Faces (přiřazení obličeje ke kontaktu)

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Saddako | čtv kvě 15, 2014 11:58 am

Faces (přiřazení obličeje ke kontaktu)

Jakým stylem jde pod Mavericks zprovoznit možnost přidat ke kontaktům obličej? V iPhoto mám k obličejům přiřazená jména (ty si iPhoto vytáhlo a doplnilo z kontaktů) a přitom když si otevřu kontakty a chci změnit fotku kontaktu tak se pouze ukáže hláška "Find and organize photos of people in iphoto or aperture using faces"... Pod ML stačilo do Library přidat prázdnou složku Images. Tady tento trik však asi nepomáhá :no:
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.3
iMac 27" 3.0GHz/8GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.3
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.3
iPhone guru
iPhone guru
 
Příspěvky: 1097
Registrován:
stř čer 18, 2008 8:08 pm
Bydliště: Krajina za zrcadlem

ls8 | čtv kvě 15, 2014 12:05 pm

Re: Faces (přiřazení obličeje ke kontaktu)

Mě to v Mavericks funguje. Když v detailu kontaktu v aplikaci Contacts.app dvakrát klikneš na fotku, zobrazí se možnosti, odkud chceš novou fotku natáhnout: Defaults (ikonky ze systému), iCloud (z PhotoStreamu), Faces (tedy z iPhoto), Camera (vyfotit kamerou MacBooku). Pokud ti to pod volbou "Faces" píše "Find and organize photos of people...", znamená to, že pro konkrétního uživatele není v iPhoto spárovaný obličej. Zkus v iPhoto toho uživatele znovu nastavit, pohlídej si, že jméno uživatele nezadáváš ručně, ale že ho vybíráš ze seznamu již existujících kontaktů.
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

Saddako | čtv kvě 15, 2014 12:50 pm

Re: Faces (přiřazení obličeje ke kontaktu)

Dělám to tak :/ Když potvrzuji nový obličej tak vidím ve výběru jméno s ikonou Address Booku a to vyberu. Přesto vidím stejnou hlášku :/
Vždycky jsi dobře poradil a tak máš moji plnou důvěru, že tě určitě něco napadne :)

//Zkusil jsem vyrobit nový účet a fungovalo mi to do té chvíle než jsem dal stáhnout kontakty z iCloudu. Pak už Faces opět psali tu hlášku.
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.3
iMac 27" 3.0GHz/8GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.3
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.3
iPhone guru
iPhone guru
 
Příspěvky: 1097
Registrován:
stř čer 18, 2008 8:08 pm
Bydliště: Krajina za zrcadlem

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Mac OS X a vše kolem něj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron