nebo zůstanou tak jak jsou a iPhoto si udělá jen náhled.

V prvním případě, když dojde k editaci, nebo mazání fotky, tak se to projeví i v rámci knihovny, to znamená, že v knihovně budu mít jak původní fotku, tak i tu upravenou, když dojde k vymazání, tak se odstraní i z knihovny.

V druhém případě, když při importu nechci kopírovat fotky do knihovny, tak veškeré upravené fotky se ukládají v knihovně a ty neupravené jsou stále v původním adresáři. Stejně tak, když vymažu fotku v události, tak ji sice nevidím v iPhotu, ale zůstane v původním adresáři.

Je možné docílit u druhé možnosti toho, aby upravená, nebo vymazaná fotka se projevila i v původním adresáři?

Jde mi o to, že pokud bych volil první možnost a pak se rozhodl po třeba 10 letech používat jiný sw, než od Applu, tak myslím, že bude problém s jednoduchým exportem třeba 5TB dat. A dále občas potřebuju upravit fotku na jiném stroji než od Applu (fotky mám na síťovém disku a na něm i vytvořenou knihovnu), tak by se mi hodilo aby veškeré upravené změny se promítli do původního adresáře.

Děkuji za radu.

btw: už jde konečně používat stejnou knihovnu jak v iPhotu tak i v Ap. . :)
 

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Mac OS X a vše kolem něj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé