PDF tiskárna

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Uživatelský avatar fris | ned led 22, 2012 5:02 pm

PDF tiskárna

Zdravím,
jsem čerstvým majitelem macbooku pro a pomalu jej kromě zábavy začínám používat k práci. Jsem u macu nový, takže narážím neustále na nové problémy a rozdíly a většinu se mi daří i nějak řešit. Narazil jsem ale na jednu věc, která mi činí potíže. Jedná se o nový způsob tisku pdf v Mac OS X od verze 10.6, kde se již tiskárna Adobe PDF nezobrazuje jako tiskárna, ale pouze jako jedna z voleb při exportu pdf. Abych byl konkrétní.
Mám dvě fyzické tiskárny, ale jsou pouze do formátu A4. Já ale potřebuji v autocadu tisknout do PDF i velké výkresy - A2, A1, A0. Ve windowsech jsem byl zvyklý používat PDF Creator, který se choval jako virtuální tiskárna. Umožňoval tedy před tiskem výběr formátu papíru v podstatě neomezeně. Teď ale musím vycházet z toho, co nabízejí moje fyzické tiskárny. Ty ale umí pouze A4 a to je mi k ničemu.
Dá se to nějakým způsobem ošetřit? Existuje nějaká virtuální pdf tiskárna pro mac? Na netu jsem sice něco našel, ale než je začnu na slepo zkoušet, rád bych se zeptal, jestli tady není někdo, kdo toho má vyřešené a ví jak na to. Díky.
iPhone 4S 16GB
MacBook Pro 13" early 2011
Host
Host
 
Příspěvky: 14
Registrován:
ned led 22, 2012 4:47 pm

Lincoln Six Echo | ned led 22, 2012 5:13 pm

Re: PDF tiskárna

CMD+P

Nastav si potřebné parametry tisku a vyexportuj do PDF. SNad je to, co potřebuješ ;-) Jen ty A0, A1, A2 si budeš muset nadefinovat podle skutečné velikosti. Nebo aspoň já jsem je v předvolbách nenašel.

Obrázek
Obrázek
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3739
Registrován:
pát čer 25, 2010 8:53 pm

Uživatelský avatar SteveJSF | ned led 22, 2012 5:35 pm

PDF tiskárna

Presne jak pise Lincoln, o nic neprichazis. Do PDF tisknu bezne.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1923
Registrován:
úte lis 04, 2008 1:37 am

Uživatelský avatar fris | ned led 22, 2012 10:16 pm

Re: PDF tiskárna

Pánové děkuju. Tento postup jsem zkoušel, ale nějak mi to nešlo. Zkusil jsem to ještě jednou při druhé tiskárně a vypadá to že funguje! Takže super, díky, další problém vyřešen :) Ale stejně je ten autocad ještě dost nedoladěný oproti verzi pro win..
iPhone 4S 16GB
MacBook Pro 13" early 2011
Host
Host
 
Příspěvky: 14
Registrován:
ned led 22, 2012 4:47 pm

Lincoln Six Echo | pon led 23, 2012 12:37 am

Re: PDF tiskárna

To nevím, s CADy nedělám. Verze pro Mac automaticky neznamená lepší verze, viz MS Office.
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3739
Registrován:
pát čer 25, 2010 8:53 pm

Uživatelský avatar SteveJSF | pon led 23, 2012 2:46 am

PDF tiskárna

S CADem jsem delal uz pred delsi dobou na Woknech a bylo to super, na Macu jsem to pak uz nepotreboval, tak nevim. S MS Office mam zkusenost stejnou jako eRiper a vlastne i vsichni ostatni. Je to funkcni, delam v tom hodne, ale chybi nektere pokrocilejsi veci v Excelu.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1923
Registrován:
úte lis 04, 2008 1:37 am

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Programy a hry pro Mac OS X

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron