Hrozí, že odblokovanie bude v U.S.A. nelegálne

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Pravidla fóra
Vytvárajte len vlákna určené na informovanie o novinkách okolo Apple, iOS a podobne. Všetky ostatné témy, neaktuálne alebo vymyslené informácie či žiadosti o pomoc sem nepatria.

Uživatelský avatar rony | pát led 25, 2013 7:54 am

Hrozí, že odblokovanie bude v U.S.A. nelegálne

V októbri 2012 boli prijate DMCA v rámci ktorého bolo určené, že odblokovanie mobilných telefónov nie je dovolené. Bola poskytnutá 90-dňová lehota a tá končí 26. januára.


viac: http://mashable.com/2013/01/23/unlockin ... s-illegal/

Prosím ľudí, ktorí si mýlia root, jailbreak a unlock, aby predtým, než sem zaradia svoj pochybný názor, aby si ujasnili pojmy.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Anndy | pát led 25, 2013 8:43 am

Re: Hrozí, že odblokovanie bude v U.S.A. nelegálne

Pochopil som to spravne, ze sa mysli "nedovolene" odblokovanie?
Teda ked si sam odblokujem telefon v case trvania viazanosti, tak iba tetnto cin sa stava trestnym? (Keby to bolo inak, nedava mi to zmysel uz vobec).

V takom pripade ta sprava znie uz trochu inak. Aj tak si vsak myslim, ze zakonodarca zasiel zbytocne pridaleko. Ale taky je uz dnesny svet.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 1933
Registrován:
úte lis 09, 2010 1:04 pm
Bydliště: Bratislava

Uživatelský avatar rony | pát led 25, 2013 9:30 am

Re: Hrozí, že odblokovanie bude v U.S.A. nelegálne

Odblokovat ho teda moze iba operator, ktory blokovanie inicioval. Ano, pokus odblokovat pred ale asi aj po uplynuti zavazku bude nelegalny.

Mna dost vazne zaujima vymozitelnost. Resp. ci ten zakon niekto zle interpretoval a formulacie smeruju skor na autorov odblokovacich nastrojov resp. na rozne pokutne sluzby na odblokovanie telefonov a to vratane roznych gevey simiek. Lebo ak by to bolo nelegalne pre koncoveho pouzivatela, tak to sa neda rozumne postihovat.

Tieto zakony su ako vysite z lavicovych hlav.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar Papek | pát led 25, 2013 10:44 am

Re: Hrozí, že odblokovanie bude v U.S.A. nelegálne

Ono je skor otazne, na koho strane je zakon, resp. v koho zaujme je. Pretoze v zaujme obcana, teda uzivatela a kupujuceho asi nie. Takuto vec by mal osetrit vztah zakaznika s predajcom (ci uz telefonu, alebo sluzby) a samotny zakon by mal dohliadat na dodrziavanie jej podmienok. Cize tu sa skor jedna o umelu deformaciu trhu podobne ako tomu je v pripade audiovizualnych diel, kde sa vydavatelstva zubami-nechtami drzali zauzivaneho jednostranneho a neobchodneho systemu, az ho nakoniec vytlacila digitalna distribucia vdaka prirodzenemu konkurencnemu prostrediu (vid iTunes, Steam). Pride mi absurdne, ze takyto zakon vobec presiel.
iPad Mini White 1st gen
iPhone 7 32GB Black
Lumia 950 DS White
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 248
Registrován:
úte zář 21, 2010 9:05 pm
Bydliště: Bratislava

Uživatelský avatar rony | pát led 25, 2013 2:25 pm

Re: Hrozí, že odblokovanie bude v U.S.A. nelegálne

uprimne? klient podpisuje k telefonu dodatok k zmluve, DOBROVOLNE! Takze ak sa pokus o odblok, tak sorry, porusuje svoje vlastne slovo.

Ak to mame riesit v tejto rovine, tak aj Teraz je ten hajzlik klient. Ak bol idiot a podpisal zavazok na tri roky kvoli telefonu tak je idiot. :) Ma moznost kupy bez zmluvy a jedine tam by bolo porusenim jeho prav ak by ten mobil bol blokovany na jedineho operatora.

V tomto ohlade je vsak zakon stavajuci unlock mimo zakon nadbytocny a ako som povedal, s koncovymi klientami NEMA ASI NIC spolocne, nijako sa ich zrejme netyka a je to kladivo na autorov odblokovania a predajcov cierneho unlocku.

Nie asi.. urcite na nich.

Kecy o poskodzovani klientov su uplne mimo.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar DD_ | pát led 25, 2013 2:36 pm

Re: Hrozí, že odblokovanie bude v U.S.A. nelegálne

No nevim, ale ty podepisujes zavazek o odebirani nejakych sluzeb. A to jestli k tomu budes pouzivat telefon, kterej si k zavazku dostal a nebo jakejkoliv jinej, by mela tak troska byt tvoje vec, a ne ze te nuti pouzit ten co jsi k tomu dostal protoze ho nelze uzit nikde jinde.

Takze z meho pohledu je to jasne omezovani klientu.
---
iPhone 7
iPad Mini Retina / iPad Pro 9.7" + Apple Pencil
Macbook Pro 13" 2017
iMac 21.5" late 2012
Apple Watch 3 Sport 42mm
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1321
Registrován:
čtv srp 12, 2010 12:48 pm

Uživatelský avatar rony | pát led 25, 2013 2:46 pm

Re: Hrozí, že odblokovanie bude v U.S.A. nelegálne

tak si ten zavazok poriadne precitaj, dali ti 10 strankovu zmluvu. vy v cechach nemate nic take lebo mate blokovanie zakazane zakonom, s takym postojom je aj takyto zakon proti ludom.

NIE. zamer toho vymyslu v amerike je ist tvrdo po ludoch co vytvaraju riesenia na odblokovanie a funguju v pokutnych sluzbach s odblokovanim mobilov. Nevravim, ze je to spravne len vravim, ze nejaki koncovi klienti su vsetkym u prdele.

v podstate je cely ten zakon nelogicky ale poviem ti suvislosti.

kazdy operator ziskava od statu licenciu.

stat povie, licencia stoji x miliard a plus mi date pristup mojim policajtom k logom o hovoroch. Operator povie, nie nedam iba na prikaz sudu a nemozem to skladovat roky takze len za mesiac dozadu.

stat povie, nie, potrebujeme aspon 5 rokov.

operator povie, je to technicky nemozne, pol roka maximalne.

tak stat povie, ROK a mozete si nieco zelat, co chcete.

a operator povie: strasne ma seru ludia, co kseftuju s dotovanymi mobilmi, robia nam zbytocnu servisnu reziu spravte nejaky zakon.

stat povie: vymyslime.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar DD_ | pát led 25, 2013 3:06 pm

Re: Hrozí, že odblokovanie bude v U.S.A. nelegálne

Ja nerikam ze to tak neni, ja jen rikam ze je to vy****vani s lidma. Celkem chapu ze je odblokovani nasledne nelegalni. Me spis prijde naprosto uchylne aby bylo nejake blokovani.
---
iPhone 7
iPad Mini Retina / iPad Pro 9.7" + Apple Pencil
Macbook Pro 13" 2017
iMac 21.5" late 2012
Apple Watch 3 Sport 42mm
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1321
Registrován:
čtv srp 12, 2010 12:48 pm

Uživatelský avatar rony | pát led 25, 2013 3:22 pm

Re: Hrozí, že odblokovanie bude v U.S.A. nelegálne

nielen, uchylne je najprv dotovanie mobilov. blokovanie je len zabezpeka toho, kto dotuje. chcete dotovane mobily? prestante a uvidite ako sa zlepsia sluzby klientom.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar BlazingUFO | pát led 25, 2013 4:04 pm

Re: Hrozí, že odblokovanie bude v U.S.A. nelegálne

podla mna ide skor o to, aby si si ked prides do zahranicia nemohol kupit miestnu sim-ku, ale bol si nuteny platit strasne prachy za roaming
iPhone 3G 16GB white iOS 4.2.1, NoJB
iPhone 4 16GB black iOS 6.1.2, NoJB
iPhone 5 32GB black iOS 6.1.2, NoJB
iPad 2 64GB 3G white iOS 6.1.2 NoJB
MacBook Pro Mid 2010 2,66GHz 13" 8GB RAM 10.8.2
MacBook Pro Late 2011 i7 2,2GHz 15" 8GB RAM 10.8.2
GameCenter - BlazingUFO
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1485
Registrován:
ned zář 07, 2008 12:00 am
Bydliště: Bratislava

Uživatelský avatar Papek | pát led 25, 2013 4:10 pm

Re: Hrozí, že odblokovanie bude v U.S.A. nelegálne

Nic ti nebrani kupit si miestnu simku. Kupis, opisu si osobne udaje (niekde ani to nie) a fungujes.
iPad Mini White 1st gen
iPhone 7 32GB Black
Lumia 950 DS White
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 248
Registrován:
úte zář 21, 2010 9:05 pm
Bydliště: Bratislava

Anndy | pát led 25, 2013 4:54 pm

Re: Hrozí, že odblokovanie bude v U.S.A. nelegálne

papek: Ak mas blokovany mobil, tak v tom mobile s nou teda nic moc neporiesis :) Kupit si ju ale mozes, samozrejme.

V zasade mne blokovany mobil nevadi. Je to dan za to, ze chcem nieco lacnejsie. Aj ked je vzdy otazne, ci to lacnejsie je - to si treba naozaj spocitat. A nie vzdy to ide.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 1933
Registrován:
úte lis 09, 2010 1:04 pm
Bydliště: Bratislava

Lincoln Six Echo | pát led 25, 2013 5:02 pm

Re: Hrozí, že odblokovanie bude v U.S.A. nelegálne

Dobře, že nežiju v USA. Sice mají levnější dotované telefony a k nim lepší tarify, ale já bych raději stejně factory unlocked.
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3739
Registrován:
pát čer 25, 2010 8:53 pm

Uživatelský avatar FELINY | pát led 25, 2013 5:21 pm

Re: Hrozí, že odblokovanie bude v U.S.A. nelegálne

A proč? Ty jsi u více operátorů? Mě by ani nevadilo kdyby mi vodafone cz blokoval iphone, neměl bych s tím problém. Horší by bylo když potřebuju si zavolat a někdo mi pujčí svůj a ten by byl blokovaný, to je jediný případ kdy shledávám problém. Snad ještě při prodeji, ale kdyby byly ceny u terifů u nás jako v Americe, tak bych prodej neřešil a měl doma sklad iphonů :D
iPhone SE 16GB
Lenovo IdeaPad Y580
Obrázek
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 595
Registrován:
pát pro 25, 2009 11:16 pm

Lincoln Six Echo | pát led 25, 2013 5:23 pm

Re: Hrozí, že odblokovanie bude v U.S.A. nelegálne

Prostě se mi ten princip nelíbí, toť vše.
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3739
Registrován:
pát čer 25, 2010 8:53 pm

Uživatelský avatar Barberry.pha | pát led 25, 2013 7:00 pm

Re: Hrozí, že odblokovanie bude v U.S.A. nelegálne

OT: No u ip 5 uz nehrozi ze by si nekdo chtel zavolat se svoji simkou :D pokud mu neklekl zrovna jeho ip 5.

Je pravda ze za poslednich x-roku jsem nepouzil jinou sim nez tu co mam, u ip5 uz to bylo dano tou micro.

Takze mit na dva roky blokovany iphone za super cenu, v radu tisici korun, a po dvou letech mi ho odblokuje operator, tak by mi blokace vubec nevadila ;)
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

Lipon | pát led 25, 2013 7:25 pm

Re: Hrozí, že odblokovanie bude v U.S.A. nelegálne

když bych se vrátil k úvodnímu příspěvku, tak vzhledem k tomu, že toto ustanovení je obsaženo v US zákoně, tak se bude vztahovat na US občany a na osoby, pobývající na území USA.
Z logiky věci (a principu teritoriality a personality zákonů) pak plyne, že cizinci, kteří do USA přijedou už s unlocknutým/jailbraiknutým (v případě iPadu) zařízením, nemohou být podle toho zákona postiženi, neboť daný zákrok učinili/nechali učinit mimo území USA a nejsou jejich občany
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 560
Registrován:
čtv zář 03, 2009 3:04 pm

Uživatelský avatar rony | pát led 25, 2013 7:55 pm

Re: Hrozí, že odblokovanie bude v U.S.A. nelegálne

blazingufo, jasne dobry postreh, je to zjavne ochrana zaujmov gsm operatorov a stat im to nedava len tak lebo ich miluje.

je jasne, ze vztahy statov s operatormi u nas su podobne, len este nestihli dojst az sem, avsak samotna exostencia roamingov ukazuje, ze stat po operatoroch pozaduje take veci, ze im na oplatku chrani biznis s roamingom.

lipon: ano, myslim ze spravna uvaha. len... nejde o koncakov, ide o obcanov usa, ktori sa angazuju v unlock biznise, myslim tom sedom podnikani ako aj tu na fore niektori robia dealerov.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar Pr3dator | pát led 25, 2013 8:13 pm

Re: Hrozí, že odblokovanie bude v U.S.A. nelegálne

A tu nastáva otázka, ak to prejde, bude mať dalzap naďalej povolené propagovať jeho unlock?

MODERÁTOR RONY POZNAMENÁVÁ:

v nadpise je jeden dolezity rad pismen.
[Návod] Ako zisťovať aktuálne info o JB
____________
Moje zariadenia:
-iPhone 5S 16GB Space Gray - iOS 7.1
-iPad Mini with Retina display 32GB Space Gray - iOS 7.1
-MacBook Air 13" 2014 - OSX Mavericks
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 996
Registrován:
stř zář 15, 2010 7:28 pm
Bydliště: Bratislava

Uživatelský avatar BlazingUFO | pát led 25, 2013 10:01 pm

Re: Hrozí, že odblokovanie bude v U.S.A. nelegálne

Priklad, chorvatske tele2 robi kazde leto turisticke simky ktore maju 100MB dat, a velmi nizke tarify na volanie do zahranicia, s blokovanym telefonom si mozes internet aj volania riesit akurat tak cez roaming a to ta uz len tych 100MB vyjde niekolkonasobne viac ako 50 kuna ci kolko to tam stala. Nastastie ja som si v telekome vyhadal unlock, povedal som ze ked mi nedaju odblokovany tak k nim proste neprejdem, samozrejme som neuspel hned u prveho predajcu, ale asi na treti pokus to zrazu šlo.

edit: ale stale proste nerozumiem tomu, ze telekom telefony blokovat potrebuje a orange nie, na druhu stranu orange je zas o nieco drazsi, ale neviem ci zrovna tam hladat spojitost....
iPhone 3G 16GB white iOS 4.2.1, NoJB
iPhone 4 16GB black iOS 6.1.2, NoJB
iPhone 5 32GB black iOS 6.1.2, NoJB
iPad 2 64GB 3G white iOS 6.1.2 NoJB
MacBook Pro Mid 2010 2,66GHz 13" 8GB RAM 10.8.2
MacBook Pro Late 2011 i7 2,2GHz 15" 8GB RAM 10.8.2
GameCenter - BlazingUFO
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1485
Registrován:
ned zář 07, 2008 12:00 am
Bydliště: Bratislava

Uživatelský avatar rony | pát led 25, 2013 10:05 pm

Re: Hrozí, že odblokovanie bude v U.S.A. nelegálne

orange len pochopil, ze je to zbytocna snaha. Nokie sa unlockovali na pockanie. Takze to vzdali prave v tych casoch, ked naplno frcala nokio mania.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Uživatelský avatar BlazingUFO | pát led 25, 2013 10:09 pm

Re: Hrozí, že odblokovanie bude v U.S.A. nelegálne

no hej, ale to bolo vtedy, dnes uz zijeme v dobe smartphonov a ten unlock je uz nie je len o natukani par cisel a potvrdeni mriezkou. dnes by pre nich malo zmysel s blokovanim znova zacinat, ale z nejakeho dovodu to nerobia a to je to comu nerozumiem. pokial to orange nepotrebuje robit, preco to telekom robit potrebuje? a naopak pokial to telekom robit potrebuje, tak ako je mozne ze to nepotrebuje aj orange? lebo podla tohto modelu mi to pripada ako obycajne zneprijemnovanie zivota ludom, z ktorich ziju.
iPhone 3G 16GB white iOS 4.2.1, NoJB
iPhone 4 16GB black iOS 6.1.2, NoJB
iPhone 5 32GB black iOS 6.1.2, NoJB
iPad 2 64GB 3G white iOS 6.1.2 NoJB
MacBook Pro Mid 2010 2,66GHz 13" 8GB RAM 10.8.2
MacBook Pro Late 2011 i7 2,2GHz 15" 8GB RAM 10.8.2
GameCenter - BlazingUFO
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1485
Registrován:
ned zář 07, 2008 12:00 am
Bydliště: Bratislava

Uživatelský avatar LuCCaS17 | úte úno 05, 2013 6:24 pm

Re: Hrozí, že odblokovanie bude v U.S.A. nelegálne

Už takmer rok žijem v USA, prišiel som sem s odblokovaným iPhonom s vidinou toho, že bez problémov budem môcť fungovať s dátovým programom. Po rozhovore s americkým Verizonom som bol ale mierne zaskočený, dátové programy ponúkajú len pre ich telefóny, t.j. treba si zakúpiť telefón s Verizonu. Nie lepšie je na tom ATT ktorý by síce vedeli spraviť dátový program na ''cudzí'' odblokovaný telefón, ale vyšlo by to na zhruba 50 dolárov mesačne. Fungujem teda na predplatnej karte od ATT bez akéhokoľvek dátového programu, na čo síce nie som zvyknutý, ale šťastie je že wifi je tu dostupné takmer všade.
Marketingovú techniku teda majú skvele zvládnutú.
iPhone 4 black, iOS 5.1, JB redsn0w | iPhone 5 black, iOS 6.1, no JB
Host
Host
 
Příspěvky: 47
Registrován:
pon lis 29, 2010 12:44 am
Bydliště: Long Island, New York

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Novinky o iPhone a dalších Apple produktech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé