Adobe vzdává boj s Apple o prosazení flashe

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Pravidla fóra
Vytvárajte len vlákna určené na informovanie o novinkách okolo Apple, iOS a podobne. Všetky ostatné témy, neaktuálne alebo vymyslené informácie či žiadosti o pomoc sem nepatria.

ls8 | úte srp 17, 2010 1:10 am

Adobe vzdává boj s Apple o prosazení flashe

Apple vyhrál. Adobe se nadále nebude snažit protlačit Flash na iPhone a iPad, radši prý budou spolupracovat s těmi firmami, které o spoluráci mají zájem (tzn. HTC, Nokia atd.).

Zdroj: http://www.engadget.com/2010/08/16/adob ... d-flash-s/
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

Uživatelský avatar iphonik4 | úte srp 17, 2010 10:39 am

Re: Adobe vzdává boj s Apple o prosazení flashe

Tak si myslím, že to má být, proč by se měli snažit, když se po téhle stránce chová Apple hodně divně. Už existuje Frash, takže uživatelé, kteří budou chtít flash v iPadu/iPhone si ho tam sami dají :wink:
- iPhone 11 Pro Max
- Apple Watch Series 4
- MacBook Pro 15" i7 2017 Touch Bar
- iPhone 2G 8GB 3.1.3 JB
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1325
Registrován:
čtv kvě 29, 2008 2:01 pm
Bydliště: Olomouc

Uživatelský avatar balda88 | úte srp 17, 2010 11:12 am

Re: Adobe vzdává boj s Apple o prosazení flashe

Já jsem zkusil dát flash do iPadu a po pravdě k životu ho nepotřebuji. Aspon me nerusi flashove reklamy, YouTube mi jde tak jako tak, jen ten Stream.cz musis na iPadu oželit, ale takový problém mi to nepřijde. K témátu, podle mě Apple ví proč nechce do svých zařízení flash.
 iPhone 6S Plus 64GB Space Gray 9.2
 iPad Mini Retina 16GB White WiFi 9.2
 Macbook Pro 13 2.4GHz Intel Core i5 16GB ram 256GB SSD Intel HD Graphics 3000 512MB Mac OS X El Capitan 10.11.2
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 371
Registrován:
ned srp 24, 2008 10:23 am
Bydliště: Benešov

Uživatelský avatar Antabelus | úte srp 17, 2010 9:26 pm

Re: Adobe vzdává boj s Apple o prosazení flashe

Ani na Macu neni Adobe schopno udělat použitelný flash. Tam by ale jeho absence byla podle mě hodně špatně. A to mám samozřejmě aktualizováno na nedávno vydanou verzi. Bohužel je to ještě horší :D
iPhone guru
iPhone guru
 
Příspěvky: 1218
Registrován:
ned bře 09, 2008 11:22 am
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar Gounes | stř srp 18, 2010 1:30 pm

Re: Adobe vzdává boj s Apple o prosazení flashe

Nechapu ADOBE ze kdyz to nejde legalni cestou tak proc to neudelat jinak napriklad pres Cydii , tam svoleni Applu nepotrebuji , vlk se nazere a koza zustane cela jak jednoduche a i kdyby to nebylo tak jednoduche tak proste maji dat source verejne dostupne a ostani se o to postaraji samy :!:
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 175
Registrován:
pát říj 12, 2007 12:18 pm
Bydliště: Jeseník

Uživatelský avatar rony | stř srp 18, 2010 1:53 pm

Adobe vzdává boj s Apple o prosazení flashe

Lebo adobe je seriozna firma a kto to nechape musi mu stacit tato odpoved ako axioma ;)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Juramac | stř srp 18, 2010 2:44 pm

Re: Adobe vzdává boj s Apple o prosazení flashe

osobne mi Flash na iPhonu a ani na iPadu vubec nechybi a mam ho vypnuty i v pocitaci. A verim, ze nejsem ani zdaleka jediny.Parafrazuji jednu krasnou hlasku z filůmu Pelisky : "davam Flashi rok a nebo dva"...... :mrgreen:
 

Uživatelský avatar iphonik4 | stř srp 18, 2010 2:45 pm

Re: Adobe vzdává boj s Apple o prosazení flashe

jura: a co youtube, plno interaktivních stránek jede na flashi, dnes bez ní neobjednáš ani letenku :( , btw. HTML5 je mi také sympatičtější.
- iPhone 11 Pro Max
- Apple Watch Series 4
- MacBook Pro 15" i7 2017 Touch Bar
- iPhone 2G 8GB 3.1.3 JB
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1325
Registrován:
čtv kvě 29, 2008 2:01 pm
Bydliště: Olomouc

Uživatelský avatar tvosi | stř srp 18, 2010 2:52 pm

Re: Adobe vzdává boj s Apple o prosazení flashe

youtube jede i na html5 :wink:
Obrázek iPhone 2G 8GB
Obrázek iPhone 7 128GB Jet Black
Obrázek iPad Mini with Retina 32GB Silver
Obrázek Macbook Pro 13" mid-2009
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 4123
Registrován:
pon lis 26, 2007 7:41 pm
Bydliště: Praha

ls8 | stř srp 18, 2010 2:58 pm

Re: Adobe vzdává boj s Apple o prosazení flashe

It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

Uživatelský avatar Antabelus | stř srp 18, 2010 3:59 pm

Re: Adobe vzdává boj s Apple o prosazení flashe

To nemění nic na tom, že Flash tu mezi námi nějakou dobu ještě bezpochyby pobude a do té doby mi bohužel parazituje jeho podpora v Macu. Opravdu jsem z tohoto trochu naštvaný. Flash byl pro mě vždycky utrpení, vyšel update, všude samé řečičky jak je to super a optimalizované a těšil jsem se, že to bude konečně použitelné a nic. Je to, jak říkám, ještě o chlup horší.
iPhone guru
iPhone guru
 
Příspěvky: 1218
Registrován:
ned bře 09, 2008 11:22 am
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar rony | stř srp 18, 2010 4:33 pm

Re: Adobe vzdává boj s Apple o prosazení flashe

youtube aj vimeo (aj to uz dost davno, len dnes zacali kodovat v HTML5 aj mimo Apple platformu) samozrejme okrem mnohych inych videoserverov funguju. Cudujem sa cloveku, ktory v diskusii pouzije ako argument Youtube, ktore na iphone frci odkedy vznikol, to uz je tazka chyba nevediet prave toto...
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

rosch8 | stř srp 18, 2010 5:05 pm

Re: Adobe vzdává boj s Apple o prosazení flashe

tak je tu misto pre frash.
Len zatial nejde vsetko tak, ako ma. Dufam, ze chlapci zapracuju a flash bude aj na iPhone. Je to jedina vec, ktoru neviem ozeliet. Niektore stranky su cele vo flashi a vobec sa tym padom nedaju zobrazit.
iP2 8GB JB, unlock, 3.1.2 // iP3G 8GB JB, unlock, 4.0.1 // iP3G 16GB JB, free, 4.0.1 // iP3GS 32GB JB, unlock 4.0.1 // iP4 16GB JB, free, 4.1 // iP4S JB5.01
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 263
Registrován:
ned úno 01, 2009 2:43 pm

Uživatelský avatar rony | stř srp 18, 2010 5:15 pm

Re: Adobe vzdává boj s Apple o prosazení flashe

a ked budu, tak sa nebudu dat poriadne ovladat :-) iba ak by autori flashovych objektov s tym pocitali :) ale ved uvidime :) keby Adobe otvorilo flash, tak sa situacia radikalne zmeni.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

shade | sob zář 04, 2010 6:46 pm

Re: Adobe vzdává boj s Apple o prosazení flashe

Antabelus: myslím si že oni nie sú schopní spraviť použiteľný flash vôbec, nie len na MACu ;)

zaujala má titulka: Adobe vzdáva boj s apple ....
znie to honosne z pohľadu adobe, ale osobne si myslím, že to nevzdali, iba im až teraz konečne doplo, že apple ich nemá rád a nehodlá tú ich *** dávať do svojích skvelých prístrojov.

Mírni slovník. Metalgirl

EDIT: ospravedlňujem sa, neuvedomil som si že aj hento slovo je považované za nadávku.. dám si na to pozor
Naposledy upravil shade dne ned zář 05, 2010 10:29 am, celkově upraveno 1
 

Juramac | sob zář 04, 2010 7:31 pm

Re: Adobe vzdává boj s Apple o prosazení flashe

shade - Apple ma Adobe rad, jako firmu, velmi dobre a dlouho spolu spolupracuji, produkty Adobe slapou na macu daleko lepe a rychleji, nez na peckach ,nerozumi si jen ,co se tyka Flash. A verim, ze nebude trvat dlouho a Flash prestanou podporovat i ostatni. Ta vlna , ktera ukonci zivot Flashe je teprve na zacatku , ale vetsina jen trochu vyznamejsich webu jiz prechazi na HTML5 a verim, ze za maximalne 2 roky bude Flash uplne mrtvy a i Adobe ho v tichosti pohrbi....
 

Pantani | sob zář 04, 2010 8:34 pm

Re: Adobe vzdává boj s Apple o prosazení flashe

Adobe neumí (nechce?) udělat flash kloudně na Mac, takže je dobře, že s tím sekli pro iPhone. A já jsem rád, že tam ani nikdy nebyl, neotravujou mě aspoň reklamy a čistě flashový weby mají smůlu - prostě na ně nepůjdu.
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 905
Registrován:
ned úno 10, 2008 1:50 pm
Bydliště: Litomyšl

rosch8 | sob zář 04, 2010 8:43 pm

Re: Adobe vzdává boj s Apple o prosazení flashe

pantani,
smolu mas ty. Ze neuvidis obsah webov urobenych cez flash. Niektore su zaujimave. Napriklad spravy. videa su povacsine vo flashi.
Ja by som flash v iphone privital. Frash ciastocne ide. Nezobrazuje vsetko. Konkretne tie videa mi nejdu vobec.

EDIT: apropos, flash ide aj na symbiane (na mojej starej N95 slape vyborne bez zadrhelov) aj na androide aj na win mobile. Nerozumiem preco by nemohol ist aj na osx. Mohol by tam byt toggle: flash on, off. Aky problem?
iP2 8GB JB, unlock, 3.1.2 // iP3G 8GB JB, unlock, 4.0.1 // iP3G 16GB JB, free, 4.0.1 // iP3GS 32GB JB, unlock 4.0.1 // iP4 16GB JB, free, 4.1 // iP4S JB5.01
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 263
Registrován:
ned úno 01, 2009 2:43 pm

shade | ned zář 05, 2010 10:33 am

Re: Adobe vzdává boj s Apple o prosazení flashe

Juramac: máš pravdu.. zle som sa vyjadril.. samozrejme viem o tom, že produkty ako photoshop, premiere, a podobné fičia na macu omnoho použiteľnejšie ako na windowse.. to je aj dôvod prečo väčšina grafický firiem používa Mac.. (aspoň z tých ktoré poznám ja)

zle som sa vyjadril v tom, že to vyznelo ako celý adobe.. myslel som skôr divíziu s flashom..
 

Uživatelský avatar rony | ned zář 05, 2010 1:12 pm

Adobe vzdává boj s Apple o prosazení flashe

Tu ide hlavne to aby Adobe udrzal trhovu hodnotu toho co kupil.

Adobe nie povodny majitel Flash, iba ho kupil a teraz sa snazi aby flash nestratil na cene.

Faktom je ze dnes sa flash drzi najma ako prehravac videa. Jeho uloha uz pomaly konci, je to aplikacna platforma ktora ma svoju historiu. Hry a aplikacie boli a boli zaujimave ale treba vediet ze su to akoby pocitac v pocitaci. V casoch ked uz jeho schopnosti pokryva nativna platforma uz straca vyznam.

Dolezite je ale len to co som napisal na zaciatku.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar jind | ned zář 05, 2010 9:44 pm

Re: Adobe vzdává boj s Apple o prosazení flashe

Chlapci chlapci :-) jste vedle jak ta jedle.. tu nejde jenom o to ze se vam v safari zacnou zobrazovat reklamy.. ale taky adobe jde o to aby flash mela jako multi OS nastroj pro vyvoj.. kolik si myslite ze adobe asi vydela z te reklamy na netu? :-) Samozrejme ze to je dalsi plus pro jeho rozsireni v boji s html5 ale to neni pernamentni cil..

Doporucuju zhlednou :-)
http://vimeo.com/8991127
Leap motion
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 631
Registrován:
pát srp 13, 2010 10:03 am

vilczech | ned zář 12, 2010 8:55 pm

Re: Adobe vzdává boj s Apple o prosazení flashe

Podle me je to velka chyba Applu ze nepodporuju flash. Meli by urcite o hodne vic fanousku a vetsi prodejnost. Frash mi nikdy nesel nwm jak to a kvalitni alternativa Flashe se asi nenajde. S reklamama mate pravdu mely by udelat plugin pro Safari a kdyz chces nejakej flash kliknes na nej a kazdej flash je oznacenej logem adobe. Tohle je ale jen sen ..
 

Uživatelský avatar STepik | ned zář 12, 2010 9:08 pm

Re: Adobe vzdává boj s Apple o prosazení flashe

už to tu na foru bylo, proto jenom cituji:

Nevim, proc Apple dela takovej skandal kolem flashe a vymlouvá se na to, že to bude hrozně zpomalovat iphone... Když se nad tím ale zamyslíte, zjistíte že iphone nebude o nic víc zpomalený, než hra, která využije ra na 100 %


STepik
iPhone 4S (32 GB) | iPad 2 (32 GB) | MacBook Pro mid 2012 (16 GB RAM, 480 GB SSD)
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 863
Registrován:
úte srp 11, 2009 11:42 am

smoldik | ned zář 12, 2010 9:26 pm

Re: Adobe vzdává boj s Apple o prosazení flashe

Na takovou hloupost, co jsi sem Stepi napsal, se snad ani nedá reagovat. LOL
MacBook Pro 13" (2017)
iPhone XS Max 256 GB Gold
https://twitter.com/smoldik
iPhone guru
iPhone guru
 
Příspěvky: 1082
Registrován:
ned čer 21, 2009 7:10 pm

Uživatelský avatar rony | ned zář 12, 2010 9:51 pm

Re: Adobe vzdává boj s Apple o prosazení flashe

vilczech tolko naivity by som chcel niekedy mat (neber to v zlom). Ja cely ten humbug chapem v dvoch rovinach

1. marketingovy boj. Do toho sa miesat nebudem, tam ma kazdy svoju pravdu :)

2. technicky: si myslim, ze CELY problem je v tom, ze plugin flash je cisto softwarovy a napr. u videa nevyuziva hardware. Tym padom pri tolkej "starosti" Applu o vydrz baterky by mu to ZREJME znizilo vydrz telefonu. Naviac iOS by nevidel dnu do pluginu, nevedel by nijako obmedzit jeho chod. A to je v principe skutocne technicky cely problem. Ak ste pocuvali vyhrady applu, tak casto opakoval, ze Adobe ten plugin nevie poriadne naprogramovat. A ja som to pochopil takto. Nehovoriac o tom, ze DOTERAZ mi nikto z nadsencov flashu do iphonu NEVYSVETLIL AKO PRESNE by fungovalo ovladanie flashovych apletov, ktore su stavane na ovladanie myskou na ovladanie prstom. Ja v tom vidim problem. Napr. vela eventov vo flashi sa vyvolava cez HOVER (len prejdem mysou ponad objekt). Ani to mi doteraz nikto dokonale nevysvetlil, len zopar habkalov a packalov namietalo vetami "to ideeee, ty to nevies, to idee".

Akoze, berte to tak: KED SA RAZ FLASH dostane do iphonu, kyvnem plecom a ideme dalej. Ak sa mi budu niektore flashove veci vnucovat do telefonu, tak budem nadavat a ked to pojde vypnut, tak to urobim. Ale inak mi je srdecne jedno, co tam bude.

Uvedomte si jednu dolezitu vec, mozete ako vilczech vypisovat AKO DOBRE BY TO BOLO ale NIC nedosiahnete. PRECO:

1. Apple urcite vie, ze existuje clovek ako vy, ktory by Flash v iphone chcel. Naozaj! :)
2. Adobe to urcite vie
3. Aj my urcite vieme, ze ho chcete.
4. Vedia aj ODPORCI FLASH, ze existujete :-)
5. Vsetci tito dokonca Dokonale poznaju VSETKY argumenty, ktore spomeniete. Zrejme TAK ako priaznivci zasa ovladaju argumenty protistrany... ehm... o poslednej vete nie som presvedceny. Preco nie som? Lebo castokrat sa mi stalo, ze priaznivec flashu povie "ale ja tam chcem flash" a po dlhej debate dojdeme k tomu, ze jemu vlastne iba chyba moznost pozerat redtube.com (tak sa ozvite dalsi, ja viem, ze existujete aj dalsi, ktori by mozno vymenovali aj nieco ine a strasne dolezite).

V skutocnosti ja som vam taky exot... ked pocuvam ako video v iphone nejde, tak sa celkom divim, youtube, vimeo a mnohi dalsi... funguju... ja som taky exot, ze som si za niekolko rokov s iphone a teraz aj s ipadom ani nevsimol, ze by mi nieco na weboch, kam chodim, chybalo. MNE!

JA viem, flash chyba. Nie je tam. Ale ja nie som ten, kto otoci klukou a voala, v iphonoch je flash :)))) Takze ma neobracajte na svoju vieru :-)

Jedine, co vam zostava, je sledovat situaciu, pripadne cakat. pripadne to vzdat, pripadne vycestovat do sidla Apple a presvedcit Jobsa. Ja neviem, nieco z tohto :-)

Moj postoj je taky aktivisticky: myslim si, ze Flash je aktualne mrtva technologia, ktoru nazive udrzuje Adobe. Dovody som uz kdesi napisal preco. A kedze nechcem, aby sa rozvijala, tak ani nebudem ju podporovat umoznenim zobrazit sa v mojich zariadeniach. Nebudem taketo opatrenia nutit ostatnym ani ich prilis presviedcat. Viem, ze k tomu musi dojst kazdy sam :) Aj tie videoservery, ktore su este trochu tupsie a drzia sa starej technologie. Je to ich biznis. A vy im castokrat robite zadarmo advokatov :)

Adobe by mal svoj biznis zamerat na to, co mu cele roky islo velmi dobre. A proste ozeliet tie prachy co vrazil do umierajucej Macromedie.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

smoldik | ned zář 12, 2010 9:58 pm

Re: Adobe vzdává boj s Apple o prosazení flashe

Amen.
MacBook Pro 13" (2017)
iPhone XS Max 256 GB Gold
https://twitter.com/smoldik
iPhone guru
iPhone guru
 
Příspěvky: 1082
Registrován:
ned čer 21, 2009 7:10 pm

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Novinky o iPhone a dalších Apple produktech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé