Vedeli ste? Apple zrusil v API moznost detekcie jailbreaku

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Pravidla fóra
Vytvárajte len vlákna určené na informovanie o novinkách okolo Apple, iOS a podobne. Všetky ostatné témy, neaktuálne alebo vymyslené informácie či žiadosti o pomoc sem nepatria.

Uživatelský avatar rony | ned pro 12, 2010 2:20 pm

Vedeli ste? Apple zrusil v API moznost detekcie jailbreaku

Podla tohto zdroja Apple skutocne vo firmware 4.2.1 zrusil predtym zavedenu funkciu v API, ktora umoznila detekovat jailbreaknuty pristroj. API mohli vyuzivat autori aplikacii.

Tak majstri vsevedi: kto z vas tusil, ze vas iphone ma takuto moznost?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar matouch350 | ned pro 12, 2010 2:25 pm

Re: Vedeli ste? Apple zrusil v API moznost detekcie jailbreaku

Údajně to udělali, protože Jailbreak se stal v USA legálním a tudíž by Apple využitím tohoto API porušoval práva spotřebitelů ;-) Toto jsem se dočetl já a myslím, že je to i logické :)
iPhone 5S 32 GB, iOS 8.2
MacBook Pro Retina 13" Late 2013, 8GB RAM, Yosemite 10.10 GM
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 573
Registrován:
pát dub 09, 2010 5:52 pm
Bydliště: Kutná Hora

Uživatelský avatar waczko | pon pro 13, 2010 8:46 am

Re: Vedeli ste? Apple zrusil v API moznost detekcie jailbreaku

matouch350* to asi nebude ta podstata věci... To, že je byla modifikace systému detekovatelná pomocí API ještě neznamená, že Apple nějak porušoval uživatelova práva. Podle mě se jednalo pouze o to, aby aplikace typu "Don't forget your password or PIN code" mohli uživatele upozornit (nebo úplně odstavit a nedovolit instalaci), že má modifikován OS a tak můžou být jeho data v nebezpečí... A nejde jen o přístup k soborům - k těm se dá dostat i bez JB.
iPhone 2G 8GB -> iPhone 3G 8GB Black -> iPhone 4S 16GB White iOS 5.0.1
iPad 16GB WiFi + 3G: iOS 4.3 -> iOS 4.3.1 JB -> iOS 5.0.1

WebDeveloper
POMOZTE!! SBÍREJTE, NAKUPUJTE x) http://goo.gl/mJEzc
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 189
Registrován:
pon pro 24, 2007 6:07 pm
Bydliště: Brno

Uživatelský avatar rony | pon pro 13, 2010 9:14 am

Re: Vedeli ste? Apple zrusil v API moznost detekcie jailbreaku

Hej, to riziko tu je, ze nejaka app odchytava stlacane "klavesy".

AppStore nedovoli rezidentnu aplikaciu, ktora by to dovolovala aj ked uspesne pochybujem, ze by im take cosi nepreliezlo do obchodu.

Lenze Cydia moze obsahovat rozne nevinne tvariace sa app so zabudovanymi keyloggermi a pod.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar DD_ | čtv pro 16, 2010 10:18 am

Re: Vedeli ste? Apple zrusil v API moznost detekcie jailbreaku

No nevim ale vy tu akorat pisete proc tam ta funkce byla a ne proc ji apple odstranil. Proc ji odstranili pravdepodobne napsal akorat matouch350.

Nicmene to ze mi aplikace byla schopna rici ze mam JB je hezke, ale to jsem z vysokou pravdepodobnosti vedel, protoze jsem ten JB musel vedomne udelat.
---
iPhone 7
iPad Mini Retina / iPad Pro 9.7" + Apple Pencil
Macbook Pro 13" 2017
iMac 21.5" late 2012
Apple Watch 3 Sport 42mm
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1321
Registrován:
čtv srp 12, 2010 12:48 pm

Uživatelský avatar waczko | čtv pro 16, 2010 11:26 am

Re: Vedeli ste? Apple zrusil v API moznost detekcie jailbreaku

DD_* ono se neví, jestli to neudělali třeba proto, aby mohli zavést jinou ochranu ... možná ještě horší, kdy by telefonům s JB instalování aplikací vůbec nedovolili. Je také možné, že API bylo odstraněno a bude nahrazeno jiným i když s totožnou funkcí. Ale máš pravdu, nikdo tady neuvedl přesné důvody pro odstranění a myslím si, že je ani nikdo z nás nemůže znát. A dle mého skromného názoru je odstranění API kvůli legálnosti JB hovadina. To, že je JB legální, ještě neznámená, že je "dobrý" a pro některé aplikace (jak již bylo zmíněno) může být nevhodný.

Aplikace Ti nemusela pouze oznámit, že má JB, ale mohla díky tomuto API vypnout některé ze svých funkcí (některé aplikace s podporou GameCenter také zjišťují, jestli máš vyhovující model telefonu - tedy ten, který GC podporuje. Proč to vůbec kontrolují?)
iPhone 2G 8GB -> iPhone 3G 8GB Black -> iPhone 4S 16GB White iOS 5.0.1
iPad 16GB WiFi + 3G: iOS 4.3 -> iOS 4.3.1 JB -> iOS 5.0.1

WebDeveloper
POMOZTE!! SBÍREJTE, NAKUPUJTE x) http://goo.gl/mJEzc
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 189
Registrován:
pon pro 24, 2007 6:07 pm
Bydliště: Brno

Uživatelský avatar Metalgirl | čtv pro 16, 2010 6:53 pm

Re: Vedeli ste? Apple zrusil v API moznost detekcie jailbreaku

Akorát nechápu, proč by mi měli vypínat funkce u aplikací, které mám legálně zaplaceny nebo dokonce vypínat aplikace, které jsem legálně zakoupila, jen díky tomu, že mám JB? No to mi příjdě už jako hodně velké zasahování do soukromí. Pokud je aplikace řádně zakoupena, tak ať mi vlezou na hrb, jestli mám JB nebo ne.

Už by konečně apple měl přestat tak urputně bojovat s JBkem a měl by konečně dělat, to, co má. Tím je starat se o kvalitu svých výrobků, které poslední dobou jdou od 10 k 5, starat se o stabilitu, spolehlivost sytému a iTunes. Hlavně, že bojují proti JB, ale dělají jednu botu za druhou.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

Shark NX | pon pro 20, 2010 11:27 am

Re: Vedeli ste? Apple zrusil v API moznost detekcie jailbreaku

MG klasicky priklad detekcneho API bola app Skype. Ked si ju nainstalovala na 3.0.1, 3.1.2 alebo 3.1.3 s JB vypisal ti pri prvom spusteni ze "Bezi len na neupravenom 3.0 - 3.1 FW" ... Ale aplikacia bezala dalej.
Je to cisto na developerovi ako vyuzil to API ... Vacsina len upozornovala ze App moze byt nestabilna.
 

Uživatelský avatar Metalgirl | pon pro 20, 2010 11:30 am

Re: Vedeli ste? Apple zrusil v API moznost detekcie jailbreaku

Jo, to chápu třeba. Ale prostě jak mám aplikaci oficiálně zakoupenou, tak mi přece nemůžou bránit v jejich užívání?

Nepovím, máš nainstalovanou aplikaci nelegálně, připojíš se k netu, oni ti ji detekují a zablokují, to pochopím.

Ale takto blokovat zakoupené aplikace? To by bylo nevídané. Chápeš, co tím myslím. Neříkám, že to tak dělají to ne, ale kdyby to tak uvažovali dělat, byla by to nehoráznost.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

Shark NX | pon pro 20, 2010 1:13 pm

Re: Vedeli ste? Apple zrusil v API moznost detekcie jailbreaku

Apple uz dlho kontroluje pritomnost JB.
Uz v zasielani chyb applu (Pri Restore telefonu) sa nachadzaju informacie ktore mozu poukazovat na pritomnost JB.

Prakticky, keby bolo API postavene tak ze by hladalo pritomnost [zakázáno] (alebo ako sa vola ta sprostost na instalovanie cracknutych apps) pripadne pri vsetkych apps by kontrolovalo polozky Purchased by, Purchase Date, Account name a ak by sa nezhodovali z realitou tak by sa iPhone Brickol pripadne by sa vypinalo podsvietenie alebo po zapnuti danej app by schoval vsetky "Liecene" apps.

Aktualny system vyzera takto:
Win 7 Users: C:\Users\Shark\AppData\Roaming\Apple Computer\Logs\CrashReporter\MobileDevice\Sharks iPhone

Tu sa ukladaju vsetky pady apps na iPhone a baseband verzie v iPhone, ktore sa neskor odosielaju Applu ... Z udajov v suboroch je najmensi problem si najst verziu systemu, verziu bb, SN a UDID

You're Screwed Crackers!! :D
Naposledy upravil Shark NX dne pon pro 20, 2010 1:31 pm, celkově upraveno 1
 

Uživatelský avatar Metalgirl | pon pro 20, 2010 1:18 pm

Re: Vedeli ste? Apple zrusil v API moznost detekcie jailbreaku

Ne, proč tak složitě, prostě by zjistil, že appka není zakoupená, blokl by ji, nešlo by ji spustit a šmitec, by měl po srandě. :)
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Novinky o iPhone a dalších Apple produktech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé