iPhone 5 bez SIM karty?

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Pravidla fóra
Vytvárajte len vlákna určené na informovanie o novinkách okolo Apple, iOS a podobne. Všetky ostatné témy, neaktuálne alebo vymyslené informácie či žiadosti o pomoc sem nepatria.

Uživatelský avatar brutus | pát říj 29, 2010 9:29 am

iPhone 5 bez SIM karty?

http://iphonemania.mobilmania.cz/Apple+ ... +operatoru

Je to zajimava myslenka - jeste se nedokazu rozhodnout jestli se mne libi nebo ne... :)
Host
Host
 
Příspěvky: 45
Registrován:
čtv zář 30, 2010 5:32 pm

Uživatelský avatar sten32 | pát říj 29, 2010 10:35 am

Re: iPhone 5 bez SIM karty?

Na jednej strane je to super, lebo sa zríchly predaj iphonu do EU, ale na druhej strane, často si vymienam SIM ked mi zdochne mobil aby som si mohol zavolat...
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 572
Registrován:
pon zář 15, 2008 10:41 am
Bydliště: Košice

Uživatelský avatar Majky_ | pát říj 29, 2010 10:52 am

Re: iPhone 5 bez SIM karty?

Zajímavá myšlenka, které bych se nebránil. Upřímně je mi jedno, jestli budu v mobilu mít SIM, MicroSIM nebo "nic". Stejně ji vyndávám jen když si kupuju nový mobil. Ovšem tímto počinem by skončily iPhony za pár kaček s tarifem, což pro někoho nemusí být zrovna příjemné.
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 665
Registrován:
pon črc 20, 2009 7:06 pm
Bydliště: jižní Morava

Ivek | pát říj 29, 2010 11:39 am

Re: iPhone 5 bez SIM karty?

newm či som to dobre pochopil ale to si akože budem moct na itunes vyberat operatora ???
 

Ricco | pát říj 29, 2010 11:40 am

Re: iPhone 5 bez SIM karty?

Preco by neboli za par kacek? Sak si kupis a operator ho naprogramuje na dany tarif, ci???
 

Uživatelský avatar Tomasis | pát říj 29, 2010 11:43 am

Re: iPhone 5 bez SIM karty?

Neviem mne osobne sa to dáko nepáči je to dobre proti kradežiam a tak ale načo iné to može bit až tak užitočné? Podla mna skorej len další dobrý tah pre apple ako si nahrabat viac do vrecka :wink:
Host
Host
 
Příspěvky: 102
Registrován:
sob kvě 29, 2010 7:57 pm
Bydliště: Slovensko, Banská Bystrica

Uživatelský avatar Majky_ | pát říj 29, 2010 11:48 am

Re: iPhone 5 bez SIM karty?

@Ricco: V článku je uvedeno, že už by se neprodával přes operátory, ale přímo přes Apple.
Naposledy upravil Majky_ dne pát říj 29, 2010 12:11 pm, celkově upraveno 1
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 665
Registrován:
pon črc 20, 2009 7:06 pm
Bydliště: jižní Morava

Ricco | pát říj 29, 2010 11:51 am

Re: iPhone 5 bez SIM karty?

hej ale si myslim, ze by tak Apple prisiel o dost penazi. Lebo nie kazdy si ho moze dovolit za cca 900e
 

Uživatelský avatar Marthin | pát říj 29, 2010 12:02 pm

Re: iPhone 5 bez SIM karty?

Právě že nepřišel. Koupilo by si jej více lidí, protože by byl levnější, protože by nebyl prodej přes operátory a operátoři přidávají na ceně, aby z toho prodeje taky něco měli. viz. článek

Jinak je to zajímavá myšlenka :idea:
Zajímalo by mě, co by se stalo, kdybych měl svoje číslo naprogramované přes iTunes v iPhonu a potom bych měl to stejné číslo na simkartě třeba v Nokii :-)
Těžko bych byl aktivní na obou číslech. atd
iPhone 3G 16GB - FW 4.2.1 - T-Mobile | SwitchEasy CapsuleRebel Case
Mac mini Late 2012 - OS X 10.9.1
Potřebujete zvukové podkresy do aplikací a her? Pište PM.
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1238
Registrován:
pon bře 09, 2009 11:42 am
Bydliště: Frýdek Místek

Juramac | pát říj 29, 2010 12:05 pm

Re: iPhone 5 bez SIM karty?

A proc ne? Operatori budou kasirovat za sve sluzby a Apple za sve iPhony, ktere diky nulovym marzim operatoru budou vyrazne levnejsi.Aktivace bude urcite jednoducha. Vas operator posle aktivacni SMS na sluzbu, kterou si zvolite, ta se ulozi a je to. Prechod k jinemu operatorovi? Stejne jednoduche. Jiny operator posle svou aktivacni SMS , ktera zrusi tu predchozi. Vice karet a vice cisel? Stejny postup, jiz zadne dual sim apod. jen jina forma SMS. Alespon tak to vidim subjektivne ja a je to myslim v poradku. Ostatni se velmi rychle chytnou a bude to stejne, jako kdyz Apple zlikvidoval diskety .... Vyvoj se nezastavi a operatori si proste budou muset zvyknout, ze uz nebudou mit sve desatky z prodanych telefonu.
 

daimos | pát říj 29, 2010 2:24 pm

Re: iPhone 5 bez SIM karty?

znamenalo by to ze by uz neboli iP blokovane?
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 468
Registrován:
stř úno 10, 2010 1:26 pm

pe.kova | pát říj 29, 2010 2:34 pm

Re: iPhone 5 bez SIM karty?

ano asi i to :-)
Pokud něco potřebujete, zkuste nejdříve použít funkci hledat 8).
iPhone 4 4ever (NOW Available)
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1935
Registrován:
sob lis 24, 2007 10:29 am
Bydliště: iPraha

Uživatelský avatar jind | pát říj 29, 2010 3:35 pm

Re: iPhone 5 bez SIM karty?

No me se to teda nelibi vubec.. Zase o problem vice kdyz bych chtel telefon prodat..musim si z neho vymazat svoje cislo a operatora.. otazka je jestli bude moct existovat telefon bez tohodle zavazku jen tak..

iphon ma takovy uspech hlavne kvuli tem operatorum jelikoz ty lidi tak moc(hlavne v usa) nebolelo za neho dat tolik penez ikdyz v mesicnich splatkach..

+ je to celkem podraz na developery kteri potrebuji nekdy na jednom zarizeni vice operatoru.. to by museli mit tech zarizeni x. nebo porad prepinat v itunes..

Doufam ze se toho napadu nechyti jini vyrobci :?
Leap motion
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 631
Registrován:
pát srp 13, 2010 10:03 am

Uživatelský avatar Design | pát říj 29, 2010 3:43 pm

Re: iPhone 5 bez SIM karty?

Svou SIM kartu jsem naposledy vyděl před dvěma roky, takže jestli jí už neuvidím nikdy nebo zase za dva roky, tak je mi to úplně jedno.
Stejně je to přežitek bez smysluplných funkcí, které byly zajímavé možná před 10 lety.
Practice makes perfect
Twitter @Gabrieluss
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 416
Registrován:
úte zář 23, 2008 5:11 pm

Uživatelský avatar JackieTran | pát říj 29, 2010 3:54 pm

Re: iPhone 5 bez SIM karty?

To je dobra myslenka,rozhodne by se mi to libilo nemit v iPhonu simku a pres to mohu dovolat,genialni napad :idea:
To vymysli jenom Apple :mrgreen:
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 4440
Registrován:
sob lis 22, 2008 9:25 am
Bydliště: Praha

Juramac | pát říj 29, 2010 4:00 pm

Re: iPhone 5 bez SIM karty?

jind píše:No me se to teda nelibi vubec.. Zase o problem vice kdyz bych chtel telefon prodat..musim si z neho vymazat svoje cislo a operatora...........
Doufam ze se toho napadu nechyti jini vyrobci :?



nevim, co je tak strasne sloziteho na tom vymazat sve cislo a operatora. Na to bude existovat urcite jedine kliknuti nekde v systemu a sve kontakty budes mit vzdy v pocitaci a na serveru, pokud si je zalohujes..... A ze se toho snad ostatni nechyti ? Tak tomu ver, ze se chyti a velmi radi, protoze je to krok smerem k zakaznikovi a o to vice si pak budou operatori sve klienty hyckat. Ta SIM karta je k nicemu, defacto jen zprostredkovava prenos nejakych dat mezi telefonem a operatorem a to integrovany chip zvladne urcite prinejmensim stejne. :) A jaky podraz ? Podraz je ze strany operatoru, ze se dlouha leta doslova prizivuji na vyrobcich telefonu a ze svych klientu zdimaji penize za neco, co nevyrabi...Takze tento krok je pro konecneho klienta urcite zajimavy, protoze operatori si uz nebudou moci tolik houkat a budou nuceni se vice snazit si sve klienty udrzet. :)
 

Leon | pát říj 29, 2010 6:41 pm

Re: iPhone 5 bez SIM karty?

Podle mě to asi nebude pro nás výhoda a levnější to taky nebude když plná cena u vodafonu za IP 4 32GB je 18 477 Kč a dotovaná 12 277 Kč
to je o 6200 levnější a obchodníci určitě nemají na každém prodaném telefonu 6200 takže si nemyslím že aplle dá taky takovou cenu když se to bude prodávat přes internet tak jak to bude se zárukou určitě nebude na 2 roky ale pouze na 1 rok a bude se to posílat jako do USA? tak to zrovna levné nebude.
Host
Host
 
Příspěvky: 9
Registrován:
stř čer 30, 2010 9:26 pm

Uživatelský avatar House_MD | pát říj 29, 2010 6:52 pm

Re: iPhone 5 bez SIM karty?

Ale on je ten iPhone tak drahý třeba kvůli marži operátora... :idea:
Nejhorší je, když je chudoba způsobena neschopností a leností.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2797
Registrován:
úte čer 09, 2009 12:41 pm
Bydliště: Blansko

Uživatelský avatar R.i.x | pát říj 29, 2010 7:08 pm

Re: iPhone 5 bez SIM karty?

Tiež si nemyslím, že Apple je taký ľudomil, aby takéto zmeny robil pre spokojnosť ľudí a tiež si nemyslím, že kvôli tomu zlacní cenu iPhonu.
A vôbec sa mi nepáči ten postup:
pri iP4 prinutil operatorov k prechodu na microsim ; teraz ich chce prinutiť k nahravaniu operatora na vlastný HW ; pri vyjdení iP6 chce spraviť vlastnu Apple telefonnu sieť??

Som zvedavý do kedy sa mu budú všetci prispôsobovať. :D
Apple iPhone 3G, iOS 4.2.1 , JB -Snowbreeze, Vodafone
Host
Host
 
Příspěvky: 66
Registrován:
stř pro 24, 2008 6:46 pm

Uživatelský avatar Design | pát říj 29, 2010 7:11 pm

Re: iPhone 5 bez SIM karty?

Ale bude to levnější.. stačí si spočítat, že místo dotovaného telefonu nabereš např. t-mobile hit a za dva roky ti to hodí víc než ta dotace.

Dotování telefonů se operátorům rozhodně vyplatí. Dotace telefonů jako je iPhone ještě dvojnásob. Proč? Kolik z vás mělo před iphonem zaplacený datový tarif?
Practice makes perfect
Twitter @Gabrieluss
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 416
Registrován:
úte zář 23, 2008 5:11 pm

Leon | pát říj 29, 2010 7:59 pm

Re: iPhone 5 bez SIM karty?

To možná u nového zákazníka ale u stávajícího který stejně provolá víc jak 2000 kč měsíčně už před tím než si jde pro dotovanej iphone jsem měl namysli to pro něj vyhodnější nebude a určitě jich je dost takovejch.
Druhá věc takhle budou mít pěknou databazi všech zákazníku co si koupí iPhone.
Host
Host
 
Příspěvky: 9
Registrován:
stř čer 30, 2010 9:26 pm

Qwuiddo | sob říj 30, 2010 6:38 am

Re: iPhone 5 bez SIM karty?

databázi zákazníků, co si koupili iphone mají stejně (pokud nekupovali za plnou). Nicméně ta myšlenka se mi taky nazamlouvá, protože se přijde o "výhodu" kupovat iphone k paušálu za dotovanou... Je mi jedno kolik ušetřím, kfyž to a to, stejně to platí třeba firma a jaký bonus si k tomu sjednám už je moje věc, třeba jako teď iPhone za kačku ...
 

Juramac | sob říj 30, 2010 7:48 am

Re: iPhone 5 bez SIM karty?

A proc by jsi o tu vyhodu mel prijit ? Operator bude sve dotovane telefony prodavat dal,bude mit sve nabidky,akce apod. ale jinak bude mozne koupit jakykoliv telefon kdekoliv jinde , treba u pokladny v supermarketu, kdyz to prezenu. Koupis si k nemu SMS kod treba i nekolika operatoru, obdobu dnesnich predplacenek , podle svych potreb, zadne dual sim apod. a je to. Telefony ve volnem prodeji budou urcite vyrazne levnejsi a operatori se budou muset vice smekat. Naopak si myslim, ze pak budou ty jejich vyhody pro mnohe jeste zajimavejsi.
 

Ivek | sob říj 30, 2010 8:27 am

Re: iPhone 5 bez SIM karty?

a ked pojde viac penazi do vrecka apple dufam že to viac posunie vyvoj ip
 

Fanuš | sob říj 30, 2010 11:04 am

Re: iPhone 5 bez SIM karty?

Leon píše:Podle mě to asi nebude pro nás výhoda a levnější to taky nebude když plná cena u vodafonu za IP 4 32GB je 18 477 Kč a dotovaná 12 277 Kč
to je o 6200 levnější a obchodníci určitě nemají na každém prodaném telefonu 6200 takže si nemyslím že aplle dá taky takovou cenu když se to bude prodávat přes internet tak jak to bude se zárukou určitě nebude na 2 roky ale pouze na 1 rok a bude se to posílat jako do USA? tak to zrovna levné nebude.
Jenže to se upíšeš k nějaké službě/tarifu na X let a na tom si operátor nahrabe to co "dotoval" a mnohem víc...

A rozhodně si nemyslím že iP zlevní - z pohledu Applu, proč by to dělali? Takhle operátory sice z prodeje odsunou, ale iPhone se prodával a prodávat se bude, akorát se změní způsob distribuce. Těch X% které vyinkasovali operátoři iPhone dostane jednoduše Apple. Vždyť v některých zemích jde iPhone koupit v Apple Storu a je o tolik levnější než od operátora? :wink:
 

Uživatelský avatar jind | sob říj 30, 2010 1:44 pm

Re: iPhone 5 bez SIM karty?

Juramac píše:
nevim, co je tak strasne sloziteho na tom vymazat sve cislo a operatora. Na to bude existovat urcite jedine kliknuti nekde v systemu a sve kontakty budes mit vzdy v pocitaci a na serveru, pokud si je zalohujes..... A ze se toho snad ostatni nechyti ? Tak tomu ver, ze se chyti a velmi radi, protoze je to krok smerem k zakaznikovi a o to vice si pak budou operatori sve klienty hyckat. Ta SIM karta je k nicemu, defacto jen zprostredkovava prenos nejakych dat mezi telefonem a operatorem a to integrovany chip zvladne urcite prinejmensim stejne. :) A jaky podraz ? Podraz je ze strany operatoru, ze se dlouha leta doslova prizivuji na vyrobcich telefonu a ze svych klientu zdimaji penize za neco, co nevyrabi...Takze tento krok je pro konecneho klienta urcite zajimavy, protoze operatori si uz nebudou moci tolik houkat a budou nuceni se vice snazit si sve klienty udrzet. :)


"nevim, co je tak strasne sloziteho na tom vymazat sve cislo a operatora"
Zatim to je pouze fama a uz se tahy ohanis jak je to jednoduche :-) Nikdo to zatim nevi..

Neprijde mi to jako krok smerem k zakaznikovi prijde mi to opet jako krok smerem k applu..

Ja treba(bohuzel ci bohu dik) pracuju v praci s x mobilama od ruznych vyrobcu(denne v desitkach kusu) a menim v nich simky jak na bezicim pase.. Opravdu tadle myslenka applu ve me neevokuje radost pokud ji prevezmou i ostatni vyrobci(vcem mas pravdu ze pokud to prosadi apple je to jenom otazka casu). Aby clovek zmenil operatora bude muset znat vsechny systemy od vsech vyrobcu a mit je i nainstalovane + buh vi jak dlouho takova zmena zabere casu. Samozrejme ze nez se tak stane uplyne mnoho vody a ja mozna uz budu jinde :-D

Proste se musis smirit stim ze ne kazdemu to musi vyhovovat :-)
Leap motion
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 631
Registrován:
pát srp 13, 2010 10:03 am

Juramac | sob říj 30, 2010 3:07 pm

Re: iPhone 5 bez SIM karty?

Ano, jsou to samozrejme zatim spekulace a ja se nicim "neohanim", take jen spekuluji. :) Netvrdim, ze to JE jednoduche, rikam , ze "Na to bude existovat urcite jedine kliknuti nekde v systemu" ...... Jak znam Apple dlouha leta, tak verim, ze v tom nic sloziteho nebude, Apple dela veci zpravidla velmi jednoduche. :)
Ze je to krok smerem k Apple ? Samozrejme, je to prece kseft, ve kterem jde o dolary v prvni rade. Ale take verim tomu, ze z toho budou mit prospech v prvni rade a predevsim ti zakaznici, protoze pak bude mit prospech logicky i Apple... :)
Jinak, ja se s tim urcite smirim, je to podle meho - ciste subjektivniho nazoru velmi dobra myslenka. Ale spis se budes muset smirit ty - s tim, ze lidi, kteri denne meni diky svemu pracovnimu zamereni x krat ruzne SIM, je mizive promile z celkoveho poctu zakazniku. Proste je to vyvoj, i kdyz zatim jen opravdu v ciste spekulativni rovine. Ale jak znam Apple a jeho primocare a rychle rozhodovani smerem k jednoduchosti , tak stejne, jako pred lety pohrbil diskety, tak stejne tak pohrbi SIM karty v telefonech a v dohledne dobe urcite i opticka media, jako jsou CD a DVD vcetne BluRay. Verim, ze za pouhych 5 let budou dnesni telefony vcetne iPhone a take pocitace ,nekde uplne jinde. Staci se ohlednout o tech pouhych 5 let zpet.... :)
 

Uživatelský avatar jind | sob říj 30, 2010 7:10 pm

Re: iPhone 5 bez SIM karty?

To jsem rad ze jsme se pochopili :-) Ja mam sim rad a budu doufat ze to bude pouze fama.. ikdyz je mi jasne ze v budoucnosti se neco podobneho urcite vyvrbi aspon na podobnem principu.. A ty jakozto reprezentace zbytku uzivatelu budes doufat ze se to naplni :-)
Leap motion
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 631
Registrován:
pát srp 13, 2010 10:03 am

Nucleus | pon lis 01, 2010 9:07 pm

Re: iPhone 5 bez SIM karty?

No kdyby byli marže operátorů 50% tak bych to přivítal, ale pochybuju, že budou vyšší jak 10%. A těch pár stovek mě nevytrhne.
iPhone 2G 16GB - od 03.05.2008 do 23.07.2011
iPhone 4S 32GB - od 14.11.2011 do 17.1.2015
iPhone 6 64GB - od 17.1.2015 do 14.12.2016
iPhone 7 128GB - od 14.12.2016 do ?
Host
Host
 
Příspěvky: 75
Registrován:
ned čer 22, 2008 10:47 am
Bydliště: Pardubičky

Uživatelský avatar Skoty | úte lis 02, 2010 9:28 am

Re: iPhone 5 bez SIM karty?

O SIM Kartách je spkulací!



http://digitalne.centrum.cz/iphone-5-mo ... app-store/

Toto je třeba zase pro UNIVERZALNI SIM
Follow me on instagram - Skoty (PS: mám na profilovce fotku pepsi)
iPhone 2G Totality Expert
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 946
Registrován:
ned srp 15, 2010 9:57 am

Uživatelský avatar Marthin | pon lis 22, 2010 12:31 am

Re: iPhone 5 bez SIM karty?

iPhone 3G 16GB - FW 4.2.1 - T-Mobile | SwitchEasy CapsuleRebel Case
Mac mini Late 2012 - OS X 10.9.1
Potřebujete zvukové podkresy do aplikací a her? Pište PM.
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1238
Registrován:
pon bře 09, 2009 11:42 am
Bydliště: Frýdek Místek

pe.kova | pon lis 22, 2010 10:53 pm

Re: iPhone 5 bez SIM karty?

aaaa někdo se tu zlobí, že přijde o zisky..
http://www.novinky.cz/internet-a-pc/mob ... kcemi.html
Pokud něco potřebujete, zkuste nejdříve použít funkci hledat 8).
iPhone 4 4ever (NOW Available)
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1935
Registrován:
sob lis 24, 2007 10:29 am
Bydliště: iPraha

Madmaster | stř lis 24, 2010 1:45 am

Re: iPhone 5 bez SIM karty?

Už se ví aspon trochu v čem bude iP5 lepší než třeba čtyřka? jak bude vypadat apod..?
 

Uživatelský avatar eXell | stř lis 24, 2010 6:10 pm

Re: iPhone 5 bez SIM karty?

madmaster: "inteligentnější" dotaz už jsi nevymyslel? :roll: :mrgreen:
jinak další zpráva o zabudované kartě na novinkách (kdoví zda jim jde věřit) http://www.novinky.cz/internet-a-pc/mob ... kartu.html
iPhone 6 64GB SG
Macbook Pro 13 2010
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 293
Registrován:
sob led 23, 2010 11:02 am

Lincoln Six Echo | stř lis 24, 2010 6:18 pm

Re: iPhone 5 bez SIM karty?

Škoda, mi by se telefon bez SIMky vcelku zamlouval. Kdybych si chtěl změnit tarif/nastavení účtu, jen bych si to někde (iTunes, stránka operátora) naťukal, přišla by mi potvrzovací/konfigurační SMS a hotovo. Stejně svoji SIMku vidím jen když mám nový telefon.
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3739
Registrován:
pát čer 25, 2010 8:53 pm

Uživatelský avatar Elesh | čtv lis 25, 2010 9:02 pm

Re: iPhone 5 bez SIM karty?

eRiper
Takhle už o u Vodafone nějakej pátek funguje že se přihlásíš do samoobsluhy a tam si tarif a služby SIM upravíš online a přijde ti aktivační/potvrzovací sms
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 211
Registrován:
stř říj 15, 2008 8:15 pm

Uživatelský avatar Colpeas | čtv lis 25, 2010 9:14 pm

Re: iPhone 5 bez SIM karty?

Nucleus píše:No kdyby byli marže operátorů 50% tak bych to přivítal, ale pochybuju, že budou vyšší jak 10%. A těch pár stovek mě nevytrhne.


Podle mě to zase za míň než 30% nedělají....

2012 MacBook Air 13" 1.8GHz | 8GB RAM | 128GB SSD
2010 MacBook Pro 13" 2.4GHz | 8GB RAM | 750GB - odcizen! S/N: W805312VAPT
2006 Mac Pro 8-Core 2,33GHz | 16GB RAM | 256GB SSD + 3TB RAID0 | ATi HD4870 1GB
2005 PowerMac G5 Quad 2,5GHz | 8GB RAM | 1TB RAID0 | Quadro FX4500 512MB
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1307
Registrován:
ned zář 20, 2009 9:26 am
Bydliště: Praha

seaman | pon lis 29, 2010 9:05 pm

Re: iPhone 5 bez SIM karty?

Mě se to nelíbí. Myslím, že to Apple nedělá pro lidi, ale pro svůj vyšší výdělek.
Něco se zrušením distribucí operátorů jistě ušetří, ale nemyslím že tolik.
Taky simku nemám důvod vyndavat, ale používám pracovní, protože jsem dostal nějakou obyčejnější nokii a tak jsem před lety kdy jsem pořídil iPhone uvítal volbu, že si do něj kartu prendám. Jinak, nikomu z Vás se nestalo, že se telefon podělal a nebo došla baterka a nepřendal si nikdy kartu ?
 

Uživatelský avatar JackieTran | pon lis 29, 2010 9:06 pm

Re: iPhone 5 bez SIM karty?

Viz. clanek na Jablickar.cz

klik
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 4440
Registrován:
sob lis 22, 2008 9:25 am
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar _Boss_ | pát pro 03, 2010 10:51 pm

Re: iPhone 5 bez SIM karty?

Co to je za blbost, nejake marze. Vubec nic uz ted nebrani Applu prodavat ty telefony treba pres Tesco, nebo otevrit trafiku s telefonama nekde na namesti... A naopak jsou to ti operatori, kteri dotujou ceny iPhone, aby lepe prodali sve drahe tarify pod pozlatkem krasneho telefonu skoro zadarmo.

Je prece uplne fuk, jestli:
A] koupim nedotovany telefon - tak bud tam strcim existujici simkartu nebo zaregistruju existujici ucet virtualne; v obou pripadech jsem podepsal smlouvu s operatorem zvlast.
B] koupim dotovany telefon - tak bud je k nemu simkarta s tarifem, ktery musim platit, nebo dostanu virtualni ucet, ktery musim platit

Jedine o co jde, je obsah toho cipu, ktery si strkame do mobilu. Jednak se udelaji nove standardy, diky kterym tam bude moct byt vice veci, a druha vec - bude ho mit pod palcem vyrobce telefonu, ne operator.
Have you tried turning it off and on again?
[ iPhone 2G 16GB @ FW 3.0 ]
[ iPad wifi 16GB @ FW 4.2 ]
[ iPhone 4S 32GB @ FW 7.0.6 ]
Host
Host
 
Příspěvky: 109
Registrován:
stř dub 16, 2008 11:23 am
Bydliště: Brno/Ostrava

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Novinky o iPhone a dalších Apple produktech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé