Vytvareni cyklotras a export do gpx na Mac

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Uživatelský avatar Barberry.pha | čtv zář 22, 2011 10:33 pm

Vytvareni cyklotras a export do gpx na Mac

Zdravim,
poridil jsem si Garmin edge 705 a rad bych vyuzil schopnosti navigace a moznosti si naplanovat trasu a pak si ji projet.
Bohuzel na prilozenem cd je Mapsource ktery bezi pouze na PC a ne pod OSX :(
Na garmin connect, pri vytvoreni uctu je pak moznost si trasu naplanovat ale jako podkladove mapy to ma Bing a trasu to bere hlavne po silnici, ktere bych se chtel vyhnout, takze taky ne moc pouzitelne.
Nasel jsem pak Trekview u ktere mi ale nevim proc, nejdou zadavat vubec body trasy, podklady jsou mapy.cz takze jsou tam i turisticke cesty a mohlo by to byt co potrebuji ale jak jsem psal bohuzel mi nejsou zadavat body trasy:( ani kdyz jsem zaregistroval.
Tak jsem chtel poradit jestli mate nekdo nejaky vyzkouseny program pres ktere si gpx trasy delate, pripadne nejaky web odkud se nejaky trasy daji stahnout. diky moc.

Jenom dodam ze jezdim MTB, takze co nejmene po hlavnich cestach, radeji polni, lesni, turisticke, hlavni jenom pri nejakem nutnem prejezdu :)
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

Uživatelský avatar SteveJSF | čtv zář 22, 2011 10:57 pm

Vytvareni cyklotras a export do gpx na Mac

Mrkni na web Garminu, da se tam stahnout software i pro Mac. Misto MapSource mam v Macu BaseCamp. Jen to mam zatim akorat se zakladni mapou, ktera ti urcite stacit nebude. Dostat do toho jine mapy jsem zatim nezkousel, ale podobnost s MapSource tady je, tak by to nejak mohlo jit. Dostat do toho Topo Czech by bylo fajn.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1923
Registrován:
úte lis 04, 2008 1:37 am

Uživatelský avatar haasteren | pát zář 23, 2011 5:22 am

Vytvareni cyklotras a export do gpx na Mac

Na pc nainstalujes mapsource a mapy co chces pouzivat na mac pak pres prevodni soft od garminu udelas export a nahrajes do mac vse funguje jak ma a perfektne. Vice najdes na garmin.com ve slozce support a software. Kdyby jsi chtel pomoc tak pm. Prodavam garmi pres 7 let a mam jen mac ;)
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 472
Registrován:
čtv lis 29, 2007 11:02 am

bedo. | pát zář 23, 2011 6:39 am

Re: Vytvareni cyklotras a export do gpx na Mac

mozes skusit bikemap.net - pre ilustraciu, tu je jedna z mojich tras:
http://www.bikemap.net/route/331236

a potom pre Mac existuje velmi pekny soft na planovanie, ale aj analyzu - TrailRunner:
http://trailrunnerx.com/
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 609
Registrován:
sob kvě 29, 2010 11:04 am

Uživatelský avatar Barberry.pha | pát zář 23, 2011 9:29 am

Vytvareni cyklotras a export do gpx na Mac

Diky kouknu na to ;) no jde mi hlavne o mapove podklady a zpusob planovani, pres ten web garminu to krasne propoji vyznacene ale bohuzel diky mapovym podkladum pouze po ceste, na cykloserveru to zase propoji body po primce, a nezkousel jsem podle toho jet ale obavam se ze me to bude tahat primo co nejrovneji k tem vyznacenym bodu. Asi toho chci hodne ale za zeptani nic nedam, vyhovovalo by mit planovani tras jako na garmin connect s mapovymi podklady napr mapy.z kde je i turisticke znaceni, mimochodem na mapy.cz jsem zkousel vytvorit trasu a vedlo me to i po turistickych, bohuzel jde zadat pouze start a cil a kdyz chce clovek si objet nejake kolecko tak jedine tu trasu rozdelit na vice casti ale i tak vas to povede asi tou nejkratsi, coz ne vzdy clovek chce :(

Kouknu i na ten soft pro maca ;)
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

Uživatelský avatar SteveJSF | pát zář 23, 2011 10:09 am

Vytvareni cyklotras a export do gpx na Mac

To haasteren:
Diky moc za info, dnes jdu pro noveho Maca, tak to budu resit nekdy pozdeji. Kdyby to nejak solidne fungovalo, asi by me to konecne popohnalo koupit updaty nejakych map. Potrebuju prinejmensim novou Topo Czech a leteckou Aero.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1923
Registrován:
úte lis 04, 2008 1:37 am

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Programy a hry pro Mac OS X

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé