Samsung vyvinul Retina Display pre iPad

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Pravidla fóra
Vytvárajte len vlákna určené na informovanie o novinkách okolo Apple, iOS a podobne. Všetky ostatné témy, neaktuálne alebo vymyslené informácie či žiadosti o pomoc sem nepatria.

Uživatelský avatar rony | pát kvě 13, 2011 9:25 am

Samsung vyvinul Retina Display pre iPad

Podle informací magazínu TUAW je Samsung připraven v příštím týdnu v rámci SID Display Week 2011 International Symposium velmi zajímavý displej. Jeho úhlopříčka je 10,1 palce a fyzické rozlišení 2 560 x 1 600 obrazových bodů.

Pro iPad se jako ideální rozlišení jeví 2 048 x 1 536

viac na superiphone.cz
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Sven | pát kvě 13, 2011 9:30 am

Re: Samsung vyvinul Retina Display pre iPad

Lepší displej pre budúci iPad by bol zrejme jedným z hlavných dôvodov na jeho kúpu. osobne si myslím, že iPad 3 príde s vylepšeným displejom. Otázkou ostáva cena zariadenia. Nepredpokladám rovnaké cenové náklady pri takom rozlíšení displeja. 50€ hore akceptujem :)
iPad 2 32GB 3G white
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 324
Registrován:
pon bře 24, 2008 9:34 am

Uživatelský avatar rony | pát kvě 13, 2011 9:38 am

Re: Samsung vyvinul Retina Display pre iPad

Niektori ste velmi narocni. :-) Chcete vela toho, co este neexistuje a davate si podmienku aby to bolo skoro za nic :-) Pre nas je nepodstatna informacia, ze chcete drahe veci lacno :))))

Nie, nemyslim si, ze je ultimatnou podmienkou lepsia obrazovka pre iPad. Trochu to naznacuje, ze teraz je nepouzitelny, co je nezmysel :) Mal som iphony, mam i4 a ten rozdiel, poviem tak: no je tam, je to vidiet ale ze by som tym padom strcil stare iphony do kosa? Nie, nie je ziadny dovod. Benefit je minimalny ale marketingovo je to kladivo, ktore zabija vsetko naokolo.

Retina pre iPad bude perfektna pre ludi, ktori maju orli zrak a cakaju kedy si konecne zobrazia na nom pismenka o velkosti 2 body a v pohode to precitaju :)

Take filmy budu mat nadalej 720p v idealnom pomere velkosti suboru a kvality obrazu.

Nepopieram technologicky pokrok. Ale je v tom asi taky rozdiel aky sme mali pri prechode z 5,25" diskety na 3,5" :) no boze moj, je mensia :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Lincoln Six Echo | pát kvě 13, 2011 9:41 am

Re: Samsung vyvinul Retina Display pre iPad

Trošku vyšší cenu bych taky akceptoval, ale Apple bude chtít držet ceny na současné úrovni. Ten displej je taky jediný důvod, proč mám stále iPad 1 a ne 2. Dost často čtu PDF, časopisy či knížky a větší hustota pixelů by opravdu bodla.
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3739
Registrován:
pát čer 25, 2010 8:53 pm

Uživatelský avatar rony | pát kvě 13, 2011 9:46 am

Re: Samsung vyvinul Retina Display pre iPad

Mne pri PDFkach, ktore su sadzane na A4ku, ani Retina nepomoze. Zoomovat to budem musiet kvoli malym pismenam nadalej. Je mi jedno, ze tie drobaky budu krajsie vykreslene :) to som chcel povedat :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Lincoln Six Echo | pát kvě 13, 2011 10:02 am

Re: Samsung vyvinul Retina Display pre iPad

A já ne, jelikož na blízku vidím perfektně. To jsem chtěl říct já :)
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3739
Registrován:
pát čer 25, 2010 8:53 pm

Uživatelský avatar rony | pát kvě 13, 2011 10:23 am

Re: Samsung vyvinul Retina Display pre iPad

zatial
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar Marek | pát kvě 13, 2011 10:24 am

Re: Samsung vyvinul Retina Display pre iPad

OT: Rozoberáme tu zrak, alebo nový displej? Naozaj krásne čítanie...
MacBook Air
Magic Mouse
iPhone 5
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 4941
Registrován:
pon led 04, 2010 11:19 am
Bydliště: Veľká Lomnica (SVK)

Sven | pát kvě 13, 2011 10:49 am

Re: Samsung vyvinul Retina Display pre iPad

K tej cene, nemôžem s tebou celkom súhlasiť Rony. Všeobecne je známe, že súčasná marža takmer akéhokoľvek výrobku je neúnosne vysoká. Pripomínam, že existujú rôzne viac alebo menej dôveryhodné analýzy nákladov na výrobu výrobku, ktorých výsledkom je skutočná cena výrobku. Je jasné, že firma sa snaží zarobiť, nie sú predsa dobročinná organizácia. Avšak pri takom obrovskom množstve objednávok na displeje, aké ma Apple, si nemyslím, že by sa retina displej mal pretaviť do výslednej ceny iPadu o viac ako o 50€.

Vychádzam z nasledovného: nárazník na auto kupuje automobilka od dodávateľa za 35€ za kus. Dodávateľ predáva nárazník automobilke už zo ziskom! Čiže jeho skutočná cena je cca 7-10€. Viete, za koľko si vy kúpite náhradný nárazník na auto? 350€. Pokiaľ automobilka zvýši objem objednávok na nárazníky o 25 percent, nákupná cena pôjde dole o 15 percent. Viete, aká bude vaša cena? Úplne rovnaká. 350€. Takto sa zarába.

Čo sa týka samotnej potreby Retiny na iPade, je to skôr o tom, čo nové priniesť do ďalšieho iPadu, aby si ho ľudia kúpili. Pridáme blesk? Užšie telo? Lepšia grafika? Retina by mohla byť tým najväčším lákadlom.
iPad 2 32GB 3G white
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 324
Registrován:
pon bře 24, 2008 9:34 am

Uživatelský avatar rony | pát kvě 13, 2011 11:02 am

Re: Samsung vyvinul Retina Display pre iPad

ako nemozes suhlasit? ja som o cene nehovoril ani ci bude taka alebo onaka, ci sa nejaky bajny buduci tablet bude predavat drahsie alebo nie :))) len som povedal, ze vyznam Retiny sa precenuje tym, ze sa kladie ako ultimatna poziadavka akoby terajsia obrazovka bola uplny shit :) a ze to suvisi s aktualnym stavom zraku ludi, ktori su zatial vo faze nicenia oci citanim drobnych pismen :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Sven | pát kvě 13, 2011 11:11 am

Re: Samsung vyvinul Retina Display pre iPad

Reagoval som na to, že "chceme drahé veci lacno". No flame.
iPad 2 32GB 3G white
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 324
Registrován:
pon bře 24, 2008 9:34 am

Uživatelský avatar rony | pát kvě 13, 2011 11:32 am

Re: Samsung vyvinul Retina Display pre iPad

Rozumiem a nesuhlasim s reakciou, kedze si si vyvodil z nej trochu iny zaver ako som povedal :)))
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Lincoln Six Echo | pát kvě 13, 2011 11:33 am

Re: Samsung vyvinul Retina Display pre iPad

OT
rony: Nikdo netvrdí že současný displej je shit. Ale asi by se ti taky nelíbilo, kdyby se najednou tiskárny rozhodly tisknout vše v 150 DPI namísto 300 (nebo kolik se standardně tiskne). 300 PPI tedy žádoucí i pro displej. Nebo si snad myslíš, že je lidstvo odsouzeno čučet navěky věků na kostičky? Určitě ne.


Nějaké lákadlo musí iPad 3 přinést. Zeštíhlení z 8.8 mm na 7.3 mm asi trhák nebude. Vyšší výkon? Pro některé lidi ano. Vyšší RAM? "Jiný" design?
/OT
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3739
Registrován:
pát čer 25, 2010 8:53 pm

Uživatelský avatar rony | pát kvě 13, 2011 11:44 am

Re: Samsung vyvinul Retina Display pre iPad

Pointa mojej poznamky bola v tom, ze technologie sa vyvijaju a ked pride ich cas, tak su tu. Dovtedy zijeme so sucasnymi technologiami. Ja sa bavim o postoji cloveka nad sucasnymi moznostami s clovekom, ktory pozera kamsi do buducnosti a sniva o veciach, ktore by chcel teraz ale este nie su. Ja na to pozeram tak, ze ked nieco pride a bude dostupne, tak moze nahradit predoslu alebo len doplnit moznosti, no podstatne je na tom to, ze mam moznost to vlastnit a pouzivat. Cakat na nieco, o com sa len kecia len preto, ze je to lepsie... to je pre mna ako sledovat katalog s fotkami jedla. Moze byt sebelepsie ale ked mam moznost kupit si bigmac a nic ine...

Tvoj priklad s DPI tlaciarni je scestny, pretoze teraz uz mam 300 DPI tlaciaren a vnucujes mi postoj, ze keby zacala tlacit 150DPI, tak by som mal byt spokojny. To je zly zaver z toho, co som povedal. Moj postoj je, ze chcem tlacit a na trhu su 150 DPI tlaciarne a sam taku vlastnim. Tak prestanem tlacit a budem snivat o 300DPI tlaciarni, ktora sa este ani nedostala do stadia prototypu vo vyvoji? Nie. Dokonca budem spokojny s tym, ze tlacim. Nekupujem technologie preto, ze su spickove ale preto, ze moju sucasnu potrebu uspokoja. Nehrdim sa strojom len preto, ze ma akysi parameter ale ocakavam, ze sa da pouzivat. Ani nesnivam, ze ta prava pre mna bude az 300DPI. Ja mam nejaku potrebu a v sucasnych moznostiach technologii mi ju uspokojuje 150DPI. Ba dokonca si dovolim tvrdit, ze aj ked pride na trh 300DPI, tak nejaky cas so 150DPI vydrzim a parametre k rozhodnutiu su inde ako puhe rozlisenie.

Ak by 300DPI tlaciaren znamenala, ze moj system bude nadalej tlacit 150DPI na nej s prepocitanim 4px rovnake pixle miesto jedneho, tak mi je taka technologia nanic. Pointu, treba, aby ste nasli pointu.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Lincoln Six Echo | pát kvě 13, 2011 12:53 pm

Re: Samsung vyvinul Retina Display pre iPad

Jasně. Však uvidíme za rok. Technologie a výkon už tu je, záleží pouze na ceně takového panelu. Pevně věřím, že to vyjde.
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3739
Registrován:
pát čer 25, 2010 8:53 pm

Uživatelský avatar avixe | pát kvě 13, 2011 12:54 pm

Samsung vyvinul Retina Display pre iPad

ak bude v ipade retina bude to jednoznacne pokrok.. na ip4 som zmenil pohlad na displej, uz neriesim parametre, je to zobrazovadlo ktore porovnavam s casopisom... bude to podla mna vyznamny krok, zacnu sa podla mna riesit uplne ine veci... ako napr citatelnost bez podsvietenia, vyuzitie slnka pri citatelnosti.. bude sa tlacit na spotrebu... atd. rozhodne chcem na ipade retinu a znizit hmotnost aspon na polovicu
"audietur et altera pars"
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 426
Registrován:
pát říj 08, 2010 8:50 am
Bydliště: Namestovo/Bratislava

Uživatelský avatar rony | pát kvě 13, 2011 1:23 pm

Re: Samsung vyvinul Retina Display pre iPad

eRiper píše:Jasně. Však uvidíme za rok. Technologie a výkon už tu je, záleží pouze na ceně takového panelu. Pevně věřím, že to vyjde.


naznacil som to vyssie, ak aj bude Retina, tak bude len vtedy, ked aj SW s nou bude pocitat. Tj. verzie SW v danom rozliseni. Prepocitavane su k nicomu. A priznajme si, kolko appiek pre iPhone je v retina rozliseni? Alebo: viete to vobec rozoznat?

Chciet je jedna vec, moct druha. Ja si mozem zelat polovicnu vahu, dvojnasobnu vydrz a cokolvek. Moznosti su raz dane a aj keby som hned teraz vedel, ze komusi sa s odratymi usami podarilo nejaky prototyp spravit, tak nevidim ci to nebolo za cenu desiatok chyb vo vyrobe. Preto moc nesnivam a zvazujem to, co je dostupne.

Nikdy nepremyslajte nad tym, co nieco nejaka firma ohlasi, ze akoze v buducnosti to mozno bude. Mozete s tym pocitat ako kuriozitou, zaujimavostou pre dokumentovanie moznosti vyskumu a vyvoja, no zatial s nulovym praktickym dopadom.

Takto sme dopadli pri snoch o elektrickych autach ci na vodikovy pohon. Skoncili sme nakoniec s poliami plnych nasadenej repky olejnej, ktora sa vo velkom rve do paliv a zbytocne zvysuje ich cenu lebo premieta dotacie polnohospodarom, ktori nam seru na ostatne plodiny. :-) trochu som odbocil :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Novinky o iPhone a dalších Apple produktech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé