iBooks Author (Apple o vzdelávaní)

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Pravidla fóra
Vytvárajte len vlákna určené na informovanie o novinkách okolo Apple, iOS a podobne. Všetky ostatné témy, neaktuálne alebo vymyslené informácie či žiadosti o pomoc sem nepatria.

shauriq | čtv led 19, 2012 10:35 pm

Re: 19.1. event Apple o vzdelávaní

jo.. to si hodne ot:))) ked si vezmes ze taky office standard stoji stejne.. ale k veci. reagoval som na to ze si myslis ze pdf je zkostnately moloch bez interaktivity.. jeden priklad za vsecky - ty si asi nevyplnoval online pdf formular pri scitani ludu 2011 ze??

ps: ale k veci.. bavime sa o ibooks author

ps2: v to mmas rony pravdu.. ja vytvarm jeden interaktivny firemny obeznik.. .a novy acrobat x som studoval asi 2 mesiace.. stejne som asi tak na 30%funkcii
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 447
Registrován:
stř črc 16, 2008 6:42 pm

Uživatelský avatar rony | čtv led 19, 2012 10:42 pm

Re: 19.1. event Apple o vzdelávaní

este raz si presne pozri, co som naozaj napisal...
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

bedo. | pát led 20, 2012 9:08 am

Re: 19.1. event Apple o vzdelávaní

@Rony: iBooks Author beží aj pod SL, či sú tam nejaké obmedzenia neviem, na prvý pohľad všetko funguje normálne. Liona potrebuješ v každom prípade na stiahnutie zo storu, potom stačí zmeniť 10.7.2 na 10.6.8 minimum system version v info.plist-e.

BTW aplikácia je dosť podobná Pages, mám pocit, že aj postavená na rovnakom základe. Inak aj Pages vie už nejaký čas exportovať do .epub formátu.
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 609
Registrován:
sob kvě 29, 2010 11:04 am

Lincoln Six Echo | pát led 20, 2012 10:12 am

Re: 19.1. event Apple o vzdelávaní

Ano to umí, ale bezchyb vyexportuje pouze "málo naformátované" texty.
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3739
Registrován:
pát čer 25, 2010 8:53 pm

Uživatelský avatar Barberry.pha | pát led 20, 2012 10:53 am

Re: iBooks Author (Apple o vzdelávaní)

Nazev topicu byl zmene, stejne se tady zacina probirat hlavne iBooks Author, tak se muze klidne pokracovat v diskuze se sdilenim pripadnych postrehu.
Ja osobne jsem mile potesen ze je i v ceskem jazyce. Tak snad se nedky podari mi ho vyuzit, jenom me trochu mrzi ze u tech prednastavenych sablon se pak musi vymazavat ten obsah, ze nejde udelat si klasickou cistou sablonu, nebo jsem jsem jeste neprisel jak na to :)
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

88MaTo88 | sob led 21, 2012 12:22 am

Re: iBooks Author (Apple o vzdelávaní)

1 Postreh:
Este to tak nie je prisposobene na iPhone :D vid obrazok.
Obrázek

2. Posteh:
Live on earth nemozem stiahnut cez iTunes v PC. Je pretazeny server? A ani v iPhone, dokonca mi to tam ani nenaslo ale DUKE chemiu ano a ta nesla stiahnut.
3. Postreh
Je treba prejst na iTunes 10.5.3 aby sa iPhone mohol sync. Mne to ide aj tak ale cez wifi. Kabel som neskusal. Mam uz nainstalovany iBook2 aj iTunes U.
 

pita_pita | úte led 24, 2012 9:55 am

Re: iBooks Author (Apple o vzdelávaní)

Jen poznámka k formátům, které iBooks Author podporuje - pdf, txt a ibooks. Přičemž ibooks je sice založen na epub3, ale rozšiřuje jej o některé specifikace made by Apple, takže rozhodně nejde o standardizovaný formát a jinde než na iPadu si jej nepřečtete. Dále pokud chcete výsledný ibooks soubor distribuovat komerčně, musíte použít výhradně iBooks Store (dle licenčních podmínek) - nekritizuji, jen zmiňuji (na druhou stranu vzhledem k tomu, že jde vlastně o proprietární formát, tak ani nemá smysl jej prodávat např. na Amazonu, protože na Kindle ani na Kindle Fire jej nepřečtete).

Co je podstatné je to, že iBooks Author neumožňuje export do standardizovaného epub - čili autoři, kteří budou chtít tento SW používat se budou muset smířit s tím, že výslednou publikaci udají jen na iPadu.
Host
Host
 
Příspěvky: 36
Registrován:
pon dub 05, 2010 6:19 pm

libioo | úte led 24, 2012 3:26 pm

Re: iBooks Author (Apple o vzdelávaní)

otazocka mozno trosku offtopic ... mate uz texbooks kategoriu v apple store ? nejako ju tam nevidim ? je tam nejake obmedzenie na krajiny neviete ? na keynote som si nic nevsimol a ked som hladal tu na fore tak tiez neuspesne
iPhone 4s (white) 32Gb non-jailbreak
iPad 2 32GB (black) 3G non-jailbreak
Macbook Air 13" mid-2011
Host
Host
 
Příspěvky: 17
Registrován:
ned zář 12, 2010 4:46 pm

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required
Předchozí

Zpět na Novinky o iPhone a dalších Apple produktech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé