Půjde iPhone 5 ovládat i rukavicemi ?

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Pravidla fóra
Vytvárajte len vlákna určené na informovanie o novinkách okolo Apple, iOS a podobne. Všetky ostatné témy, neaktuálne alebo vymyslené informácie či žiadosti o pomoc sem nepatria.

nalevka | pát lis 12, 2010 4:28 pm

Půjde iPhone 5 ovládat i rukavicemi ?

Projekční kapacitní displeje najdeme dnes v mnoha chytrých mobilech. Jejich boom má na svědomí především Apple, který se svým iPhonem v roce 2007 jednou pro vždy změnil celé odvětví mobilů. Oproti rezistivním měly zatím ty kapacitní displeje jeden poměrně zásadní nedostatek ? kvůli nevodivosti látek či plastu je nebylo možné ovládat s rukou v kožené rukavici nebo s tyčinkou z plastu. To se ale má brzy změnit. Vlastně je docela možné, že oním průkopníkem v nové technologii kapacitního displeje bude Apple, který ji použije ve svém dalším iPhone.

Dle serveru PatentlyApple.com novou technologii vyvinula japonská firma Hitachi Displays. Na obrázku výše je zachycen kapacitní displej (velikost odpovídá displeji v dotykovém mobilu), který reaguje na dotyky přes gumovou rukavici a stylus. Problém mu nemají dělat ani jiné nevodivé materiály jako látky, plasty či špičky nehtů. Hodí se při tom na dotykové panely od tří do deseti palců, což je přesně rozmezí, které pasuje jek na iPhone, tak na iPad.

O tom, že Apple by novou technologii rád nasadil v iPhone 5, který přestaví příští rok, není pochyb. Jistou souvislost s novým počinem společnosti Hitachi můžeme najít v poslední sadě patentů, které si nechal Apple zaregistrovat.

ZKOPÍROVÁNO iPhonemania.cz
 

Uživatelský avatar Tony1 | pát lis 12, 2010 4:39 pm

Re: Půjde iPhone 5 ovládat i rukavicemi ?

Ummm nevím nevím říká se nebo teda píše se, že Apple vykoupil celou výrobu Samsung Super-AMOLED LCD na rok 2011, tak jedině dotyk by byl tou technologií co jsi v článku uvedl. Pak už je to jednoduché Apple vše slepí a bude z toho nový LCD pod názve třeba Reamoled :-)).
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3120
Registrován:
sob črc 12, 2008 6:18 pm
Bydliště: Jihomoravák

Uživatelský avatar lukinek | pát lis 12, 2010 4:42 pm

Re: Půjde iPhone 5 ovládat i rukavicemi ?

Bylo by to dobré, teď v zimě by se to dost hodilo. Když budeme mít všichni rukavice a budeme si je muset sundat, aby jsme mohli používat iPhone.
iPhone 5S 16GB Space Gray Vodafone CZ
iPhone 5 32GB White T-Mobile CZ
iPhone 5 16GB Black Electroworld - PRODÁN
iPhone 4S 16GB White CZ Vodafone - PRODÁN
iPad 2 64GB 3G iStyle
iPhone 4 16GB Black CZ T-Mobile - PRODÁN
iPhone 3GS 16GB Black T-Mobile SK
iPhone guru
iPhone guru
 
Příspěvky: 1373
Registrován:
úte říj 26, 2010 11:24 am
Bydliště: Nové Bránice


Uživatelský avatar kubik-kubik | pát lis 12, 2010 4:58 pm

Re: Půjde iPhone 5 ovládat i rukavicemi ?

Bomba. Rukavice objednávám. Má s nimi někdo zkušenosti?
Host
Host
 
Příspěvky: 125
Registrován:
čtv bře 27, 2008 1:52 pm

Uživatelský avatar Barberry.pha | pát lis 12, 2010 5:02 pm

Re: Půjde iPhone 5 ovládat i rukavicemi ?

ja mel v praci latexove rukavice a normalne jsem v nich iphone ovladal a vim ze v pletenych mi to slo taky, akora na horach na lyzich si je budu muset sundat :)
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

Uživatelský avatar matouch350 | pát lis 12, 2010 11:15 pm

Re: Půjde iPhone 5 ovládat i rukavicemi ?

Myslím, že Apple možná další generaci iPhone osadí lepším touch screenem, ale displej by měl zůstat retina jak je teď u 4. generace. Sám Steave Jobs na konferenci řekl, že tímto displejem stanovil standard pro své zařízení na 5 let dopředu.
iPhone 5S 32 GB, iOS 8.2
MacBook Pro Retina 13" Late 2013, 8GB RAM, Yosemite 10.10 GM
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 573
Registrován:
pát dub 09, 2010 5:52 pm
Bydliště: Kutná Hora

Uživatelský avatar iphonik4 | sob lis 20, 2010 11:21 am

Re: Půjde iPhone 5 ovládat i rukavicemi ?

Je na 100% jasné, že s rozlišením nepůjde dolů :) A ano bylo by to super, právě to mě dost často štve, např. na horách a objednávat kvůli tomu speciální rukavice, které se mi ještě k tomu ani trochu nelíbí je blbost :)
- iPhone 11 Pro Max
- Apple Watch Series 4
- MacBook Pro 15" i7 2017 Touch Bar
- iPhone 2G 8GB 3.1.3 JB
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1325
Registrován:
čtv kvě 29, 2008 2:01 pm
Bydliště: Olomouc

Uživatelský avatar balda88 | sob lis 20, 2010 11:58 am

Re: Půjde iPhone 5 ovládat i rukavicemi ?

určitě ovládání rukavicemi v zimě by bylo příjemné, ale jen kvůli této vychytávce by jsem si novou generaci nekoupil. od 3G mám pocit, že je to pořád to samé... :( 4ka se liší málo designem, ale opravdu rychle mě omrzela :( pokud nepřekvapí něčím velkým tak iPhone si už příště nekoupím
 iPhone 6S Plus 64GB Space Gray 9.2
 iPad Mini Retina 16GB White WiFi 9.2
 Macbook Pro 13 2.4GHz Intel Core i5 16GB ram 256GB SSD Intel HD Graphics 3000 512MB Mac OS X El Capitan 10.11.2
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 371
Registrován:
ned srp 24, 2008 10:23 am
Bydliště: Benešov

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Novinky o iPhone a dalších Apple produktech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé