[*] NAVIGON

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých navigáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.

hrabi | úte čer 30, 2009 2:58 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

simir77: doporucuji na kolo umistit stare dobre dynamo, jinak se zapnutou navigaci daleko nedojedes :wink:
 

Uživatelský avatar simir77 | úte čer 30, 2009 3:28 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Děkan :)
MiniBook Lenovo 1.60 GHz Windows 7
Ipad 16 GB WiFi

Macbook Air
Game center:simir77
Twitter: Simir7777
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 204
Registrován:
pát zář 12, 2008 6:24 pm
Bydliště: Cheb

Uživatelský avatar Golf | úte čer 30, 2009 3:38 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Týýý brďo, tak "ciklo" se mi opravdu líbí... Pětkrát do roka sednu na kolo, takže jsem vlastně "ciklista". To jsem tedy netušil :mrgreen:
Jinak k té výdrži, od dob SonyEricssonu přes Nokii, HTC Polaris až k iPhonu, ani ne dvě hodiny, hoďku a půl, kdo má načatou baterku tak něco přes hodinu (možná ani to ne). Víc ani ťuk... To dynamo by se hodilo, jenom kdybych si ho neurazil o kandelábr :wink:
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone X
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW4 44
Mac mini 2018
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:47 pm
Bydliště: iPraha

Uživatelský avatar creck | úte čer 30, 2009 7:16 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

mam trosku problem :D pokud vim, navigon sliboval neco takoveho ve svych reklamnich prohlasenich

no takze obrazek se nebude konat , porad mi to pise tohle : Omlouváme se, ale bylo dosaženo maximální velikosti příloh.

obrazek ma 13kb, tak uz nevim co s tim, jen co jsem chtel napsat, navigon sliboval pomalu realnou trasu s priblizenim, zatim mam jen nejaky pohled z vrchu kde nevidite skoro nic,pripada mi to trosku jako sprostarna, ze jsem koupil neco kde v reklame naslibovali hory doly a skutek utek :cry:

nakonec jsem to nahral na imageshack

Obrázek

Obrázek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 180
Registrován:
úte srp 26, 2008 6:59 pm

milford | úte čer 30, 2009 7:32 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

creck: to slibujou všichni :D Ve skutečnosti to ale Navigon nabízí, ale závisí to na tom, kde zrovna jsi, protože tyto "reálné" pohledy jsou jen na pár místech Evropy (většinou dálnice u větších měst?). Kdyby jsi měl takto pokrýt celou Evropu, tak by to nebylo moc levné.
Apple iPhone 4S 16GB white - fw 7.0 GM, noJB - krasavec :)
Apple iPhone 3G 8GB black - fw 4.2.1 noJB - v depozitu
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 222
Registrován:
čtv srp 07, 2008 1:30 pm

Fillbiker | úte čer 30, 2009 7:36 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Vidis,to jsem si ani nevsiml ze to takhle ma vypadat i pro iphone.:-) Je to docela sprostarna.:-(
 

Uživatelský avatar creck | úte čer 30, 2009 7:48 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

No navadi me to na myslenku, neodsuzujme az tak uplne warez, obzvlast pro nasi republiku na kterou stejnak vsichni kaslou, nez jsem vyhodil tolik $ tak vyzkouset to v realu, nedam za to ani deravy gros :wink:
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 180
Registrován:
úte srp 26, 2008 6:59 pm

kulan67 | úte čer 30, 2009 7:50 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Tenhle náhled je na sjezdu z D5 v Berouně .Je to paráda.
Host
Host
 
Příspěvky: 8
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:35 pm

Uživatelský avatar shimie | úte čer 30, 2009 8:26 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

@creck:
Mne sa ta cesta co pises zobrazuje, teda skusal som navigaciu len raz a to som si dal najblizsiu dedinu za nasim mestom. pri zchadzani z dialnice sa mi zobrazilo toto.

2,5 km od miesta odbocenia z dialnice:

Obrázek

1,1 km od miesta odbocenia, sa mi zobrazil tento obrazok a zostal do doby kym som nezisiel z dialnice.

Obrázek
Naposledy upravil shimie dne úte čer 30, 2009 8:43 pm, celkově upraveno 1
iPhone X black - 64GB
iPhone 6 - 64GB
iPad Air - 16GB
iMac 27" 3.2GHz
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 365
Registrován:
pon bře 17, 2008 8:15 pm

Uživatelský avatar dawe73 | úte čer 30, 2009 8:38 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

I mě se real view zobrazuje. Testováno na asi 5-ti sjezdech na D1 (Praha východ, Měřín, Brno západ, Brno střed) a D2 (Hustopeče). Jak popisuje shimie, cca 1km před sjezdem z dálnice.
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 538
Registrován:
pon pro 24, 2007 1:06 pm
Bydliště: Praha

havran66 | stř črc 01, 2009 6:50 am

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Mně se ty náhledy zatím nezobrazily. Jezdil jsem ale jenom v Praze a po R10. Na několika místech včetně Liberce jsem sjel a nic. Zajímavý je, že v navigaci je i hodně polních a lesních cest, což mě docela překvapilo. Signál chytá dobře a tady na chalupě i v uzavřený místnosti. Chvíli to sice trvá, ale jak ho chytne, tak ho nepustí. :)
¨
PS. Je 1.7. a Navigon stojí pořád 105 CHF.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 300
Registrován:
stř čer 17, 2009 10:59 am

Uživatelský avatar dodo_mt | stř črc 01, 2009 6:53 am

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

havran66: nemoze to byt tym ze este nemaju spravene vsetky zjazdy v mapach? :?

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3013
Registrován:
sob čer 28, 2008 2:44 pm
Bydliště: MT

Uživatelský avatar Pifík | stř črc 01, 2009 7:46 am

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Nikde jsem nečetl, že má ten update být zrovna dnes. Na twitteru navigonu je pouze informace, že update jistě bude, ale nepíšou kdy. Na App Store je stále úváděcí cena, což znamená že minimálně update ceny ještě během dneska proběhne.
Obrázek iPhone 5c 16GB
Obrázek iPad (3rd gen.) 32GB
Obrázek Apple TV (3rd gen.)
Obrázek Mac mini 2009 2.26GHz 4GB RAM 64GB SSD
Host
Host
 
Příspěvky: 113
Registrován:
ned srp 24, 2008 4:51 pm
Bydliště: Turnov

havran66 | stř črc 01, 2009 8:21 am

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Dodo_mt:To určitě. Tohle je ke všemu "jen" rychlostní silnice. Spíš jsem to dal jako informaci, že na této komunikaci to nefunguje. Škoda.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 300
Registrován:
stř čer 17, 2009 10:59 am

lapi | stř črc 01, 2009 10:12 am

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

AHOJ VSEM
mam dotaz jde nahrat cestinu do Navigonu aniz bych musel mit JB ?
rozbalil jsem Navigon dle navodu a prehral ten soubor ale nevim jak to mam dat zpet do slozky itunes a do formatu IPA .
Prosim o radu a neukamenujte mne pokud jsem trupka :cry: ale nechci nic zkazit.
Dík
 

beedee | stř črc 01, 2009 10:17 am

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Myslim, ze sa tu niekde na zaciatku vlakna riesilo, ze sa neda pridat viac ako jeden prejazdovy bod. Zacal som sa s tym len pred chvilkou hrat a uplne jednoducho ide pridavat viac prejazdovych bodov cez options->add interim destination.

Inak zatial app bezi spolahlivo, prostredie prehladne a nenachadzam nic co by mi na Navigone nevyhovovalo. Super! :D mozno nie som narocny... ale mam uz Garmin Nuvi 760, takze som zvyknuty na istu kvalitu a Navigon zatial nesklamal. Aj garmin ma svoje muchy :wink:

EDIT:
lapi píše:AHOJ VSEM
mam dotaz jde nahrat cestinu do Navigonu aniz bych musel mit JB ?
rozbalil jsem Navigon dle navodu a prehral ten soubor ale nevim jak to mam dat zpet do slozky itunes a do formatu IPA .
Prosim o radu a neukamenujte mne pokud jsem trupka :cry: ale nechci nic zkazit.
Dík


Easy. No znovu to zbal a premenuj na priponu [zakázáno], hod do itunes a sync...
Naposledy upravil beedee dne stř črc 01, 2009 10:34 am, celkově upraveno 1
 

Uživatelský avatar Golf | stř črc 01, 2009 10:41 am

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Jenom doplním, že to ""Add interim destination" jde jenom když dám "Start Navigation", (v "Show maps" a potom "Options" tato nabídka není) potom je tato nabídka v "Options", dříve jí tam budete marně hledat...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone X
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW4 44
Mac mini 2018
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:47 pm
Bydliště: iPraha

cernakus | stř črc 01, 2009 12:04 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Takova zajimavost, na UK appstore je navigon za 55 liber, coz je o jarku 15 eur lacinejsi nez eurova cena. Taky maji jen UK edition za 38 liber. Ceny, se navzdory proklamacim zatim nehly.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 281
Registrován:
pát dub 11, 2008 8:16 pm

Siso2 | stř črc 01, 2009 1:34 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Zdar páni. Mne fahčí Navigon dobre. Akurát mám problémy že mi ukazuje zlú ulicu alebo cestu. Idem po Nitrianskej a ukazuje Gogoľovú atď. Ani jedna nie je správna. Máte stým problém?
 

Uživatelský avatar shimie | stř črc 01, 2009 1:45 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Ano niekedy to pise zlu ulicu, ale robi mi to aj klasicka navigacia tomtom.
Inac mi to vobec nevadi, nezalezi mi na uliciach, hlave ze sa dostanem presne do ciela.
iPhone X black - 64GB
iPhone 6 - 64GB
iPad Air - 16GB
iMac 27" 3.2GHz
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 365
Registrován:
pon bře 17, 2008 8:15 pm

cernakus | stř črc 01, 2009 4:24 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Tak navigon nam uz zdrazil. Je za 80 liber. Spadli z visne. Predrazeny to bylo za puvodnich 55, ale 2500 kc jen za software, bez kolebky, bez standardnich funkci, s nemoznosti omezit velikost a bez ceskeho kecalka? Tak to asi nee. Jak ze se dela ten Jailbreak? :-)

Btw. Ti samaritani, co si jej koupili, premysleli jste nad tim, jak dlouho budou mapy updatovany? Zatim jsem nikde nevidel jasne "aktualizace budou zdarma do tehdy a tehdy". Obavam se, ze uz pristi rok by mohl prijit Mobile Navigator 2.0 a poctivci budou nahrany.

Vi se jak dlouho budou aktualizace zdarma?
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 281
Registrován:
pát dub 11, 2008 8:16 pm

Uživatelský avatar Golf | stř črc 01, 2009 4:57 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Mám sto chutí napsat něco dost ošklivého, ale nenapíšu... Je dost ubohý dnes kritizovat cenu, když jsi na to měl 14 dnů. Jinak update je podle zatím všeho co Navigon nabízel vždy na dva roky.

Samaritán, blbe... (Jinak ses tu projevil jako klasickej zloděj, kdo nekrade, tak asi není normální, jenom doufám, že tě jednou někdo někdy pořádně natáhne)

(Kdyžtak to smažte, ale nemohl jsem jinak...)
Naposledy upravil Golf dne stř črc 01, 2009 5:07 pm, celkově upraveno 2
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone X
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW4 44
Mac mini 2018
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:47 pm
Bydliště: iPraha

Uživatelský avatar Maki | stř črc 01, 2009 5:56 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Tak vám nevím, ale používám navigaci od roku 2002 (Radio Blaupunkt s Tele Atlas) update dělají každý rok a není zdarma. Cena CD jenom s českou republikou + Polskem stojí 149,- ?. Tak se divím co se některým zdá drahé. Jinak Navigon jsem zkoušel duplicitně s navigací v autě ( která mě plně vyhovuje), z 90 % funguje stejně někdy i lépe. Záleží na správném nastavení. Navigaci používám skoro denně v Praze jezdím taxi (mnoho nových ulic hlavně na sídlišti). Můj verdikt Navigon je velmi slušně udělaná navigace.
Host
Host
 
Příspěvky: 110
Registrován:
ned říj 26, 2008 9:18 am
Bydliště: Konopiště

Uživatelský avatar Golf | stř črc 01, 2009 6:57 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Z oficiálních (českých) stránek Navigonu:

Pravidelné aktualizace map od odborníků. Po zaplacení jednorázového poplatku obdržíte každé 3 měsíce po dobu 2 let aktualizované mapové podklady pro Evropu. Je to automatické, nadmíru jednoduché a naprosto unikátní. Řízení auta nikdy nebylo tak pohodové jako teď.

Stačí? Proto píšu jaká je běžná praxe Navigonu, jak to bude u iP oficiálně nevím...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone X
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW4 44
Mac mini 2018
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:47 pm
Bydliště: iPraha

cernakus | stř črc 01, 2009 11:16 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Kluci se nerozcilujte. Samaritan neni urazka. Berte to tak, ze diky vam, ochotnym podporit vyrobce my, lumpove co nemaj na kecky za 2500,- mame moznost mit taky navigaci.

Navic jsem to myslel retoricky. Muj osobni nazor je, ze ta navigace je a byla kurevsky predrazena na sve funkce. Cekal jsem, opojen rozumnymi cenami aplikaci na appstore, ze bude za rozumku(40 eur) nebo alespon vysperkovana s garantovanym 2-3 letym upgreade. Muzete sice namitat, ze to stoji stejje jako na wm ci symbian, ale tady jde o primy prodejni kanal a navigon je provazan s navteqem. Je to proste zklamani ( stale hovorim o cene 55 liber, novou cenu neberu ani v potaz).

Jinak ty updaty map jsou dulezity. Vetsinou totiz stoji prave 50-100 eur rocne a navigace je zejma ve vychodnich castech evropy po 2 letech beznadejne zastarala.

Taky by mohl navigon rozsirit obchodni model "one country only" na vsechny staty, ne jen na VB. Ovsem za rozumnejsi peniz. Predstavoval bych si tak 1/pocet statu*2 z ceny. Komplet by byla sice za dvojnasobek, ale clovek by si stah jen co potrebuje. No uvidime. Pockame na TT a pokud i on bude mit silenou cenu, tak se hold neda svitit ;-)
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 281
Registrován:
pát dub 11, 2008 8:16 pm

zbynda | čtv črc 02, 2009 7:54 am

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Jen se te zeptam, ty kecky za 2500 bys taky ukradl? Protoze kradez je porad kradez. Ja napriklad jeste navigaci nekoupil, cekam, s cim vyleze Tomtom popripade iGo. Ze se zvedla cena me sice mrzi, ale beru to jako dan za to, ze cekam na konkurenci. Pokud zjistim, ze Navigon je ta nejlepsi navigace (pro me), klidne si priplatim.



Premazane zdrzte sa tych debilnych hadok rieste si to cez PM. dodo
 

Elminster | pát črc 03, 2009 1:33 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Omlouvam se predem za OT ale je to legrace sledovat jak tady funguje cenzura . Panove admini, nemyslite, ze to trosku prehanite ? ;-)

Kdybyste nevedeli co znamena slovo "forum" - http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web.php/slovo/forum

Ale jestli v tomto hodlate pokracovat, nechcete zmenit nazev webu na "iPhone.cz - silne cenzurovany web o Apple iPhone" ? ;-)

Nazory ohledne ceny, predrazenosti navigaci a sw jsou myslim namiste, na foru se diskutuje a je normalni, ze dochazi k flame mezi uzivateli. Jestli je nekdo trosku vulgarnejsi je vec druha.

S pozdravem
ex-uzivatel iPhone, ktereho zajimalo jak to vypada s navigaci na iPhone :-) ;-)

Nikoli cenzura ale požadavek dodržování pravidel, které nastavil vlastník tohoto serveru. Pokud se někomu pravidla nezdají, nemusí s nimi souhlasit a tím pádem se zde registrovat. Laskavě si uvědom, že pokud má fórum tohoto typu fungovat, musí se o něj někdo starat. Tím někým jsou moderátoři a v pravidlech je jasně určeno, co mají tito lidé (kteří tuto práci dělají dobrovolně a bez nároku na odměnu) za úkol a jak se k nim mají chovat uživatelé (návštěvníci) fóra. Ano, vy, kterým se tady něco nelíbí, jste také jen návštěvníky a nesnažte se zde proto rozpoutat revoluci. Ze skušeností, které máme, každý takový pokus zkrachoval. Remcalů, rebelantů a kritiků se najde v každé společnosti dost i zde, na tomto fóru, ale vždy byli převálcováni většinou, která výhrady nemá. Nebyli umlčeni násilím - pouze v případě, že začali být agresívní - prostě je společnost vyřadila. Jednoduše řečeno přirovnáním k rčení o bílé vráně, černé ovci nebo ošklivém káčátku. Doporučuji, aby na toto téma (rozumějte OT tohoto příspěvku, jehož autor u toho zažívá ohromnou legraci) již nebylo dále diskutováno. Beavers.
 

profimac | sob črc 04, 2009 7:03 am

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Tak na stránkach Navigonu je co bude obsahovat update, který bude v průběhu července.

Free Update will be available in July!
Additional languages: Portugese, Czech, Polish, Turkish, Croatian, Romanian, Slovakian, Greek and Russian (GUI und Audio)
NAVIGON's route planning function known from the companies PND line that enables users to plan a route with several destinations
 Radarinfo (not for all countries)
Additional map view options (now displays street names in 3D view, optional points of interest (POI) display)
Call POI function (call the number of a POI and save it to your contacts)
Optimized volume control when using the NAVIGON navigation and the integrated iPod function of the iPhone at the same time
 

Uživatelský avatar Pifík | sob črc 04, 2009 9:29 am

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Doufejme, že tím "in July!" nemyslejí 31. července, jak se občas stává... :)
Ideálně, kdyby to stihli do konce příštího týdne, kdy odjíždím na dovču. 8)
Každopádně to je potěšující zpráva.
Obrázek iPhone 5c 16GB
Obrázek iPad (3rd gen.) 32GB
Obrázek Apple TV (3rd gen.)
Obrázek Mac mini 2009 2.26GHz 4GB RAM 64GB SSD
Host
Host
 
Příspěvky: 113
Registrován:
ned srp 24, 2008 4:51 pm
Bydliště: Turnov

andrejkovo | sob črc 04, 2009 10:28 am

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

ako sa da v Navigone nastaviť to čo je na prvom obrazku ? :roll:
 

milford | sob črc 04, 2009 10:33 am

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

andrejkovo: jednoduše, zajeď si do nějakého většího německého města po dálnici a před sjezdem to uvidíš :D Podle ohlasů tady to funguje i na nějakých sjezdech v české republice.
Apple iPhone 4S 16GB white - fw 7.0 GM, noJB - krasavec :)
Apple iPhone 3G 8GB black - fw 4.2.1 noJB - v depozitu
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 222
Registrován:
čtv srp 07, 2008 1:30 pm

Uživatelský avatar Petrt | sob črc 04, 2009 11:53 am

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Petrt píše:Ja jsem objednal drzak z Dealextreme vcetne cigaretoveho adapteru. Dohromady za 170Kc - nez vyjde TomTom, tak to bude stacit...

Dovolil jsem si ocitovat svou starou zpravu. Dnes jsem konecne tento drzak zkousel-pevnost krku je opravdu excelentni (tak jak psali majitele pod produktem), vytvaroval jsem si jej do vlnovky, aby kopiroval palubovku a za celou dobu se ani nehnul. Pri rotaci desky, do ktere se mobil nasadi, se krk take ani nehnul. Za tu cenu vyborna vec.
Jeste ma zkusenost z delsi jizdy - pri nezapojene nabijecce se casto ztracel signal GPS (myslel jsem, ze pojedu bez nabijeni). Pote jsem nabijecku zapl a od te doby az do cile se signal ani jednou neztratil.
Jsem velice spokojen :wink:

Ad zprava o planovanem updatu - i 31.7. mi staci, odjizdim 1.8. :mrgreen:

PS: pri max hlasitosti uz zenska trochu chrci, pri nizsi hlasitosti je problem ji slyset (pravda, hralo mi trochu radio). Jen nez se vykokta "300m a pak zahnete doleva", tak dole na displayi uz sviti 200m :-)
iPhone Xs Silver Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad 2018 TV 2015
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1573
Registrován:
ned srp 24, 2008 12:45 pm
Bydliště: Brno

Cyclope | sob črc 04, 2009 1:25 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Takže včera sjem měl možnost si opět trochu zatestovat, tentokrát na trase cca 250 km, a musím říct, že navigace fungovala po cestě výborně a proti minulosti mne nezavedla ani jednou do jednosměrky (nedalo mi to sjel ještě jednou na místo, kde mne hnala jednosměrkou v našem městě a tam ¨mne pořád tvrdošíjně tudyma žene :roll:, čili chyba v mapovém podkladu...).
Signál jsem měl pořád, plynulost výborná, trochu jsem se bál, jestli se iPhone za sklem na přímém slunci a při 30°C neupeče, ale zvládnul to (i když mi to mohlo být celkem putna, když je kamaráda :lol:).
V pátek se chystám autem na dovču do Chorvatska, tak jsem zvědavý, jak se osvědčí tam, pak podám report.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 196
Registrován:
pát zář 12, 2008 4:30 pm

Uživatelský avatar jozef | sob črc 04, 2009 3:54 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Takže som včera prvý krát otestoval NAVIGON na dlhšej ceste šiel som z Bratislavy do Banskej bystrice cez Trenčiansku turnú a Bánovce nad bebravou. Z Bratislavy až po odbočku z dialnice všetko v pohode, Nakoľko Trenčianska turná nemala v mapových podkladoch názvy ulíc tak ma navigovalo iba na začiatok obce = OK. Odtialto som sa vybral do Bánoviec. (Túto cestu som ešte ani raz neabsolvoval = nepoznal. Práve mi ukazovalo 12km do odbočky, z ničoho nič sa to však zmenilo na 1,2 km a navigovalo ma do nejakej obce. Siel som podla toho. Ked som prisiel do obce tak zrazu ze sa mam otocit a vratit na krizovatku asi 1 KM :D bral som to akoze moze sa stat. Potom az do Banoviec v poohodke, na krizovatke dolava a potom opet do lava, ale co sa stalo. Bol tam zakaz a to uz asi pekne dlho nakolko tam bola stajna pre autobusy :D skusal som menit nastavenia ale stale len tadial. Tu uz som sa nahneval, lebo som sa ponahlal. Spustil som iDA(sygic) navigaciu. Hned ako som zadal udaje ma navigovalo presne podla mojich poziadaviek a cez ziaden zakaz. Z banoviec do BB uz len iDA. Dokonca mi ponukla skratku, ktoru v BB poznam ze existuje. Takze u mna jednoznacne NAVIGON sklamal :( Odteraz len iDA a cakam ako sa predvedie iGO a TomTom.
Obrázek iPhone 3G 8GB, 3.1.3 JB, T-Mobile
Obrázek iPhone 4S 16GB, 6.1 JB
Host
Host
 
Příspěvky: 27
Registrován:
pát srp 22, 2008 11:43 am
Bydliště: Development

McDog | sob črc 04, 2009 6:42 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Mozem potvrdit....ja som siel vcera Podhajska-Surany.....cestu poznam ale podla Navigonu by som asi dosiel do kosic....nieco strasne......totalny odpad.....Boli sme napr v Ulanoch a presviedcalo ma to ze som na Travnici pricom je to uplne inde a inym smerom....10x vypadol GPS no koniec.Keby mam ist podla toho tak skoncim po 100 metroch v roli
 

McDog | sob črc 04, 2009 7:22 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Nie lebo on sam ponukol Surany a Šurany......a spat tiez blbol riadne....ako uplne odveci ukazoval
 

toxic | sob črc 04, 2009 7:39 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Navigon dokaže (aspon me) hledat ulice a obce s diaktrikou i bez ni. Ono totiz hodne cizincu, kterí k nám přijedou, nema na sve klavesnici v iphone řščě :)
 

Uživatelský avatar Golf | ned črc 05, 2009 8:49 am

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

No tak po celkem intenzivním používání Navigonu minulý týden k němu mám (po těch již zmíněných smyčkách) další výhrady. Alespoň po Praze (krátké ulice s odbočením, jednosměrky) se mi v některých případech víc osvědčuje GoogleMaps, protože nejenomže Navigon nestíhá obracet obrazovku (a to nejedu nijak rychle), ale ten zoom by se fakt hodil, není to dvakrát přehledné. Takže jsem opravdu čím dál tím víc zvědavý na TomToma (i když třeba nebude mít tak pěknou grafiku, což není v tomto případě tak důležité)
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone X
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW4 44
Mac mini 2018
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:47 pm
Bydliště: iPraha

rozm3tac | ned črc 05, 2009 12:58 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

sokolyk píše:Co se týká ostatních věcí (mimo appstore) tak mám také vše legálně. :wink: Dokonce si troufám tvrdit, že z mých vrstevníku jsem mezi hodně malým počtem kteří mají legální Windows, Nero a tak dále. Hry bohužel nehraji. Music Cd mám také všechny origo neboť jsem zastánce wavek, protože kvalita je mnohem lepší než mpp3. A na ty filmy koukám jen v televizi. Jen věci z appstore (pouze programy) stahuji zadarmo. :? .. Jinak klidně moralizuj je to správné. :wink:

Je to jen u mě nebo sám o sobě software 3.0 bere mnohem více baterky?..ráno to vytáhnu z nabíječky a večer mám 10 procent?!



je to tak..teda aspon u tebe a u mě:) taky mi žere jako kyselina
 

ikosk | pon črc 06, 2009 8:33 am

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Navigon ohladom signalu:

Problems with the GPS-Signal?

In isolated cases problems with the GPS positioning and the GPS signal have been reported. A limited GPS signal can have many different reasons:
- bad positioning of the iPhone in the car. Like with every portable navigation device, the iPhone should always have a free view to the sky.
- metallized thermally insulated windshield
- usage of design or protective covers
While using our NAVIGON Software please avoid using covers since these influence the reception of a GPS signal.

Should you furthermore have problems with the signal please perform a soft-reset in order to restart the iPhone. Your saved data and information will not be deleted during this procedure. Apple describes the process as follows:
- Hold the standby button (the On/Off Button on the top right side of the iPhone) and at the same time the HOME button for at least 10 seconds until the Apple-Logo appears. After that the iPhone will boot up again.

If you still have problems with the signal after performing the soft-reset, then it is possible that the hardware is defective.

Prelozene cez Google Translator

V ojedinelých prípadoch problémy s GPS polohy a GPS signálu boli hlásené. Obmedzený GPS signálu môže mať mnoho rôznych dôvodov:
- Zlé umiestnenie na iPhone do auta. Rovnako ako s každým prenosných navigačných zariadení, iPhone by mal mať vždy voľný výhľad na oblohu.
- Pokovaná tepelne izolované sklo
- Využitie konštrukcie alebo ochranné kryty
Zatiaľ čo pomocou nášho softvéru NAVIGON prosím nepoužívajte pokrýva pretože tieto ovplyvňujú príjem GPS signálu.

Ďalej by ste mali mať problémy so signálom prosím urobte soft-reset, aby sa reštartuje iPhone. Uložených dát a informácií, nebude odstránená počas tohto postupu. Apple opisuje proces nasledovne:
- Držte pohotovostnom tlačidlo (On / off tlačidlo na pravej hornej strane je iPhone) a zároveň HOME tlačidlo po dobu najmenej 10 sekúnd, kým sa Apple-Logo zdá. Po, že iPhone bude naběhnout znova.

Ak budete mať nejaké problémy so signálom po vykonaní soft-reset, je možné, že hardvér počítača je poškodený.
 

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required
PředchozíDalší

Zpět na Navigace pro iPhone

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé