H: Mac ekvivalent k Fastpictureviewer

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Lipon | pon pro 12, 2011 3:37 pm

H: Mac ekvivalent k Fastpictureviewer

Hledám nějakou aplikaci (pokud možno jednoduchou), která by byla alternativou k Fastpictureviewer na Win

Hlavní funkce co požaduji, je možnost rychlého hodnocení hvězdičkami (Star rating), pokud možno na jeden klik/stisk klávesy. Ve FPV to fungovalo tak, že obrázek byl na celou obrazovku a stiskem klávesy 1-5 se přiřadilo hodnocení 1-5 hvězdiček a automaticky načetlo další obrázek

potřebuju to k prvnímu protřídění RAWů po přetažení fotek z karty foťáku, proto by to mělo být co nejjednodušší a nejrychlejší
zkoušel jsem Adobe Bridge i Nikon ViewNX2, ale není to až tak intuitivní (zejm. přiřadit hvězdičky a načíst další)

Zkoušel jsem FPV spouštět pod Parallels 7, ale zamrzá to :o

Nemusí to být jen free aplikace, ale zas aby nestála bambilion, vyvolávač RAWů mám (DxO Optics Pro) a jiný pořizovat nechci (Aperture, Lightroom)
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 560
Registrován:
čtv zář 03, 2009 3:04 pm

musashi | pon pro 12, 2011 9:00 pm

Re: H: Mac ekvivalent k Fastpictureviewer

Myslim, ze tohle je snad prvni vec, kterou kazdy switcher resi.
A bohuzel nasleduje zjisteni, ze zadna solidni alternativa neexistuje.
Z volne dostupnych se mi nejvic libil ViewNX, ktery ma ale ten problem, ze nezobrazuje rawy jinych vyrobcu fotoaparatu. Dalsi free alternativou je XNView MP, ktery je ale porad ve stadiu vyvoje a je to na nem bohuzel videt. Dale existuje napr. ACDSee pro MacOS, ale ta cena je naprosto nehorazna.
Osobne jsem s casem zvykl pouzivat kombinaci Canon DPP + Aperture + Preview.
Chce to zmenit pristup, netrvat na nahrade v plnem rozsahu a pak se da zvyknout.
rMBP 15" 2017 i7@2.9GHz, 16GB RAM, 512GB SSD
iPhone 7 128GB Black
iPad Air 2 64GB
Apple TV 4 32GB
Apple Thunderbolt Cinema 27"
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 447
Registrován:
ned bře 02, 2008 8:24 am

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Programy a hry pro Mac OS X

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé