nefunkční gps

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých navigáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.

kubajs.mtb | stř zář 09, 2009 10:46 am

nefunkční gps

ahoj, mám problém se svým iphonem 3G. Mám v něm firmware 3.01 a nějak mi nechce fungovat gps. Dědal jsme už i restore. Jde o to, že v google maps mě to lokalizuje ne sice úplně přesně ale najde(ale to je asi jenom ze sítě tahaný), ale v jinejch aplikacích pořád jenom hledá signál, dvakrát se mu to podařilo ale jinak nic, zkouším to na aplikaci iMapMyRun kde signál někdy zežloutne ale pak zase zešedivý a dvakrát se mu podařilo i zezelenat a fungovat ale to tak po dvou minutách hledání. Nevíte čím to může být? Evidentně funguje ale jenom někdy. Dá se podle něčeho poznat jestli je funkční nebo ne? Díky za odpovědi a omlouvám se za možná hloupej dotaz.
Host
Host
 
Příspěvky: 9
Registrován:
stř zář 09, 2009 10:39 am

Uživatelský avatar Golf | stř zář 09, 2009 11:35 am

Re: nefunkční gps

Nechci na tebe být hned napoprvé nepříjemný, ale píše se tady o tom skoro v každém vlákně o navigacích (nejvíc asi v Navigonu). Takže víc číst a nebo použít funkci "hledat", trochu víc vlastní iniciativy... Hlavně s tím problémem asi bohužel nic moc neuděláš...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone X
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW4 44
Mac mini 2018
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:47 pm
Bydliště: iPraha

kubajs.mtb | stř zář 09, 2009 11:44 am

Re: nefunkční gps

tak sem asi úplně hloupej ale vlákno navigon má 39 stran a v prvních 10ti sem o tom nenašel ani zmínku. Znamená to teda že to nedám už nikdy dokupy? Nepomohl by třeba jiej firmware? díky
Host
Host
 
Příspěvky: 9
Registrován:
stř zář 09, 2009 10:39 am

Uživatelský avatar Golf | stř zář 09, 2009 11:50 am

Re: nefunkční gps

Na straně 11 už se to ale už řeší :wink: Doposud pro řadu lidí naprosto neúspěšně, sem tam to někdo časem rozchodil, sem tam se objeví "návod" který skoro nikomu nefunguje, zatím je to spíš záhada...
I proto vyvinul TomTom aktivní držák s vlastním GPS čipem, a pokud někdo tvrdí, že nemá vůbec žádný problém se signálem, tak to není tak docela pravda (i já ho dlouho neměl, časem jsem si všimnul divného chování navigace, třeba naprosto zbytečného přepočítávání, chvilková "zmatenost", takhle se někdy chová při špatném signálu třebas i na naprosto volném výhledu...)
Naposledy upravil Golf dne stř zář 09, 2009 12:00 pm, celkově upraveno 1
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone X
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW4 44
Mac mini 2018
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:47 pm
Bydliště: iPraha

Uživatelský avatar dodulo | stř zář 09, 2009 11:59 am

Re: nefunkční gps

skus dat nastavenia-vseobecne-obnovit-obnovanie nastavenia siete
iPhone 6S gold 64GB iOS 9.3.5 - no jailbreak
iPhone 4S white 16GB iOS 7.1.2 - no jailbreak
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2431
Registrován:
sob čer 28, 2008 1:29 pm
Bydliště: Žiaľ nad Hrobom

kubajs.mtb | stř zář 09, 2009 12:12 pm

Re: nefunkční gps

to obnovení sem už taky zkoušel a bohužel žádný rozdíl povolenou lokalizaci mám taky
Host
Host
 
Příspěvky: 9
Registrován:
stř zář 09, 2009 10:39 am

peeeto | stř zář 09, 2009 12:18 pm

Re: nefunkční gps

Vypni lokalizaciu a 3g restaruj, potom zapni 3g a lokalizaciu a potom keď určí polohu na mape urob ešte raz reštart
Host
Host
 
Příspěvky: 137
Registrován:
stř čer 17, 2009 10:14 pm
Bydliště: Sala sk

kubajs.mtb | stř zář 09, 2009 12:26 pm

Re: nefunkční gps

myslíš určí polohu na mapě jako v google maps?
Host
Host
 
Příspěvky: 9
Registrován:
stř zář 09, 2009 10:39 am

peeeto | stř zář 09, 2009 1:22 pm

Re: nefunkční gps

Áno
Host
Host
 
Příspěvky: 137
Registrován:
stř čer 17, 2009 10:14 pm
Bydliště: Sala sk

kubajs.mtb | stř zář 09, 2009 1:32 pm

Re: nefunkční gps

tak to bohužel tayk nepomohlo, mě spíš zaráží že se to dvakrát připojilo a všechno fungovalo jak mělo a najednou zase nic. Myslíte že by mohl pomoci další restore? Nebo udělat jailbreak a opravit nějakou aplikací?
Host
Host
 
Příspěvky: 9
Registrován:
stř zář 09, 2009 10:39 am

Uživatelský avatar Golf | stř zář 09, 2009 3:06 pm

Re: nefunkční gps

Nic ve zlém, pánové, ale je to přesně to, co píšu, plno "návodů" a skoro žádný nefunguje...
"Sytý hladovému nevěří", přesně tohle české přísloví mě napadá. Chcete pomoct? Beru, ale proč to u naprosté většiny těch bez signálu GPS nefunguje, zatím nikdo racionálně nevysvětlil (a s JB to nemá nic společného, před i po to u mě funguje naprosto stejně).
kubajs.mtb > vidíš sám, je to záhada... Pokud bude jasné, proč někdo ano a někdo ne, tak zmlknu, ale takhle říkám, že máslo na hlavě má Apple. A ten mlčí (a že neví, tomu snad nikdo nevěří)...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone X
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW4 44
Mac mini 2018
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:47 pm
Bydliště: iPraha

kubajs.mtb | stř zář 09, 2009 3:14 pm

Re: nefunkční gps

ok díky jen mě to mrzí že tim se stává pro mě gps nepoužitelnou
Host
Host
 
Příspěvky: 9
Registrován:
stř zář 09, 2009 10:39 am

Karloss | čtv zář 10, 2009 9:40 am

Re: nefunkční gps

Nezajímá mě TomTom aktivní držák. Koupil jsem si telefon s GPS, tak přece musí alespoň nějak fungovat. Google Maps mě sice zaměří, ale při jakémkoli pohybu se ukazetel nehýbe semnou což mi u 3G dělal. Předpokládám, že určení je jen podle BTS. Navigon o tom ani nemá cenu mluvit, pořád jen píše,
že nemá gps. U starého 3G mi vše šlapalo uplně v pohodě. Teď mám krám za spoustu peněz + aplikaci za spoustu peněz a mužu se stím jít, tak akorát vyfotit. Potom co s dalším iPhonem bojuju s neuznanou reklamací u Britexu, tak si nedovedu představit jak tohle budu reklamovat. Dokud tu nebude plnohodnotnej servis je tohle poslední iPhone co jsem koupil.
 

kubajs.mtb | čtv zář 10, 2009 9:44 am

Re: nefunkční gps

jj tak přesně takhel stejně sem an tom i já, taky vůbec nenabíhá signál u žádný aplikace. Jenom v google maps lokalizuje takže to je docela na prd. zejtra se na to pudu zeptat do servisu jako jestli se s tim dá něco dělat ale bojim se že ne. Navíc úplně nefunkční není protože dvakrát mi to nějakou náhodou naběhlo.
Host
Host
 
Příspěvky: 9
Registrován:
stř zář 09, 2009 10:39 am

Uživatelský avatar Golf | čtv zář 10, 2009 9:51 am

Re: nefunkční gps

Karloss píše:......Předpokládám, že určení je jen podle BTS.......

Předpokládáš špatně, polohu to určuje i podle GPS. Zhruba to bere podle BTS, upřesňuje podle GPS...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone X
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW4 44
Mac mini 2018
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:47 pm
Bydliště: iPraha

Karloss | čtv zář 10, 2009 11:10 am

Re: nefunkční gps

Golf: V době kdy to neurčuje přesně a zároveň se to se mnou nepohybuje to určuje jen podle BTS. GPS začne fungovat, až když zmizí okolo špendlíku ten modrý kruh! Laskavě opravuj někoho jiného, díky.
 

Uživatelský avatar Golf | čtv zář 10, 2009 11:21 am

Re: nefunkční gps

Tak to příště napiš jasně a srozumitelně, nepředpokládej, pak tě nikdo nebude opravovat. Díky...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone X
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW4 44
Mac mini 2018
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:47 pm
Bydliště: iPraha

Karloss | úte zář 15, 2009 4:02 pm

Re: nefunkční gps

Zkoušel už někdo ten GPS chip reklamovat? Mám video kde na 3G jede Navigon po Praze v pohodě a zároveň na vedle běžícím 3GS se GPS signál stále ztrácí... Toto by teoreticky mohlo pomoci k uznání reklamace? Díky
 

Uživatelský avatar tvosi | ned zář 20, 2009 1:24 pm

Re: nefunkční gps

no vzhledem k servisu ktery tu v CR je (Britex) bych si tim nebyl jisty...jsou to kurvy ktery jsou schopny rict ze ti to nejde protoze to je mechanicke poskozeni ktere ale nutne neznamena ze ti to spadlo na zem... :wink: ale zkusit to muzes, hlavne jim ho nedavej s provedenym JB :-D
Obrázek iPhone 2G 8GB
Obrázek iPhone 7 128GB Jet Black
Obrázek iPad Mini with Retina 32GB Silver
Obrázek Macbook Pro 13" mid-2009
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 4123
Registrován:
pon lis 26, 2007 7:41 pm
Bydliště: Praha

chroust | stř říj 07, 2009 2:50 pm

Re: nefunkční gps

Dobrý den,mam podobný problem s GPS mam iphone 3G 16GB s os 3.0 a jailbreakem a navigace igo,navigon i sygic prostě nefungují.
Igo se párkrát chytlo ale hned zase vypadlo..navigon hlásí že nemá signál.přes google maps to jakž takž funguje..kdybych věděl že je to telefon s navigací který neumí navigovat nikdy si ho nepořídím a zůstanu u samsungu s WM.Už někdo došel na nákou chytrou věc jak to zprovoznit??
 

Uživatelský avatar cicolably | stř říj 07, 2009 3:46 pm

Re: nefunkční gps

no možno si mal ostať u samsungu prvý post a hned hnev a zlosť
kedže maš JB asi nie su tie navigacie zakupene oficialne
ja nemam JB a GPS funguje uplne v pohode aj ked čip GPS v iPhone nie je boh vie aký super
takže hladaj na fore odpovde už sa to tu rieši od júla.
iPad Mini 16GB
iPhone 5 16GB
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3277
Registrován:
pon pro 22, 2008 10:31 pm
Bydliště: ks

Uživatelský avatar Golf | stř říj 07, 2009 4:10 pm

Re: nefunkční gps

chroust píše:.... navigace igo,navigon i sygic prostě nefungují.
Igo se párkrát chytlo ale hned zase vypadlo..navigon hlásí že nemá signál.přes google maps to jakž takž funguje..kdybych věděl že je to telefon s navigací který neumí navigovat nikdy si ho nepořídím a zůstanu u samsungu s WM.......

Přesně jak píše cicolably, navíc formulace "telefon s navigací který neumí navigovat" hovoří za vše. A to jsi četl kde? Navigaci doinstalováváš její koupí, takže telefon je sám o sobě bez navigace. Informací o případných problémech se to tu jen hemží. A že jsme zlí? Tak se koukni i jinam, jsou exoti, kteří tento problém naprosto neuznávají (protože jim to funguje a řídí se heslem "podle sebe soudím tebe"). Tady se to jako problém určitého procenta uživatelů bere, ale nikdo neví čím je to způsobené a jak z toho ven. Stačí jen číst...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone X
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW4 44
Mac mini 2018
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:47 pm
Bydliště: iPraha

chroust | stř říj 07, 2009 4:24 pm

Re: nefunkční gps

Čtu ale nikde jsem nenašel žádnou radu..a jestli je jailbreak nebo ne co tu píšou tak je to jedno..někomu funguje s JB někomu ne to samý bez JB..
a představa že bych si tu aplikaci koupil az 3000 a ona pak nejala to mě docela děsí
 

tor | stř říj 07, 2009 4:52 pm

Re: nefunkční gps

mam dve 3G, jedno uplne bez problemu, druhe ziskavalo signal 35 minut za jizdy, na tomto iPhone mam 3.0.1, pocitujete nejake zlepseni prijmu signalu s 3.1? muj subjektivni dojem, je ze prijem se o neco zlepsil, ale uvidim az po tom, jak nahrauju i do druheho 3.1.
 

chroust | stř říj 07, 2009 5:26 pm

Re: nefunkční gps

já právě kamoš má 3G bez JB od O2 a moc GPS nejede..já mam JB a taky mi nejede..a prostě telefon fajn ale když vlastně gps nefachá sem mohl ušetřit a koupit si za ty peníze 2x 2G iphone a bylo by..
jestli nezprovozním tu navigaci tak jde holt z domu.
 

cernakus | stř říj 07, 2009 5:30 pm

Re: nefunkční gps

Tak ten telefon reklamujte. Pokud je GPS mimořádně slabé či zcela nefuknční tak reklamace. Nejprve mrkněte ale to vlákna o reklamaci v britexu, co vše musíte zdokumentovat a nechat prodejce podepsat, než to na reklamačku pošlete.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 281
Registrován:
pát dub 11, 2008 8:16 pm

chroust | stř říj 07, 2009 5:43 pm

Re: nefunkční gps

mam provedený JB to už reklamace nepůjde..GPS bude fungovat normálně..u google map to funguje
 

cernakus | stř říj 07, 2009 10:59 pm

Re: nefunkční gps

chroust:

Motion x-GPS jsi zkoušel? Má i detekci přesnosti. Pokud tento program bude GPS zachytávat korektně, tak máš jen problém v navigačních aplikacích (pokud jsi je zakoupil, mužeš i reklamovat). Pokud nepojede, je třeba udělat oficiální restore. Poté ozkoušet opět většinu free navigačních aplikací. Jestli to nepojede, tak to Britex neokecá. A JB ani nebudou zjišťovat.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 281
Registrován:
pát dub 11, 2008 8:16 pm

chroust | stř říj 07, 2009 11:43 pm

Re: nefunkční gps

kurnik musim si zalozit ten ucet na appstore abych si to stahl a zjistil.kdyztak ten restore no uvidim.
 

Maikerock | čtv říj 15, 2009 4:34 pm

Re: nefunkční gps

divne je, ze treba me rano fungovalo GPS (Navigon, a jeden GPS tracker) a ted vubec :(
 

vlastamb | úte lis 03, 2009 9:14 am

Re: nefunkční gps

Mam oficialne koupene jak navigon, tak sygica. Do ted to chodilo bez problemu,ale v sobotu pri jizde cca 600km najednou navi nenabehla ani jedna - resp nechytala druzicovy signal. vzdy jen na chvicku a zase nic.nejak si nejsem vedom ze by me v mezidobi iP upadl nebo jsem s nim nesetrne trisknul - proste zniceho nic to nejelo. Dneska zase v pohode naviguje. To je jak kdyz me to ten foun dela schvalne! Kdyz potrebuji navi, tak nejede, kdyz ji nepotrebuji tak naviguje jak zbesilej :D - AktaX proste
Host
Host
 
Příspěvky: 8
Registrován:
stř črc 22, 2009 8:07 pm

Uživatelský avatar Golf | úte lis 03, 2009 10:24 am

Re: nefunkční gps

Jenom pro zajímavost, kolik je jenom zde v této sekci (na jediné stránce!!!) témat o nefunkčnosti GPS (pod různými názvy, nálepkami, problém ale vždy stejný), zaručených návodů na jejich zprovoznění atd..........
A to ještě můžete pohledat i v ostatních tématech, např. pro jednotlivé navigační systémy, tam je toho taky hafo.

spojazdnenie GPS
Nefunkční signál v iDA navigaci
( smazat ) gps
Chybny GPS NAVIGON
GPS navigace funguje- Návod-
+ tohle.....
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone X
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW4 44
Mac mini 2018
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:47 pm
Bydliště: iPraha

vlastamb | stř lis 04, 2009 8:22 am

Re: nefunkční gps

Zkousel jsem vsechny "osvedcene" navody a rady jak zprovoznit GPS (predtim behala bez problemu, zniceho nic nechytala signal) Nepomohlo ani znovu instalace samotne navigace. Pomohlo az reinstalace celeho iP - ted uz to beha zase bez problemu....
Host
Host
 
Příspěvky: 8
Registrován:
stř črc 22, 2009 8:07 pm

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Navigace pro iPhone

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron