Bootcamp Mountain Lion a Windows XP

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Uživatelský avatar Dadly | pon říj 01, 2012 7:08 pm

Bootcamp Mountain Lion a Windows XP

Zdravim vespolek,

resim problem bootcampu na svem Macbooku Air 2011 se 128GB HDD, rad bych si zahral nektere hry a nekde jsem cetl ze pres programy jako Parallels nebo WMVare je ten vykon horsi nez pres bootcamp, je to tak ? Zkousel jsem stare GTA San Andreas na Parallels a je fakt ze se to sekalo i na stredni detaily, ale bootcamp jsem v Macu jeste nezkousel.

Nezkousel jsem ho z toho duvodu ze nemam originalni Windows 7, ktery jako jediny ten novy bootcamp podporuje, mam vsak originalni XP, a take proto ze W7 zabira mnohem vic mista nez XP (mam 128GB SSD), tak jsem se zacal pidit po tom jestli je zpusob kterym by bylo mozne XP nahrat a nasel jsem navod jak na to :

http://danieltharp.com/weblog/2012/04/h ... ivers-too/

ale jeste jsem ho nezkousel, jelikoz na to nebyl cas. Tak otazka zni :) Je pravda ze je ten vykon na hry mnohem lepsi pres bootcamp nez pres virtualizujici programy ? Nezkousel uz nekdo osalit ML a nahrat tam XP ?

Dikes za kazdou zkusenost

edit : tak jsem to dneska zkousel a prisel jsem na to jak nainstalovat XP, ale je k tomu potreba i DVD s W7 a ja mam externi vypalovacku tak tu jsem pouzil take.

1) Spustite bootcamp a zaskrtnete posledni polozku "Instalace Windows7"
2) Rozdelite hardisk a restartuje se pocitac
3) Po restartu na bile obrazovce drzim ALT a vyckam, pote vyndam DVD W7 z externi mechaniky a vlozim WXP CD
4) Odkliknu libovolnou klavesu a spusti se instalace XP

Problemy :
1) Behem instalace me pozadalo at vlozim CD se SP3, tak jsem zadal prikaz E:\i386 a postupne mi to vyhazovalo co vsechno nemuze najit, avsak po zadani stejneho prikazu to vzdycky naslo a instalace pokracovala dale
2) pred dokoncenim instalace napsalo ze nemuze najit myslim dllrun32, opet jsem dal ok a pokracovalo se dale
3) no a po skonceni instalace a restartu mi pri bootovani napsalo chybu ze nelze najit : C:\WINDOWS\SYSTEM\vga852.fon, zkousel jsem tedy system opravit pres recovery konzoly, avsak neuspesne, nepomohl fixmbr ani nakopirovani souboru z CD

Lze tyto problemy nejak vyresit ? Nebo to je prave to proc ty XP nejdou ?
Naposledy upravil Dadly dne pon říj 01, 2012 9:45 pm, celkově upraveno 1
Macbook Air 2011 i5 1,7GHz, 4GB, 128GB SSD, OS X Mavericks
iPhone 5 32GB CZ 7.1.2 JB
Host
Host
 
Příspěvky: 130
Registrován:
úte črc 14, 2009 1:35 am

kotelník | pon říj 01, 2012 9:35 pm

Re: Bootcamp Mountain Lion a Windows XP

Tak ono je to logické. Parallels spouští druhý OS jako program a vedle toho jede OSX, takže HW musí zvládat dva systémy najednou.
V parallels jde sice nastavit vykon, kolik ram pro win uvolnis atd, ale...

Kdyz nainstalujes pres bootcamp, tak jedou jen a pouze windows, tak mohou vyuzit mnohem vice vykonu...
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2935
Registrován:
úte čer 30, 2009 3:00 pm

JoU | pon říj 01, 2012 11:00 pm

Re: Bootcamp Mountain Lion a Windows XP

Nač spuštět v osx bootcamp? Nestačí prostě rozdělit disk, vložit DVD, restartovat, držet alt a vybrat DVD? Pak už to musí jít... a tu problémovou instalaci vidím jen ve špatném čtení média v mechanice, zkus jiné.

Stejně si ale myslím, až to nainstaluješ, budeš mít problém s drivery. Řekl bych, že tvůj Air už nebude podporovat starší aplikaci Bootcamp pro XP. No možná tam půjdou dát zvlášť.
iPhone 7+ 128GB black
poslední a dokonalý macbook pro 17' (i7 2,5GHz quadcore, AMD 6770 HD, 16GB RAM, 500GB SSD)
+Macbook Pro 15 retina (i7 2.6GHz quadcore, GT 650M, 16GB RAM, 512GB SSD)
Apple Watch
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 268
Registrován:
sob lis 17, 2007 2:18 pm
Bydliště: Brno

Uživatelský avatar Dadly | úte říj 02, 2012 10:44 am

Re: Bootcamp Mountain Lion a Windows XP

V linku co uvadim nahore je mozne stahnout si vsechny ovladace na XP z Leoparda, takze s tim by zase takovy problem byt nemusel, musim tedy jeste doresit tu vadnou instalaci, nevim co s tim origo CD udelat aby to fachcilo
Macbook Air 2011 i5 1,7GHz, 4GB, 128GB SSD, OS X Mavericks
iPhone 5 32GB CZ 7.1.2 JB
Host
Host
 
Příspěvky: 130
Registrován:
úte črc 14, 2009 1:35 am

Uživatelský avatar Dadly | úte říj 02, 2012 7:36 pm

Re: Bootcamp Mountain Lion a Windows XP

tak problem vyresen, XP nainstalovany, jeste doladim ovladace a mam otazku :

Jak nastavim pri restartovani aby primarne bootoval OS X a ne XP ?

edit : omlouvam se blbe sem hledal takze uz to mam, kdyby nekdo potreboval tak je to v Predvolby systemu -> Startovaci disk ;)
Macbook Air 2011 i5 1,7GHz, 4GB, 128GB SSD, OS X Mavericks
iPhone 5 32GB CZ 7.1.2 JB
Host
Host
 
Příspěvky: 130
Registrován:
úte črc 14, 2009 1:35 am

JoU | úte říj 02, 2012 7:42 pm

Re: Bootcamp Mountain Lion a Windows XP

A v čem byl teda problém?
iPhone 7+ 128GB black
poslední a dokonalý macbook pro 17' (i7 2,5GHz quadcore, AMD 6770 HD, 16GB RAM, 500GB SSD)
+Macbook Pro 15 retina (i7 2.6GHz quadcore, GT 650M, 16GB RAM, 512GB SSD)
Apple Watch
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 268
Registrován:
sob lis 17, 2007 2:18 pm
Bydliště: Brno

Uživatelský avatar Dadly | úte říj 02, 2012 8:51 pm

Re: Bootcamp Mountain Lion a Windows XP

Bylo to opravdu asi poskrabane to originalni CD takze jsem musel stahnout jiny a to uz pak normalne windows nabehnul, takze dekuju za radu :)
Macbook Air 2011 i5 1,7GHz, 4GB, 128GB SSD, OS X Mavericks
iPhone 5 32GB CZ 7.1.2 JB
Host
Host
 
Příspěvky: 130
Registrován:
úte črc 14, 2009 1:35 am

Uživatelský avatar Dadly | čtv říj 04, 2012 8:58 pm

Re: Bootcamp Mountain Lion a Windows XP

mel bych jeste dotaz, mam jeden externi HDD kterej sem mel naformatovany na exfat a potrebuju ho zformatovat, tak sem si na jiny externi HDD naformatovany na NTFS s pomoci trial verze Paragon NTFS nakopiroval cely disk. Bylo to 144GB no, ale ted kdyz se ho snazim nakopirovat zase zpatky a vzdycky se mi kopirovani prerusi s hlaskou jako :

"operaci nelze dokoncit, protoze existuje jina polozka DS_STORE"

neni to asi presne takhle doslova, ale nevim co s tim mam delat, dal jsem prikaz cmd+x aby to presunulo a misto toho se mi pouze nakopirovalo ze 144GB jenom 13GB a vyhodilo to hlasku a tedka ji hazi porad dokola a nevim co s tim mam delat. Zkousel jsem ty soubory odstranit pomoci programu CleanMyDrive, ale ten s tim NTFS kde ted ty soubory jsou to nejak neumi vycistit, mate nekdo radu ?
Macbook Air 2011 i5 1,7GHz, 4GB, 128GB SSD, OS X Mavericks
iPhone 5 32GB CZ 7.1.2 JB
Host
Host
 
Příspěvky: 130
Registrován:
úte črc 14, 2009 1:35 am

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Mac OS X a vše kolem něj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé