Tim Cook o nových mapách.

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Pravidla fóra
Vytvárajte len vlákna určené na informovanie o novinkách okolo Apple, iOS a podobne. Všetky ostatné témy, neaktuálne alebo vymyslené informácie či žiadosti o pomoc sem nepatria.

olmikee | sob zář 29, 2012 9:55 am

Tim Cook o nových mapách.

Aspoň že se k tomu postavili čelem.

"Tim Cook v oficiálním prohlášení přiznal, že nové Mapy nejsou zdaleka ideální a uživatelům doporučil, aby použili konkurenční mapy."

Více se dočtete zde

Oficiální prohlášení zde
Host
Host
 
Příspěvky: 31
Registrován:
stř črc 06, 2011 6:09 pm

Uživatelský avatar Patrezko | sob zář 29, 2012 11:12 am

Re: Tim Cook o nových mapách.

Nehovorím že iOS mapy sú ideálne, ale ani google maps niesú tak dokonalé ako sa o nich hovorí... stačí si dať napríklad vyhladať dedinu "Sološnica" ktorá je v skutočnosti na záhorí... iOS mapy zobrazia Sološnicu s 1 km odchylkou a pri google mapách to je odchýlka tak 70km.... Ale áno, google sa nesleduje tak ostro ako Apple
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 274
Registrován:
úte srp 25, 2009 4:25 pm
Bydliště: Pezinok

Uživatelský avatar tvosi | sob zář 29, 2012 11:21 am

Re: Tim Cook o nových mapách.

no nevim, google mapy mi treba v praze nikdy neudelaly problem pri vyhledavani nejake adresy nebo mista...soucasne apple mapy bud nenajdou nebo je misto pomerne nepresne
Obrázek iPhone 2G 8GB
Obrázek iPhone 7 128GB Jet Black
Obrázek iPad Mini with Retina 32GB Silver
Obrázek Macbook Pro 13" mid-2009
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 4123
Registrován:
pon lis 26, 2007 7:41 pm
Bydliště: Praha

TomXasS | sob zář 29, 2012 7:16 pm

Re: Tim Cook o nových mapách.

Lepsie by spravili, keby povolili downgrade na 5.1.1
Apple iPad mini 2 Retina 16GB Wi-Fi
iPhoneHolik
iPhoneHolik
 
Příspěvky: 2350
Registrován:
sob čer 26, 2010 9:02 pm
Bydliště: Vranov n/T

rumex | sob zář 29, 2012 9:01 pm

Re: Tim Cook o nových mapách.

GrizliPK píše:Nehovorím že iOS mapy sú ideálne, ale ani google maps niesú tak dokonalé ako sa o nich hovorí... stačí si dať napríklad vyhladať dedinu "Sološnica" ktorá je v skutočnosti na záhorí... iOS mapy zobrazia Sološnicu s 1 km odchylkou a pri google mapách to je odchýlka tak 70km.... Ale áno, google sa nesleduje tak ostro ako Apple


staci napsat na support googlu a do par hodin je to opravene
u nas byl spatne napsny nazev ulice, tak sem jim to napsal a druhy den to bylo OK


BTW jeste nemam ios6, tak nevim jak vypadaj apple mapy, ale tam by mel byt problem jen s leteckym a 3d zobrazenim ne? normalni mapy + navigace by mela byt v poradku, kdyz maj podklady od tomtoma ci od koho...?
 

Uživatelský avatar rony | sob zář 29, 2012 9:25 pm

Re: Tim Cook o nových mapách.

Dobry paradox, ktory vlastne mnohi ani nevnimate...

A to jste věděli, že v prvním iPhonu původně mapy neměly být? Steve jejich vytvoření nařídil krátce před uvedením telefonu na trh.

Prostě chtěl ukázat, co nový produkt Applu umí, zejména jeho dotyková obrazovka. Vzal tedy dva vývojáře a dal jim pár týdnů na to aplikaci udělat. Pár týdnů. Chápete? Do té doby nic takového neexistovalo. A oni přišli s něčím, co se dnes považuje za standard. Jako zdroj dat si tehdy vybrali Google, zřejmě kvůli apíčkům a tak. Šikulové, no. Dnes už ve firmě nepracují. S čím přišli jejich následovníci víme…


zdroj: drkot

Taketo mobilne mapy sa skutocne presadili vlastne az u iPhone. Sranda si to uvedomit najma ak su dnes tak samozrejme, ze o tom ani nespekulujeme.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

bob123 | sob zář 29, 2012 10:33 pm

Re: Tim Cook o nových mapách.

Jeste jsem nove mapy nezkousel podrobne, ale jel jsem podle nich nekolikrat v praze a bez problemu, tak za me zatim problem jen satelit (pro me nevyrazny) a streetview (to uz je horsi)
iPhone 2G 4GB
iPhone 4 16GB Vodafone
iPhone 5 16GB Vodafone
iPhone 6 16GB Vodafone
Macbook pro 13" (mid 2009) Snow Leopard
Macbook pro 13" 2016
Apple AirPort Extreme
New iPad 16GB Wifi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 174
Registrován:
pon lis 12, 2007 11:38 pm

2MATRIX | sob zář 29, 2012 10:49 pm

Re: Tim Cook o nových mapách.

GrizliPK píše:Nehovorím že iOS mapy sú ideálne, ale ani google maps niesú tak dokonalé ako sa o nich hovorí... stačí si dať napríklad vyhladať dedinu "Sološnica" ktorá je v skutočnosti na záhorí... iOS mapy zobrazia Sološnicu s 1 km odchylkou a pri google mapách to je odchýlka tak 70km.... Ale áno, google sa nesleduje tak ostro ako Apple

Este ze tu dedinku solosnica poznam , a mozem povedat ze google mapy ich zobrazuju na 1 meter presne , chyba bude niekde inde.
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 505
Registrován:
čtv črc 30, 2009 11:55 pm

rumex | sob zář 29, 2012 10:50 pm

Re: Tim Cook o nových mapách.

rony píše:Dobry paradox, ktory vlastne mnohi ani nevnimate...

A to jste věděli, že v prvním iPhonu původně mapy neměly být? Steve jejich vytvoření nařídil krátce před uvedením telefonu na trh.

Prostě chtěl ukázat, co nový produkt Applu umí, zejména jeho dotyková obrazovka. Vzal tedy dva vývojáře a dal jim pár týdnů na to aplikaci udělat. Pár týdnů. Chápete? Do té doby nic takového neexistovalo. A oni přišli s něčím, co se dnes považuje za standard. Jako zdroj dat si tehdy vybrali Google, zřejmě kvůli apíčkům a tak. Šikulové, no. Dnes už ve firmě nepracují. S čím přišli jejich následovníci víme…


zdroj: drkot

Taketo mobilne mapy sa skutocne presadili vlastne az u iPhone. Sranda si to uvedomit najma ak su dnes tak samozrejme, ze o tom ani nespekulujeme.


Nejak jsem nepochopil o cem to je,
ja mel v roce 2005 Nokii N70 a v nem navigaci tomtoma, takze bylo jen otazkou casu a moznosti prenosovych dat nez bude nejaka online mapa v telefonech a uz tehdy jsem bral navigaci v telefonu jako standard
(edit) jen doplnim co uz vsichni vedi: 2007, vydani Iphone 2g, neumel 3g a nemel gps
 

Uživatelský avatar Patrezko | ned zář 30, 2012 7:47 am

Re: Tim Cook o nových mapách.

2MATRIX píše:
GrizliPK píše:Nehovorím že iOS mapy sú ideálne, ale ani google maps niesú tak dokonalé ako sa o nich hovorí... stačí si dať napríklad vyhladať dedinu "Sološnica" ktorá je v skutočnosti na záhorí... iOS mapy zobrazia Sološnicu s 1 km odchylkou a pri google mapách to je odchýlka tak 70km.... Ale áno, google sa nesleduje tak ostro ako Apple

Este ze tu dedinku solosnica poznam , a mozem povedat ze google mapy ich zobrazuju na 1 meter presne , chyba bude niekde inde.


http://s7.postimage.org/u21lym9vd/image.jpg
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 274
Registrován:
úte srp 25, 2009 4:25 pm
Bydliště: Pezinok

Uživatelský avatar rony | ned zář 30, 2012 7:56 am

Re: Tim Cook o nových mapách.

rumax: to, ze to ma aj api a mozes to zaclenit do svojich aplikaci atd. fakt, ze to nebola vlastne autonavigacia ale mapy, to bolo to. dovtedy v PDAckach boli hlavne autqonavigacie alebo potom este vselijake tie zobrazovace bitmapovych map.

no a vsetko sa ovladalo jednym prstom :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Pantani | ned zář 30, 2012 9:06 am

Re: Tim Cook o nových mapách.

olmikee píše:Aspoň že se k tomu postavili čelem.
Ono jim ani nic jinýho nezbývalo. Ale stejně je to podle mýho naprostej trapas, fiasko, odfláknutá práce, polotovar, ... hodně vzdálený kvalitě ostatních produktů, který Apple prodává/dodává. Já to tipoval, že ta app bude stát za prd a bude trvat roky, než to dá Apple do použitelnýho stavu - i co se týče auto navigace.
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 905
Registrován:
ned úno 10, 2008 1:50 pm
Bydliště: Litomyšl

Jadro | ned zář 30, 2012 9:13 am

Re: Tim Cook o nových mapách.

Ono jim nic jineho nezbyvalo... Nemeli by do noveho iOS, tedy iP co dat... Bez map by to nebylo ono, neco by tam chybelo. A odlozit vydani iP taky nemohli... Nez by vyvinuli mapy, iP5 by byl proti konkurenci zastaraly...
Ale je to jen muj nazor
iPhoneHolik
iPhoneHolik
 
Příspěvky: 2350
Registrován:
pát bře 30, 2012 5:37 pm

Uživatelský avatar rony | ned zář 30, 2012 10:00 am

Re: Tim Cook o nových mapách.

Treba zobrat fakty. Mapy = Google a = vela prace, ktoru sme my nezaplatili, take nevidime to v peniazoch ani v praci, ktora je za tym.

Faktom je odklon Apple od vyuzivania veci Google.

Faktom je, ze Apple nemohol ponuknut kvoli postoju Google autonavigovanie.

Faktom je, ze Apple sa spolahol vo vacsej casti na zdroje z TomTom.

Faktom je, ze Google napriek reciam nakoniec svoju mapovu appku este ani nedorobil.

Ked sa to spoji dokopy, je to jasne. Koniec koncov voci mapam Google je teraz vlastne akykolvek iny samostatny subjekt s mapami viditelne inde, nechcem povedat mimo. Naopak je divne, ze Google sa rozhodol ist cestou, ze prostrednictvom v podstate aj jeho cielovej skupiny ludi necha v tom Apple plavat pricom mohol kludne vyuzit aj taku cestu, ze nevadi pani, my tu mame pre vas riesenie, nech sa paci. No a sympatie, ktore nie su voci Google take jednoznacne, by sa rozhodne zvysili.

Faktom je, ze Google je citlivy na to, ak ktokolvek vyuzije ich legalne a verejne API a odrazu sa ukaze, ze ta robota je naozaj dobra, uspesna. V tom momente vyuzitelnost API neplati a vyraba povinnosti nejakeho licencovania alebo jednoducho tu cudziu robotu odreze od svojich zdrojov. Na to ma pochopitelne pravo a ziadne pravidla nie su :-)

Tym len vysvetlujem aj fakt, ze s Google sa mozno momentalne celkom zle vyjednava a rozhodnutie ist od neho prec nemusi byt len hlupe zbrkle.

O neprijemnostiach novych map vieme od ich uvedenia. A to som nemusel byt zhavy tvarit sa ako developer, aby som to zistil. Mnohi ste tu boli sialeni po dev verziach ios6 a az mi je divne, ze je tolko ludi prekvapenych z tychto map az teraz.

Mna skor prekvapilo, ze z tych developerov zrejme nikto nespolupracoval s Apple a neriesil aspon tie hlupe chyby, ktore su predsa zname niekolko mesiacov pred uvedenim iOS6 a to vratane Gottwaldova v anglickej verzii map.

Osobne by som s prosebnymi ockami ako Tim Cook nesiel von takymto sposobom, urcite nie osobnym listom.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar Golf | ned zář 30, 2012 11:23 am

Re: Tim Cook o nových mapách.

rony píše:………
Faktom je, ze Apple sa spolahol vo vacsej casti na zdroje z TomTom.
……

No a TomTom se právě brání, že to Apple od něho vzal jen z části. Takže co to je z "větší části", když tam je více než třicet dalších dodavatelů? V podstatě ho Apple jako dodavatele map ve světě poškodil, když nedokázal tohle všechno poskládat do té mozaiky a dnes se mluví o tom, že mapy má iOS od TT. A další hráč na poli map Waze se TomTomovi směje a při tom je v tom seznamu dodavatelů (tedy těch troubů co za to na první pohled můžou) paradoxně taky… Prostě se na tom jednoznačně podepsal Apple a jsem zvědav sám, kdy se to viditelně začne zlepšovat
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone X
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW4 44
Mac mini 2018
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:47 pm
Bydliště: iPraha

Uživatelský avatar rony | ned zář 30, 2012 12:08 pm

Re: Tim Cook o nových mapách.

To je otazka na rozlusknutie.

Podla mna je to v tom, ze TomTom nie su geomapy ale hlupa autonavigacia. Kto chape rozdiel, vie na co narazam.

Kto ma vacsi diel viny? To je otazka :-) mozno ked tomtom dostal ponuku spolupracovat prikyvol a nepochopil do coho ide :-) Mozno si Apple neuvedomil ten rozdiel medzi autonavigaciou a geomapami?

Nie, ja myslim, ze autonavigaciu Apple pouzil od TomTom a preto je to turn dobre.

v celej tej aplikacii je komplex dodavatelov roznych dat a je mozne hovorit o tom, ze Apple to nevhodne skoordinoval ale kazdy dodavatel ma svoj diel a musi sam po jednom povedat nakolko vyhovuje etalonu Google :)

Ak by som mal pouzit tomtom ako geomapu, tak dopadnem zle.

Apple bol dobry v tom, ze skvele integroval rozne sluzby do inovativneho celku. Mozeme sa zhodnut v tom, ze tu sa mu to aj vinou nevkality dodanych dat nedari.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar Golf | ned zář 30, 2012 1:55 pm

Re: Tim Cook o nových mapách.

No ale TomTomu patří mapy TeleAtlas… Kdyby jim nabídl mapové podklady z navigací, tak by jim vlastně poskytl co?

Podle mě je to TeleAtlas, akorát pod jinou hlavičkou/značkou, tedy TomTom. A TeleAtlas používá a používal kdekdo, včetně Googlu.
Naposledy upravil Golf dne ned zář 30, 2012 1:56 pm, celkově upraveno 1
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone X
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW4 44
Mac mini 2018
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:47 pm
Bydliště: iPraha

2MATRIX | ned zář 30, 2012 1:55 pm

Re: Tim Cook o nových mapách.


To co si tu dal je dedinka Solosnica , ktora sa nachadza v rakusku , kusok od hranic , ale dedinka Sološnica , ktoru myslis ty , sa nachadza za obcou Rohoznik , a google ju lokalizuje uplne presne : http://upnito.sk/imggal.php?viewImage=8 ... 15fc8b38f5
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 505
Registrován:
čtv črc 30, 2009 11:55 pm

Jeronimo | pon říj 01, 2012 1:42 am

Re: Tim Cook o nových mapách.

Největším důvodem, proč ještě s upgradem operačního systému na svých zařízeních ještě počkám, je pro mě tahle téma.

Dosavadní aplikaci Mapy používám, řekl bych, dost často. Je jednoduchá a za svou existenci dostatečně zoptimalizovaná pro použití v mobilech. Proč měnit něco, na co jsem zvyklý a funguje předvídavě a spolehlivě? Snad mě jedině napadá, jako tester.


A další věc. V budoucnu, když budou dvě aplikace, Mapy a Google Maps, tak si myslím, že Googlu přinese ta druhá větší reklamu, protože hodně uživatelů si už možná ani neuvědomuje, kdo byl zdrojem současných map do verzí iOS5. Jen nevím, jestli to pro ně reálně znamená vyvíjet vše nanovo, nebo použijou best practice, aby vydali svou "novou" aplikaci.

iPhone SE 64GB (iOS 10.3.2)
iPad 2 32GB (iOS 9.3.1 ...předtím iOS 7.1)
Watch Series 2 (OS 3.2.2)
iPhone 4 16GB (iOS 7.1.2)
iPhone 3G 8GB (iOS 4.2.1)
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 60
Registrován:
pát říj 31, 2008 2:42 am

Uživatelský avatar rony | pon říj 01, 2012 6:16 am

Re: Tim Cook o nových mapách.

Jeronimo, ako vsetko, v skutocnosti sa tie mapy pouzivat daju. Aj v drvivej vacsine FUNGUJU. To, co je predmetom "afery" je prilis velke mnozstvo chyb a tie sa ta napr. nemusia ani tykat. Pretoze ak sa nejaka dedina na morave vola tak alebo inak, moze ti to byt jedno.

Ale samozrejme. nekopaj do toho, co funguje, je dobra zasada.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar vbruno | pon říj 01, 2012 7:18 am

Re: Tim Cook o nových mapách.

Já když přecházel na iOS6, tak jsem se děsil toho, co mě čeká. Ale byl jsem příjemně překvapen. Mapy jsou nesmírně rychlé a pěkné, na nedostatek POI si stěžovat nemohu. Co mi vadí je chybějící zabarvení zastavěné plochy a zobrazení menších ulic, u kterých bych čekal více úrovní zvýraznění. Ale to jsou vše nedostatky, které se určitě brzy odstraní a mapy budou dobré. Mezni náma, až u map od Applu jsem pocohopil, kolik zbytečných dat a času zabere prohlížení Google Map.
::: iPhone 5S 16GB Space Grey :: iPad 2 32GB 3G :: MacBook Pro 13'' 2011 :: Apple TV 3 :::
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1145
Registrován:
stř čer 11, 2008 7:52 am

byeen | pon říj 01, 2012 8:27 am

Re: Tim Cook o nových mapách.

Vbruno, neostava mi nic ine ako suhlasitt:) osobne som nemal problem ani pri turn by turn navigacii, mapy su fakt velmi rychle, aspon na 4s.
MB Pro mid 2010 13" C2D 2.4 GHz, 8GB RAM
iPad Black Wifi, 3rd, 32GB
iPhone 5 white, 64GB
Sponzor 2014
Sponzor 2014
 
Příspěvky: 507
Registrován:
stř úno 24, 2010 9:32 pm

Jadro | pon říj 01, 2012 9:45 am

Re: Tim Cook o nových mapách.

Jediny problem, ktery mam s mapami je, ze neni videt obydlena oblast (jak uz tu nekdo psal). Dost to mate, kdyz se chce clovek orientovat. Jinak zatim bez problemu, i navugace paradni. A co se mi fakt libi, je ta rychlost. To je pecka. Na kolo pouzivam Mapy.cz a to by clovek vyrostl nez se to nacte, cimz nechci hanit aplikaci Seznamu. Dokazu pochopit, ze detailni turisticka mapa se vsemi trasami je narocnejsi.

Ale celkove jsem zatim s Apple mapami docela spokojen.
iPhoneHolik
iPhoneHolik
 
Příspěvky: 2350
Registrován:
pát bře 30, 2012 5:37 pm

Uživatelský avatar vbruno | pon říj 01, 2012 2:39 pm

Re: Tim Cook o nových mapách.

Dodnes nechápu proč Mapy.cz nefungují ve vysokém rozlišení, z těch pixelů bohužel nemůžu :-/
::: iPhone 5S 16GB Space Grey :: iPad 2 32GB 3G :: MacBook Pro 13'' 2011 :: Apple TV 3 :::
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1145
Registrován:
stř čer 11, 2008 7:52 am

TomXasS | pon říj 01, 2012 5:18 pm

Re: Tim Cook o nových mapách.

mne nejdu vobec
Apple iPad mini 2 Retina 16GB Wi-Fi
iPhoneHolik
iPhoneHolik
 
Příspěvky: 2350
Registrován:
sob čer 26, 2010 9:02 pm
Bydliště: Vranov n/T

Uživatelský avatar vbruno | úte říj 02, 2012 9:24 am

Re: Tim Cook o nových mapách.

Líbilo by se mi kdyby šla přidávat hodnocení POI přímo z map. Jde to nebo nejde? Např, pro Restaurace by to pro mně byla jediná cesta jak bych hodnocení psal :-) to samé fotografie, udělat to více interaktivní.


Znáš http://spravodaj.madaj.net/ ?
::: iPhone 5S 16GB Space Grey :: iPad 2 32GB 3G :: MacBook Pro 13'' 2011 :: Apple TV 3 :::
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1145
Registrován:
stř čer 11, 2008 7:52 am

Cyclope | stř led 02, 2013 12:38 pm

Re: Tim Cook o nových mapách.

Včera jsem se na zkoušku navigoval pomocí Apple map. Zkušenost? Nečekaně super. Vektorové mapy se načítají svižně, hlasová navigace taky suprová. Na začátku si můžete vybrat z několika nabízených variant trasy... navigace mne nesvedla z hlavních tahů, jak mi to dělá třeba CoPilot, nebo i Navigon.
Mapové podklady jsou aktuálnější, než má k dispozici Google. Ten ještě nezná lokalitu, kde bydlíme, mapy od Applu již ano (pouze graficky, čísla popisné ještě ne). Za mne tedy dobrá. Až teda vychytají satelitní snímky a určité problémy zejména v Austrálii, asi to bude OK :-))
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 196
Registrován:
pát zář 12, 2008 4:30 pm

Uživatelský avatar rony | stř led 02, 2013 1:11 pm

Re: Tim Cook o nových mapách.

ved ano, to su vsetko veci, kvoli ktorym Apple chcel svoje mapy.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar Viktor Čistič | stř led 02, 2013 6:58 pm

Re: Tim Cook o nových mapách.

No já zase tak nadšený nejsem, Zlín je pořád Gottwaldov... ;-)
 iPhone 6S Plus Space Gray 128 Gb, iOS 11.3, No JB
 iPad Pro 10,5” 512 Gb Wi-Fi + Cellular, iOS 11.3, No JB
 MacBook Pro 15" 2017, 3.1 GHz Core i7, 16 Gb RAM, 2 Tb SSD, High Sierra 10.13.4
 Apple TV
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 318
Registrován:
pon bře 17, 2008 2:59 pm

Jadro | stř led 02, 2013 8:27 pm

Re: Tim Cook o nových mapách.

Co mas za verzi prosim te :-D

http://lh5.ggpht.com/-v3S1XeviuxI/UOSLO ... _20_31.jpg

Funguje to, i kdyz dam hledat Gottwaldov a porad se mi zobrazuje Zlin ;-)

https://lh4.googleusercontent.com/-GbSB ... _20_42.jpg
iPhoneHolik
iPhoneHolik
 
Příspěvky: 2350
Registrován:
pát bře 30, 2012 5:37 pm

Uživatelský avatar Viktor Čistič | stř led 02, 2013 9:21 pm

Re: Tim Cook o nových mapách.

No tak nevím, kde je chyba, ale já tam mám stále http://pilot.rajce.idnes.cz/nastenka#photo.jpg toto, ať zadám Zlín, nebo Gottwaldov...

EDIT: Aha! Tak už vím, kde je zakopaný pes. Mám nastavenou angličtinu jako systémový jazyk. Když přepnu na češtinu, tak se zobrazuje správně "Zlín"... a naopak... Tak tomu říkám "kloubouk dolů Apple"!
 iPhone 6S Plus Space Gray 128 Gb, iOS 11.3, No JB
 iPad Pro 10,5” 512 Gb Wi-Fi + Cellular, iOS 11.3, No JB
 MacBook Pro 15" 2017, 3.1 GHz Core i7, 16 Gb RAM, 2 Tb SSD, High Sierra 10.13.4
 Apple TV
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 318
Registrován:
pon bře 17, 2008 2:59 pm

Uživatelský avatar Papek | čtv led 03, 2013 9:24 pm

Re: Tim Cook o nových mapách.

Ja som dnes nahlasil zle ozacenie obci Kalinkovo a Dunajska Luzna, uvidim, ako rychlo to poposuvaju. Taktiez by sa hodilo, ak by boli nazvy obci a hlavnych ulic nejako farebne/velkostou odlisene.
iPad Mini White 1st gen
iPhone 7 32GB Black
Lumia 950 DS White
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 248
Registrován:
úte zář 21, 2010 9:05 pm
Bydliště: Bratislava

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Novinky o iPhone a dalších Apple produktech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé