Rozpoznávanie reči pre iPhone v slovenčine od 28.júna

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Pravidla fóra
Vytvárajte len vlákna určené na informovanie o novinkách okolo Apple, iOS a podobne. Všetky ostatné témy, neaktuálne alebo vymyslené informácie či žiadosti o pomoc sem nepatria.

Uživatelský avatar amdatlon1 | stř čer 27, 2012 5:00 pm

Rozpoznávanie reči pre iPhone v slovenčine od 28.júna

Spoločnosť Nuance Communications, ktorá vyvíja technológie rozpoznávania reči, ďalšie technológie súvisiace s hlasovou komunikáciou ale tiež ďalšie technológie, vo štvrtok sprístupní svoje aplikácie pre rozpoznávanie reči pre operačný systém iOS aj pre Slovensko a s podporou slovenčiny.

Spoločnosť to oznámila na dnešnej tlačovej konferencii. Aplikácie budú dostupné v iTunes App Store od zajtra 28. júna krátko po polnoci.

Technológia rozpoznávania reči od Nuance je v súčasnosti jednou z najlepších a využíva ju okrem iného aj technológia Siri od Apple, Apple pre diktovanie textu priamo v iOS alebo Samsung vo svojej technológii S Voice.

Sprístupnené budú dve aplikácie Dragon Dictation, aplikácia pre diktovanie textu následne použiteľného v podporovaných aplikáciách, a Dragon Search, priamo inicializujúca na základe hlasom zadaného vyhľadávaného výrazu hľadanie na Google alebo ďalších vyhľadávačoch a stránkach.

Aplikácie po aktivovaní nahrávania komprimovaný zvuk odosielajú podľa informácií spoločnosti Nuance pre DSL.sk paralelne s pokračujúcim nahrávaním na svoje servery, pričom pre každú sekundu reči je potrebné odoslať cca 33 KB dát. Reč sa rozpoznáva na serveroch a po trénovaní slovenskými užívateľmi by sa tak mala postupne presnosť pre slovenčinu podobne ako pre iné jazyky zlepšovať.

Aplikácie voliteľne odosielajú na servery mená z užívateľovho telefónneho zoznamu, aby tieto dokázali rozpoznať v diktovanom texte. Či sa mená majú odosielať si užívateľ nastavuje po prvom spustení.

Model jazyka pre slovenčinu bol natrénovaný z približne dvoch miliónov hovorených viet, v ktorých bolo použitých rádovo 300 až 400 tisíc rozličných slov.

Spoločnosť Nuance je zároveň po akvizícii spoločnosti Swype aj vlastníkom tejto technológie virtuálnej klávesnice populárnej najmä na Androide. V Swype sa podpora rozpoznávania slovenčiny objaví podľa informácií spoločnosti do dvoch až troch mesiacov. Zároveň by rozpoznávanie slovenčiny malo byť v budúcnosti zahrnuté aj priamo v iOS, definitívne rozhodnutie je ale na Apple.

Zdroj: http://dsl.sk/article.php?article=12736
iPhone 6S Space Gray 64GB iOS9(od 10/2015) Telekom
Macbook Pro Retina L 2013(3/14)
iPad Air silver (12/13)32GB
iPhone 6 silver 16GB iOS8
iPhone 5S silver 16GB iOS7(od 11.13-10/14)
IPHONE 4S 16GB (10/11-10/13)
IPHONE 3G 8GB (6/09-10/11)
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 647
Registrován:
úte lis 25, 2008 3:49 pm
Bydliště: Piešťany

Uživatelský avatar rony | stř čer 27, 2012 5:39 pm

Re: Rozpoznávanie reči pre iPhone v slovenčine od zajtra 28.

jj ja uz to mam v ipade aj ifone a testujeme celkom slusne

Sent from my Kindle Fire using Tapatalk
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar tvosi | stř čer 27, 2012 6:01 pm

Re: Rozpoznávanie reči pre iPhone v slovenčine od zajtra 28.

No nevim ale na cestinu to bylo uplne otresny..pokud sem nemluvil jako robot tak to delalo mraky chyb
Obrázek iPhone 2G 8GB
Obrázek iPhone 7 128GB Jet Black
Obrázek iPad Mini with Retina 32GB Silver
Obrázek Macbook Pro 13" mid-2009
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 4123
Registrován:
pon lis 26, 2007 7:41 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar rony | stř čer 27, 2012 6:33 pm

Re: Rozpoznávanie reči pre iPhone v slovenčine od zajtra 28.

sk sa zda relativne slusne rozpoznanie vraj lepsie ako ceske
ale neviem potvrdit ja o tom napisem ked trochu potestujem ked uz to mam v iphone

Sent from my Kindle Fire using Tapatalk
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Jump3r-ko | stř čer 27, 2012 9:12 pm

Re: Rozpoznávanie reči pre iPhone v slovenčine od zajtra 28.

Vynimočne súhlasím s rony-m, šlape to dobre ale kedysi som skúšaj aj Siri v CZ jazyku a nebolo to na zahodenie.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 306
Registrován:
stř říj 27, 2010 9:45 pm
Bydliště: iSlovakia

conectmetal | stř čer 27, 2012 9:28 pm

Re: Rozpoznávanie reči pre iPhone v slovenčine od zajtra 28.

Zatiaľ skúšam len v rýchlosti ale myslím si že to funguje perfektne, aj toto som vlastne vyskúšal v tom programe a potom som to len skopíroval sem na fórum
Myslím že je to super. :D . Bolo by ešte fajn, keby to ešte vytáčalo aj číslo.
 

88MaTo88 | stř čer 27, 2012 10:00 pm

Re: Rozpoznávanie reči pre iPhone v slovenčine od zajtra 28.

developeri maju pristup k tej app skor?? ci ako? Ja ju tam este nevidim
 

conectmetal | stř čer 27, 2012 10:43 pm

Re: Rozpoznávanie reči pre iPhone v slovenčine od zajtra 28.

Určite tam je pre všetkých. Ja mám tuším české appstore.
 

Uživatelský avatar rony | stř čer 27, 2012 11:03 pm

Re: Rozpoznávanie reči pre iPhone v slovenčine od zajtra 28.

slovenska bud ak dobre viem zajtra v AppStore. Ceska je uz dlhsi cas. Toto je event pre Slovakov.

Mne len vcera poskytli dev verziu s tym, ze som cakal na dnesne aktivovanie kvoli tlacovke.

Musite to brat tak, ze samotne dve appky su akesi demo rozpoznavania. Je k tomu nejake API, ktore sa da vyuzit pri vyvoji vlastnych aplikacii a tym padom to caka na osvietenych developerov.

Terajsie app maju schopnosti: spustis, nadiktujes text, mozes opravit chyby a potom odosielas ako sms, email, status na FB alebo twitter alebo do schranky. To je vsetko.

API sa da pouzit, ze okrem nadiktovania rozpoznany text analyzujes a vykonavas podla toho nejake akcie. Mne by sa napr. pacilo zadavanie schodzok, pripomienok, prepojenie s translate.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

smoldik | stř čer 27, 2012 11:35 pm

Re: Rozpoznávanie reči pre iPhone v slovenčine od zajtra 28.

Vzhledem k tomu, ze z teto technologie vychazi i Siri, neni az tak nepravdepodobne, ze se v brzke dobe setkame se Siri v materskem jazyce. :)
Jinak mi to jako samostatna app prijde k nicemu :)
MacBook Pro 13" (2017)
iPhone XS Max 256 GB Gold
https://twitter.com/smoldik
iPhone guru
iPhone guru
 
Příspěvky: 1082
Registrován:
ned čer 21, 2009 7:10 pm

Renik | stř čer 27, 2012 11:59 pm

Rozpoznávanie reči pre iPhone v slovenčine od zajtra 28.júna

Ja som si to stiahol z us App Store a musím povedať že je to fakt luxus. Dokonca aj tento text som nadiktoval


Sent from my iPhone
MacBook Pro Retina 13” 2016 | 2 GHz Intel Core i5 | 8 GB 1867 MHz LPDDR3 | 256 GB SSD | Intel Iris Graphics 540 | MacOS Sierra
iPhone X 256GB Space Gray
Apple TV 4 64GB
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 821
Registrován:
ned pro 05, 2010 8:53 pm

Uživatelský avatar rony | čtv čer 28, 2012 7:24 am

Re: Rozpoznávanie reči pre iPhone v slovenčine od 28.júna

debatu presmeruvam do tejto temy
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Novinky o iPhone a dalších Apple produktech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé