Apple zvolal tlačovú konferenciu kvôli iPhone 4

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Pravidla fóra
Vytvárajte len vlákna určené na informovanie o novinkách okolo Apple, iOS a podobne. Všetky ostatné témy, neaktuálne alebo vymyslené informácie či žiadosti o pomoc sem nepatria.

Juramac | pát črc 16, 2010 9:24 pm

Re: Apple zvolal tlačovú konferenciu kvôli iPhone 4

sweet22 píše:. Pouze se mi jednalo o to, že to byl pouze marketingový tah Jobse.

naprosty souhlas, jen dodam, ze ten marketingovy tah byl genialni, jak byva u Jobse uz delsi dobu dobrym zvykem. Obrazne receno, smrad ze psouku se rozplynul a "bumerang se vraci tam, odkud byl vyhozen" :)
 

Uživatelský avatar Metalgirl | pát črc 16, 2010 9:27 pm

Re: Apple zvolal tlačovú konferenciu kvôli iPhone 4

Tak s tím taky souhlas, on to ale umí prodat. To umí tak obkecat, až všichni novináři jsou z toho tak blbí, že je najednou po problému, protože zapomenou z těch jeho keců, že nějaký byl. :mrgreen:

Prostě viděli, že situace se až moc hrotí a udělat konferenci byl správný tah v tento moment, aby uklidnili investory, potenciální zájemce o jejich akcie atd.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

Pantani | pát črc 16, 2010 9:36 pm

Re: Apple zvolal tlačovú konferenciu kvôli iPhone 4

Juramac píše:...Signal je predevsim o sile signalu v danem miste a ne v telefonu...

To si dovolím nesouhlasit, tohle bude asi trošku větší nesmysl! :D

Bumper je jen aktuální rychlý řešení, protože nic lepšího teďka prostě nemají a jsem zvědav s čím přijdou, ale je to jen drbání se levou rukou za pravým uchem už proto, že se Apple vždycky oháněl dokonalostí svých výrobků jak po stránce technické, tak po stránce funkční. Funkčnost iP4 je zpochybněna (aspoň v mých očích) a design trpí (v mých očích).
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 905
Registrován:
ned úno 10, 2008 1:50 pm
Bydliště: Litomyšl

Juramac | pát črc 16, 2010 9:47 pm

Re: Apple zvolal tlačovú konferenciu kvôli iPhone 4

Pantani - Ale to je naprosto v poradku, nikdo ti nemuze nic namitat na to, ze tve pocity jsou nyni smisene. Ale stejne tak te nikdo nemuze nutit, aby jsi iPhone-jakykoliv, kupoval. Je to opet jen otazka TVE individualni volby. Pokud mas pocit, ze ten "problem" vyresis tim, ze si koupis jiny telefon, je to jen tve rozhodnuti. Mozna se k tomuto stejnemu problemu, ktery trapi i je, jen se o tom doposud tak nemluvilo, v budoucnu ostatni vyrobci postavi stejne seriozne, jako Apple... :)
 

pe.kova | pát črc 16, 2010 9:49 pm

Re: Apple zvolal tlačovú konferenciu kvôli iPhone 4

dokonce apple po konferenci vytvořil i speciální stránku o anténách: http://www.apple.com/antenna/
Pokud něco potřebujete, zkuste nejdříve použít funkci hledat 8).
iPhone 4 4ever (NOW Available)
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1935
Registrován:
sob lis 24, 2007 10:29 am
Bydliště: iPraha

Uživatelský avatar bohem | pát črc 16, 2010 9:59 pm

Re: Apple zvolal tlačovú konferenciu kvôli iPhone 4

.. nj. holt vydání iP 4 a jeho raketový úspěch na trhu .. hmm. to musela být pro konkurenci hodně hořká pilulka. Ono už to, že apple leta uržuje směr i vývoj a konkurence musí vše jenom přebírat jako "ti druzí" - stejně jako úspěch obchodního modelu appstore, - tak to je určitě hodně frustrující.. Věřím, že se konkurenci po raketovém úspěchu IP4 dost stáhly půlky a tak bublinu o nefunkčnosti IP4 přifukovali a přifukovali až narostla do obřích -světových rozměrů.. , ale bohužel čísla co dnes apple uvedl hovoří jasně, .. bublina splaskla.

Jinak kdyby dal apple na boky IP rovnou hnusnej plast jako dělají všichni ostatní, tak žádná bublina ani nebyla.. kolika % lidí se týká, problém s vypadnutím signálu? asi tak 0,000x% tak to je opravdu hodně ..,-) ale publicitu to dostalo světovou jako kdyby to byla naprostá vada všech IP .. nebýt té publicity tak o tom ani nikdo neví.

Každopádně není co řešit, kdo IP chce vrátit - může, a komu se IP4 nelíbí tak ať si ho prostě n e k u p u j e - povinné to není a ti co hovoří o lžích apple, podvodu apple, špatném IP4 atd. tak ti ať si pořídí a užívají něco krásného fungujícího od konkurence a na iPhone šťastně zapomenou .. Je to snadné.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 172
Registrován:
čtv led 01, 2009 9:31 pm
Bydliště: bohemie

Sime | pát črc 16, 2010 9:59 pm

Re: Apple zvolal tlačovú konferenciu kvôli iPhone 4

Video z konference - http://events.apple.com.edgesuite.net/1 ... index.html

To uz tady mame,nebud moc "aktivni" .jackie

Sry, koukal jsem jeslti to tady je v prvnim postu, jinak ne. My bad.. :lol:
Naposledy upravil Sime dne pát črc 16, 2010 10:37 pm, celkově upraveno 1
 

pe.kova | pát črc 16, 2010 10:08 pm

Re: Apple zvolal tlačovú konferenciu kvôli iPhone 4

Sime - ale už to tady máme
Pokud něco potřebujete, zkuste nejdříve použít funkci hledat 8).
iPhone 4 4ever (NOW Available)
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1935
Registrován:
sob lis 24, 2007 10:29 am
Bydliště: iPraha

Juramac | pát črc 16, 2010 10:12 pm

Re: Apple zvolal tlačovú konferenciu kvôli iPhone 4

Tak ted jsem uz jen zvedavy, kdy budou tiskovky jmenovanych spolecnosti. Protoze na to budou muset reagovat, i kdyz se jim to urcite nebude libit..... :D
 

raider | pát črc 16, 2010 10:16 pm

Re: Apple zvolal tlačovú konferenciu kvôli iPhone 4

"bohem" kdyby dal apple na boky plast tak už si vůbec nezavoláš,protože jsem ještě neslyšel,žeby kus plastu mohl sloužit jako anténa.
 

pe.kova | pát črc 16, 2010 10:17 pm

Re: Apple zvolal tlačovú konferenciu kvôli iPhone 4

Juramac: :mrgreen:

Zkusil jsem malý test, a i přesto, že iPhone 3GS má anténu v zádech, čárky také ubývají, v obalu však ne :-)

Obrázek


Zobrazit video na http://youtu.be/tusrozqlvjg
Kód do fóra: [youtube]tusrozqlvjg[/youtube]

Návod na vkladanie videa do príspevkov
Pokud něco potřebujete, zkuste nejdříve použít funkci hledat 8).
iPhone 4 4ever (NOW Available)
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1935
Registrován:
sob lis 24, 2007 10:29 am
Bydliště: iPraha

Uživatelský avatar JackieTran | pát črc 16, 2010 10:21 pm

Re: Apple zvolal tlačovú konferenciu kvôli iPhone 4

OT: :mrgreen: ty jsi ale kameraman,jsi chvili tocil jen sms a kontakty icons :D.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 4440
Registrován:
sob lis 22, 2008 9:25 am
Bydliště: Praha

Juramac | pát črc 16, 2010 10:26 pm

Re: Apple zvolal tlačovú konferenciu kvôli iPhone 4

raider : Samozrejme, ale prave ten plast a nebo jakykoliv obal zabranuje uzemneni te anteny a tim snizeni jejiho vykonu.


Pe.Kova : take jsem to ted zkousel. Normalne mam vzdy kozeny flip obal, takze bez problemu, ale kdyz jsem iP vybalil a zkusil to drzet podle toho videa na apple, tak skutecne dve carky ze 4 po par vterinach zmizeli. Ale v obalu byli 4 stale..... :)
 

swenak | pát črc 16, 2010 10:45 pm

Re: Apple zvolal tlačovú konferenciu kvôli iPhone 4

Ja se toho problemu nebojim, nejak ho vyresim klidne i "selfmade" a porad refreshuju stranku s moji objednavkou, ale i tak jsem si konferenci celou juknul a mne nejvice zaujal tej antena song, je boziii :-)

EDIT: zde link, at to mate hned :-) http://www.youtube.com/watch?v=VKIcaejkpD4


Zobrazit video na http://youtu.be/VKIcaejkpD4
Kód do fóra: [youtube]VKIcaejkpD4[/youtube]

Návod na vkladanie videa do príspevkov
 

Uživatelský avatar djlucas | pát črc 16, 2010 11:26 pm

Re: Apple zvolal tlačovú konferenciu kvôli iPhone 4

to ze ma tenhle problem i iPhone 2G o tom nikdo nepsal... to ze to ma i Samsung, HTC, Nokia a pod.. to taky nikoho nezajima.. ale ze ten problem ma pochopitelne i velmy uspesny iPhone 4 to uz naraz vsem vadi... trosku divne nemyslite...
Macbook pro
iPhone 5S 16GB White iOS 9
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 614
Registrován:
ned dub 27, 2008 7:19 pm
Bydliště: Břeclav

pe.kova | pát črc 16, 2010 11:36 pm

Re: Apple zvolal tlačovú konferenciu kvôli iPhone 4

některé firmy si musí léčit své komplexy na těch více slavných :)
Pokud něco potřebujete, zkuste nejdříve použít funkci hledat 8).
iPhone 4 4ever (NOW Available)
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1935
Registrován:
sob lis 24, 2007 10:29 am
Bydliště: iPraha

Uživatelský avatar bohem | sob črc 17, 2010 8:47 am

Re: Apple zvolal tlačovú konferenciu kvôli iPhone 4

bohem řekl:
kdyby dal apple na boky IP rovnou hnusnej plast jako dělají všichni ostatní, tak žádná mediální bublina s problémem IP nevznikla

raider reagoval:
kdyby dal apple na boky plast tak už si vůbec nezavoláš,protože jsem ještě neslyšel,žeby kus plastu mohl sloužit jako anténa.

.. raider ty jsi, ale slovíčkář.. -jsem se měl vyjádřit asi přesněji, aby jsi to pochopil, tak tedy: "kdyby apple překryl antenu, která je u IP v bocích telefonu už rovnou ve výrobě hnusným plastem jako to dělají všichni ostatní, tak by ta mediální bublina s problémem IP nevznikla.."

stačí tak?

jinak, problémy mají při držení v místě anteny i ostatní Blackberry, HTC atd. na stránkách http://www.apple.com/antenna/ .. je to jasně vidět.

To bude docela zajímavé jak na skutečnost, že Blackberry, HTC atd. ztrácí signál při držení v místě anteny budou reagovat jejich výrobci.. -jestli s toho také budou mít "světový skandál" a jestli lidé propadnou panice, že mají vadné telefony.. .-)
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 172
Registrován:
čtv led 01, 2009 9:31 pm
Bydliště: bohemie

Uživatelský avatar Arrow79 | sob črc 17, 2010 9:23 am

Re: Apple zvolal tlačovú konferenciu kvôli iPhone 4

Bohem ver tomu, ze BB take problemy nema. Tam kde uz 3GS strati signal uplne, tam ma BB v pohode dve ciarky a da sa bez najmensich problemov volat. A samozrejme, "death grip" nieje pritomny na ziadnom BB, ani Desire s tym nema najmensi problem. Najviac ma naserie to, ked si kupim iP4 a nebudem mat ziadny signal v miestach kde uz ma teraz 3GS problemy.

Samozrejme, tymto prispevkom nemienim vyvolavat ziadny flame ;)
iPhone XS Max 256GB - Space Grey (iOS 12.1)
iPad Pro 9,7 128GB Wifi Cellular - Space Gray (iOS: 12.1)
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 515
Registrován:
pon říj 27, 2008 7:01 pm
Bydliště: Zvolen, Slovensko

Juramac | sob črc 17, 2010 9:47 am

Re: Apple zvolal tlačovú konferenciu kvôli iPhone 4

A79- Ale vyvolavas :) Co si koupis , to je samozrejme jen a pouze TVA volba. Kazdy telefon, ale nejen telefon , ale cokoliv jineho, ma sve plusy a minusy a je jen na tobe, jak si postavis do rady sve priority a naroky , jak dalece se nechas ovlivnit ruznymi zpravami a "zpravami", jak dalece duverujes a nebo neduverujes urcite znacce jakehokoliv vyrobku. Vice myslim neni co dodat :)
 

MrViki | sob črc 17, 2010 10:30 am

Re: Apple zvolal tlačovú konferenciu kvôli iPhone 4

A79 píše:Bohem ver tomu, ze BB take problemy nema. Tam kde uz 3GS strati signal uplne, tam ma BB v pohode dve ciarky a da sa bez najmensich problemov volat. A samozrejme, "death grip" nieje pritomny na ziadnom BB, ani Desire s tym nema najmensi problem. Najviac ma naserie to, ked si kupim iP4 a nebudem mat ziadny signal v miestach kde uz ma teraz 3GS problemy.

Samozrejme, tymto prispevkom nemienim vyvolavat ziadny flame ;)


Mám BB 9700 a tento problém má. Pravidelně ztrácí 3G signál a skáče na EDGE. Jakmile ho položím na stůl, 3G jako zázrakem zase naskočí.
 

Uživatelský avatar bohem | sob črc 17, 2010 10:34 am

Re: Apple zvolal tlačovú konferenciu kvôli iPhone 4

A79: tady nejde o to jestli má to nebo jiné zařízení silnější nebo slabší antenu .. v tom je to jak říká Juramac: je to podle toho jaké máš u toho kterého zařízení priority a jak komplexně jej používáš. Výkonost příjmu anten je rozdílná u telefonů stejně jako u compů - na macbook pro, mám plný signál tam kde si obyčejnější notebooky s windows sotva škrtnou..

Tady, ale jde o to, že specifickým držením telefonu dochází ke ztrátě signálu .. mediální povyk vznikl z toho, že nový IP4 má prý tuto vadu a apple ( jestli jsi se podíval na videa z odkazu) dokázal, že stejný problém má BB, HTC, Samsung Omnia a další. Takže o čem ten mediální humbuk vlastně byl? O tom, že je dobré poškodit a očernit firmu která svým úspěchem bere konkurenci dech? Výsledek té kampaně je pak takový, že lidi co nikdy IP nedrželi v ruce a možná by jej chtěli mít nebo o něm uvažovali, dnes říkají : "ty to chceš? se ti teda divíme -vždyť se s tím nedá volat..všude o tom píšou, že to má problém a tel. z kterým nemůžu volat, tak ten je mi na nic.." takže výsledek je zavrhnutí IP a nákup "něčeho" v jejich očích spolehlivějšího. No a o tom co takový humbuk ve svém důsledku způsobí to asi celé bude..
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 172
Registrován:
čtv led 01, 2009 9:31 pm
Bydliště: bohemie

Zahradník | sob črc 17, 2010 10:45 am

Re: Apple zvolal tlačovú konferenciu kvôli iPhone 4

Myslím si, že není třeba ztrácet čas nikam nevedoucí diskuzí, co je lepší.

Všichni mají dostatek informací a mohou si svůj úsudek vytvořit sami.

Pravdu má i Juramac, který říká, že pokud někomu Apple nevyhovuje, tak ať se podívá jinam.

Za sebe mohu říct, že ač jsem byl cca. 2 roky docela spokojeným uživatelem Apple produktů, iPhone4 si v zádném případě nekoupím, protože se ten telefon Applu zkrátka moc nepovedl.

A nejen to. Osobně si myslím, že pokud se Apple "nezmátoří" stále více lidí bude od iPhone utíkat k jiným telefonům. Krásně to popisuje Patrik Vogl: http://pvogl.cz/543-opoustim-iphone-a-migruji-k-htc-desire-android.

A pokud chce někdo věřit, že je iPhone dobrý telefon a je ochoten si ten přístroj (v akci - i se šprckou zdarma) koupit, je to naprosto jeho svobodné rozhodnutí co udělá se svými penězi. :)
 

Uživatelský avatar rony | sob črc 17, 2010 11:19 am

Re: Apple zvolal tlačovú konferenciu kvôli iPhone 4

Patrik Vogl je ten Hulanov klon? :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar Tea Racer | sob črc 17, 2010 11:21 am

Re: Apple zvolal tlačovú konferenciu kvôli iPhone 4

2 Jirkus: Zajímavý článek. Rád bych srovnal tyhle dva telefony ( IP4 a HTC ) v reálu. Nový IP4 si kupovat hned nebudu, každá novinka zvlast tak vyhipovoana jako telefony není dobra. To jsem se vytrestal jak u Nokie tak Siemense. Když vidím že s IP 4 je problém se základní funkci telefonovat, tak si rikam že se jim to malinko vymknulo z ruky. Ta alibistická konference která jako prvni ukazala jaky problém mají ostatní a pak jak " elegantne " ( kondom ) ho vyřešil Apple mne povabilo. :D
Jak říkám v reálu jsem na to moc zvědav. :-)
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...

Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 4024
Registrován:
pon bře 30, 2009 10:25 am
Bydliště: Tea-Earth.net

McDog | sob črc 17, 2010 11:34 am

Re: Apple zvolal tlačovú konferenciu kvôli iPhone 4

rony píše:Patrik Vogl je ten Hulanov klon? :-)


Rony:naozaj som sa pobavil:)
kuk:http://www.okoun.cz/boards/kinderhulan_-_young_padawan_na_mistra
sry za OT,ale to sa neda :mrgreen: :mrgreen:
 

Uživatelský avatar Arrow79 | sob črc 17, 2010 11:36 am

Re: Apple zvolal tlačovú konferenciu kvôli iPhone 4

Juramac ved v pohode. Ja si iP4 chcem kupit, len ak sa to bude chovat horsie ako 3GS tak moc spokojny s nim asi nebudem. Kazdopadne mu sancu urcite dam.

Host: to je ok, ale hovor ti urcite nepada. Ja som si toto pri testovani 9700vky nevsimol. 3G padalo len na horsich miestach so signalom. A treba povedat, ze Orange na SK ma vyborne pokrytie 3G signalom, kazde mesto nad cca 15000ludi uz 3G povacsine ma, cize moje vysledky moze byt ine ako tvoje.

Tea Racer s tvojim prispevkom sa stotoznujem uplne. Len s tym, ze iP4 si kupim hned ako pride na nas trh :)

Bohem ktory MacBook ma vstavany hsdpa modul?
Naposledy upravil Arrow79 dne sob črc 17, 2010 11:45 am, celkově upraveno 2
iPhone XS Max 256GB - Space Grey (iOS 12.1)
iPad Pro 9,7 128GB Wifi Cellular - Space Gray (iOS: 12.1)
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 515
Registrován:
pon říj 27, 2008 7:01 pm
Bydliště: Zvolen, Slovensko

Zahradník | sob črc 17, 2010 11:38 am

Re: Apple zvolal tlačovú konferenciu kvôli iPhone 4

Tea Racer píše:2 Jirkus: Zajímavý článek. Rád bych srovnal tyhle dva telefony ( IP4 a HTC ) v reálu. Nový IP4 si kupovat hned nebudu, každá novinka zvlast tak vyhipovoana jako telefony není dobra. To jsem se vytrestal jak u Nokie tak Siemense. Když vidím že s IP 4 je problém se základní funkci telefonovat, tak si rikam že se jim to malinko vymknulo z ruky. Ta alibistická konference která jako prvni ukazala jaky problém mají ostatní a pak jak " elegantne " ( kondom ) ho vyřešil Apple mne povabilo. :D
Jak říkám v reálu jsem na to moc zvědav. :-)


Kromě iPhonu jsem "nainvestoval" 800? do appstore, takže bych si taky přál, aby se v Apple "zmátořili". Ale zatím to moc nevypadá ... :)

A79: Pokud si po upgrade na svém iPhonu zapnu 3G, signál se sníží na jednu čárku a chvílemi se objeví no service (neklamný to znak, že telefon ztratil signál GSM) :)
Naposledy upravil Zahradník dne sob črc 17, 2010 11:44 am, celkově upraveno 1
 

Juramac | sob črc 17, 2010 11:39 am

Re: Apple zvolal tlačovú konferenciu kvôli iPhone 4

Jirkus : Ale iPhone nema potrebu se nejak "zmatorit" . Proste je to telefon, ktery nekomu vyhovuje, jinemu ne. Je to jen otazkou volby kazdeho jedince. Takze tve rozhodnuti, ze si iP4 uz nekoupis, at uz z jakychkoliv duvodu a nebo "duvodu" , je tve ciste individualni rozhodnuti. Ja osobne jsem spokojeny a verim, ze budu s iP4 jeste vice, ale kazdemu, tedy i Tobe ,preji, aby jsi byl stejne spokojeny napriklad s nejakym BB a nebo Androidem. Urcite to nejsou spatne telefony, ale maji sve mochy stejne, jako jakykoliv iPhone. A to same plati o jakemkoliv vyrobku , zadaleka nejen o telefonech. :)
 

Zahradník | sob črc 17, 2010 11:52 am

Re: Apple zvolal tlačovú konferenciu kvôli iPhone 4

Juromaci, asi stále nechápeš, že iPhone4 má konstrukční vadu, kvůli které intervenoval jeden z nejvyšších politiků USA, vypukla kvůli tomu celosvětová kampaň a Apple ten problém sám uznal.

To jsou fakta! :)

To, že ten problém Apple vyřešil šprckou zdarma a začal bezdůvodně házet špínu na konkurenci, je jenom znakem nekorektního jednání firmy Apple.
 

akusobick | sob črc 17, 2010 12:01 pm

Re: Apple zvolal tlačovú konferenciu kvôli iPhone 4

Jirkus píše:Myslím si, že není třeba ztrácet čas nikam nevedoucí diskuzí, co je lepší.

Všichni mají dostatek informací a mohou si svůj úsudek vytvořit sami.

Pravdu má i Juramac, který říká, že pokud někomu Apple nevyhovuje, tak ať se podívá jinam.

Za sebe mohu říct, že ač jsem byl cca. 2 roky docela spokojeným uživatelem Apple produktů, iPhone4 si v zádném případě nekoupím, protože se ten telefon Applu zkrátka moc nepovedl.

A nejen to. Osobně si myslím, že pokud se Apple "nezmátoří" stále více lidí bude od iPhone utíkat k jiným telefonům. Krásně to popisuje Patrik Vogl: http://pvogl.cz/543-opoustim-iphone-a-migruji-k-htc-desire-android.

A pokud chce někdo věřit, že je iPhone dobrý telefon a je ochoten si ten přístroj (v akci - i se šprckou zdarma) koupit, je to naprosto jeho svobodné rozhodnutí co udělá se svými penězi. :)

A to je přesně ta situace: Apple jsem používal dávno pred iPhonem a v těchto (jeho) nelehkých chvílích mu budu věrný i nadále a nedám na pár žvástů.
Host
Host
 
Příspěvky: 15
Registrován:
pát čer 11, 2010 2:04 pm

Juramac | sob črc 17, 2010 12:07 pm

Re: Apple zvolal tlačovú konferenciu kvôli iPhone 4

Jirkus : No, tak politiku bych do toho nepletl , o americkych ale i jinych politicich bych se radeji nezminoval...... :) A ta "spina" neni zadna spina ale jen pouhe obranne konstatovani FAKTU, ze i ostatni smartphony jsou na tom se signalem naprosto stejne, ne-li hure. FAKTU, ktery je vseobecne a dlouhodobe znamy, ale nebyl nikdy az doposud nijak medializovan, protoze se nejednalo o vyrobek Apple. Proste konkurence neustala raketovy nastup iPhonu 4 (a jeho predchudcu ) a vypustila ve spolupraci s "analytiky" a nekterymi medii (jiste dobre zaplacenymi) blabol, ktery se ted obratil proti nim samotnym. To, co nikoho v minulosti nenapadlo nijak a u nikoho komentovat , je najednou u Apple "svetovy problem" . Takze jeho obrana poukazanim na FAKTA a na to, ze proste nekterym fyzickym zakonum se da ubranit jen tezce, je naprosto prirozena, zadne "hazeni spiny " to rozhodne neni. Nakonec, Apple je opet prvni, a to v tom, ze se k tomu postavil celem a nabidl reseni. Zatimco ostatni vyrobci se ted jiste poti a premysleji, jak na to budou reagovat, protoze ted je mic na jejich strane hriste. A media to tentokrat jiste nenechaji jen tak. "Apple problem, jako prvni ,pripustil a nabidl reseni. A co vy panove ? Jak jsou na tom vase telefony se signalem ? Jake reseni STEJNEHO problemu, navic z vasi strany dlouhodobe prehlizeneho a utajovaneho , nabidnete ? " Tam ted bude jiste zajimave sledovat reakce...... Ale jinak, opet zustava na kazdem jedinci, jak dalece se necha ovlivnit medii a jak si nastavi sve priority. Ty jsi zrejme na iPhone , at uz z jakehokoliv duvodu rezignoval. A nikdo ti to nemuze mit za zle, jiste k tomu mas SVE duvody. Jini zase u iP zustanou, protoze take maji k tomu SVE duvody. Kde je problem ? :)
 

Uživatelský avatar rony | sob črc 17, 2010 12:21 pm

Re: Apple zvolal tlačovú konferenciu kvôli iPhone 4

vsetci maju pravdu ale je tu len jeden ucastnik problemu, ktory ma v rukach riesenie.

fakt je, ze zakrytim anteny sa signal znizi u akejkolvek anteny
fakt je, ze existuje na to primitivne riesenie a faktom je ze my to nemame co riesit a hodnotit ci porovnavat :)

zvysok su uz emocie :)

ten ucastnik je apple. a ti, co maju emocie sme my ;)

zoberme to pragmaticky, a pockajme si ako sa s tym apple vysporiada, ked premyslam, tak vymenit ten kusok kovu za lepsie chraneny v dalsich seriach snad nebude pre apple problem. to myslim aj urobi. takze pre mna je to len otazka pockat ;) asi aj preto, ze ostatne vlastnosti telefonu su pre mna prijatelne a naviac moje investicie do iphonu mozu prejst nan. ked nebudem spokojny, tak nebudem kupovat. takze burka ide mimo mna.

ale aby som podlahol emociam a siel kupovat zo vzdoru iny telefon, tak na to nemam potrebnu emocnu vybavu lebo sa mi to zda byt momentalne zbytocnym krokom. proste mi chyba motivacia ale hlavne potreba menit telefony len preto, ze su akesi novsie a udajne lepsie. to plati pre iphone 4 ale aj pre akekolvek ine.

ak vam chyba pocit, ze mate udajne lepsie modely a pali vas vo vrecku smejd ktory prave mate, tak ide o emocie, ktore vas nutia hladat dovody k vymene a tie iste emocie hodnotia nove telefony ;)

v skutocnosti sa iba prisposobujeme istej forme manipulacie trhu, apple sa rozhodne nepodporovat hlinikovy iphone a uz mate pocit, ze ho musite vyhodit ;) nemozete don dat novsi fw a uz ste nespokojni ;)

lenze staci si par mesiacov pockat, kym skutocne zacne byt telefon nepouzitelny lebo sw k nemu odrazu nepojde pouzivat atd.

vsetko o co ide, je vlastne cyklus vymeny zariadeni, bude podlahnete dojmu, ze musi byt co najkratsi, tak mate samozrejme prehnane naroky. vynechajte jeden model a je to ;)

druha vec je, ze taketo emocne podfarbene diskusie su casto jedine. co mozeme robit ;) lebo velmi dobre vieme, ze my ten telefon nezmenime :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Zahradník | sob črc 17, 2010 12:22 pm

Re: Apple zvolal tlačovú konferenciu kvôli iPhone 4

Poslední jubilejní příspěvek:

Juromaci pochopil jsem, že se moje příspěvky míjí účinkem a proto ti udělám radost a ode dneška na tohle fórum přestávám přispívat.
 

Uživatelský avatar bohem | sob črc 17, 2010 12:23 pm

Re: Apple zvolal tlačovú konferenciu kvôli iPhone 4

A79 řekl:
Bohem ktory MacBook ma vstavany hsdpa modul?


nemluvil jsem o hsdpa modulu, ale o tom, že telefony mají rozdílnu výkonnost antén stejně jako mají rozdílnou výkonnost antén notebooky..
četl jsi v mém příspěvku něco o hsdpa modulu? asi ne, že?

.. nic ve zlém, ale radši na to už nereaguj ať to tu není jako chat plný zbytečných dohadů.

Jinak pro mne je diskuze o problému IP4 a úbytku signálu vyřešená, mě vysvětlení apple stačí. Trochu OT: Je podivnost, že většina lidí co IP4 kritizuje jej nikdy neměla v ruce..

Já jsem IP4 rozhodlej už od uvedení koupit hned jak tu bude, a vím proč.. a komu se IP4 nelíbí nebo mu nedůvěřuje, tak jak už tu bylo řečeno několikrát jej kupovat n e m u s í ! není to povinné,. na trhu je různých telefonů mrak a kdo IP4 koupil a je nespokojen může jej bezproblému vrátit - np. .-) .. ( otázka je jestli se vůbec najde někdo, kdo IP4 půjde vrátit .-))

Co mne ještě k této kauze zajímá je vyjádření konkurence na ztrátu signálu u jejich telefonů viz. odkaz který už jsem v jiném příspěvku dával. .. nothing more..
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 172
Registrován:
čtv led 01, 2009 9:31 pm
Bydliště: bohemie

Juramac | sob črc 17, 2010 12:31 pm

Re: Apple zvolal tlačovú konferenciu kvôli iPhone 4

Jirkus píše:Juromaci pochopil jsem, že se moje příspěvky míjí účinkem a proto ti udělám radost a ode dneška na tohle fórum přestávám přispívat.


Ale naopak, prispivej dal. Tve prispevky jsou v kazdem pripade zajimave a pro mnohe prinosne. A to myslim uprimne, bez jakekoliv ironie. Jen si myslim, ze obcas podlehas naprosto zbytecne emocim a jeste navic naprosto zbytecne smerujes svou spatnou naladu na mne. Ale ja opravdu nemohu za to, ze jsi momentalne z nejakeho duvodu nastvany na svet, na iPhone a mozna i na mne. Jen stejne, jako ty, vyjadruji sve nazory a troufam si rici, ze nejsou nijak a vuci nikomu vyhranene a utocne. Tak se prestan zlobit , dej si nekde u vetraku pivo a ver, ze zitra bude zase lip. :wink:
 

Uživatelský avatar iphonik4 | sob črc 17, 2010 12:36 pm

Re: Apple zvolal tlačovú konferenciu kvôli iPhone 4

OT:
Jirkus píše:...ode dneška na tohle fórum přestávám přispívat.

Tak to nechápu z jakého důvodu, ale jde o to, že to není házení špíny na konkurenci je to sebeobrana. Tebe ****** (neštve) to, když tě někdo z něčeho obviňuje na základě tvrzení někoho, který dělá to stejné (ne-li ještě horší nebo ve větším měřitku) jako ty :?: :!: Není ti trochu divné, že na Apple podporu ohledně antény zavolalo pouze 0,55% lidí s tímto problémem ze všech co volali na Apple podporu. A uvidíš, že teď po zahájení akce "vrácení peněz do 30 dnů" toho taky moc lidí nevyužije, prostě blbě remcají. Juro: ty pořád nepiš, že je to každého volba a že to respektuješ...bla bla bla... Ano to máš pravdu a já s tebou souhlasím, ale už je to trapné. Jinak já taky zůstanu Apple věrný a do iPhone 4 určitě jdu :!: :!:

Nic proti tobě, ale omez používání expresívních výrazů. Beavers.
Naposledy upravil iphonik4 dne sob črc 17, 2010 1:28 pm, celkově upraveno 2
- iPhone 11 Pro Max
- Apple Watch Series 4
- MacBook Pro 15" i7 2017 Touch Bar
- iPhone 2G 8GB 3.1.3 JB
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1325
Registrován:
čtv kvě 29, 2008 2:01 pm
Bydliště: Olomouc

Juramac | sob črc 17, 2010 12:40 pm

Re: Apple zvolal tlačovú konferenciu kvôli iPhone 4

O.T. iPhonik4 . A tak se nezlob :wink: .....
 

Uživatelský avatar Metalgirl | sob črc 17, 2010 1:34 pm

Re: Apple zvolal tlačovú konferenciu kvôli iPhone 4

A tak dost! Dohadovat se proč si koupím to a nekoupím si toto, je úplně zbytečné. Od toho je volba na trhu, každý si může vybrat zařízení, které mu sedí. Proto je tolik výrobců, proto je tolik modelů. Přestaň te to tady už řešit. Máte každý jiný názor na to a prostě se v životě neshodnete.

Jinak ano, apple šlápl vedle, udělal iPhone s problémovým příjmem signálu a celý svět se na ně za to sletěl jak sršni. Teď apple udělal uklidňující konferenci, ne z důvodu, aby zatopil konkurenci, konkurence je jim u prdele. Důvod, proč tu konferenci udělali je takový, aby se uklidnila situace na trhu, jak na trhu výrobků a služeb, tak i hlavně na FINANČNÍM TRHU. Apple jako každá jiná společnost potřebuje, aby investoři do nich strakli své peníze a aby akcionáři nakupovali jejich akcie. Toť celá konference, kvůli ničemu jinému to nebylo. Potřebovali uklidnit kupní náladu akcionářů, dostat je do dobré nálady, aby neklesala poptávka po jejich akcií. Dle mého udělali správný krok. Ale kvůli ničemu jinému ta konference prostě nebyla. Apple jsou obchodníci, jako každá jiná firma a chtějí si udržet postavení na finančním trhu, což je logické.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

Juramac | sob črc 17, 2010 1:43 pm

Re: Apple zvolal tlačovú konferenciu kvôli iPhone 4

Samozrejme, ze jde v prvni rade o prachy a o akcionare (take mam jiz par let nekolik malo akcii Apple ) ,ale zase az tak moc vedle s iPhonem4 neslapl. A zadny "cely svet" se na nej nesletel, jen par, jiste dobre zaplacenych "analytiku" a novinaru, kteri rozpoutali flame, jako z ucebnice. :) A Apple zcela prirozene zareagoval , navic dokazal ten vitr obratit zpet do smeru, odkud priletel... A marketingove na tom jeste nemalo ziskal... :)
Ale jinak souhlasim , ze my to nevyresime, kazdy muzeme mit na vec jiny nazor a pohled a vsichni zde jen poustime sve emoce a nazory. Ale nakonec, proto je to forum a vlakno o konferenci, problemu a nazorech na jeho vysledky a dusledky.
Urcite se zde nehadame, ale proste jen normalne diskutujeme... :)
 

Uživatelský avatar Metalgirl | sob črc 17, 2010 1:47 pm

Re: Apple zvolal tlačovú konferenciu kvôli iPhone 4

Juramac píše: A zadny "cely svet" se na nej nesletel, jen par, jiste dobre zaplacenych "analytiku" a novinaru, kteri rozpoutali flame, jako z ucebnice. :)


A to je to, vyvolali flame, kterého se rád chytil celý svět. Prostě každý se chtěl na tom nějak přiživit. Bez ohledu na to, jestli ten iPhone vlastní nebo ne. Takové věci se šíří strašně rychle a konference od apple byl správný tah. Ale kašlou prostě na marketing, kašlou na konkurenci. Akorát věděli, jak z toho prozatím vybruslit. Bumper taky není řešení na dlouho, ale prozatím to uklidnilo investory a akcionáře a to je hlavní. To, že se zákazníci budou čertit dál, to pro apple v tento moment není tak podstatné. Teď jim šlo hlavně o ty velké ryby, které do nich cpou nemalé sumy.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required
PředchozíDalší

Zpět na Novinky o iPhone a dalších Apple produktech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé