Parallels nebo WMVARE či něco jiného?

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Uživatelský avatar mike-biker | pon říj 13, 2014 7:54 pm

Parallels nebo WMVARE či něco jiného?

Chlapi prosím o rady a shovívavost. Mám druhým dnem Macka - konkrétně MacBook Pro. Jsem naprosto spokojen, nicméně jako letitý uživatel Windows budu chvíli těžce tápat.
Nechci skončit tak, že tam nahodím Windows a OS X bude jen na prohlížení, to by asi nemělo moc smysl.

Bez čeho se neobejdu:
Thunderbird - již jsem hravě nahradil APPLE mailem, jen jsem nepřišel na to, jak zadat do podpisu obrázek.
Office - sice mám legální na Windows, ale budiž - koupím si licenci Office 365 a pojedu i na iPadu.
Konkrétně mi jde o Excel, ostatní je mi celkem u zadku. Není nějaký zádrhel u Excelu pro MAC? Podotýkám, že Numbers jsou v podstatě pro mne nepoužitelné, takže s nimi ani nepočítám.
Zoner - jsem na něj zvyklý, iPhoto je OK, ale na větší úpravy nestačí. Takže nejraději bych jej provozoval nějak virtuálně pod OS X, nerad bych přece jen cpal do MACu Paralles + Windows 7. :(
Pak potřebuji přístup k FTP a něco pro práci se složkami a soubory - stačil mi geniální Total Commander, který BOHUŽEL na OS X není.
Vím, že jsou podobné programy, budu moc rád, když zde najdu radu. (Kámoš mi poradil Pathfinder).
Díky všem zkušeným userům.
iPhone 11 Pro Max Space Grey
iPhone 6 16GB Silver as reserve
MacBook Pro Retina 15" Mid 2014, i7 4x2,5GHz 16GB RAM 256GB SSD + 256GB Jet Drive.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3352
Registrován:
ned říj 09, 2011 12:39 pm
Bydliště: Jesenice

Uživatelský avatar zdcerny | pon říj 13, 2014 8:14 pm

Re: Parallels nebo WMVARE či něco jiného?

Na FTP používám Disk Order
Obrázek iP2G, 3G, 3GS, 4, 4S, iP5, iP5C, iP5S, iP6S+, iP7+, iPX, Xs Max 256GB
Obrázek Mac mini, MacBook, MacBook Pro Touch Bar
Obrázek iPod nano, Time Capsule, Apple TV 4, iPad Pro
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 421
Registrován:
pon črc 14, 2008 6:59 pm
Bydliště: Rakovník

pckiller | pon říj 13, 2014 8:16 pm

Re: Parallels nebo WMVARE či něco jiného?

Tiež som pred dvoma rokmi riešil prechod z win na osx. Takže za mňa:
-namiesto TC používam fokrlift /disk order mi prišiel tiež celkom dobrý/,
-office používam office for MAC, okrem toho že prostredie je angličtine, som iný zádrhel nespozoroval,
-keď si chcem zahrať dáku hru pod windows, na to mám zakúpený crossover, nefunguje mi tam všetko, ale rozbehal som v ňom aj napr. winrar... Možno by zoner pod tým crossover-om šiel, neviem, ja moc "nekreslím"...
Takže v podstate všetko čo som mal na winoch mám cca aj na mac-u..., okrem a toto som nevyriešil- účtovnícky program, používam money s3 a len a iba kvôli nemu mám bootcamp...
Mne wmvare ani parallels nevyhovovalo...

edit:
ešte ku tomu Zoneru, syn celkom úspešne používa a dosť si pochvaľuje program gimp, a ten je myslím free...
iPad 4 3G 16 GB White FW 10.3.3 Telekom SK
iPhone XS Max 64 GB Silver FW 12.4 Orange SK
iPhone 6S plus 128 GB Space gray FW 12.4 Orange SK
ATV 2 FW 5.0 (5.1.1) JB
MacBook Pro 15" Unibody Mid 2012
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 131
Registrován:
stř čer 03, 2009 6:51 pm

Anndy | pon říj 13, 2014 8:53 pm

Parallels nebo WMVARE či něco jiného?

Ako pise pckiller.
Osobne odporucam odprostit sa od win filozofie. Viem, ze pri suboroch je to tazke - pouzivat tagovanie, virtualne zlozky "moje subory", spotlight, atd, atd....
Fokrlift je dobry, najlepsi co som nasiel, ale totalcmd nenahradi. Niektore veci chybaju - hromadna praca so subormi, su tam akoze dve okna, ale nie su vyuzite ako v totalcmd... Ja som ho v akcii kupil za 5€, 20€ ako pytaju autori normalne by som za to nedal. Na ftp sa to da pouzit, mne sa ale objavuje chyba - akonahle dam kopirovat z ftp viacero suborov aj so zlozkami, po chvili prestane kopirovat a tvari sa ako pri prerusenom spojeni. Ked to dam po jednom, dvoch suboroch manualne kopirovat, nemam problem.
Ono to asi mac userom nechyba, preto totalcmd nikto neurobil.
Office na macu - da sa to, ale subory s vb a makrami moc kompatibilne nie su. Tak isto stabilita nic moc. Ale nic lepsie nie je.
Na obrazky pouzivam photoshop (cs6 mi staci a na iPhoto som neprisiel na chut nikdy. Navyse myslim ze uz v yosemite nebude). Viem, je to (photoshop) ako kanonom na muchy. Kedze sa mi vsak nepaci ich cloud, kupil som affinite designer a snazim sa preucit na neho. Zoner ale nepoznam.

Edit: pouzivam aj virt. win, avsak pouzivam virtualbox od oracle. Paci sa mi moznost parallels spustat win na pozadi a apka bezi ako keby v okne osx. Akkurat, na to co pouzivam virt. win je ore mna cena parallels zbytocne vysoka. Kazdy rok nova verzia za vela penazi.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 1933
Registrován:
úte lis 09, 2010 1:04 pm
Bydliště: Bratislava

Uživatelský avatar mike-biker | pon říj 13, 2014 10:45 pm

Re: Parallels nebo WMVARE či něco jiného?

Díky za odpovědi.
Naštěstí VB projekty a makra už nedělám, pracuji pouze s Excelem a jednoduchými vzorci. Ostatní produkty prakticky nepoužívám. Škoda, že se neprodává samotný Excel. :(
Bez Zoneru bych se asi obešel, PS je zbytečně složitý na práci co potřebuji.
Dělám klasické úpravy fotek - ořezy, změny rozměrů, rámečky, úpravy barev a světel, ostření atd.
Samozřejmě vím, že nejlepší je se zcela oprostit od filozofie Microsoftu, ale bohužel to nejde, tedy alespoň hned.
Takže bych rád alespoň nějaký emulátor, abych nemusel instalovat celé Windows i s jejich neduhy.
iPhone 11 Pro Max Space Grey
iPhone 6 16GB Silver as reserve
MacBook Pro Retina 15" Mid 2014, i7 4x2,5GHz 16GB RAM 256GB SSD + 256GB Jet Drive.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3352
Registrován:
ned říj 09, 2011 12:39 pm
Bydliště: Jesenice

Uživatelský avatar korwin | úte říj 14, 2014 12:36 am

Re: Parallels nebo WMVARE či něco jiného?

Tak vítej v klubu, 90% stejných věci řeším také již dva měsíce. Bohužel zatím v tomto ohledu s 20% úspěšností :(
TOtal CMD je všestranný nástroj, který ani slušný Forklift nenahradí - přejmenování a synchronizace na FTP zatím nevyresena. Na obrázky zkouším Xee, ale úpravy IrfanView nenahradí. Office pro Mac mi bohužel mrší ňekteré fonty, které mám ve stovkách souborů Wordu, takže bída. Excel kupodivu na jednoduché práce s tabulkami nejméně problematický, možnost otevření více souborů v samostatných oknech velice oceňuji. Outlook jsem byl schopen eliminovat a používám vestavěné apps - email, kalendář, poznamky, kontakty - sync s ostatními zařízeními je super. Vypalovani (Nero), tagovani MP3 (Tagscanner), účetnictví, kniha jízd, apod jsou opravdu neřešitelné pod MAC. Suma sumárum - používám paralels a vše co potřebuji na Win, trochu mám ještě guláš v souborovém systému / struktuře adresářů / řízení uživatelů a ukládáním dat na externí disk připojený k Airportu, zálohování na NAS bez TM apod, ale to se snad poddá.
iPhoneX: 256GB_11.2.2 iPad2: 64GB_WiFi iPad Air2: 64GB_GSM iPad Mini2: 64GB_GSM
MacBook Pro 13"Retina: Late2013 8GB RAM, 256GB SSD Mac mini: Late2014 16GB RAM, 256GB SSD
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 484
Registrován:
sob dub 03, 2010 6:04 am
Bydliště: Praha 4

Uživatelský avatar atyp | úte říj 14, 2014 6:00 am

Re: Parallels nebo WMVARE či něco jiného?

Přesne to samé jsem řešil na MacBook Air 11", celý den sedím u PC Win a kreslím v 3sMax, pak počítám rozpočty a pod. MacBook Air jsem měl doma jen v podstatě na "hraní". Ale jak šel čas a zvyšily se potřeby něco předělat a překreslit i doma, musel jsem to řešit.Takže u mě to dopadlo tak, že jsem vyměnil pevný disk v Airu za co největší, rozdělil disky na větší a menší část, a přes Boot Camp jsem dal Win8.1. Teď jsem absolutně spokojenej, protože na Win mám vše co mám na PC v práci, včetně Photoshop, Zoner, 3dsMax2015, Office a pod. a přes síť se dostanu do NAS v práci a můžu si dělat cokoliv. A když mě to přestane bavit, restartem se dostanu do Mac OS - je to pár vteřin - a hraju si s aplikacema, které Win nemá! MacBook Air to vše v pohodě stíhá, sám jsem byl z toho překvapenej...!
U Mac OS mě vadí třeba to, že Office nejsou v češtině, kniha jízd je jen na Win.... a další a další.
Mějte hezký den. atyp
iPhone2G 8Gb-USA (2-5 2008)
iPhone2G 16Gb-USA (5-8 2008)
iPhone3G 16Gb White-USA (8 2008-7 2009)
iPhone3GS 32Gb Black T-Mobile (8 2009-9 2010)
iPhone4 32Gb-Black
iPhone4S 32Gb-White
iPhone5 32Gb
iPhone5S 32Gb
iPhone6 64GB
iPhone6 Plus
iPhone6S
iPhone7
iPhone 11Pro 256Gb
Apple Watch5 - 44mm Milano
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 613
Registrován:
úte úno 12, 2008 7:02 am
Bydliště: Kroměříž

Anndy | úte říj 14, 2014 6:43 am

Re: Parallels nebo WMVARE či něco jiného?

Mike. Neviem, ci existuje emulátor win :-) podla mna na správnu funkčnost musis riesit vietualizaciu. Na to ti staci 20GB miesta (samo podla požiadavku win app) a zdarma napr. virtualbox. Oba systémy bežia naraz, prepínaš medzi nimi iba ako medzi oknami. No problemo.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 1933
Registrován:
úte lis 09, 2010 1:04 pm
Bydliště: Bratislava

musashi | úte říj 14, 2014 6:53 am

Re: Parallels nebo WMVARE či něco jiného?

korwin píše:TOtal CMD je všestranný nástroj, který ani slušný Forklift nenahradí - přejmenování a synchronizace na FTP zatím nevyresena.


Oboji podle me Forklift podporuje. Resp. co konkretne potrebujes delat?
rMBP 15" 2017 i7@2.9GHz, 16GB RAM, 512GB SSD
iPhone 7 128GB Black
iPad Air 2 64GB
Apple TV 4 32GB
Apple Thunderbolt Cinema 27"
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 447
Registrován:
ned bře 02, 2008 8:24 am

kotelník | úte říj 14, 2014 7:24 am

Re: Parallels nebo WMVARE či něco jiného?

Miku podpis si nakopiruj ze slozky odeslane (v nekterem starsim mejlu budes mit puvodni podpis z outlooku). Proste oznac a pretahni do tabulky s nastavenim podpisu, nebo klasica cmd c,v.
Ja mam jediny problem, ze zkopirovane odkazy nefunguji jako linky, jen jsou podtrzene [emoji2]
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2935
Registrován:
úte čer 30, 2009 3:00 pm

Uživatelský avatar korwin | úte říj 14, 2014 8:05 am

Re: Parallels nebo WMVARE či něco jiného?

musashi píše:
korwin píše:TOtal CMD je všestranný nástroj, který ani slušný Forklift nenahradí - přejmenování a synchronizace na FTP zatím nevyresena.


Oboji podle me Forklift podporuje. Resp. co konkretne potrebujes delat?

Potřebuji porovnat adresáře/podadresaře a synchronizovat rozdílné soubory v obou směrech.
iPhoneX: 256GB_11.2.2 iPad2: 64GB_WiFi iPad Air2: 64GB_GSM iPad Mini2: 64GB_GSM
MacBook Pro 13"Retina: Late2013 8GB RAM, 256GB SSD Mac mini: Late2014 16GB RAM, 256GB SSD
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 484
Registrován:
sob dub 03, 2010 6:04 am
Bydliště: Praha 4

musashi | úte říj 14, 2014 10:08 am

Re: Parallels nebo WMVARE či něco jiného?

Ok, tak obousmernou synchronizaci zrejme opravdu neumi, umi pouze jednosmernou (alespon co vim ja). Takze se omlouvam za mystifikaci.
rMBP 15" 2017 i7@2.9GHz, 16GB RAM, 512GB SSD
iPhone 7 128GB Black
iPad Air 2 64GB
Apple TV 4 32GB
Apple Thunderbolt Cinema 27"
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 447
Registrován:
ned bře 02, 2008 8:24 am

Uživatelský avatar makatch | úte říj 14, 2014 10:18 am

Re: Parallels nebo WMVARE či něco jiného?

Na ftp ja dobrý YummyFtp a jeho podprogramy. Ja som kúpil za 89 centov v akcii z macappstore.
iPod, iPhone and iPad Firmware Download

MacBook Pro13,Early 2011,OS X Yosemite
iPhone6+,64GB,iOS 9beta3
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2924
Registrován:
ned pro 06, 2009 10:22 pm

musashi | úte říj 14, 2014 11:17 am

Re: Parallels nebo WMVARE či něco jiného?

Souhlas, taky pouzivam Yummi a taky jsem ho koupil v akce :)
rMBP 15" 2017 i7@2.9GHz, 16GB RAM, 512GB SSD
iPhone 7 128GB Black
iPad Air 2 64GB
Apple TV 4 32GB
Apple Thunderbolt Cinema 27"
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 447
Registrován:
ned bře 02, 2008 8:24 am

Lipon | úte říj 14, 2014 11:43 am

Re: Parallels nebo WMVARE či něco jiného?

pokud jde o FTP apod., pouzivam Cyberduck - primo z jejich stranek lze stahnout instalator pro MAC, funguje jako donationware, pres Appstore stoji 21,49 ojro

jak jsem po X letech prace s Volkov a Norton Commanderem a Total Commanderem taky pri prechodu na OS X resil ruzne nahrady; nakonec delam vse ve Finderu s nastavbou Total Finder; ve vsech tech moznych alternativach mi hodne vadilo, ze casto nefunguje kontextova nabidka "Services", kde mam navolenu spoustu funkci
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 560
Registrován:
čtv zář 03, 2009 3:04 pm

Uživatelský avatar mike-biker | úte říj 14, 2014 6:13 pm

Re: Parallels nebo VMVARE či něco jiného?

Máte tu někdo osobní zkušenosti s Parallels, nebo VMWare?
Asi půjdu cestou, že si nainstaluju přes Boot Camp Windows 7 a zakoupím jeden či druhý program. Postupně se budu snažit být méně závislým na Windows. Najednou to nejde a teď mám schizofrenní stav, že mám na jednom notesu Widle a na druhém Macka. :D
iPhone 11 Pro Max Space Grey
iPhone 6 16GB Silver as reserve
MacBook Pro Retina 15" Mid 2014, i7 4x2,5GHz 16GB RAM 256GB SSD + 256GB Jet Drive.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3352
Registrován:
ned říj 09, 2011 12:39 pm
Bydliště: Jesenice

Johny004 | úte říj 14, 2014 6:17 pm

Parallels nebo WMVARE či něco jiného?

Místo Thunderbirdu rozhodně Airmail. Budeš spokojen. Místo Office používám kancelářský balík přímo z dílen Applu. Fotky upravuji v Apple Aperture. Ke všemu je mnohdy kvalitnější ekvivalent na OS X. Ty vlastně potřebuješ jen Excel že? Numbers-Excel, Pages-Word, Keynote-Prezentace, zapomněl jsem jak se jmenuje Microsoftí alternativa.
 iPhone 8 Plus 64 GB Space Gray
 iPad 2017
 MacBook Pro Retina 13"
 iPod Touch 6 / BeatsX / Beats EP / UrBeats / Apple AirPods
 TV 4
 Time Capsule 2 TB
'iMsg: libormacak@icloud.com'
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 293
Registrován:
čtv čer 17, 2010 8:12 am
Bydliště: Teplice v Čechách

Uživatelský avatar makatch | úte říj 14, 2014 6:27 pm

Re: Parallels nebo WMVARE či něco jiného?

Pokiaľ nepotrebuješ robiť v office zložité úlohy,tak úplne postačí aj openoffice alebo libre office.
Tvojou cestou switchera som si prešiel pred tromi rokmi a neľutujem.Prvý týždeň som bol dezorientovaný a hľadál alternatívy k win programom.
TotalComander som nahradil Forkliftom (v akcii za 89 centov)
MicrosoftOffice nahradený OpenOfice.
Nero nahradené ToastTitanium (kúpený v bundle spolu dalšímy app za 49 euri)
Fotky neupravujem,tak som to neriešil.
Inak,je zaujímavé že windows či už vo virtuále alebo cez bootcamp sa lepšie ovláda a lepšie funguje na apple železe.
Windows z dôvodu firemných programov,ktoré nemajú alternatívu pre mac prevádzkujem v parallels (zapnutý režim koherencie),neznalý si ani nevšimne že mi nejaký win beží na pozadí.
iPod, iPhone and iPad Firmware Download

MacBook Pro13,Early 2011,OS X Yosemite
iPhone6+,64GB,iOS 9beta3
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2924
Registrován:
ned pro 06, 2009 10:22 pm

Uživatelský avatar mike-biker | úte říj 14, 2014 6:37 pm

Re: Parallels nebo WMVARE či něco jiného?

Samozřejmě vím, že nejlepší je vše si osahat a vyzkoušet. Ale na Windows na to bylo skoro 20 let, tak vím, že Macka nezvládnu za týden. :D
Používám hlavně Excel - pro mou práci tabulka s ca 4.000 řádky a jednoduchými vzorci. Ale asi nebudu škudlit a zakoupím Office 365, budou i na iPadu Mini.
Škoda, že není verze jen samotný Excel pro 365. :( .
Mám 16GB RAM a 4jádro 2,5 Ghz, tak to ty Parallels snadno utáhne. Jen nevím, jak je to se složkami? Primárně si chci zvyknout na OS X a Windows používat jen jako nezbytný doplněk.
iPhone 11 Pro Max Space Grey
iPhone 6 16GB Silver as reserve
MacBook Pro Retina 15" Mid 2014, i7 4x2,5GHz 16GB RAM 256GB SSD + 256GB Jet Drive.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3352
Registrován:
ned říj 09, 2011 12:39 pm
Bydliště: Jesenice

Uživatelský avatar makatch | úte říj 14, 2014 6:44 pm

Re: Parallels nebo WMVARE či něco jiného?

Pokiaľ potrebuješ len office pre win,dá sa ísť aj cestou nainštalovania crossover https://www.codeweavers.com/products/ a v ňom mať len ten office.
V paralles môžeš presúvať súbory z a do virtuálnych win spôsobom drag &drop.
iPod, iPhone and iPad Firmware Download

MacBook Pro13,Early 2011,OS X Yosemite
iPhone6+,64GB,iOS 9beta3
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2924
Registrován:
ned pro 06, 2009 10:22 pm

Anndy | úte říj 14, 2014 6:46 pm

Re: Parallels nebo WMVARE či něco jiného?

Ten režim koherencie je zaujímavý u parallels. Otazka, ci to stoji za tie peniaze. Tak isto sa musis rozhodnúť, ci chces virtualizovat, teda priamo z osx spúštať win a krasne sa online prepínať medzi systémami za cenu menšieho výkonu virtualizovaných win, alebo chces vzdy bootovat a vyberať si, aky os sa ma načítať.
Na to prve je prave vmware, parallels, ci virtualbox a na bezne apky to bohate staci, len je výhoda vela RAM.
Z mojho pohladu ma parallels jednu výhodu a jednu nevýhodu.
+ je režim koherencie. Proste win apka ti beží v osx okne a Windows za ňou ani nevidíš.
- je cena a nutnosť upgrade kupovať každoročne s novou verziou osx

Virtualbox je zdarma a neprišiel som na nejaku extra nevýhodu. Vykon neviem porovnať.

Vmware som nikdy na osx neskúšal.

Podla mna je zaklad, ci chces platit alebo mat zadarmo. Vyskusat mozes vsetky 3, aj parallels ponuka 15 dňovú zdarma verziu.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 1933
Registrován:
úte lis 09, 2010 1:04 pm
Bydliště: Bratislava

Uživatelský avatar makatch | úte říj 14, 2014 6:49 pm

Re: Parallels nebo WMVARE či něco jiného?

Jedna verzia Paralles vydrží vaččšinou dve majoritné verzie OSX,aspoň odkedy to sledujem.Čiže nie je potrebné platiť upgrade každý rok.
iPod, iPhone and iPad Firmware Download

MacBook Pro13,Early 2011,OS X Yosemite
iPhone6+,64GB,iOS 9beta3
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2924
Registrován:
ned pro 06, 2009 10:22 pm

thera | úte říj 14, 2014 10:16 pm

Re: Parallels nebo WMVARE či něco jiného?

Roky používám Parallels, stabilní, je na to spoleh, doporucuju, jednoduchý na instalaci, rychly. Někdy to holt není z "pleziru", některý sw je pouze na win. Já tam jedu inform. systém v práci, je to cz, ve firmě ani netusili, ze to jde provozovat na macu. Používám jen něco (včetně Totall Com.), jinak jedu mac way. Bootcamp nedoporučuji, musí se restartovat.
Host
Host
 
Příspěvky: 104
Registrován:
stř pro 05, 2007 7:27 pm

Uživatelský avatar iTukan | úte říj 14, 2014 10:50 pm

Re: Parallels nebo WMVARE či něco jiného?

makatch píše:V paralles môžeš presúvať súbory z a do virtuálnych win spôsobom drag &drop.

Není třeba přesouvat soubory, z Win v parallels jde přitupovat do souborů uložených v OSX, alespoň jsou data na jednom místě.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  AW4 
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3019
Registrován:
sob úno 07, 2009 5:54 pm
Bydliště: Židlochovice

kotelník | úte říj 14, 2014 11:55 pm

Re: Parallels nebo WMVARE či něco jiného?

Jednoznacne sahni po parallels. Je to jednoduche a spickove reseni. A ne tak prijemne, aby te winy nestvaly a nechtel ses jich zbavit :D
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB
iPhonefil
iPhonefil
 
Příspěvky: 2935
Registrován:
úte čer 30, 2009 3:00 pm

bedo. | stř říj 15, 2014 6:47 am

Re: Parallels nebo WMVARE či něco jiného?

Určite vyskúšaj aj Numbers, načo si systém zasierať Microsoftom - aj keď je pravda, že Excel je jeden z ich najpodarenejších programov (veď bodaj by aj nie, keď bol pôvodne napísaný pre MacOS :))
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 609
Registrován:
sob kvě 29, 2010 11:04 am

Lipon | stř říj 15, 2014 8:02 am

Re: Parallels nebo WMVARE či něco jiného?

pokud nemáš Excelové/Office výtvory pouze pro sebe, ale předáváš je v rámci nějakého týmu popř. klientům, tak se podle mě bez Office moc neobejdeš, drtivá většina korporátní win klientů jeden na Office - to si budeš muset zvážit sám, komu a jak často předáváš/dostáváš data
nekomplikované tabulky s "normálními" výpočtovými vzorci a referencemi se otevírají bezproblémově stejně na Mac i Win Officech

kvůli několika specif. win programům mám asi 4 roky Parallels a vyhovuje mi to - Parallels jsem koupil v nějakém bundlu za zlomek původní ceny (akce bývají vcelku často), win programy nejsou náročné na výkon, svého času jsem to provozoval i na MBA C2D a 2GB RAM - s tvou konfigurací ani nezpozoruješ na výkonu, že máš puštěné Parallels
další výhoda Parallels je, že můžeš sdílet clipboard s macem a jak je uvedeno výše, přístup k filům Maca máš přímo z windows (připojuje se to jako síťová jednotka)
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 560
Registrován:
čtv zář 03, 2009 3:04 pm

Uživatelský avatar mike-biker | stř říj 15, 2014 11:32 am

Re: Parallels nebo WMVARE či něco jiného?

V podstatě jsem skoro rozhodnut. Právě proto jsem si pořídil raději silnější stroj, jednak kvůli úhlopříčce - 13" je málo pro práci a já na něm trávím spoustu hodin denně. 16GB RAM je více než dostatečných.
Bez Windows se neobejdu, alepoň ne v nejbližších několika měsících. Takže nebudu řešit 2 litry za Parallels.
Koupím rovnou verzi 10, ta by mělo alespoň 2 roky minimálně vydržet. Hry sice nehraju, ale zatím je pár programů, bez kterých se neobejdu a jak jsem psal - mít 2 compy je schizofrenie.

Všem moc děkuju za rady, vážím si toho. :roll:
Jsem pořádkumilovný a rád bych měl data na jednom místě. Předpokládám, že by to bylo v OS X struktuře a ve Windows bych to řešil knihovnami. To doufám není problém?!
Zkusím napřed nainstalovat Windows na oddíl a uvidím.
Ještě se zeptám odborníků - je na MACu utilita, která umožní "ukrojit" z oddílu?
Např. přidělím Widlím 50GB, pak zjistím, že jim stačí 30. Jde to pořešit?


bedo. píše:Určite vyskúšaj aj Numbers, načo si systém zasierať Microsoftom - aj keď je pravda, že Excel je jeden z ich najpodarenejších programov (veď bodaj by aj nie, keď bol pôvodne napísaný pre MacOS :))


Numbers jsem zkoušel asi 2 dny na iPadu, ale to je tak nepodařený a doslova mohu říci pro mne nepřátelský program, že to nedám. :bad:
Ale věřím, že kdo na něm dělá léta, tak to v pohodě zvládá s noblesou. :wink:
iPhone 11 Pro Max Space Grey
iPhone 6 16GB Silver as reserve
MacBook Pro Retina 15" Mid 2014, i7 4x2,5GHz 16GB RAM 256GB SSD + 256GB Jet Drive.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3352
Registrován:
ned říj 09, 2011 12:39 pm
Bydliště: Jesenice

ls8 | stř říj 15, 2014 11:36 am

Re: Parallels nebo WMVARE či něco jiného?

Na virtualizaci se nedělají žádné oddíly.
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

Lipon | stř říj 15, 2014 11:51 am

Re: Parallels nebo WMVARE či něco jiného?

utilita taková tam je, jmenuje se překvapivě Disk utility :) , nicméně na Parallels ji potřebovat nebudeš

Parallels udělají "balíček", tvářící se jako jeden soubor ve Finderu, v konfiguraci virtuálního stroje nastavíš max. velikost, Parallels pak udělají tak velký balíček, kolik potřebují a v případě nutnosti dalšího místa ho prostě o kousek zvětší, až do zvolené max. velikosti
celý virtuální stroj je pak obvykle v Documents ve složce Parallels, pokud bude potřeba odzálohovat, prostě si ten jeden "soubor" někam nakopíruješ
Naposledy upravil Lipon dne stř říj 15, 2014 3:50 pm, celkově upraveno 1
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 560
Registrován:
čtv zář 03, 2009 3:04 pm

Saddako | stř říj 15, 2014 3:25 pm

Re: Parallels nebo WMVARE či něco jiného?

Ve virtualizaci není potřeba používat extra oddíl, ale na druhou stranu je občas lepší mít tento oddíl dedikovaný už z důvodu rychlosti.
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.3
iMac 27" 3.0GHz/8GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.3
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.3
iPhone guru
iPhone guru
 
Příspěvky: 1097
Registrován:
stř čer 18, 2008 8:08 pm
Bydliště: Krajina za zrcadlem

Uživatelský avatar makatch | stř říj 15, 2014 3:27 pm

Re: Parallels nebo WMVARE či něco jiného?

Na SSD disku je to irelevantne.
iPod, iPhone and iPad Firmware Download

MacBook Pro13,Early 2011,OS X Yosemite
iPhone6+,64GB,iOS 9beta3
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2924
Registrován:
ned pro 06, 2009 10:22 pm

ls8 | stř říj 15, 2014 4:56 pm

Re: Parallels nebo WMVARE či něco jiného?

Ani na klasickém disku mě nenapadá, jak oddělený oddíl na tomtéž disku může ovlivnit rychlost.
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

Uživatelský avatar mike-biker | stř říj 15, 2014 6:20 pm

Re: Parallels nebo WMVARE či něco jiného?

Já už jsem to pochopil - pokud mám Windows v Boot campu, pak samozřejmě oddíl řeším. Ale Parallels se instalují do OS X a Windows potom, jestli jsem to pochopil správně?
Pokud budu potřebovat větší výkon, tak Parallels jednoduše zavřu?
iPhone 11 Pro Max Space Grey
iPhone 6 16GB Silver as reserve
MacBook Pro Retina 15" Mid 2014, i7 4x2,5GHz 16GB RAM 256GB SSD + 256GB Jet Drive.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3352
Registrován:
ned říj 09, 2011 12:39 pm
Bydliště: Jesenice

Uživatelský avatar iTukan | stř říj 15, 2014 6:27 pm

Re: Parallels nebo WMVARE či něco jiného?

Ano, nemusíš mít paralles puštěné pořád. Já je pouštím jen když potřebuji ve win vážně něco dělat. Také můžeš omezit systémové prostředky, které dáš virtuálním windows k dispozici (např. kolik jader procesoru smí používat, kolik RAM, atd.). Pokud tedy nepotřebuješ ve Win větší výkon, můžeš jim "ořezat" dostupný HW.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  AW4 
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3019
Registrován:
sob úno 07, 2009 5:54 pm
Bydliště: Židlochovice

Uživatelský avatar cuting | stř říj 15, 2014 7:25 pm

Re: Parallels nebo WMVARE či něco jiného?

Z prostredi MS občas používám jen office - word a excel , a k tomu mi naprosto stačí Pages a Numbers. Oba umí otevřít ,editovat i ukládat jejich dokumenty bez problémů. Proto má potřeba windows programů a prostředí MS definitivně zanikla. Díky tomu nemám sebemenší potřebu si "zavirovat" počítač čímkoliv , co nemá rád .
 Apple hračky 
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 2259
Registrován:
úte čer 07, 2011 8:45 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar mike-biker | stř říj 15, 2014 8:50 pm

Re: Parallels nebo WMVARE či něco jiného?

Já vím, že je to jen komplikace, ale bohužel se nedá hned odsřihnout. Ale chtěl bych postupně Win zlikvidovat, přece jen však může být program, který nebude mít alternativu. Zakoupil jsem dnes Parallels na Macwellu a budou příští týden.
Jinak mimo topic.
Ten Retina display je úžasný, přecházím z Lenova Thinkpadu sice s IPS panelem, ale rozlišení 1366x768 na 12,5".
Když na něm teď dělám, je to utrpení. :( .
iPhone 11 Pro Max Space Grey
iPhone 6 16GB Silver as reserve
MacBook Pro Retina 15" Mid 2014, i7 4x2,5GHz 16GB RAM 256GB SSD + 256GB Jet Drive.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3352
Registrován:
ned říj 09, 2011 12:39 pm
Bydliště: Jesenice

Uživatelský avatar iTukan | stř říj 15, 2014 9:01 pm

Re: Parallels nebo WMVARE či něco jiného?

Nejsem si jist, jestli zrovna s tou retinou nebudeš mít s windows problémy. Řešili jsme nedávno problém s Win8 a Lenovo Yoga 2,který má rozlišení 3200×1800 na 13,3". Nakonec jsme museli stáhnout v systému na poloviční rozlišení, protože v aplikacích se nedaly číst grafické ikony... Prostě optivalizace windows na retina rozlišení :bad:
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  AW4 
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3019
Registrován:
sob úno 07, 2009 5:54 pm
Bydliště: Židlochovice

Uživatelský avatar mike-biker | stř říj 15, 2014 9:12 pm

Re: Parallels nebo WMVARE či něco jiného?

No to celkem brzy zjistím. Ale snad nejsem jeden z mála, co pojede Widle na Mackovi?
Určitě Parallels používá tisíce lidí na celém světě a Retina je tu už přes 2 roky. Kromě toho jsem viděl Widle 7 na Lenovo Thinkpadu X1, o kterém jsem původně uvažoval. Ale je pravda, že asi optimalizovaných moc programů není.
iPhone 11 Pro Max Space Grey
iPhone 6 16GB Silver as reserve
MacBook Pro Retina 15" Mid 2014, i7 4x2,5GHz 16GB RAM 256GB SSD + 256GB Jet Drive.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3352
Registrován:
ned říj 09, 2011 12:39 pm
Bydliště: Jesenice

Uživatelský avatar cuting | stř říj 15, 2014 10:09 pm

Re: Parallels nebo WMVARE či něco jiného?

Paralells jsem zkoušel před lety také, právě kvůli office. Nic jiného jsem z MS nepoužíval a nepotřeboval. A štvali mne problémy s exporty mezi systémy, s tiskárnami, ovladači apod. Až jsem si jednoho dne řekl A DOST ! A i když jsem měl zpočátku trochu obavu, že nebudu úplně kompatabilní,tak jsem okamžitě pocítil obrovskou úlevu. Firemní věci a tabulky zvládám v pohodě na macu v Pages a Numbers , vše ukládám ve formátech pro MS office, všichni s nimi v pohodě na PC win pracují dál a PC s windy včetně Paralells definitivně z mého počítače i z kanceláře zmizeli. A nechybí mi, ani maličko.:) je to jen o zvyku a o odvaze udělat ten první krok a o tom, co kdo kromě Office na PC "must have". Mě osobně nechybí z MS vůbec nic.
 Apple hračky 
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 2259
Registrován:
úte čer 07, 2011 8:45 pm
Bydliště: Praha

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required
Další

Zpět na Mac OS X a vše kolem něj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé