OS X a Android telefon - přístup do adresářové struktury

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

seaman | úte říj 23, 2012 8:23 pm

OS X a Android telefon - přístup do adresářové struktury

Protože na iMacovi jakožto počítači trvám a iPhone již nechci, používal jsem s OSX asi rok bez problémů HTC Desire S. Vesměs všechno se synchronizovalo automaticky přes gmail- mail a kalendář v telefonu a Adress book, iCal a Mail v iMacovi a telefon nebyl nijak závislý na počítači. Prakticky jediná věc byla přenos dokumentů a souborů z telefonu do iMaca a naopak a ten jsem relizoval pomocí přepnutí telefonu do režimu USB mass storage. Čili Android neandroid, pro mě ideální sestava.

Teď jsem vyměnil HTC za Samsung Galaxy S3 a problém je v tom, že nemá možnost USB mass storage, nýbrž dva režimy a to PTP což je režim fotoaparát, něco podobného jako funguje iPhone (nebo alespoň můj starý fungoval) Nemohl jsem si do telefonu nic svého dát, jen stáhnout fotky. Druhý režim je MTP a ten nabízí plný přístup do adresářové struktury. Výhodou by údajně mělo být to, že i po dobu co má k dispozici paměť počítač, nesebere jí telefonu jako v případě mass storage.

Windows MTP umí nativně, ale OSX ne. Je k tomu program Android File Transfer, jenže ten mi píše Try to reconect or restarting your device, jenže to bych dělal do nekonečna. V režimu foťáku PTP prosí o připojení telefonu před USB protože ho nevidí vůbec.
Aplikace dodáváná k telefonu s ním komunikuje, čili to nebude hardware problém.

Přehazoval jsem všechny 4 USB porty, rozbočovač nemám, na telefonu nastavil v možnostech pro vývojáře režim ladění i ho vypnul a už prostě nevím.
OSX 10.6.8

Jasně, můžu použít CyberDuck a podobný soft k telefonu a přeházet potřebný obsah přes wifi, ale když už to čas so času u iMaca nabíjím, chtěl bych rozchodit i to USB.

Nevíte někdo kde je problém?
 

DarkJober | stř říj 24, 2012 9:31 am

Re: OS X a Android telefon - přístup do adresářové struktury

Na ML prozatím FileTransfer nechodí... Jiná varianta není - měl jsem taky S3 a z tohoto důvodu (nekomunikace s macbookem) jsem se vrátil k iPhonu
iPhone 4S 16GB, Macbook Pro 13'3 2010 - Mountain Lion 10.8.1
Host
Host
 
Příspěvky: 21
Registrován:
stř zář 26, 2012 8:42 pm

seaman | stř říj 24, 2012 12:18 pm

Re: OS X a Android telefon - přístup do adresářové struktury

Aha, no pro mě to nebude důvod pro změnu, ale škoda to je. Pořád to jede přes to FTP alespoň.

Píšeš ML, ale já mám OSX 10.6.8 což je starší system. Je mi divný, že by to nechodilo na starší, ani novém systému. Resp na kterém by to tedy chodit mělo :-) To mi přijde jako by ten Android File Transfer dělal google naprosto zbytečně :-)
 

DarkJober | stř říj 24, 2012 12:20 pm

Re: OS X a Android telefon - přístup do adresářové struktury

Před vydáním ML jsem fungoval na SL a tam fungoval v pohodě, přecijenom Android + Linux a iOS + MacOS. Žádný mobilní systém (podle mého názoru), nefunguje tak pěkně jako je spojení MacOS a iOS :)
iPhone 4S 16GB, Macbook Pro 13'3 2010 - Mountain Lion 10.8.1
Host
Host
 
Příspěvky: 21
Registrován:
stř zář 26, 2012 8:42 pm

seaman | stř říj 24, 2012 3:11 pm

Re: OS X a Android telefon - přístup do adresářové struktury

To věřím, ale já potřebuju kdekoliv nabrat, nebo naopak vysypat soubory jako jsou word, excel, stáhnout nějaký office soubor z mailu, upravit a poslat jinam třeba už jako pdf a hodně dalších věcí, které chci dělat opravdu jednoduše a ne abych čekal na iTunes co mám doma abych tam mohl něco dát. Prostě potřebuji telefon, který vlastně funguje tak trochu jako komp. No flame, od toho jsem vlákno nezaložil.

Prostě počtu diskuze, počkám, ono se řešení najde. Na win mi to chodí a usb kábl má každý, kde není, přesouvám bluetootem a nebo ftp takže jsem připraven na cokoliv, jen doma mi vadí, že když nabíjím, nejde snadno kouknout do paměti telefonu.
 

DarkJober | stř říj 24, 2012 6:19 pm

Re: OS X a Android telefon - přístup do adresářové struktury

Zkus zjistit kdy google vyda update pro ML, jinak asi neporadim



Znáš http://spravodaj.madaj.net/ ?
iPhone 4S 16GB, Macbook Pro 13'3 2010 - Mountain Lion 10.8.1
Host
Host
 
Příspěvky: 21
Registrován:
stř zář 26, 2012 8:42 pm

seaman | pon lis 19, 2012 2:55 pm

Re: OS X a Android telefon - přístup do adresářové struktury

Update nakonec nebyl potřeba. Tam bylo i tak tuším psáno, že je to od 10.5 dále.

Díky svolávací akci a výměně HDD v mém iMacovi jsem instaloval na čisto nový systém a tam už mi to z ničeho nic funguje. To je dobré, špatné je to, že nevím čím to bylo :-)

Teď konečně můžu na úrovní finderu kopírovat jakékoliv soubory z, nebo do paměti telefonu a nebo na kartu, což před tím šlo jen přes wifi.
Možná, že i ten transfer dat z/do telefonu byl pohodlnější bezdrátově, ale zase mi nedávalo spát, proč by to nemělo jít...
 

DarkJober | pon lis 19, 2012 9:22 pm

Re: OS X a Android telefon - přístup do adresářové struktury

Tak CG, ono to nejspíš bude tou čistou instalací ML... možná to dělá právě ten upgrade z SL / L na ML
iPhone 4S 16GB, Macbook Pro 13'3 2010 - Mountain Lion 10.8.1
Host
Host
 
Příspěvky: 21
Registrován:
stř zář 26, 2012 8:42 pm

seaman | pon lis 19, 2012 10:52 pm

Re: OS X a Android telefon - přístup do adresářové struktury

Ale já měl při koupi v krabici 10.6.8 a novější system nemám.
Tentýž jsem tam dal i teď na čisto.
Mimo update v podobě záplat jsem nedělal žádný na o řadu vyšší OS, takže nevím, proč to nechodilo.
No každopádně jsem rád.
 

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Mac OS X a vše kolem něj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot]