Sifrovani disku

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Hugo34 | čtv črc 05, 2012 4:54 pm

Sifrovani disku

Ahoj!

Všichni šikovný lidičky, můžete mi prosím poradit, měl bych tady jeden špek a nevím si s ním rady..

Mám na svém macku (r.v. 2011, OS Lion) udělaný boot camp. Veškeré věci v Lionu mám legálně. A jako druhý systém Win7, ten je taky legální.
Je způsob, jak zašifrovat disk s boot camp-em, aby nebylo možné z tady toho disku, (oddílu) číst? Když budu ve oknech, tak mi nevadí, když uvidím do disku s OSx, ale obráceně nechci aby to tak fungovalo. Prostě nebylo možné zjistit, co se mi na boot campu ukrývá, pokud bych přímo v něm nebyl.
FileVault šifruje pouze disk s Lionem, nikoliv boot camp.
Napadl mě ještě TrueCrypt, ale mám strach, když winy používají jako souborový systém ntfs a OSx HFS, že se mi to bude tříska, pracovat nesprávně.
Bude potřeba ještě šifrovat bios? Můžou vzniknout po zašifrování (pokud vůbec bude možné) komplikace při update OSx?

Díky všem, co mi alespoň drobet pomůžou, nebo dají nějaké podklady, kde by se dalo něco vyčíst.
Díky!


// Edit
Napadla mi ještě myšlenka, jestli by bylo možné si třeba pořídit menší SSD disk, ten mít šifrovaný a v případě potřeby, si ho připojit a pracovat. Ale jak to rozchodit, taky nevím.
Host
Host
 
Příspěvky: 46
Registrován:
čtv bře 24, 2011 11:30 pm

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Mac OS X a vše kolem něj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé