Predaj iPadu je fenomenálne rekordný

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Pravidla fóra
Vytvárajte len vlákna určené na informovanie o novinkách okolo Apple, iOS a podobne. Všetky ostatné témy, neaktuálne alebo vymyslené informácie či žiadosti o pomoc sem nepatria.

Uživatelský avatar rony | stř říj 06, 2010 9:29 pm

Predaj iPadu je fenomenálne rekordný

Kým o iPhone sa už vie, že je extrémne úspešný a to už niekoľko rokov bez akéhokoľvek zaváhania, tak je tu otázka, ako je na tom iPad? Prvé mesiace bol nedostatkový, čakalo sa naň a len posledné týždne je už vidieť normálne na pultoch.

Podle analýzy agentury Bernstein Research se iPad stal elektronickým zařízením s nejsilnějším nástupem prodejů a nejrychlejším zavedením. Za prvních 80 dní prodeje se mu povedlo prodat tři milióny kusů a během dalšího čtvrtletí to bylo už 4,5 milionu.


Znamená to totiž, že z hľadiska návalovej predajnosti je iPad rekordman. V časoch, keď ostatní výrobcovia sa snažia aspoň nepadnúť nadol, je toto niečo neuveriteľné.

Ukazuje to na istý aspoň niektorým znamý fakt: môžete nejakú vec nenávidieť, že nevyhovuje dokonale vašim predstavám ale nesmiete svoj postoj vydávať za objektívne jediný správny a to v čase, keď milióny ľudí nebudú s Vami súhlasiť. Urážate totiž ich schopnosť posúdiť, čo je pre nich samotných užitočné. Ak to popierate, tak zrejme nemáte istotu ani o svojej predstave. Pre hlupáka každý hlúpy.

Vráťme sa k iPadu: je celkom možné, že

Pokud udrží současné tempo prodejů, překoná iPad příští rok dokonce herní elektroniku a mobilní telefony pokud jde o celkový objem prodejů. Během příštího roku by totiž měl dosáhnout celkových prodejů v USA v hodnotě přes 9 miliard dolarů. Větší tak zůstanou již jen televize, chytré telefony a notebooky. Přitom všechna zmíněná zařízení jsou samostatné kategorie, zatímco iPad je jednotlivý produkt.


Áno, porovnávali KATEGÓRIE produktov proti... jednému produktu!!! A to je na tom to zaujímavé.

cely clanok http://www.tyinternety.cz/media/ipad-se ... torie-1793
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar makatch | stř říj 06, 2010 10:25 pm

Re: Predaj iPadu je fenomenálne rekordný

Fandím iPadu a mám radosť z jeho úspechu.A je fakt neuveriteľné,že vlastne jeden produkt a jeho predajnosť je porovnateľná s inou kategóriou s množstvom funkčne zhodných výrobkov.Myslím,že najväčí podiel na tomto úspechu má hlavne marketingové oddelenie spolu s Jobsom a jeho schopnosťou skvele predstaviť a presvedčiť ľudí,že tento výrobok je jedinečný.A jeho zakúpením sa stáva aj jeho majiteľ výnimočným a odlišným od davu.A to je to,čo každý z nás chce,byť INÝ.
Samozrejme,predáva sa aj kvoli svojej funkcionalite a poskytnutí toho,čo bežný uživateľ potrebuje.Ruku na srdce,väčšine z nás stačí prístup na net,možnosť pochváliť sa fotkami z dovolenky a pozrieť nejaké video.A tie základné funkcie iPad zvládne dokonale.
Dúfam,že sa mi pošťastí jeden si zaobstarať.
iPod, iPhone and iPad Firmware Download

MacBook Pro13,Early 2011,OS X Yosemite
iPhone6+,64GB,iOS 9beta3
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2924
Registrován:
ned pro 06, 2009 10:22 pm

carlooser | čtv říj 07, 2010 8:25 am

Re: Predaj iPadu je fenomenálne rekordný

Musim souhlasit. iPad jsem si koupil jako zarizeni k televizi na prilezitostny browsing po internetu, cteni dokumentace do prace, sem tam nejaka ta hra a hlavne kdyz chci nekomu ukazat fotky, tak telefon je preci jen maly. A iPad tyto veci zvlada dokonale. :wink:
___________
iPhone 4 16GB, MacBook Pro (+8GB & SSD), newiPad, GameCenter Nick: carlooser
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 183
Registrován:
stř zář 16, 2009 8:02 am

Haveja | čtv říj 07, 2010 9:07 am

Re: Predaj iPadu je fenomenálne rekordný

trošku OT:
nevite kolik uz prodal apple iPhone 4?
je známo, že apple nestihá prodavat iPhone 4, že na něj čekají dlouho.
R.I.P. Steve Jobs
Host
Host
 
Příspěvky: 126
Registrován:
pon srp 11, 2008 1:25 pm

Uživatelský avatar brutus | čtv říj 07, 2010 9:36 am

Re: Predaj iPadu je fenomenálne rekordný

rony píše:môžete nejakú vec nenávidieť, že nevyhovuje dokonale vašim predstavám ale nesmiete svoj postoj vydávať za objektívne jediný správny a to v čase, keď milióny ľudí nebudú s Vami súhlasiť. Urážate totiž ich schopnosť posúdiť, čo je pre nich samotných užitočné.


Tohle je presne vec kterou si spousta lidi z nejakeho duvodu nedokaze uvedomit.
Ja jsem se cca pred 3mi mesici rozhodl, ze po x letech s Blackberry skusim neco jineho. Limitace byla jednoznacna - podpora Lotus Notes Traveller (resp Exchange Activesync) - cili WM6.5, iOS, Symbian nebo Android...
WM je umirajici platforma, Symbian se mne nelibi.... takze jsem se rozhodoval mezi Androidem a iOS ... s tim ze iOS jsem pro omezeni co ma v podstate zavrhnul a hledal jsem nej Android phone .... jen abych zjistil ze vyrobci HW na update pecou a clovek na Froyo muze cekat taky na vzdy a sance ze na soucasny telefony bude 3.0 je temer nulova..... a navic uplna otevrenost generuje aplikace co zerou baterku a telefony padaj...
A tak mne nakonec samotneho prekvapilo ze iPhone se svejma omezenima je pro mne nejvhodnejsi - sice neumi vse co bych si predstavoval, ale to co umi umi bezproblemove....
Host
Host
 
Příspěvky: 45
Registrován:
čtv zář 30, 2010 5:32 pm

Juramac | čtv říj 07, 2010 9:42 am

Re: Predaj iPadu je fenomenálne rekordný

haveja : prodavat stiha, nestiha vyrabet..... :D Co jsou zname informace, tak to stoji a pada na kapacite LG a mnozstvi displayu , protoze krome iPhone4 je Retina i v novem iPodu Touch. Mluvi se o tom, ze FoxCon vyrabi denne 160.000 iPhonu, coz neni malo. Ale poptavky myslim zaskocila i samotny Apple.....Ale myslim, ze se to za par mesicu "zalije"..... :)
 

vernius | sob říj 09, 2010 3:10 pm

Re: Predaj iPadu je fenomenálne rekordný

iPad -
Na čtení knih nepoužitelné (eInk je lepší- pasivní a nekazí oči). Beru 40k čistýho (docela nadprůměr), ale za 25000,- si tuhle věc nekoupím (nejsem padlej na palici). V ČR není dost obsahu na který je to pužitelné - časopisy, komiksy (v češtině).
Konzumovat na tom web je jistě pohodlné, ale za 25000,- při životnosti cca 2 roky, je to k smíchu
Pokud bude dostupný obsah (cenově i kvantitativně) jsem ochoten to koupit do 12000,-
iPhone -
Pěkně fotí, co umí dělá dobře, občasná konzumace webu na cestách je možná, umí navigovat, hry (dostupné cenou). Fajn komunita :wink:

Pokud někdo bere hodně (opravdu hodně) peněz tak pro něj moje argumenty neplatí a pokud někdo bere nadprůměr a umí skvěle anglicky tak taky
Host
Host
 
