iOS 4.3.1 již vyšel

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Pravidla fóra
Vytvárajte len vlákna určené na informovanie o novinkách okolo Apple, iOS a podobne. Všetky ostatné témy, neaktuálne alebo vymyslené informácie či žiadosti o pomoc sem nepatria.

macuser | ned bře 27, 2011 5:44 pm

Re: iOS 4.3.1 již vyšel

Gekko gecko: odpovidal jsem tvosimu, tobe patril ten posledni odstavec. Tak si jeste vsimni, co pise tvosi, dela obnovu ze zalohy. Takze to si pomuze. :) Jinak samozrejme DFU a neobnova ze zalohy dava vetsi smysl, telefon bude "cistejsi".

A jeste do toho tvosi plete neschopnost Microsoftu, coz nevim proc, jestli Microsoft snad tajne spolupracuje na vyvoji iOS. :)
 

siana | ned bře 27, 2011 6:11 pm

Re: iOS 4.3.1 Již brzy

Colpeas píše:já se už bohužel opravení "Yesterday" na "včera" nedočkám...


Tak jsme se fakt nedočkali :( Jdu hledat, kam lze napsat žádost o napravení v příštím iOS. Už to trvá od čtyřkové verze a pořád nic... :x
iPhone X - 64 GB Silver; Vodafone; & AirPods ;-)
New iPad 2018 - 128 GB Cellular Silver; T-Mobile; Apple Pencil
MacBook Air 13" - 256 GB SSD (early 2015), macOS Catalina 10.15.3
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 269
Registrován:
pát led 04, 2008 10:34 pm
Bydliště: Pha

patofbc | ned bře 27, 2011 6:41 pm

Re: iOS 4.3.1 již vyšel

mohli by ste mi prosím odpovedať na moj príspevok ? (15:59)
dik
 

macuser | ned bře 27, 2011 6:46 pm

Re: iOS 4.3.1 již vyšel

A to je presne to, co rikam, nekdo nejen tady strasi s chybama pri updatu, spotrebou, pomalym OS. Je to subjektivni nazor. Za me nevidim duvod neupdatovat a to uz kdyz se neresi JB. Osobne iPod touch nevlastnim. O zadnych problemech jsem necetl.

Updaty jsou primarne urceny a vnimany jako urcite vylepseni, mel by to tedy byt krok ku predu, i kdyz se to nekdy nevydari, brzy prichazi oprava.
 

bluetake | pon bře 28, 2011 8:52 am

Re: iOS 4.3.1 již vyšel

A jake jsou konkretni zmeny proti 4.3 ? Dnes mi to nabidlo update, tak se ptam. Na apple.com pisi, ze hlavni je vydrz baterky. Je tam jeste neco jineho zasadniho ? Jake jsou vase subjektivni zkusenosti ?
 

Uživatelský avatar lukinek | pon bře 28, 2011 9:25 am

Re: iOS 4.3.1 již vyšel

Osobně bych řekl, že je iPhone svižnější (hlavně při scrollování). Baterie se mi zdá o dost lepší
iPhone 5S 16GB Space Gray Vodafone CZ
iPhone 5 32GB White T-Mobile CZ
iPhone 5 16GB Black Electroworld - PRODÁN
iPhone 4S 16GB White CZ Vodafone - PRODÁN
iPad 2 64GB 3G iStyle
iPhone 4 16GB Black CZ T-Mobile - PRODÁN
iPhone 3GS 16GB Black T-Mobile SK
iPhone guru
iPhone guru
 
Příspěvky: 1373
Registrován:
úte říj 26, 2010 11:24 am
Bydliště: Nové Bránice

Uživatelský avatar tvosi | pon bře 28, 2011 9:34 am

Re: iOS 4.3.1 již vyšel

probehla oprava rady bugu...zadne nove funkce tam nehledej ;)
Obrázek iPhone 2G 8GB
Obrázek iPhone 7 128GB Jet Black
Obrázek iPad Mini with Retina 32GB Silver
Obrázek Macbook Pro 13" mid-2009
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 4123
Registrován:
pon lis 26, 2007 7:41 pm
Bydliště: Praha

payin | pon bře 28, 2011 5:31 pm

Re: iOS 4.3.1 již vyšel

Výdrž baterky u iphone jsem znatelně pocítl a to jsem tedy nečekal, že až tak, protože na iOS 4.3 přes noc klidně aj 5-6%, ale těd jen 1% a to mám neustalé (wifi,mail a push na některé app). Jinak že by byl svižnější nebo tak něco jsem tedy nepostřehl.
iP5 64GB ● iP4 16GB ● iPad mini 64GB cellular ● MB Air 13' ● iMac 21' ● Apple TV 3 ● Time Capsule 2TB ● Airport Express
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 208
Registrován:
stř bře 23, 2011 8:16 pm
Bydliště: iPrague

Uživatelský avatar Gekko gecko | pon bře 28, 2011 5:40 pm

Re: iOS 4.3.1 již vyšel

Souhlas výdrž baterie je/bude určitě lepší,jak dlouho při rozumném používání iPhone vydrží ukáže až čas (později napíši) ale přes noc při vyplé Wi-Fi mi to spadlo jen na 98-procent což je normání GSM modul byl zapnutý dřív to bylo klidně da 95-92.
http://www.[BULVAR: odkazujte na jiné zdroje]/2011/03 ... z-baterie/

macuser
Ohledně té spotřeby dá se s jistotou tvrdit že v iOS4.3 je výdrž opravdu nižší...buďm špatně ukazuje indikátor nebo tu baterii něco spotřebovává víc než je zdrávo...diskuze jsou toho plné.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2
iPhoneHolik
iPhoneHolik
 
Příspěvky: 2221
Registrován:
pon zář 22, 2008 3:20 pm
Bydliště: Praha

macuser | pon bře 28, 2011 8:47 pm

Re: iOS 4.3.1 již vyšel

No hlavne s tim meli problem uzivatele iPhone 4. Kdybych to mel zpetne prehodnotit a vratit se k tomu, reknu, ze jsem na iPhone 3GS nezaznamenal nejake prukazne vykyvy v uspore/spotrebe energie v poslednich trech FW.
 

thiefik | pon bře 28, 2011 10:09 pm

Re: iOS 4.3.1 již vyšel

jop ta vydrz je zase celkem fajn, po updatu na 4.3.1 jsem resetnul nastaveni site, udelal hard reset a updatnul vsechny aplikace, v nedeli vecer jsem nabil, rano asi 98% a ted 47% 3G nonstop, jinak kdyz jsem v tramvaji googloval kde by tak meli otevreno a vystaveno ipad2 tak prohlizec byl podezrele rychlej
Host
Host
 
Příspěvky: 57
Registrován:
ned srp 29, 2010 4:01 pm

Uživatelský avatar Hape | úte bře 29, 2011 3:13 pm

Re: iOS 4.3.1 již vyšel

A ja budu taktrochu OT oponovat, že update na 4.3.1 vůbec nestojí za to. Prostě schází JB a to jednoznačně. Zkusil jsem opustit 4.2.1 na 4.3GM - vrátil jsem se, pak mi to nedalo a dal jsem 4.3.1 a hádejte, kde jsem ----- 4.2.1 + JB = THE BEST !!!
iPhone 4S, 16GB White, T-Mobile CZ, iOS 6
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 687
Registrován:
čtv pro 04, 2008 10:58 pm
Bydliště: Orlová

Jelen50 | úte bře 29, 2011 4:14 pm

Re: iOS 4.3.1 již vyšel

Taky se vám tak dlouho načítá seznam aplikací, když zapnete/vypnete oznámení? Dělalo mně to už na 4.2.1 na 4.1 to bylo v pohodě.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 266
Registrován:
čtv kvě 07, 2009 9:23 pm

georgeoldman | úte bře 29, 2011 7:10 pm

Re: iOS 4.3.1 již vyšel

Výdrž baterie se opravdu zlepšila. A to jsem neprovadel zádný hard reset (poprvé po nahrání nového firmwaru). Jinak hard reset jsem prováděl vždy. Nyní jsem jen nahrál 4.3.1.
MacBook Pro Retina
iPad Mini
iPhone 5S
Apple TV
AirPort Express
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 224
Registrován:
úte říj 05, 2010 8:40 am

Uživatelský avatar Gekko gecko | úte bře 29, 2011 7:51 pm

Re: iOS 4.3.1 již vyšel

K výdrži která se zde řeší tak často: Včera touhle dobou tedy zhruba 21:00 jsem iPhone 3GS s iOS4.3.1 odpojil plně nabitý od nabíječky,ráno v šest tam bylo 99procent a přes den jsem měl asi 6hovorů, teď tedy po zhruba 24hodinách je indikátor na 89procentech a Pohotovost 23hod 50min + využití 56min výdrž se opravdu oproti zlepšila a přijde mi ještě o chlup lepší než s 4.2.1 jsem spokojený :wink:
Měl jsem vypnuté Wi-Fi,3G i polohové služby a dále také Push.
Asi si řeknete žádný zázrak s telefonem jsem moc nedělal a naplno nevyužíval (to přijde až teď v práci není čas ani volná wifi a datový tarif nemám) ale je fajn že se baterie nevybíjí samovolně jako u 4.3 tam jsem se při stejném využití dostal až na 75procent.

Hape
JB je jiná věc,zatím není pořádný na 4.3 natož 4.3.1, ale když ho budu potřebovat mám možnost se na 4.2.1 vrátit,tam jsem ho krátce měl tudíž záloha ShSH na saurik serveru přes cydii je :wink:
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2
iPhoneHolik
iPhoneHolik
 
Příspěvky: 2221
Registrován:
pon zář 22, 2008 3:20 pm
Bydliště: Praha

Fary | úte bře 29, 2011 10:27 pm

Re: iOS 4.3.1 již vyšel

Osobne vyrazne zlepseni vydrze na baterku nepocituji. Driv 1,5 dne bez hrani her s maily, neustalym volanim apod. Dneska stezi od rana do vecera. Takze podle me je zlepseni vydrze fama. Nejlepe 4.2.1.... 4.3 a novejsi 4.3.1 je podle me nejaky nakopnuty nebo neustale neco dela nebo hur ovlada multitasking a aplikace na pozadi zdimaji baterii. Nevim no, obecne jsem zklamany. Dve blbosti prenesene z jine urovne menu do vyssi a hned je to novy operacni system. Nevim nevim
Host
Host
 
Příspěvky: 34
Registrován:
sob srp 08, 2009 10:18 am

Uživatelský avatar Gekko gecko | úte bře 29, 2011 10:31 pm

Re: iOS 4.3.1 již vyšel

4.2.1 je na tom s výdrží obecně dobře ale o jejím její zlepšení na 4.3.1 oproti 4.3 se píše snad všude včetně apple discussion a já to můžu jen potvrdit.
Při využívání všech funkcí to bude na stejno ale pokud s iPhone nic moc neděláš (pak je ale k ničemu to je jasné) vydrží rozhodně déle....u4.3 mi ty procenta takřka mizely přes očima i když jsem s ním "nic nedělal" jsi asi jeden z mála komu to takhle připadá :wink:
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2
iPhoneHolik
iPhoneHolik
 
Příspěvky: 2221
Registrován:
pon zář 22, 2008 3:20 pm
Bydliště: Praha

Maros | úte bře 29, 2011 10:55 pm

iOS 4.3.1 již vyšel

Mam telefon v pohotovostnom rezime 15h 49m, z toho v pouzivani 3h 31m a stav baterie 45%. 3G vypnute, GPS zapnute, Push zapnute, data nonstop... Zajtra na vecer budem musiet urcite telefon nabijat, to nebude v pohotovostnom rezime ani 40 hodin. A takto to trva uz od 4.3 a rovnako aj na 4.3.1. Pred tym so 4.2.1 mi baterka vydrzala pravidelne o cely den viac (cca 2 dni 13h). Stale si nahovaram, ze ho teraz pouzivam asi o dost viac, no nezda sa mi to, uz asi piate nabitie rovnako, proste nieco zere baterku urcite viac.

Robil som restore cez DFU, no obnovoval som telefon zo zalohy, nechce sa mi vsetko nastavovat na novo, no asi to budem musiet skusit, ten jeden den mi hodne chyba.
Host
Host
 
Příspěvky: 80
Registrován:
ned kvě 16, 2010 7:38 pm
Bydliště: Trenčín (SR)

Fary | stř bře 30, 2011 5:47 am

Re: iOS 4.3.1 již vyšel

Gekko gecko > pokud jsi odpo idal me, tak ja nikde nepisu ze na tom nic nedelam. Asi jsem tu vetu mel rozdelit jinak. Nehraju hry, protoze na ne neni cas. Ale neustale maily, net, volani, pustene wifi, 3g data nonstop, push atd. Takze urcite mi neni modnim doplnkem, jinak bych ho nechtel :)
Host
Host
 
Příspěvky: 34
Registrován:
sob srp 08, 2009 10:18 am

Lincoln Six Echo | stř bře 30, 2011 5:59 am

Re: iOS 4.3.1 již vyšel

Maros: Holt neobnovuj ze zálohy. Já mám teď využití téměř 6 hodin (2.5 video, 0.5 hudba, 3 internet přes EDGE), pohotovost 17 hodin a baterie je na 30%. Push zapnuto, mail manuálně. Taky jsem musel udělat restore bez obnovení ze zálohy. Jinak to někdy prostě nejde.
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3739
Registrován:
pát čer 25, 2010 8:53 pm

Maros | stř bře 30, 2011 7:12 am

iOS 4.3.1 již vyšel

Budem to musiet vyskusat asi. Za noc sla baterka dole o 6%, co mi teda takto urcite neklesavala. Tych nastaveni je ale viac nez dost, s tym zabijem casu a casu kym si telefon prisposobim svojim potrebam...
Host
Host
 
Příspěvky: 80
Registrován:
ned kvě 16, 2010 7:38 pm
Bydliště: Trenčín (SR)

Uživatelský avatar Gekko gecko | stř bře 30, 2011 5:19 pm

Re: iOS 4.3.1 již vyšel

Všimli jste si když posouváte prstem mezi jednotlivými obrazovkami s ikonami aplikací že už to s příchodem iOS4xx není to co bývalo a čím dál trhanější?
Zda to dělalo i u předchozí 4.3 netuším měl jsem ji krátce ale u 4.2.1 ktera je považována z 4-kove řady iOS za nejlepší to nebylo tak patrné a scrooling byl podstatně plynulejší.
Celkem to zamrzí protože jednou z mnoha věcí proč mám iOS a potažmo iPhone tak rád je ladnost a plynulost doprovazejíci veškerou práci v tomto OS...poslední dobou to ale začíná trochu skřípat a "slabým" hw iPhone 3GS oproti 4-ce to jistě nebude...vždyť iOS 1x,2x a hlavne můj oblíbený 3.1.3 tímto neduhem vůbec netrpí,scrooling je absolutně plynulý všude,kontakty,nastavení,galerie přesun mezi obrazovkami aplikací.
Poprosil bych někoho s iPhone 4 aby dal vědět jak to běhá u něj.
Když bude o víkendu čas založím se souhlasem moderátorů/a :wink: téma prosrovnání s videi.
Díky SHSH které mi Cydia při každém JB vytvořila můžu restorovat 3.1.3,4.0.0.4.0.1 a 4.2.1
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2
iPhoneHolik
iPhoneHolik
 
Příspěvky: 2221
Registrován:
pon zář 22, 2008 3:20 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar cicolably | stř bře 30, 2011 7:07 pm

Re: iOS 4.3.1 již vyšel

úplne hladko a v pohode
iPad Mini 16GB
iPhone 5 16GB
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3277
Registrován:
pon pro 22, 2008 10:31 pm
Bydliště: ks

Uživatelský avatar lukinek | stř bře 30, 2011 7:11 pm

Re: iOS 4.3.1 již vyšel

Řekl bych, že posouvání je i plynulejší. VŠE v pořádku.
iPhone 5S 16GB Space Gray Vodafone CZ
iPhone 5 32GB White T-Mobile CZ
iPhone 5 16GB Black Electroworld - PRODÁN
iPhone 4S 16GB White CZ Vodafone - PRODÁN
iPad 2 64GB 3G iStyle
iPhone 4 16GB Black CZ T-Mobile - PRODÁN
iPhone 3GS 16GB Black T-Mobile SK
iPhone guru
iPhone guru
 
Příspěvky: 1373
Registrován:
úte říj 26, 2010 11:24 am
Bydliště: Nové Bránice

Uživatelský avatar ScorpionSX | stř bře 30, 2011 7:15 pm

Re: iOS 4.3.1 již vyšel

Scrollovanie medzi stránkami s apps je u mňa na 3GS v pohode, čo ale seká (ale to už myslím od iOS 4.0) je ak rýchlo odomknem telefón, idem do nastavení a tam chcem ísť niečo zmeniť. Typicky ráno keď idem do práce, tak cestou k autu vypínam wifi a zapínam dáta cez operátora a po ceste domov je to zase naopak. Vtedy je to zasekanééé...neskutočne...na iOS 3.x to išlo rozhodne rýchlejšie.
    ObrázekObrázekObrázek

    Obrázek iPhone 4S 16GB White [iOS 6.1.2]
    Obrázek iPad (2012) WiFi 16GB White [iOS 6.1.2]

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 368
Registrován:
stř říj 14, 2009 8:27 pm
Bydliště: Trenčín, SR

Uživatelský avatar Gekko gecko | stř bře 30, 2011 7:21 pm

Re: iOS 4.3.1 již vyšel

lukinek
Díky moc za informaci tak že by to vážně 3GS už nestíhal?
teď jsem nahrál zkusmo 4.0.0 tedy první iOS z čtyřkové řady která přinesla tak očekávaný multitasking a posunování mezi seznamem aplikací paráda naprosto plynulé,v menu nastavení to sem tam škobrtne ale není to taková "cukačka" jako u 4.3.1...buď se nás apple snaží přesvědčit že 3GS je už out a abychom všichni přešli na 4ku nebo prostě je každá verze náročnější a náročnější a dělaná primárně pro iPhone4 a optimalizací na starší nse vývojáři moc nezabývají....je to celkem škoda.
Tyhle problémy když to tak nazvu tedy začaly s příchodem iOS4.0.0 a multitasknigu (který mezi námi vůbec nepotřebuji).
Stále víc se sám přesvědčuji že je lepší "jet" na asi nejlepším iOS pro 3GS tedy 3.1.3 holt pár aplikací a hlavně ČT24 oželet než mít telefon takhle "vytřesený"
Ale chci mít jistzotu že většinu aplikací spustím takže pravděpodobně zakotvím u 4.0.0 ta mi přijde po 3.1.3 nejrychlejší poku se týče zmíněného,odezva jako taková naprosto v pořádku nemám výhrady.
Sry za OT takhle to připadá mě.

ScorpionSX
Jo takhle to vidím také a jsem rád že se mi to "nezdá :D
Hele v tom nastavení mi to dělá stále...já bych tam ani nelez ale jiná možnost než doma zapnout Wi-Fi jaksi ofiko není...z Cydie jsou na to SB Buttons součástí SB Settings.
Udělej to takhle,v hlavním nastavení dej prst oprostřed displeje a jezdi pomalu nahoru a dolů přičemž sleduj třeba řádek "tapeta" uvidíš to tak nejlíp,mě to jede docela plynule...
Nebo druhá možnost lehce přejeď prstem nahoru či dolů až se seznam rozjede,když to uděláš pomalu paráda jak trochu rychleji nestíhá to plynule dokreslit....je to drobnost a kosmeticvká věc ale mě to trochu vadí.
Každopádně pokud máš možnost downout na 4.0.0 zkus to tak jak jsem napsal se to chová u mě a ny 4.3.1 to byla vážně hrůza...smířím se s tím že u vyších verzí třeba iOS5 co má koncem roku vyjít to už bude jen a jen horší a můj founek je už trochu mimo.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2
iPhoneHolik
iPhoneHolik
 
Příspěvky: 2221
Registrován:
pon zář 22, 2008 3:20 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar ScorpionSX | stř bře 30, 2011 7:47 pm

Re: iOS 4.3.1 již vyšel

@Gekko gecko
Ja práve skôr pozorujem, že mne to neseká až tak moc pri scrollovaní hore-dole (hoci aj tam je to spomalené o niečo málo), ale mne sa práve ten celý obsah menu pomaly vykreslí - je tam proste chvílku len také to šedé pozadie. Keď už sa obsah zobrazí, tak už to ide ako-tak plynulo.

Ten downgrade mám možnosť spraviť až na 3.1.3 ale jednak sa mi nechce robiť restore a zase všetky apps nastavovať, aaa...proste je s tým vela roboty a druhá vec je, že už aj kopa apps by mi na 3.1.3 nešla. A na iOS 4.0 a vyššie je to vlastne o tom istom ako aj teraz.
    ObrázekObrázekObrázek

    Obrázek iPhone 4S 16GB White [iOS 6.1.2]
    Obrázek iPad (2012) WiFi 16GB White [iOS 6.1.2]

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 368
Registrován:
stř říj 14, 2009 8:27 pm
Bydliště: Trenčín, SR

Lincoln Six Echo | stř bře 30, 2011 7:52 pm

Re: iOS 4.3.1 již vyšel

Já se s šedým obsahem setkávám od doby, kdy vlastním 3GS (iOS 4.0.1). Záleží na velikosti stránky a počtu objektů v ní obsažených, rychlosti připojení a rychlosti scrollování od začátku načítání stránky. Je jasné, že když se stránka teprv začla načítat, nemůžu chtít mít vykreslenou třeba její dolní polovinu.

ScorpionSX píše:Scrollovanie medzi stránkami s apps je u mňa na 3GS v pohode, čo ale seká (ale to už myslím od iOS 4.0) je ak rýchlo odomknem telefón, idem do nastavení a tam chcem ísť niečo zmeniť. Typicky ráno keď idem do práce, tak cestou k autu vypínam wifi a zapínam dáta cez operátora a po ceste domov je to zase naopak. Vtedy je to zasekanééé...neskutočne...na iOS 3.x to išlo rozhodne rýchlejšie.

Proč to děláš? Pokud jsi na wifi, data se ti automaticky vypnou. Nepřipojená wifi ti taky nic nesežere.
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3739
Registrován:
pát čer 25, 2010 8:53 pm

Uživatelský avatar Gekko gecko | stř bře 30, 2011 8:29 pm

Re: iOS 4.3.1 již vyšel

ScorpionSX
Hele ale tuo už mluvíš o safari ne? v menui se nic nevykresluje :wink:

Jinak jsem odzkoušel za těch pár chvil co dřepím u PC všechny iOS které můžu díky SHSH záloze nahrát vše se týká iPhone 3GS

Takže aneb "jak šel čas":

4.0.0 - Menu-Až na drobné téměř nepostřehnutelné trhání plynulé // Posun mezi jednotlivými obrazovkami-Plynulý
4.0.1 - Menu-Až na drobné téměř nepostřehnutelné trhání plynulé// Posun mezi jednotlivými obrazovkami-Plynulý
4.0.2 - Nemám potřebnou SHSH zálohu takže nevyzkouším
4.1.0 - Menu-Už se celkem trhá// Posun mezi jednotlivými obrazovkami-Plynulý
4.2.1 - Menu-Trhá se o něco víc a nevypadá to dobře// Posun mezi jednotlivými obrazovkami plynulý ale sem tam to cukne

"Nenažraná" 4.3 - Viz nástupce...
4.3.1 - Menu se trhá až moc navíc je stejně jako u předchůdce překopané a přibyly nové položky jako oznámení větší ikony aj.// Posun mezi jednotlivými obrazovkami už ani zdaleka není plynulý,trhá se celkem dost.

Nakonec 3.1.3 ta lítá jak šílená nikde se nic byť sebeméně necukne jen má trochu nevýhodu v galerii která je u ostatních v naprostém pořádku: Apple od iOS4 používá patrně jiný alghoritmus komprese takže u 3x jsou při max. zvětšení fotografie vidět takové fleky jakoby kapičky rosy u 4x je to již o.k
Tahle verze je poslední bez multitaskingu tudíž by se to vysvětlovalo...systém resp. CPU není tolik zatížené a vert/hor scrooling zvládá levou zadní u novějších se již trochu zadýchává.
Myslím že není těžké uhodnout u které verze jsem nakonec zůstal...iPhone je slušně rychlý novější aplikace a stream si užiji také :wink:
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2
iPhoneHolik
iPhoneHolik
 
Příspěvky: 2221
Registrován:
pon zář 22, 2008 3:20 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar ScorpionSX | stř bře 30, 2011 8:44 pm

Re: iOS 4.3.1 již vyšel

@ Gekko gecko
Nie, hovorím práve o menu, Safari je v pohode.
Keď ideš povedzme do nastavení, tak tie riadky s ponukami sú na tom klasickom šedom pozadí, tak keď sa mi telefón trochu seká, tak je to práve v tomto, že najskôr sa zobrazí toto pozadie a je tam vidieť mierne zaseknutie kým sa zobrazia všetky položky (Pozadie, Zvuky, atď...). Na 3.1.3 si pamätám, že to bolo bleskovo zobrazené, prirovnal by som to vtedy k odomknutiu displeja a nabehnutiu ikoniek aplikácií.

Trochu blbo sa to opisuje, bolo by to treba vidieť, ale nemám teraz čím iPhone natočiť...
    ObrázekObrázekObrázek

    Obrázek iPhone 4S 16GB White [iOS 6.1.2]
    Obrázek iPad (2012) WiFi 16GB White [iOS 6.1.2]

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 368
Registrován:
stř říj 14, 2009 8:27 pm
Bydliště: Trenčín, SR

Uživatelský avatar Gekko gecko | stř bře 30, 2011 8:53 pm

Re: iOS 4.3.1 již vyšel

Fakt mi to nic takového nedělá..když udělám restart POWER+HOME a poprvé vlezu do nastavení vyjede okno kde je asi půl sekundy bílé pozadí a pak se to vykreslí,když pak HOME skočíš zpět na domovskou obrazovku a znovu tam vlezeš ikony se vykreslí okamžitě...asi jako když zazoomuješ fotku v win....
To samé s tím pozadím to ale dělá i u 3.1.3 s tím rozdílem že ten samo nemá MT ale je to fakt okamžik...opravdu netuším co by to mohlo v tvém případě být :)
EDIT:
Při scrolování se to trošku v mém případě tedy 4.0.0 trhá ale nevidím že by pozadí doskakovalo...vzdáleně mi to ale připomíná hry na PC když je vypnutá vert. synchronizace u některých gfx je to ono? taky nevím jak to popsat tak dobrý oči zase nemám :D
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2
iPhoneHolik
iPhoneHolik
 
Příspěvky: 2221
Registrován:
pon zář 22, 2008 3:20 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar rallydavid | stř bře 30, 2011 9:06 pm

Re: iOS 4.3.1 již vyšel

Tak podle Gekko gecko jsem ted z toho nejakej zklamanej.Ja se tesil na 4.3.1 kvuli baterce a Safari a najednou nevim co mam delat :D
iPhone 3G 8 GB -Dead
iPhone 3GS 16 GB iOS 6.1.6JB
iPad 3 3G 64 GB iOS 7.1.1JB
iPhone 5S (2x) 16 GB Black
iPhone 6S 64 GB -Sold
iPad Mini Retina 16 GBiOS 9.3.3JB
iPhone 7 32 GB iOS 12.x

iPad Pro 10.5 64 GB iOS 13.x
iPhone X 64 GB iOS 12.x
iPhone guru
iPhone guru
 
Příspěvky: 1069
Registrován:
úte čer 15, 2010 10:35 am

Uživatelský avatar Gekko gecko | stř bře 30, 2011 9:09 pm

Re: iOS 4.3.1 již vyšel

Pokud ti nevadí to co jsem napsal dříve updatuj ale pamatuj na zadní vrátka a minimálně u 4.0.0 si udělej JB aby jsi se potom díky SHSH mohl vrátit kdyby ti ta poslední nevyhovovala.
Co se týká safari a jeho zrychlení v 4.3 a drobně vylepšené 4.3.1 já nějaký markantní rozdíl na to že má překopané jádro u iP3GS nevidím....na iPadu je to něco jiného ale tady jsem si nějak nevšiml takže pro mě update na tuto verzi postrádá smysl.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2
iPhoneHolik
iPhoneHolik
 
Příspěvky: 2221
Registrován:
pon zář 22, 2008 3:20 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar rallydavid | stř bře 30, 2011 9:11 pm

Re: iOS 4.3.1 již vyšel

A předpokládám že děláš všechny restore s DFU a bez obnovy? Nemohlo by to byt třeba tim?
iPhone 3G 8 GB -Dead
iPhone 3GS 16 GB iOS 6.1.6JB
iPad 3 3G 64 GB iOS 7.1.1JB
iPhone 5S (2x) 16 GB Black
iPhone 6S 64 GB -Sold
iPad Mini Retina 16 GBiOS 9.3.3JB
iPhone 7 32 GB iOS 12.x

iPad Pro 10.5 64 GB iOS 13.x
iPhone X 64 GB iOS 12.x
iPhone guru
iPhone guru
 
Příspěvky: 1069
Registrován:
úte čer 15, 2010 10:35 am

Uživatelský avatar Gekko gecko | stř bře 30, 2011 9:20 pm

Re: iOS 4.3.1 již vyšel

Vždycky načisto jak to jen jde a není to nic platné...takhle se to chová hned po aktivování a update operator settings které mi ituines nabízí bez synchronizace čehokoliv "dovnitř" :(
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2
iPhoneHolik
iPhoneHolik
 
Příspěvky: 2221
Registrován:
pon zář 22, 2008 3:20 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar ScorpionSX | stř bře 30, 2011 9:21 pm

Re: iOS 4.3.1 již vyšel

@Gekko gecko
Je to asi to isté čo popisuješ ty, len teda mne sa neukáže biele pozadie ale také to šedé, ktoré je v celom nastavení. Je to síce len úplná chvílka kým to takto je (rozhodne to nie je pre mňa dôvod napr. na iP4), ale všimol som si, že pokial v rýchlosti v tomto stave prejdem prstom po displeji ako na scrollovanie, tak to scrollovanie seká. Keď počkám tak sekundu tak scroll ide perfektne plynulo a pohyb v položkách v nastavení tiež.
Akože, jasné, bavíme sa tu o pol sekundách - sekunde, to neni nič katastrofálne, nie ako iPhone 3G s iOS 4.0, ale predsa len to trochu zamrzí. Hlavne keď nikde inde to nerobí, len v nastaveniach.
    ObrázekObrázekObrázek

    Obrázek iPhone 4S 16GB White [iOS 6.1.2]
    Obrázek iPad (2012) WiFi 16GB White [iOS 6.1.2]

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 368
Registrován:
stř říj 14, 2009 8:27 pm
Bydliště: Trenčín, SR

Uživatelský avatar Gekko gecko | stř bře 30, 2011 9:34 pm

Re: iOS 4.3.1 již vyšel

Tak jsem našli společnou řeč co, :wink:
Přesně tak to je pozadí samozřejmě není bíle ale "šrafované" nebo jak to líp napsat a s tím scrolingem máš recht...stačí chvíli počkat a pak to jede krásně plynule....jako by se to pořád (procesy) s něčím pralo a CPU neví co dřív obsluhovat...zkoušel jsem i zaúpnout letový režima iP restartovat ale nemá to žádný vliv...takhle se mi kdysi nevypočitatelně zpomalovalo TREO750 s WM5 v některých částech nastavení ale stačilo vypnout GSM modul a bylo to dobré..
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2
iPhoneHolik
iPhoneHolik
 
Příspěvky: 2221
Registrován:
pon zář 22, 2008 3:20 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar ScorpionSX | stř bře 30, 2011 9:46 pm

Re: iOS 4.3.1 již vyšel

Hehe, tak nejak ;)

Mne to pripadá tak, že v tom nastavení sa načítajú zakaždým asi nanovo položky pre nastavenie aplikácií (ja tam mám napr. Skype, Soundhound, Facebook a tak) a toto to nejak zabrzdí. Systém asi načíta to nastavenie naraz a nie až počas toho scrollovania dole, takže sa to pri väčšom počte apps trochu spomalí. Na takých 80-90% som si istý, že pri "čistom" telefóne to nerobí. No ale odinštalovávať tie aplikácie kvôli tomuto je blbosť, skôr by na tomto mohli v Apple popracovať a do iOS 5 to nasadiť nejak inak. Buď nastavenia len v aplikáciách samotných, alebo pre všetky aplikácie nastavenia v nastaveniach ( :) ) a *nejako* to zrýchliť.
    ObrázekObrázekObrázek

    Obrázek iPhone 4S 16GB White [iOS 6.1.2]
    Obrázek iPad (2012) WiFi 16GB White [iOS 6.1.2]

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 368
Registrován:
stř říj 14, 2009 8:27 pm
Bydliště: Trenčín, SR

Uživatelský avatar Gekko gecko | stř bře 30, 2011 10:53 pm

Re: iOS 4.3.1 již vyšel

Dělá mi to po čistým restore z DFU takže v tom potíž není...chyba je na straně vývojářů apple,bohužel... :(
Jeste drobnost nedavno jsem na jinem foru cetl ze par lidem pomohlo vypnout Spootlight v nastaveni tedy vsechny polozky "odfajfkovat" ja o nezkusil protoze jsem opet downgradoval :D a tak si uzivam bajecne rychlosti a plynulosti kterou je znama verze iOS 3.1.3 :wink: verte mi ten rozdil je sakra velky nekecam :) a pokud se smirite s tim ze nektere aplikace nepojedou ( vetsinou se na AppStore necha najit vhodna alternativa) budete s 3GSkem maximalne spokojeni.

EDIT:
Po shlédnutí tohoto zajímavého článku: http://www.[BULVAR: odkazujte na jiné zdroje]/2011/03 ... i-widgety/ mi přijde pochopitelné proč je iOS4.x.x na 3GSku pomalejší a scrooling trhaný.
Apple vyslyšel přání uživatelů a konečně jim umožnil nastavit si tapetu i na obrazovku/ky s aplikacemi ne pouze lockscreen,bohužel pozapoměl jim dát také na výběr a možnost si ji vypnout.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2
iPhoneHolik
iPhoneHolik
 
Příspěvky: 2221
Registrován:
pon zář 22, 2008 3:20 pm
Bydliště: Praha

7luke.com | pát dub 01, 2011 12:03 am

Re: iOS 4.3.1 již vyšel

Znatelné zrychlení pomocí odmazání několika "stínů" apod.

? http://www.ifans.com/forums/showthread.php?t=291693
 

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required
PředchozíDalší

Zpět na Novinky o iPhone a dalších Apple produktech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé