Blikající monitor - polití tekutinou

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

dawn | pon lis 13, 2017 9:29 pm

Blikající monitor - polití tekutinou

Vychrstlo mi malé množství tekutiny na pravou stranu větracího průduchu a na část klávesnice mého Macbooku Air 13'', rok výroby 2015. Monitor se začal poblikáváním ztmavovat a zesvětlovat, ikony a vše ostatní bylo ale stále viditelné. Notebook jsem otočila vzhůru nohama, restartovala (to nevím, proč mě napadlo) a vypla ho, lehce vysušila studeným vzduchem z fénu a položila ho vzhůru nohama na měkký povrch. Přemýšlím také o odšroubování zadní desky dle tutorialu, aby mohl vnitřek lépe vyschnout.

Máte někdo zkušenost s tím, jak dlouho bych měla Mac nechat vyschnout (3-4 dny?), zda je odšroubování desky proveditelné doma a jak dál postupovat? Stalo se někomu, že by se vše po vyschnutí vrátilo samo k normálu? Budu vděčná i za jakýkoli kontakt/odkaz na dobrý pozáruční servis nebo freelance technika.

Díky!
Host
Host
 
Příspěvky: 2
Registrován:
pon lis 13, 2017 8:41 pm

Uživatelský avatar mike-biker | pon lis 13, 2017 11:06 pm

Re: Blikající monitor - polití tekutinou

Určitě bych zvolil servis, počítej s tím, že autorizovaný bude dražší a padne ti záruka. Ovšem to je stejně jedno, protože by podle uvedeného roku výroby byla stejně brzy pryč.
Jinak se vystavuješ nebezpečí oxidace a možného zničení. Také jsi neuvedla tekutinu - sladké či slané je vždy horší, než čistá voda, nebo alkohol.
iPhone 11 Pro Max Space Grey
iPhone 6 16GB Silver as reserve
MacBook Pro Retina 15" Mid 2014, i7 4x2,5GHz 16GB RAM 256GB SSD + 256GB Jet Drive.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3352
Registrován:
ned říj 09, 2011 12:39 pm
Bydliště: Jesenice

dawn | úte lis 14, 2017 1:11 am

Re: Blikající monitor - polití tekutinou

Ano, Mac je těsně po záruce, ale stejně jsem počítala, že senzory pro polití kapalinou by to stejně odhalily, takže by to do ní nespadlo. Pravda, neuvedla jsem ji - bohužel to byl sladký čaj, který normálně vůbec nepiju!:) Dostala jsem tip na servis, který se na tyhle nehody specializuje a vypadá fajn: http://www.themac.cz/servis/kontakt-s-kapalinou/ Tak ho tam zítra vezmu. Moc děkuju za odpověď!
Host
Host
 
Příspěvky: 2
Registrován:
pon lis 13, 2017 8:41 pm

Uživatelský avatar mike-biker | úte lis 14, 2017 8:45 am

Re: Blikající monitor - polití tekutinou

Reference mají vesměs kladné, určitě se tím nic nezkazí.
Data by poškozena být neměla, takže držíme palce :good: a nezapomeň dát případnou zpětnou vazbu pro další uživatele, jak jsi dopadla.
iPhone 11 Pro Max Space Grey
iPhone 6 16GB Silver as reserve
MacBook Pro Retina 15" Mid 2014, i7 4x2,5GHz 16GB RAM 256GB SSD + 256GB Jet Drive.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3352
Registrován:
ned říj 09, 2011 12:39 pm
Bydliště: Jesenice

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Mac OS X a vše kolem něj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot]

cron