Příspěvky: 20
Registrován:
sob srp 30, 2008 8:57 am

Juramac | sob říj 09, 2010 3:13 pm

Re: Predaj iPadu je fenomenálne rekordný

O.T. A co jsi tim chtel rici ? Tak si ho proste z nejakeho - jakehokoliv , duvodu nekoupis. No a co ? Nebo jsi mel jen jakousi nutkavou potrebu tady vsem sdelit, ze mas sice dost penez, ale nejsi blby ?..... Obavam se, ze se ti to moc nepovedlo...... :mrgreen:
 

Uživatelský avatar Barberry.pha | sob říj 09, 2010 3:37 pm

Predaj iPadu je fenomenálne rekordný

OT: hlavne ta cena 25tisic, to byl zase cteny nejaky bulvar ze?
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

vernius | sob říj 09, 2010 4:10 pm

Re: Predaj iPadu je fenomenálne rekordný

No neměl jsem žádnou nutkavou potřebu. Téma je úspěch iPadu. Reaguji na předchozí příspěvky. Nezdá se mi to prostě jako dobrý zařízení pro střední evropu. Nemyslím, že úspěch a efekt zařízení v USA je relevantní tady v ČR. Ano marketing Apple je založenej na "wow to je boží, to chci taky".
Když se tu řeklo A- prodává se to fantasticky
chtěl jsem říct B- tenhle úspěch odpovídá podmínkám za mořem
iPhone jsem zdůvodnil, že za to (podle mě) stojí

pozn.mod. house - smazal sem tu část příspěvku, která byl OT
Host
Host
 
Příspěvky: 20
Registrován:
sob srp 30, 2008 8:57 am

Uživatelský avatar House_MD | sob říj 09, 2010 4:23 pm

Re: Predaj iPadu je fenomenálne rekordný

Buďte všichni potichu, to co iPad umí/neumí vůbec není podstatou tohoto tématu.
Juro, nereaguj!
Nejhorší je, když je chudoba způsobena neschopností a leností.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2797
Registrován:
úte čer 09, 2009 12:41 pm
Bydliště: Blansko

Uživatelský avatar rony | sob říj 09, 2010 6:59 pm

Re: Predaj iPadu je fenomenálne rekordný

Ze do kazdej temy sa musia napchat OT s recickami o tom, ako ten, co to pise, to o com je tema vlastne ani moc nechce a ako je nieco ine lepsie. [color=#000000]Mam chut vysypat na vas stovky hrubych nadavok. Skoncentrujte sa a uz v sebe skuste byt on topic a netrieskat hovadiny vsade, kde zistite, ze mozete. Je mi z toho zle.

Fakty: ipad sa predava nesmierne dobre. ipad sa dostal do rebrickov predavanosti. Vyzera to, ze to bude skutocny fenomen. To je tema. Nie nejake dristy o tom, ze niekto ma pocit, ze na nejaku cinnost, ktora je nula cela nic moznosti ipadu je akurat cosi co stoji polovicu ceny ipadu je lepsie aj ked to ma rozsah funkcii prave to nula cela nic. Fakt DOLEZITE :-) Ak chcete TREBARS vyzdvihnut eink kindle alebo cokolvek, mate tu kategoriu pre vsetko ostatne, otvorte temu, pomenujte ju a zacnite. pridam sa aj ja.[/color]
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar brutus | úte říj 19, 2010 9:51 am

Re: Predaj iPadu je fenomenálne rekordný

rony píše:Fakty: ipad sa predava nesmierne dobre. ipad sa dostal do rebrickov predavanosti.


O tomto tvrzeni by se ovsem dalo s uspechem pochybovat....
Viz napr:
http://www.patria.cz/Zpravodajstvi/1706 ... padly.html

Vybiram podstatene:
...zklamal však prodej tabletů iPad a zhoršily se také marže, na což akcie firmy v poobchodní fázi reagovaly prudkým poklesem (-6,13 % na 298,5 USD). Zklamáním je i výhled na nejbližší období.
Host
Host
 
Příspěvky: 45
Registrován:
čtv zář 30, 2010 5:32 pm

Uživatelský avatar rony | úte říj 19, 2010 11:35 am

Re: Predaj iPadu je fenomenálne rekordný

O tomto tvrzeni by se ovsem dalo s uspechem pochybovat....
Viz napr:
http://superapple.cz/2010/10/apple-ukon ... dohromady/

Vybiram podstatene:
...iPady se prodávají jako housky: Apple jich dokázal prodat 4,19 milionů,
...Přestože jsou tato čísla velmi zajímavá, akcie společnosti jemně zakolísaly ? kdoví proč očekávali analytici na Wall Street lepší výsledky, v důsledku čeho byly akcie společnosti mírně nadhodnoceny a k poklesly pod hodnotu 300 dolarů za akcii. V současnosti se však již trh vzpamatoval a aktuální hodnota je 318 dolarů za akcii.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar House_MD | úte říj 19, 2010 2:58 pm

Re: Predaj iPadu je fenomenálne rekordný

ale dnešní obchodování na NYSE zatím říká, že se to lidem tak moc nelíbí, ty jejich výsledky...
Nejhorší je, když je chudoba způsobena neschopností a leností.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2797
Registrován:
úte čer 09, 2009 12:41 pm
Bydliště: Blansko

Uživatelský avatar brutus | úte říj 19, 2010 3:10 pm

Re: Predaj iPadu je fenomenálne rekordný

Ja bych to videl jako klasiku: burza je strasne nachylna na hype... takze po pocatecnim boomu prodeje si ten zajem extrapolovali do budoucna a podle toho ohodnotili akcie. Ono ovsem v okamziku kdy se nasytil zajem prvni varky geeku a navic se objevila konkurence na Androidu doslo k relativnimu poklesu prodeju iPad-u a vysledkem je (zvlaste pokud sam Apple spatne odhadl prodeje a hromadi se mu zasoby) zhorseni cisel - na coz burza promptne reaguje (zvlaste u akcie na steroidech jako je Apple).
Samozrejme to neznamena neuspech konceptu - spis to, ze trh pro tento typ zarizeni je pomerne omezeny (napriklad pro mne jako cloveka s smartphone + notebookem je tohle zarizeni IMHO nevyuzitelne) a navic konkurence dokaze reagovat dabelsky rychle.... Kdyz to porovnam s iPhone-em tak u toho trvalo cca 3 roky nez se konkurence dostala na srovnatelnou uroven - u iPadu je to uz min nez pul roku.
Host
Host
 
Příspěvky: 45
Registrován:
čtv zář 30, 2010 5:32 pm

Simonnek | čtv říj 21, 2010 7:38 am

Re: Predaj iPadu je fenomenálne rekordný

Teď jsem se vrátil z Thajska a tolik Ipadů a Iphonů co jsem viděl v místních obchodech jsem nezažil. Nejdřív jsem myslel že to jsou fake, ale měl jsem možnost je vyzkoušet a nejsou. Zrovna tak bílá verze Iphonu je tam běžně k dostání. A fakt žádná napodobenina. Jenom jsem měl pocit, že to jsou ty verze co se Applu moc nelíbily kvůli té bílé, protože byly spíš v barvě slonové kosti, ale vypadal luxusně. Jinak Ipad 3G 32gb stál 14800, Iphone 16GB cca 13000.
 

Uživatelský avatar rony | čtv říj 21, 2010 8:03 am

Re: Predaj iPadu je fenomenálne rekordný

Prerabky na biely iphone su uz k dispozicii.

Je pravda, ze iPad je uz normalne v pultovom predaji, co je nakoniec len dobre, len keby mu uz dali novy fw s normalnou klavesnicou a zacali predavat na pulte aj tu.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Simonnek | čtv říj 21, 2010 8:09 am

Re: Predaj iPadu je fenomenálne rekordný

Japonci je (ipady) tam kupovali jak šílení :-) , ale je fakt že na nový FM se těším jak na smilování. Hlavně multitasking bude k nezaplacení. Docela jsem čuměl, že tam všechno prodávali v podstatě za "americký ceny"
 

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Novinky o iPhone a dalších Apple produktech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé