nutny casty restart iphone k funkcni gps

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých navigáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.

yellowtommy | ned srp 09, 2009 9:22 am

nutny casty restart iphone k funkcni gps

Ahoj, mam takovy podivny problem s GPS.
Iphone mam 3G 8GB, fw 3.0.0 a Navigon 1.1.

Pred par dny jsem provedl update na fw. 3.0.1, a mozna den na to nainstaloval iGo My Way.
fw i veskere aplikace mam oficialni, zadne JB.

Od update fw a instalace igo mam problem se signalem na gps, casto se stava ze se ho proste nedockam ani po 30min nekde v otevrene krajine.
Musim vzdy iphone restartovat.
Prijde mi ze gpsku vzdy nejak 'zasekne' naposledy pustene igo.

Jakozto byvaly linuxovy vyvojar (to je ale opravdu dlouho) bych rekl ze data z gps bude obsluhovat nejaky daemon, ktery jej dale zprostredkovava aplikacim.
Mam tuseni ze prave tato sluzba se zrejme nejak po*ere, nicmene nemam absolutne tuseni proc a pri jake kombinaci situaci, takze je nutny restart.

Na nejake hackovani a zkoumani uz nemam ve svem veku chut a sily :)

Nema nekdo podobny problem? Znovu pripominam ze toto se deje az od update na fw 3.0.1 a instalaci igo. Problemu jsem si nevsiml tesne po update fw a s navigonem, resgistruji ho opravdu az po obcasnem stridani igo a navigonu.

Diky moc vsem,
Martin
 

yellowtommy | ned srp 09, 2009 10:20 am

Re: nutny casty restart iphone k funkcni gps

zkousel jsem vypinat wifi a bt, coz nepomohlo, ale gsm/3g me vypnout tedy nenapadlo.
zkusim tedy vypnout 3G, pac potrebuju byt ale za jizdy dostupny alespon na volani.
Jo, ve chvili kdy ta gps nejela, zkousel jsem i google map, a to same, tam to pouzilo alespon gsm sit k lokalizaci, ale gps take ani tuk.

nicmene, moc se mi nezda ze by to bylo vylozene 3g, protoze kdyz to funguje, tak mam zapnute vsechno... tohle se vzdy stane 'skokove'.

mam takovej dojem ze v tom ma nejak prsty igo, pac sem si vsim ze se mi to pri nem casto stavalo ze nechytlo signal, tak jsem zkusil navigon, taky nic, google maps, taky nic. restart. google i navigon zacli fungovat....
 

yellowtommy | ned srp 09, 2009 10:34 am

Re: nutny casty restart iphone k funkcni gps

nezkousel, protoze sem za nej dal drahy a prachy a i kdyz mne to napadlo, nejak se mi to prici :D

google maps a dalsi apps se taky deli o gpsku...

teoreticky, pokud ho nebudu poustet, nemelo by vadit.
mozna ma nejaky bug, ktery cosi 'provede' na rozhrani k tomu lokalizacnimu demonu, to je pomerne mozne.

nicmene mi neni jasne, ze pokud mam ofiko hw, fw i apps, melo by to chodit. chapal bych to u JB telefonu, kde se instalaci neoficialnich apps nataha spousta bordelu a bezi na pozadi buhvi co jeste navic, ale takhle....
 

yellowtommy | ned srp 09, 2009 10:51 am

Re: nutny casty restart iphone k funkcni gps

vyzkousim :)

stale ale budu rad pokud se najde nekdo, kdo by mel teoreticke vysvetleni, ci podobnou zkusenost... :)
 

siccnezz | ned srp 09, 2009 2:47 pm

Re: nutny casty restart iphone k funkcni gps

Já jsem měl v iPhonu 3G jak Navigon, tak iGo, ale žádný problém jsem s tím neměl. Tak to možná bude něčím jiným. Zkus smazat všechny aplikace kromě Navigonu a iGo, jestli to není něčím jiným. A nebo zkoušej dát telefon do Airplane módu a zpět..
 

yellowtommy | ned srp 09, 2009 3:03 pm

Re: nutny casty restart iphone k funkcni gps

zkusim odebrat vsechno mozne... ale moc toho tedy neni. pouzivam par aplikaci.

navic mne prekvapuje, ze pokud mam oficialni verzi fw, a oficialni aplikace z apps store, navic je tu skutecnost vzhledem k tomu, ze HW a OS je od jedne firmy (nikoli jako windows, kde je treba odzkouset temer nekonecne mnozstvi HW x ovladace x aplikace), plus applem testovane aplikace ktere jsou na apps store, zda se mi takovy problem, ktery spise vypada na jakousi nekompatibilitu nebo dokonce vyznamy bud, dost nepravdepodobne....

asi je mozne vse dneska.......... i u Apple... :(
 

Bishop | ned srp 09, 2009 3:20 pm

Re: nutny casty restart iphone k funkcni gps

GPS ve fw3 nějak blbne.Je to globální problém...Zkus, co radí Juramac a když to nepomůže,tak zkus v nastavení obnovit nastavení sítě.Měl by si mít zamykání nastavené na "nikdy".Pak zapni Google maps a nech se zaměřit.Tohle pomohlo mně.Tak uvidíš...
Host
Host
 
Příspěvky: 47
Registrován:
sob lis 15, 2008 10:57 am

yellowtommy | ned srp 09, 2009 4:05 pm

Re: nutny casty restart iphone k funkcni gps

ono je tezke ten problem vzdy zopakovat. igo jsem pustil, ukoncil. nasledne navigon i google maps fungovali.
nicmene, igo jsem odinstaloval (dle rady), a uvidim.
 

Hafik14 | ned srp 09, 2009 10:24 pm

Re: nutny casty restart iphone k funkcni gps

tim že máš víc navigačních aplikací nic neovlivníš ja mam sygic,navigon a i igo , a jediny aby to šlo musim vždy zapnout nejdřiv google maps, zaměřit polohu, a až tě to zaměří tak mužeš zapnout nějakou tu navigační app--> a naběhne ti signál hned. aspoň mě to tak jde;) jinak je to tim fw 3.0.1 jak někdo už psal od tohoh update to nejde víc lidem..
 

yellowtommy | pon srp 10, 2009 6:50 am

Re: nutny casty restart iphone k funkcni gps

S tema google maps bych rekl ze je to pomerne logicke - diky gsm siti a vlastni databazi na serveru se to umi daleko rychleji zafixovat na gps, a zrejme ta lokal sluzba nejak drzi data chvili, takze pokud nasledne pustime jiny soft vyuzivajici gps, ma v podstate jiz zafixovany signal.

co jsem tu cetl, tak udajne jediny update na fw 3.0.1 byl jakysi bezpecnostni bug se sms, a nic jineho. zda se tedy, ze to nebude vsechno....
 

yellowtommy | pon srp 10, 2009 7:26 am

Re: nutny casty restart iphone k funkcni gps

Hafik14 píše:tim že máš víc navigačních aplikací nic neovlivníš ja mam sygic,navigon a i igo , a jediny aby to šlo musim vždy zapnout nejdřiv google maps, zaměřit polohu, a až tě to zaměří tak mužeš zapnout nějakou tu navigační app--> a naběhne ti signál hned. aspoň mě to tak jde;) jinak je to tim fw 3.0.1 jak někdo už psal od tohoh update to nejde víc lidem..


mimochodem, jaka je ta sygic navigace? :) pokud by jsi to mohl porovnat s igo nebo navigonem...

me osobne, ac na pda fandou iGO8, na iphone nejvice vyhovuje navigon, ale mohu zde srovnavat jen s iGO My Way....
 

scorpi | pon srp 10, 2009 7:30 am

Re: nutny casty restart iphone k funkcni gps

Mimochodem nestrhávej diskuzi někam jinam. Vlákno o Sygic je tady viewtopic.php?p=153015#p153015 :roll:
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 1774
Registrován:
stř bře 05, 2008 7:14 am

cernakus | úte srp 11, 2009 9:17 pm

Re: nutny casty restart iphone k funkcni gps

yellowtommy:

zkus vymazat obsah iphonu a udělat restore firmwaru. A pak nainstaluj jen Navigon a iGo.

Pokud ti to bude dělat zase, pak jediné souběžné řešení bych viděl v JB a GPSserial, jak radil juramac v jiném threadu. já testuji obě s JB a fungují mi korektně (když pominu nekorektně slabý GPS čip v mém iphonu, to ovšem není "bug" mého kusu, ale "feature" našich hraček:-).

BTW. OT: budeš kupovat i TomToma s kolébkou, nebo ti postačí 2 navigace v iphonu ;-)


:D :D :D Juramac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 281
Registrován:
pát dub 11, 2008 8:16 pm

yellowtommy | stř srp 12, 2009 9:07 am

Re: nutny casty restart iphone k funkcni gps

Citace smazána. Necituj příspěvek, na který bezprostředně odpovídáš. Ty necítíš, že to nemá žádnou logiku? O citaci příspěvků se pouč v pravidlech, viz odkaz. Beavers.
http://www.iphone.cables.cz/viewtopic.php?f=112&t=10929

uf, tak hratky s JB mam uz za sebou jeste na prvnim kovovym iphone, ale ted spis ocenuji, ze se o to nemusim vubec starat :)

ad btw -> tomtoma s kolebkou asi ne, spis si pockam na GS a nebo, trochu premyslim o migraci na androida. co mi zacina pomerne znacne vadit na iphone je absence multitaskingu... kdovi, dky to tohle zacne apple podporovat...
 

cernakus | stř srp 12, 2009 3:44 pm

Re: nutny casty restart iphone k funkcni gps

JB je teď podstatně jednodušší. Sice ne tak jednoduchý jako se ziphone, ale pokud uděláš vše jak máš(podle návodu zde na foŕu), nebude v ničem problém. Pravda je, že předtím bych vyzkoušel smazat veškerý obsah a restore. To je na jistotu.

A do multitaskingu v androidovi bych nedával takové naděje. Jedná se o kooperativní MT. Ostatně žádný jiný by na neparalelizovaných ARM procesorech neměl šanci a i iphone jede na kooperáči(iphone multitasking má, schránka, safari, email...). Faktem zůstává, že pokud ti chybí MT kvůli sociálním sítím, tak si na androidovi či WM vůbec nepomůžeš. Pushky jsou sice pazmetek, ale baterka vydrží alespoň trochu. Když ti na Androidovi či WM poběží něco na pozadí, co bude vytěžovat připojení, tak baterku cuchtneš ještě dříve. Je to prostě realita souboje spotřeby částí a kapacity baterie :-(

Jinak uživatelský multitasking nezačne apple podporovat u 3G nikdy. Možná u příští generace.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 281
Registrován:
pát dub 11, 2008 8:16 pm

yellowtommy | ned srp 16, 2009 10:27 am

Re: nutny casty restart iphone k funkcni gps

jsi si jisty ze android pouziva kooperativni MT??? tahle hruza uz snad skoncila u systemu w98.... linux nativne podporuje preemtivni mt, ktery bych na tak relativne vykonem hw dnesnich smartphonu (proti vykonu hw kde bezeli w98) ocekaval bez problemu...
vim ze iphone mt nativne ma (na JB iphone jsem pouzival vselijake ladeni pres shell - fsak sem nejaky byvaly unixak ne :) - byli videt bezici demoni - zkratka klasicky unixovy system), nicmene, presne jak rikas - pisu si na skype, ale chci odpovedet na mail a musim skype shodit - to je ale nejhorsi je prave ta navogace, kvuli blbosti musim temer zastavit, nez se to cele zase nahodi, za to bych opravdu vrazdil :)

wm jsem mel, ale u u nej jsem predpokladal ze tohle uz nebude kooperativni mt... na symbianu tohle chodilo pekne, nebyl problem mit v pozadi navigaci a delat dalsi veci. tohle urcite taky nema kooperativni mt, zvlastne pokud symbian je - dle dostupnych zdroju - mikrokernelovy os.

no, pak jeste mozna palmpre ;)
 

cernakus | pát srp 21, 2009 6:12 pm

Re: nutny casty restart iphone k funkcni gps

všechno to jsou kooperáky. Kooperativní multitasking má i iPhone. Když předem dfinuješ vývojářům mantinely a nebo hodíš neshellovskou nadstavbu do chráněné paměti (symbian), tak je kooperativní multi stejně dobrý jako preemptivní. Btw. Windows Mobile jedou defacto na jádru z Windows 3.1, byť notně vylepšeném. Symbian zase jede na kooperativním EPOC32 (to už asi ani nepamatuješ) a android? To nevím, ale pochybuji, že by někdo chtěl na procesor s jednovláknovým zpracováním instrukce a výkonem intel pentia III na 200 MHz(momentální pecky mezi CPU, nepočítáme-li ARM Cortex A8) cpát pokročilé OS. Je to zbytečné, komplikované a prostě se jen zaměříš jako výrobce 3d party SW na optimalizaci. Ostatně, všimni si, že na S60, UIQ, WM7, OS, Android jsou SDKačka a bez nich jsou všechny aplikace na to nelegální disasembling.

V každém případě, přístup Applu je takový, že paměť v iPhonu bere jako 2 ramky. Tzn. že aplikace, jeli dobře napsaná, se při stisknutí HOME tlačítka uloží "spánkovým" režimem na FLASH disk a při opětovném spuštění bez restartu by měla naběhnout rychle(srovnatelně s přepnutím v symbian/WM přístrojích) a přesně tam kde jsi skončil. No praxe ukazuje, že jak u kterého výrobce SW. Bohužel, právě u skype to je problém, protože ta potřebuje neustále udržovat aktivní spojení a aby fungovala jako dialer (telefoní aplikace v iphone) jí Apple očividně nepovolí (myslím, že spíše z marketingových důvodů). U ICQ s tím třeba nemá člověk problém, protože to je client/server IM a tudíž opětovné přihlášení není problém.

V každém případě to stejně neřeší tento problém :-(
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 281
Registrován:
pát dub 11, 2008 8:16 pm

yellowtommy | pát srp 21, 2009 6:50 pm

Re: nutny casty restart iphone k funkcni gps

jasne ze znam epoc32 :)

jinak cece me se to nezda.... ntcka jedou na preemtivnim MT prece stopro, kooperativni pouzivali pro 16bit aplikace.
jinak pokud rikas ze WM pouzivaji jadro win3.1, tak se vubec nedivim ze jsou s nima takove problemy, ktere jsem osobne s timto systemem zazival.

android jede na linuxu, a ten je stopro preemtivni, iphone je mac osx coz je to same, jsou to unix-like systemy a tam se zadny kooperak prece nevede.....

k tomu 'uspavani' aplikaci - ta flaska na 'ukladani' uspanych apps ma nejakou omezenou kapacitu ne? jak jinak si vysvetlit ze kdyz clovek opusti safari s otevrenou strankou, tak pokud pak pustim neco vetsiho - napr. navigaci, safari pak natahuje celou stranku znova..... nebo ze by mel nektere veci stale v ramce (viz safari) a pokud pustis pametove narocnejsi aplikaci, tyto 'kesovane' aplikace zahodi?
 

cernakus | ned srp 23, 2009 3:09 am

Re: nutny casty restart iphone k funkcni gps

čéče, kooperativní není zcela horší než preemptivní MT. Premeptivní ti na úrovni uživatelské, max. programové vrstvy rozprostírá výkon na všechny běžící aplikace mimo jádro. V případě procesoru typu Intel Pnetium II@500MHz to je fuk, potřebné systémové prostředky pro souběžný běh pokryje 6-15% výkonu, ovšem u řádově slabších ARM procesorů by užíraný výkon byl silně na úkor špičkovho výkonu v jednotlivých aplikací, např. web, video, hry...

Je lepší tam dát kooperák, předávání procesorového času vyčlenit každé aplikaci a nechat tam jenom nějakého rezidenta, který ji killne, když to ta aplikace zvoře či přežene.

A to, že nové systémy jsou založené na unixu (linuxu, chceš-li) nic pro multitasking neznamená. Většinou s ním mají společný jen základní kernel a to ještě mnohdy ne.

Flashka na uspávání aplikací ma kapacitu buď 4, 8, 16 nebo 32 GB. Pokud je aplikace naprogramována dle možností SDK, tak je to součást programu a na zodpovědnost programátora. Na hrách jde pak náramně dobře vidět, kdo si dal práci se studováním knihoven SDK a kdo se na to vykvákl.

Safari pak natahuje celou stránku znova ze 2 důvodů:
1) Vyžádá si to po něm ta stránka (nejčastější případ, většinou se jedná o obměnu reklamních bannerů)
2) Dojde ke změně IP adresy připojení (typicky výpadek 3G na EDGE nebo GPRS, či ztráta signálu)
Taky mě to zlobí, zejména na GPRS, kde znovunačtení trvá dloooouuuho.

Samozřejmě na cestě jsou ARM procesory, které s e přiblíží výkonem k x86 procesorům roku 2000 a zejména vícejádrové budou mít výkonu na rozdávání. Tam bych i čekal, že hlavní hráči na trhu přejdou na plně preemptivní MT a Apple jej uvolní, byť omezený, pro aplikce třetích stran. Dnes se tomu brání, aby se o něm neříkalo, že je pomalý a kouše se (což při používání backgrounderu rozhodně platí).
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 281
Registrován:
pát dub 11, 2008 8:16 pm

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Navigace pro iPhone

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron