Flashnutie iPad BB už nemusí fungovať podľa vašich predstáv

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Pravidla fóra
Vytvárajte len vlákna určené na informovanie o novinkách okolo Apple, iOS a podobne. Všetky ostatné témy, neaktuálne alebo vymyslené informácie či žiadosti o pomoc sem nepatria.

Uživatelský avatar alias | ned pro 18, 2011 2:24 am

Flashnutie iPad BB už nemusí fungovať podľa vašich predstáv

Dnes som brázdil po twitteri a tam jeden z iOS hackerov ktorý patrí pod iPhone-Dev Team, @hashimwaheed - ohlásil že má problém po flashnutí iPad basebandu (06.15.00) do svojho iP 3GS.

http://bit.ly/vHxZSh

Obrázek

Všimnite si, že sa mu neukazuje adresa WiFi a ani Bluetooth. Pár sekúnd na to reagoval @iH8sn0w, iPhone hacker z Kanady a povedal, že na to nepozná riešenie.

Avšak po pár minútach @hashimwaheed našiel článok na internete, ktorý informuje, že Apple začal dodávať do 3GSiek nový Toshiba chip ktorý neakceptuje iPad BB a týmto pádom vznikajú problémy ktoré som spomínal skôršie. Mám pocit, že nikto z hackerov a ani tu na stránke iPhone.cz si to nevšimol - vskutku zaujímavá situácia že? Uvidíme ako sa s tým vysporiadajú hackeri. @hashimwaheed dúfa, že @MuscleNerd na to pozná nejaký fix... (ak by ste chceli vedieť nejaké info, tak tu -> http://bit.ly/sJMzuw - nepoznám tú stránku, ale myslím si že to čo píšu je pravda, lebo inak by sa to hashimovi nestalo...)

//EDIT: tak nakoniec po debate s @MuscleNerdom sa zistilo ze tam nie je Toshiba chip, ale nejaky Hand Flash... http://bit.ly/vtdvTx

//EDIT 20.12.2011: takže bol updatovaný redsn0w a @MuscleNerd upozorňuje, že iPad baseband 06.15.00 nebude kompatibilný s iPhoneom 3GS, ktorý bol vyrobený po 35. týždni v roku 2011. Dá sa to zistiť tak, že vaše sériové číslo začína xx135 (35. týždeň výroby).
zdroj: twitter.com
Naposledy upravil alias dne úte pro 20, 2011 11:06 pm, celkově upraveno 3
[iPhone 7 - 32GB - iOS 11]
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
 
Příspěvky: 511
Registrován:
čtv kvě 05, 2011 2:33 pm
Bydliště: Košice, Slovensko

Uživatelský avatar rony | ned pro 18, 2011 10:04 am

Re: Flashnutie iPad BB už nemusí fungovať podľa vašich preds

zaujimave, co sa iphone.cz tyka, tak od zaciatku varujeme pred rieseniami pomocou ipad bb. takze o dovod viac vediet o tom, ze ipad bb nie je riesenie.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

soumrak | ned pro 18, 2011 11:15 am

Re: Flashnutie iPad BB už nemusí fungovať podľa vašich preds

mozna je to i dobre a lidem konecne dojde, ze tam ten Ipad BB cpat nemaji...
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 876
Registrován:
sob bře 12, 2011 1:18 pm

Uživatelský avatar sppeedy | ned pro 18, 2011 11:24 am

Re: Flashnutie iPad BB už nemusí fungovať podľa vašich preds

Někdy není zbytí a radši oželím některé funkce než mít jen svítící iHračku s kabelem směřujícím do iTunes, popřípadě lepší iPodT
Kdo pořizuje iPad BB z důvodu okamžité touhy po JB, ten by si své počínání měl rozmyslet.
Já jsem měl zablokovaný svůj 3G (protože byl ze Slovenska) a po nechtěném upgradu na iOS 4.2.1 mi jiná možnost nezbyla. Nicméně už tou dobou jsem měl 4S, takže 3G jsem od té doby nepoužil. Nepocítil jsme tedy následky v plné výši :)
iPhone 5S 32gb Silver, iOS 8.1, Vodafone, Case cover - kůže - červená
iPad Air 2 64gb Silver, iOS 8.1, Smart Cover červený polyuretan
MacBook Pro 13" 2011, OS X Yosemite 10.10, Magic Mouse
iPod Nano 6G 16gb, sluchátka Apple inear
iPod Shuffle 4G 2gb

iPhone 3G, iPhone 4S, iPad 3
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 283
Registrován:
pon črc 26, 2010 9:55 pm

Uživatelský avatar Metalgirl | ned pro 18, 2011 12:43 pm

Re: Flashnutie iPad BB už nemusí fungovať podľa vašich preds

sppeedy píše:Někdy není zbytí a radši oželím některé funkce než mít jen svítící iHračku s kabelem směřujícím do iTunes, popřípadě lepší iPodT


Blbost. Nejlepší řešení je, vybrat si neblokovaný iPhone, takto si ušetřit spousty problémů a mít klid. A to v první řadě! Do koupě blokovaného iPhonu nikdy.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

Uživatelský avatar sppeedy | ned pro 18, 2011 2:17 pm

Re: Flashnutie iPad BB už nemusí fungovať podľa vašich preds

samozřejmě! ale když už se stalo, že se ke mně dostal tento telefon z ciziny, nic jiného mi nezbylo. v době kdy jsem koupil (úplně náhodou) 3G, tak jsem byl expert na symbiany, kde jsem moderoval nokiácký forum, iphone mě lákal, protože mám rád technologie. tak se stalo, že jsem koupil výhodně iphone a mohl ho testovat. i přes ty problémy a komplikace jsem u této platformy zůstal a teď koupil neblokovaný, český, nový model. zkušenost mě naučila, ale v mém případě, kdybych nepředělal BB, tak moje 3G nevolalo.
iPhone 5S 32gb Silver, iOS 8.1, Vodafone, Case cover - kůže - červená
iPad Air 2 64gb Silver, iOS 8.1, Smart Cover červený polyuretan
MacBook Pro 13" 2011, OS X Yosemite 10.10, Magic Mouse
iPod Nano 6G 16gb, sluchátka Apple inear
iPod Shuffle 4G 2gb

iPhone 3G, iPhone 4S, iPad 3
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 283
Registrován:
pon črc 26, 2010 9:55 pm

Uživatelský avatar rony | ned pro 18, 2011 2:24 pm

Re: Flashnutie iPad BB už nemusí fungovať podľa vašich preds

to je ok, speedy, len odteraz je dobre vediet, ze uz ani to nepojde. treba to evidovat ako fakt.

musis aj ty priznat, ze velka cast tychto ipadbb nestastnikov su v skutocnosti ti, ktori nechali zdravy rozum zahalat a ulakomili sa na "vyhodnu" cenu.

tych, co riesia rozbehanie nevhodneho daru je minimum.

takze dik za informaciu, ipad bb nepojde nahodit, takze to meni razantne situaciu, ked nam sem dolezu ludia, co nasli stare navody a budu plakat na fore, ze im nejde nahrat ipad bb. toto je pre nas podstatna info.

ps: zo sukromneho pohladu, mne je naozaj jedno akym sposobom kto vyhodi peniaze a za co.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Ivek | pon pro 19, 2011 5:25 pm

Re: Flashnutie iPad BB už nemusí fungovať podľa vašich preds

tak ja som kupoval iphone 3g s ipad basebandom - ja som si skontroloval či tam naozaj ide to čo som potreboval a nemal som s ním problém ja osobne by som ho tam nedával ale po skotrolovaní čo všetko funguje nemám problém taký mobil kúpit - tam je len dôležité nedat restore cez iphone - inač je to ok :D
 

Uživatelský avatar alias | úte pro 20, 2011 11:02 pm

Re: Flashnutie iPad BB už nemusí fungovať podľa vašich preds

Updatovaný príspevok vyššie. Už vieme rozlíšiť, že čo kedy a jak. :D
[iPhone 7 - 32GB - iOS 11]
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
 
Příspěvky: 511
Registrován:
čtv kvě 05, 2011 2:33 pm
Bydliště: Košice, Slovensko

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Novinky o iPhone a dalších Apple produktech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé