iPhone s QWERTY klávesnicou je tu...

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Pravidla fóra
Vytvárajte len vlákna určené na informovanie o novinkách okolo Apple, iOS a podobne. Všetky ostatné témy, neaktuálne alebo vymyslené informácie či žiadosti o pomoc sem nepatria.

Uživatelský avatar amdatlon1 | ned lis 21, 2010 10:12 am

iPhone s QWERTY klávesnicou je tu...

Medzi podstatné požiadavky niektorých zákazníkov patrí aj hardvérová klávesnica, niektorí dokonca vyžadujú výhradne QWERTY klávesnicu. Apple doteraz tieto požiadavky veľmi nebral vážne, či tomu bude niekedy inak možno nevie ani sám Steve Jobs. Vo firme Box Wave sa však rozhodli osloviť aj týchto zákazníkov šikovným zariadením Keyboard Buddy Case.

Špeciálny kryt so zabudovanou QWERTY klávesnicou na výsuvnom mechanizme iPhone nielen že ochráni pred nárazmi, ale aj premení na praktický dotykový slider. Buddy Case umožňuje prístup ku všetkým špeciálnym funkciám iPhone 4.
Obrázek
Kryt komunikuje so smartfónom pomocou technológie Bluetooth. Disponuje vlastnou batériou, ktorú je nutné dobíjať cez microUSB kábel. Na jedno nabitie sľubuje výrobca výdrž batérie až 45 dní. Životnosť batérie je možné ovplyvniť aj tlačidlom vypnutia a zapnutia prídavnej klávesnice. Kryt Keyboard Buddy Case je v USA dostupný za 70 - 80 $ (cca. 51 - 58 ?*).

*aktuálny kurz ECB k 18. novembru 2010: 1 ? = 1,3647 $.

http://www.komunikuj.sk/zariadenia/dock ... icou-je-tu
iPhone 6S Space Gray 64GB iOS9(od 10/2015) Telekom
Macbook Pro Retina L 2013(3/14)
iPad Air silver (12/13)32GB
iPhone 6 silver 16GB iOS8
iPhone 5S silver 16GB iOS7(od 11.13-10/14)
IPHONE 4S 16GB (10/11-10/13)
IPHONE 3G 8GB (6/09-10/11)
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 647
Registrován:
úte lis 25, 2008 3:49 pm
Bydliště: Piešťany

Uživatelský avatar daknol | ned lis 21, 2010 11:12 am

Re: iPhone s QWERTY klávesnicou je tu...

Myslim, ze pouzitelnejsi by byl nejakej game kit, proste joystick plus par tlacitek... To by pak hrani na iphonu bylo hned o necem jinym.. A asi by se to prodavalo vic nez hw klavesnice.. :-)
iPhone 5 Black 64GB 6.1 - Evasi0n
iPad Mini Black 32GB WiFi + Cellular 6.1.2 - Evasi0n
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
 
Příspěvky: 89
Registrován:
čtv kvě 13, 2010 10:30 am
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar tvosi | ned lis 21, 2010 11:18 am

Re: iPhone s QWERTY klávesnicou je tu...

no nevim, bude to strasna cihla :roll: ja bych to nechtel...
Obrázek iPhone 2G 8GB
Obrázek iPhone 7 128GB Jet Black
Obrázek iPad Mini with Retina 32GB Silver
Obrázek Macbook Pro 13" mid-2009
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 4123
Registrován:
pon lis 26, 2007 7:41 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar rony | ned lis 21, 2010 1:02 pm

Re: iPhone s QWERTY klávesnicou je tu...

Stylizovany obrazok vyzera pekne, no prax je taka, ze ASPON mne sa to zda skor skomplikovanie pouzivania. Neviem ako sa to sprava v praxi ale obavam sa, ze virtualna klavesnica tam bude nadalej zavadzat (ano, ci nie?) ale hlavne, mne sa v praxi ukazuje, ze mi je uz naozaj jedno ci je to virtualna keyb alebo takato, na oboch je zasadny problem v tom, ze je to INA klavesnica, kde sa NEDA pisat naslepo, lebo je proste zmensena.

Ale pekne to je, dokonca dost dobre vymyslene, ze to mam aspon stale k dispozicii.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

7UN3RK0 | ned lis 21, 2010 6:10 pm

Re: iPhone s QWERTY klávesnicou je tu...

iPhone je iPhone a ne nejaky slider. Tymto by si Apple len pohorsil urcite. Lebo iPhone uz teraz vynika jeho vyzorom a kvalitou a toto? To by len zatazilo vrecko a duplovane je to uplne neprakticke.
iPhone 3G 16GB Black iOS 4.2.1 JB - už jen jako záloha :)
Host
Host
 
Příspěvky: 96
Registrován:
čtv kvě 20, 2010 6:23 am
Bydliště: Bratislava

Uživatelský avatar charlie77 | pon lis 22, 2010 7:01 am

Re: iPhone s QWERTY klávesnicou je tu...

daknol píše:Myslim, ze pouzitelnejsi by byl nejakej game kit, proste joystick plus par tlacitek... To by pak hrani na iphonu bylo hned o necem jinym.. A asi by se to prodavalo vic nez hw klavesnice.. :-)

http://icontrolpad.com/ :)
Apple iPod Shuffle 5G, 2GB, pink
Apple iPhone 6S, 64GB, gold
Apple MacBook Air 13" 2014, 128GB
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 850
Registrován:
ned čer 07, 2009 10:21 pm

Uživatelský avatar Antabelus | pon lis 22, 2010 8:09 am

Re: iPhone s QWERTY klávesnicou je tu...

rony píše:Stylizovany obrazok vyzera pekne, no prax je taka, ze ASPON mne sa to zda skor skomplikovanie pouzivania. Neviem ako sa to sprava v praxi ale obavam sa, ze virtualna klavesnica tam bude nadalej zavadzat (ano, ci nie?) ale hlavne, mne sa v praxi ukazuje, ze mi je uz naozaj jedno ci je to virtualna keyb alebo takato, na oboch je zasadny problem v tom, ze je to INA klavesnica, kde sa NEDA pisat naslepo, lebo je proste zmensena.

Ale pekne to je, dokonca dost dobre vymyslene, ze to mam aspon stale k dispozicii.
Já na virtuální klávesnici iPhone píšu naslepo bez problémů :-)
iPhone guru
iPhone guru
 
Příspěvky: 1218
Registrován:
ned bře 09, 2008 11:22 am
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar BlazingUFO | pon lis 22, 2010 2:04 pm

Re: iPhone s QWERTY klávesnicou je tu...

Ja s tym tiez problem nemam, ale len ked mam zapnute zvuky, bez zvuku to neviem xD...
iPhone 3G 16GB white iOS 4.2.1, NoJB
iPhone 4 16GB black iOS 6.1.2, NoJB
iPhone 5 32GB black iOS 6.1.2, NoJB
iPad 2 64GB 3G white iOS 6.1.2 NoJB
MacBook Pro Mid 2010 2,66GHz 13" 8GB RAM 10.8.2
MacBook Pro Late 2011 i7 2,2GHz 15" 8GB RAM 10.8.2
GameCenter - BlazingUFO
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1485
Registrován:
ned zář 07, 2008 12:00 am
Bydliště: Bratislava

Uživatelský avatar jind | pon lis 22, 2010 4:55 pm

Re: iPhone s QWERTY klávesnicou je tu...

charlie77 píše:http://icontrolpad.com/ :)

jj to je fajn.. ovsem je to moc velka placka na to aby se to dalo nosit nejak rozumne sebou je to pouze tak na domaci hrani.. me se libi ta konstrukce tedle klavesnice v tomdle topicu ovsem s temi hernimi klav. :-) to uz jde nejak sbalit a mit to v kapse :-) proste konstrukce ve stylu ocekavaneho sonyericsson psp telefonu :-)
Leap motion
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 631
Registrován:
pát srp 13, 2010 10:03 am

Uživatelský avatar Antabelus | úte lis 23, 2010 9:43 pm

Re: iPhone s QWERTY klávesnicou je tu...

BlazingUFO píše:Ja s tym tiez problem nemam, ale len ked mam zapnute zvuky, bez zvuku to neviem xD...
Já mám zvuky kláves úplně vyplé, nechápu ale v čem je rozdíl :-) Osobně píšu na iPhone naslepo tím stylem, že se koukám na text co píšu a ne na klávesnici (samozřejmě dokážu na okamžik i úplně odhlédnout a při tom psát dál). Každopádně vždy první větu píšu s tím, že se koukám na klávesnici, tím se mi prostě dostane rozložení do ruky a jedu... je to o cviku, a já na iPhone píšu často a dlouho a nutně :-)
iPhone guru
iPhone guru
 
Příspěvky: 1218
Registrován:
ned bře 09, 2008 11:22 am
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar BlazingUFO | úte lis 23, 2010 10:45 pm

Re: iPhone s QWERTY klávesnicou je tu...

lebo ked pocujem tuknutie viem ze som ju stlacil, ked mam vypnute zvuky stane sa mi ze ju netrafim, ale som v tom ze som ju trafil, takze najblizsie uz trafim inu atd...
iPhone 3G 16GB white iOS 4.2.1, NoJB
iPhone 4 16GB black iOS 6.1.2, NoJB
iPhone 5 32GB black iOS 6.1.2, NoJB
iPad 2 64GB 3G white iOS 6.1.2 NoJB
MacBook Pro Mid 2010 2,66GHz 13" 8GB RAM 10.8.2
MacBook Pro Late 2011 i7 2,2GHz 15" 8GB RAM 10.8.2
GameCenter - BlazingUFO
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1485
Registrován:
ned zář 07, 2008 12:00 am
Bydliště: Bratislava

peter.nr | úte pro 28, 2010 9:18 pm

iPhone s QWERTY klávesnicou je tu...

Rád by som videl toho blázna, ktorý dokáže virtuálnu klávesnicu dlhodobo používať pre písanie e-mailov, pracovných dokumentov a článkov. Samozrejme, je to rýchlejšie ako klasická numerická klávesnica, ale ani z ďaleka to nemá na HW klávesnicu. Toto píšem na virtuálnej a už po pár vetách som z toho unavený ...
Len by ma zaujimalo, ako tam je poriešená interpunkcia. Lebo bez nej je to pre Slováka či Čecha o ničom.
iPhone 4S 64GB 6.1.3
iPad 2 16GB WiFi 6.1.3
Macbook Air 2011, i5 1.7GHz, 4GB, 128GB, Mac OS X Mountain Lion
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 174
Registrován:
čtv říj 02, 2008 1:05 pm
Bydliště: Nitra

Uživatelský avatar rony | úte pro 28, 2010 9:28 pm

Re: iPhone s QWERTY klávesnicou je tu...

KRATKE utvary v pohode, samozrejme radsej na iPade ako na iPhone ale ani jedno nepovazujem za produkcny stroj ale skor zabavu typu pisanie do fora, facebook a maily.

iPhone aj iPad mi spoznavaju moju bluetooth klavesnicu, co mam k pocitacu (desktop) a tak ju mozem zobrat a cestovat presne s TAKOU klavesnicou, na akej pisem.

a teraz grafomanova poznamka: ak je to AKA CHCE HARDWAROVA klavesnica, AK nema totoznu velkost tlacitok ako ma NORMALNA klavesnica k desktopovemu PC, ak ma poprehadzovane klavesy, ak jej nejake chybaju, nejake dokonca navyse, ak je samy KOMPROMIS, tak mozem naozaj SRDECNE kaslat na nu. Takze vsetky pidiklavesnicky akozepodmehuramamecosiakopidialejetoskutocnahardwarova chodte niekam :-) naozaj su k nicomu. Ak naozaj VELA pisete, tak viete o com hovorim. Tie bolesti ake zaziva pisatel pri prechode z BEZNEJ klavesnice na nieco mensie, poprehadzovane.

Takze sorry, ak si mam davat pozor, co kde je na tych "vraj lepsich" hw pidiklavesnickach a davat si pozor na virtualnych, tak je mi to srdecne jedno, zdrzuje ma oboje rovnako. Pisem VELA VELA VELA, takze ma neoblafnete nejakymi recickami ako "hw" klavesnica je VZDY lepsia ako virtualna. Nie je.

Ak by bola, tak by k mobilu bola prilepena klavesnica cca tejto velkosti http://www.pctipstricks.com/pictures/De ... -front.jpg a zabezpecte, ze sa vojde do vrecka :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

peter.nr | úte pro 28, 2010 9:59 pm

iPhone s QWERTY klávesnicou je tu...

Tak to by som sa s tebou kľudne stavil. Aj na malinkej HW klávesničke napíšem text určite ďaleko rýchlejšie a s menším počtom chýb ako na virtuálnej.
iPhone 4S 64GB 6.1.3
iPad 2 16GB WiFi 6.1.3
Macbook Air 2011, i5 1.7GHz, 4GB, 128GB, Mac OS X Mountain Lion
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 174
Registrován:
čtv říj 02, 2008 1:05 pm
Bydliště: Nitra

Uživatelský avatar kosmonaut | úte pro 28, 2010 10:36 pm

Re: iPhone s QWERTY klávesnicou je tu...

Spíš jde o to, že ani HW klávesnička nikdy neposkytne tolik komfortu při psaní delších textů jako běžná stolní klávesnice.. píšu občas nějaké texty a nedovedu si představit, že bych na mobilní klávesnici (ať už SW nebo HW) psal něco delšího než 3 odstavce... Když mám "psavou", potřebuji psát a ne se soustředit na ťukání. Rychlost psaní je nesrovnatelná na mobilních zařízeních, nehledě na ergonomii.

Co se týče klávesnice - byla by fajn, nicméně bych asi radši, aby byla připojená přes dock konektor + zároveň sloužila jako rozšiřující baterie (když už má zvětšit tloušťku celého iPhonu)..

OT: nemělo by to být v sekci iPhone doplňků nebo hardwaru?
iPad Mini 32GB, iOS 7.0.3, iPhone 4 16GB, iOS 7.0.3, AppleTV 2, FW 5.0, iMac 27" 10.9
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 218
Registrován:
stř úno 04, 2009 10:11 pm

Uživatelský avatar rony | úte pro 28, 2010 11:25 pm

Re: iPhone s QWERTY klávesnicou je tu...

peter.nr píše:Tak to by som sa s tebou kľudne stavil. Aj na malinkej HW klávesničke napíšem text určite ďaleko rýchlejšie a s menším počtom chýb ako na virtuálnej.


tak znova: kym to nebude plnohodnotna klavesnica, JE MI JEDNO ci je HW alebo SW, musim do nej dobat dvomi prstami a neustale na nu cumiet, hladat kde co je a pouzivat prapodivne kombinacie k tomu, co normalna klavesnica ma normalne :-)

na ipade pisem sice s pohladom na nu ale rozhodne ma nepredbehnes na tych smiesnych pidiklaveskach :-) ver mi, ze nie :)

Ako poznamenal kosmonaut: BEZNA FULLSIZE HW klavesnica je ZAKLAD pre profesionalne pouzitie. Vsetko ostatne su komicke nahrady, ktore rozhodne ako pisete vyssie, NEMOZE fungovat na dlhodobe pouzivanie. PROFESIONALNE, RUTINNE PISANIE. To je vsetkymi desiatimi, pisanie s pohladom na obrazovku bez neustaleho kontrolovania, kde je pismeno A a o par sekund, kde zmizol medzernik a preco mi miesto L pise neustale F :)

peter.nr: pod do toho. ja pisem na ipade, ty si vyber lubovolnu pidiklavesnicku. Potom mozem skusit este iPhone, tam by si este mohol mat sancu :))) alebo inak: ak nevies pisat na beznej fullsize solidne rychlo, tak radsej nechod na stavky tohto typu :))
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar Skoty | úte pro 28, 2010 11:27 pm

Re: iPhone s QWERTY klávesnicou je tu...

Hrozná cihla by z toho byla...
Follow me on instagram - Skoty (PS: mám na profilovce fotku pepsi)
iPhone 2G Totality Expert
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 946
Registrován:
ned srp 15, 2010 9:57 am

peter.nr | stř pro 29, 2010 7:38 am

iPhone s QWERTY klávesnicou je tu...

Rony: Vieš, ako som to myslel. Samozrejme nepredpokladám, že by sa mali proti sebe postaviť pisárka s xxx údermi za minútu proti ďatlovi ako som ja. Ale aby to bolo objektívne, tak to musí byť tá istá osoba. Bohužiaľ momentálne nemám žiadnu klávesničku k dispozícii. Ak máš ty tú možnosť, vyskúšaj. A samozrejme to nemôžeme porovnávať s iPadom, ktorý je oveľa väčší. Tam už môže byť virtuálna klávesnica dosť dobre použiteľná vzhľadom na veľkosť kláves.
Na iPhone je problém v tom, že palec je široký 2-3 klávesy. Ak sa potom celkom netrafím, ľahko sa stane, že stlačím klávesu vedľa alebo nad či pod ňou. Pri dobrej HW klávesničke pocítim, že som niekde medzi a inštinktívne prenesiem tlak prsta na správnu stranu. To je ten podstatný rozdiel - spätná väzba, ktorú nemôže nahradiť nejaký zvuk.

Skoty: Už mám druhý iPhone a ani pre jeden z nich som sa nerozhodoval podľa vzhľadu, ale podľa parametrov a použiteľnosti. A k dokonalosti chýba iPhonu už len tá HW klávesnica. Ale koľko ľudí, toľko chutí. Napr. Amerika si vyslovene žiada HW klávesnice - viď Motorola, HTC, Samsung.
iPhone 4S 64GB 6.1.3
iPad 2 16GB WiFi 6.1.3
Macbook Air 2011, i5 1.7GHz, 4GB, 128GB, Mac OS X Mountain Lion
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 174
Registrován:
čtv říj 02, 2008 1:05 pm
Bydliště: Nitra

Uživatelský avatar Marek | stř pro 29, 2010 11:07 am

Re: iPhone s QWERTY klávesnicou je tu...

peter.nr: Môžeš si zobrať akýkoľvek mobil s HW klévestnicou, a stav sa že budeš na ňej pomalší než ja na iPhone. Kedže som na ňom celé večere každý deň na internete, či už tu na fóre, alebo facebook a pod. tak už dokážem písať na tej klévestnici v podstate bez toho aby som sa na ňu pozrel a pozerám len text. Chyby su minimálne
MacBook Air
Magic Mouse
iPhone 5
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 4941
Registrován:
pon led 04, 2010 11:19 am
Bydliště: Veľká Lomnica (SVK)

peter.nr | stř pro 29, 2010 9:03 pm

iPhone s QWERTY klávesnicou je tu...

Tak to by som sa kľudne stavil. To vieš, na fóre o Symbiane by mi majitelia Nokií určite tvrdili, že budú rýchlejší na numerickej klávesnici ako na virtuálnej. A to bez srandy, vážne.

P.S.: Zdržím sa komentárov tvojich hrubiek, resp. preklepov.

Rony: Prečo nepoužívaš interpunkciu? Ja sa snažím písať spisovne všade tam, kde sa to dá. A na iPhone sa to dá.
Naposledy upravil peter.nr dne stř pro 29, 2010 9:16 pm, celkově upraveno 1
iPhone 4S 64GB 6.1.3
iPad 2 16GB WiFi 6.1.3
Macbook Air 2011, i5 1.7GHz, 4GB, 128GB, Mac OS X Mountain Lion
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 174
Registrován:
čtv říj 02, 2008 1:05 pm
Bydliště: Nitra

Uživatelský avatar rony | stř pro 29, 2010 9:14 pm

Re: iPhone s QWERTY klávesnicou je tu...

prave preto si myslim, ze tie hw klavesnicky su asi tak produktivne ako virtualne. iste, moznost nahmatania maju ale tym to vsetko konci. na produktivitu pisania to nema prilis velky vplyv.

ziadna pisarka, ty si vyzval k stavke mna, takze ja suhlasim :) zacneme kolom

ja na ipade, ty si vyberies bezny mobil s hw klavesnicou

ked vyhram, tak ja to vymenim za iphone.

zo srandy si este skusime bezne klavesnice.

ide len a len o to, ze skuvinat nad produktivitou pisania a zaroven pozadovat bastardy v podobe hw klavesnic je smiesne. museli by to byt ergonomicke standardy a nie povymyslane rozlozenia, ktore si kazdy vyrobca robi uplne sam.

toto pisem na ipade.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

peter.nr | stř pro 29, 2010 9:24 pm

iPhone s QWERTY klávesnicou je tu...

Ergonomické štandardy? Tak potom jedine plnohodnotná klávesnica s numerickým blokom. Väčšina notebookov má problém s neexistenciou numerického bloku a bloku s kurzorovými klávesami. Naviac - funkčné klávesy sú na notebookoch rôzne rozložené - napr. na mojom inak super notebooku Fujitsu-Siemens je Fn klávesa úplne vľavo - miesto CTRL. Macbooky sú kapitola sama o sebe. Ešte budeme hovoriť o štandardoch?
iPhone 4S 64GB 6.1.3
iPad 2 16GB WiFi 6.1.3
Macbook Air 2011, i5 1.7GHz, 4GB, 128GB, Mac OS X Mountain Lion
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 174
Registrován:
čtv říj 02, 2008 1:05 pm
Bydliště: Nitra

TomXasS | ned led 02, 2011 11:24 pm

Re: iPhone s QWERTY klávesnicou je tu...

Cihla necihla, ale napad je to dobry.
Apple iPad mini 2 Retina 16GB Wi-Fi
iPhoneHolik
iPhoneHolik
 
Příspěvky: 2350
Registrován:
sob čer 26, 2010 9:02 pm
Bydliště: Vranov n/T

Uživatelský avatar Freaders | úte led 04, 2011 5:57 pm

Re: iPhone s QWERTY klávesnicou je tu...

Aneb jak udelat z iphonu G1 od t-mobilu :D
iPhone SE 64GB Space Gray
MacBook Pro 13" Retina late 2013 i5 256GB SSD 8GB RAM 10.10.2
Moto 360
Xiaomi Mi Band
iPhone 5C 32GB Blue
iPhone 4S 8.1.3
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 2588
Registrován:
pát lis 06, 2009 4:31 pm
Bydliště: Děčín

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Novinky o iPhone a dalších Apple produktech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé