Lopatisticky: multitasking

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Pravidla fóra
Vytvárajte len vlákna určené na informovanie o novinkách okolo Apple, iOS a podobne. Všetky ostatné témy, neaktuálne alebo vymyslené informácie či žiadosti o pomoc sem nepatria.

Uživatelský avatar rony | stř srp 11, 2010 9:38 am

Lopatisticky: multitasking

Zaujal ma spôsob písania autora, kde sa snaží pomerne lopatisticky vysvetľovať multitasking.

Vytrhnem z textu pvetu (tie si dajte do kontextu prečítaním celého článku):

Každý počítač je schopný v jednom cyklu zpracovávat pouze tolik vláken, kolik má jader.

Berte text ako všeobecnejšie cielený článok, ktorý trochu objasňuje to, čo sa označuje za multitasking a ako to v skutočnosti funguje.

Určite nijaké nové objavy, tak nehádžte kamene :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar split | stř srp 11, 2010 9:50 am

Re: Lopatisticky: multitasking

Spravnejsi nadpis by mal byt, "iPhone stale nepodporuje realny multitasking pre aplikacie tretich stran" Takto mi to pride ako titulka z blesku :)
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 471
Registrován:
pát zář 12, 2008 3:58 pm

ls8 | stř srp 11, 2010 9:51 am

Re: Lopatisticky: multitasking

Parádně napsaný článek.
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

Uživatelský avatar dwick | stř srp 11, 2010 9:59 am

Lopatisticky: multitasking

split: To, ze to nebude "pravy" multitasking bylo jasne hned po predstaveni iOS4 na Keynote
Life sucks. And then you die.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2100
Registrován:
čtv dub 09, 2009 5:15 pm
Bydliště: město piva

Uživatelský avatar rony | stř srp 11, 2010 10:08 am

Re: Lopatisticky: multitasking

o to nejde, ci pravy/nepravy ten co je teraz v iphone. V ponimani toho ako v skutocnosti multitasking funguje tak "pravy" nie je skoro ziadny (vzdy sa len rychlo strieda beh vlakien). Ak to teraz prezeniem, tak kym ten znamy multitasking rychlo strieda cokolvek co bezi, tak vnutri iphone sa to riadne okresalo ale princip zostal rovnaky - ista cast sluzieb sa neustale "toci" - prideluje sa beh vlaknam siedmych sluzieb pre aplikacie.

Podstatne (pre mobily) je, ze ci sa "akoze" ukoncena aplikacia vie znovu rychlo spustit, nacitat svoj posledny stav. Naozaj odbocim a poviem nieco z mojho terajsieho pouzivania iPadu. Mne sa rychlejsie zobrazi Safari v iPade ako minimalizovane okno prehliadaca "nabehne" na obrazovku v pocitaci. A pre puritansky pohlad je iPad bez multitaskingu (viem viem, Safari v nom bezi na pozadi) a len v pocitaci mam multitasking. V konecnom dosledku ma zaujima ako rychlo sa prepnem na inu aplikaciu. Ak to trva mobilu prilis dlho, tak je mi fuk, ci to bezi v pozadi.

Clanok sa podla mna zameral na to, aby vysvetlil, ze aj ten multitasking je len "oklamanie" podobne tomu ako funguju obrazovky televizora, ktore premietaju staticke obrazky ale tak rychlo, ze to vnimame ako pohyb.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

makovice | stř srp 11, 2010 10:22 am

jinymi slovy iPone umi multitasking od zacatku (jako kazdy Unix based OS) ale uzivatele iOS4 dostali funkci "Fast switch" :D ktera je chybne oznacovana za Multitasking :D
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 335
Registrován:
sob pro 01, 2007 1:15 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar split | stř srp 11, 2010 11:17 am

Re: Lopatisticky: multitasking

dwick: a co ta vedie k tvojej poznamke :) Moj prispevok len komentoval nadpis. Mne bolo jasne ze multitasking nebude uz pred dvoma rokmi ;)

Inak ludia nemylte si slova vlakno a proces.
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 471
Registrován:
pát zář 12, 2008 3:58 pm

Uživatelský avatar rony | stř srp 11, 2010 11:30 am

Re: Lopatisticky: multitasking

makovice: ano, tento pohlad sa mi paci. Pre uzivatela je to vlastne vzdy fast switch :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar dwick | stř srp 11, 2010 11:33 am

Re: Lopatisticky: multitasking

OT: split: K me poznamce me vedlo slovo stale v tve poznamce :lol:
Protoze kdybys to podal tak jak si psal ty dnes, tak to vyzni jako "Od predstaveni iOS4 uplynula uz rada mesicu a stale neumi plnohodnotny multitasking," jako kdyby se cekalo az se ten plnohodnotny MT zprovozni.

Kazdopadne je to droboucky detail ve vykladu, do kterych ja rad stouram :D
Life sucks. And then you die.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2100
Registrován:
čtv dub 09, 2009 5:15 pm
Bydliště: město piva

iphonemato | čtv srp 12, 2010 2:02 pm

Re: Lopatisticky: multitasking

Ja som si multitasking zrusil cez Cydiu mam OS4.0.1 Bola to hovadina chvala bohu ze sa to dalo takto odr.... :x
 

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Novinky o iPhone a dalších Apple produktech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé