Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých navigáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.

Jaká je podle vás nejlepší navigace pro iPhone?

CoPilot Live
6
2%
Dynavix
21
6%
Garmin
1
0%
iGo MyWay
20
6%
Navigon
148
41%
Sygic
62
17%
TomTom
91
25%
Jiná
10
3%
 
Celkem hlasů : 359

Uživatelský avatar Golf | pát kvě 07, 2010 2:55 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Jenom pro zajímavost, přečtěte si tohle, a to zdaleka není ojedinělý případ tohoto druhu (viz např. vyhořelý kamion pod Jižní spojkou v Praze na Švehlově ulici loni). Napadá mě pouze a jedině jedna otázka, která nikde nebyla zodpovězena a ani naznačena (v případě osobního auta jde relativně o prkotinu, u kamionu ale už nee), a to jakou navigaci, případně jaké mapové podklady ten dotyčný používal? Vyloučit se ale ani nedá lidská blbost :?

Moc bych nedal za to, že základem v těchto případech byly mapy NavTeq (čímž jsem asi píchnul do dalšího vosího hnízda :wink: tedy vyznavačů toho nejpodrobnějšího mapového pokrytí :wink: ). U TT se stane, že zavede naprostou oklikou, ale u Navigonu a několika jiných značek už ale ne, tam je to realita, a to říkám i z vlastní praxe! Jenom na okraj, TomTom nabízí pro kamiony naprosto extra mapové podklady, respektive i přímo navigace :idea:
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone X
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW4 44
Mac mini 2018
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:47 pm
Bydliště: iPraha

Uživatelský avatar Tea Racer | pát kvě 07, 2010 2:59 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Ano tak 100% spoléhaní na navigaci je opravdová lidska blbost. A za tu se vždy platilo.. Je nesmysl jezdit jen dle navigace, občas také použít mozek. :-)
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...

Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 4024
Registrován:
pon bře 30, 2009 10:25 am
Bydliště: Tea-Earth.net

7luke.com | pát lis 05, 2010 5:40 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

To souvisí s tím, co říkávám delší dobu - všichni se dohadují, co je nejlepší smartphone a jaké má funkce, ale mezi těmi lidmi je plno idiotů. HLOUPÍ lidé versus CHYTRÉ telefony (smartphony). Docela paradox.

K tématu: Navigon používám dlouho a spokojenost :-) Vždy mě dovedl až před dům - a tomu já, pánové, říkám luxus 8)

Přes bluetooth se propojí s audiosystémem v autě a přenáší do reproduktorů (vlastně autorádia) jak hudbu z iPodu, tak i ztišení hudby + hlasový povel + zhlasení hudby 8)


Zobrazit video na http://youtu.be/aycZ2-pB7o0
Kód do fóra: [youtube]aycZ2-pB7o0[/youtube]

Návod na vkladanie videa do príspevkov
 

iNG pADRe | pon lis 08, 2010 10:28 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

ja som osobne velmi spokojny so SYGIC AURA 2.0, nema chybu, vsetky nedostatky z predchadzajucej verzie vychytane, dostanem sa presne tam, kam chcem, testovane zatial len na svk v BA, NR a okoli a v AT vo viedni...
 

TomXasS | pon led 03, 2011 1:17 am

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Som nadmieru spokojny s Navigonom, naviguje paradne, rychlo a presne, zatial ma nesklamal. Pokukujem este po nejakej inej navigacii, co poviete TomTom/iGo ?
Apple iPad mini 2 Retina 16GB Wi-Fi
iPhoneHolik
iPhoneHolik
 
Příspěvky: 2350
Registrován:
sob čer 26, 2010 9:02 pm
Bydliště: Vranov n/T

Uživatelský avatar Metalgirl | pon led 03, 2011 1:23 am

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Tomxas: obe navigace tu maji sva temata. Navic Golf tu delal srovnani vsech navigacich, tak se na to podivej, tam se dovis spousty informaci. :wink:
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

Kauboy | čtv úno 03, 2011 5:18 pm

Nejlepší GPS navigace Offline

Dobry den, prosim vás nějaka Offline navigace se kterou jste nejvice spokojeni :) a naopak s kterou spokojeni nejste abych vedel kterou si mam zakoupit :)

Slouceno. ls8
Naposledy upravil Kauboy dne čtv úno 03, 2011 5:19 pm, celkově upraveno 1
 

adiooo | čtv úno 03, 2011 5:19 pm

Re: Nejlepší GPS navigace Offline

Navigon-spokojenost
 

Kauboy | čtv úno 03, 2011 5:20 pm

Re: Nejlepší GPS navigace Offline

O te uz jsem slysel ze je perfektni a hlavne ze je offline :o) premyslim o ni . Děkuji za názor.
 

adiooo | čtv úno 03, 2011 5:20 pm

Re: Nejlepší GPS navigace Offline

nebo TomTom ale obě jsou docela drahé....
 

7luke.com | čtv úno 03, 2011 5:21 pm

Re: Nejlepší GPS navigace Offline

Navigon. Včetně propojení s iPodem (hudbou v iPhone) přímo z navigace a mixování navigačního hlasu do hudby - a tohle všechno jde přes A2DP bluetooth do autorádia a hraje v audiosystému v autě. Luxus.
 

Uživatelský avatar Lemmy | čtv úno 03, 2011 5:26 pm

Re: Nejlepší GPS navigace Offline

Pro mě je jednička Tomtom u důvodu možnosti přidání vlastních bodu, využívám to na geocaching. .
Iphone 6 64GB, iOS 8.1.3.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 161
Registrován:
čtv zář 23, 2010 10:01 pm

7luke.com | čtv úno 03, 2011 5:28 pm

Re: Nejlepší GPS navigace Offline

Průjezdní bod jde v Navigonu taky.
 

TomXasS | čtv úno 03, 2011 6:07 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Mne vyhovuje najviac Navigon. Zatial ma nesklamal.
Apple iPad mini 2 Retina 16GB Wi-Fi
iPhoneHolik
iPhoneHolik
 
Příspěvky: 2350
Registrován:
sob čer 26, 2010 9:02 pm
Bydliště: Vranov n/T

maraaaaa | čtv úno 03, 2011 6:56 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Sygic Aura - cena/výkon super.
Nová verze je opravdu super. Doporučuji.
 

HANZ500 | pon úno 07, 2011 12:47 pm

Navigon vs. TomTom

Zdravím Vás všechny, chtěl bych si koupit do Iphone 3GS 16GB bez JB jednu ze zmíněných navigací... Pročítal jsem si starší diskuze, shledl nějaká videa, ale pár věcí bych ještě potřeboval ujasnit...
1) Podporují češtinu???
2) Navigon je dražší, vyplatí se si připlatit (Používal bych jí na ČR, NĚM, FR, ŠVÝC, RAK)
3) Nebo doporučujete nějakou úplně jinou???

Všem děkuju za odpovědi, názory a postřehy... Mějte se ;)

Sloučeno. Když už tu stejné vlákno je, nezakládej další. ls8
 

bluetake | pon úno 07, 2011 1:56 pm

Re: Navigon vs. TomTom

Nedavno jsem resil stejne dilema, ale nakonec jsem zvolil Navigon. O tolik drazsi neni a co u me vyhralo, tak jsou lepsi mapy a hlavne cisla popisna, ktera TomTomu s vyjimkou par mest uplne chybi. Navigon je ma vyresena i v malych vesnicich a i grafika se mi docela libi. A zeme, ktere jsi vyjmenoval ma take pokryte pomalu na 100 % , i kdyz TT je bude mit dobre pokryta asi take....Ale to si stejne musi kazdy zhodnotit sam, jake jsou jeho priority a potreby. Proto je nakonec tech navigaci na vyber tolik. :)
 

Uživatelský avatar Freaders | pon úno 07, 2011 3:05 pm

Re: Navigon vs. TomTom

ja sem se rozhodl pro tomtom protoze zabira mene mista :)
iPhone SE 64GB Space Gray
MacBook Pro 13" Retina late 2013 i5 256GB SSD 8GB RAM 10.10.2
Moto 360
Xiaomi Mi Band
iPhone 5C 32GB Blue
iPhone 4S 8.1.3
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 2588
Registrován:
pát lis 06, 2009 4:31 pm
Bydliště: Děčín

macuser | pon úno 07, 2011 3:38 pm

Re: Navigon vs. TomTom

Osobne mam zakoupeny Navigon a jsem maximalne spokojeny. No, jeste bych ocenil navigaci na fotografii, TomTom to ma. Nedavno pridali text to speech v cestine, nevim jestli to TomTom ma. Jedina vetsi nevyhoda - blbne, kdyz memu iPhonu 3GS dochazi baterie. TomTom ma nesmyslne deleni na vychod a zapad. Navigon jsem koupil v akci a vysel me na neco kolem 1200, tedy mam celou Evropu levneji, nez napr. vychod nebo zapad TomTom. Kolem Velikonoc byvaji slevy a u Navigonu jiz delsi dobu nebyla, pokud chces usetrit nejake to kilo a nespechas, tak bych si pockal.
 

Uživatelský avatar Barberry.pha | pon úno 07, 2011 3:59 pm

Navigon vs. TomTom

Navigon byl tedka predvanoci ve sleve za 69?.
Jinak ja bych doporucil navigon je tam cela evropa a vzdy me spolehlive dovedl, jinak pokud nespechas na ni vyplati se pockat na nejakou akci, me vysel v lete navigon na 49? :)
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

adiooo | pon úno 07, 2011 7:18 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

mě vyšel navigon zadarmo, jelikož taťka má iPhone a samozřejmě jako řidič navigaci potřebuje, tak mě dal heslo ke svému apple ID, kde už měl navigon stažený, tak se mě to jenom zeptalo jestli to chcci znovu stáhnout již zadarmo :P :D

EDIT: nevíte co je když mi navigon napíše: GPS není k dispozici nebo tak nějak když chci navigovat
 

Uživatelský avatar Barberry.pha | pon úno 07, 2011 8:20 pm

Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Treba to ze neni dostupny gps signal ... zalezi kde ti to dela.

OT: ne kazdy ma tatinka co ma ip a muze si z jeho uctu stahnout navigaci ... Docela OT nemyslis?
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

macuser | pon úno 07, 2011 8:49 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

to adiooo: Zlepsit signal udajne napomaha vypnuta WiFi, ba nejlepe zapnuty letecky mod. Treba kdyz zacinam behat, navigovat pred barakem, kde jeste chytam WiFi, signal se ne a ne nacist, jak WiFi vypnu, tak to je hned. Znam to z mapovani Runkeeperu, to je pak vice presnejsi. Krome toho, jen tak mimo rec, videl jsem porovnani v jakych intervalech zaznamenaji vsechny iPhony pozici. A muzu rict, ze iPhone 4 je na tom velmi dobre, vypadalo to, ze je to az tak 3-4 casteji, iPhone 3G a 3GS jsou skoro totozne. Ale samozrejme rozdil mezi 3G a 3GS pri navigovani uz je znatelnejsi, spise bych to pricital ale procesoru, nevim jestli Navigon vubec s kompasem umi pracovat.

OT: adiooo, mas uz vlastne ridicak? Nebo jsi nam chtel jen sdelit, ze to mas zadarmo a ze jeste Navigon neumis pouzivat? :-) Ja jsem si Navigon koupil a dal jsem ho k dispozici memu tatinkovi a tatinkovi moji pritelkyne a pritelkyni, kdyz uz jste to vsichni chteli vedet. :-)
 

Uživatelský avatar dodulo | úte úno 08, 2011 7:28 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

tu si mozete precitat ako ma dnes naculil TomTom ;P

viewtopic.php?f=119&t=17243&p=372462#p372462
iPhone 6S gold 64GB iOS 9.3.5 - no jailbreak
iPhone 4S white 16GB iOS 7.1.2 - no jailbreak
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2431
Registrován:
sob čer 28, 2008 1:29 pm
Bydliště: Žiaľ nad Hrobom

Uživatelský avatar Golf | stř úno 09, 2011 11:01 am

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Pořiď si Auru, tam navíc ještě budeš jezdit po šikmé ploše :alert: :alert: :alert: Nedej bože, aby bylo náledí ;)
Obrázek
Naposledy upravil Golf dne stř úno 09, 2011 12:11 pm, celkově upraveno 1
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone X
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW4 44
Mac mini 2018
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:47 pm
Bydliště: iPraha

Uživatelský avatar dodulo | stř úno 09, 2011 11:15 am

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

nie dakujem, skor cakam na Garmina no ktovie ci sa ho v tychto koncinach dockame :P
iPhone 6S gold 64GB iOS 9.3.5 - no jailbreak
iPhone 4S white 16GB iOS 7.1.2 - no jailbreak
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2431
Registrován:
sob čer 28, 2008 1:29 pm
Bydliště: Žiaľ nad Hrobom

bluetake | stř úno 09, 2011 12:22 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Necituj prispevek primo nad tvym. Citace smazana. MG

I ja jsem docela zvedavy na Garmin, vubec mi nevadi, ze bude tahat data z webu, naopak, budou vzdy cerstva vcetne uzaverek apod. , trasy si bude mozne natahat predem doma pres wifi a po ceste si to bude dotahovat jen pripadna dalsi data, kdyz nekde sjedete z trasy.Navic tech dat zase az tolik nebude, pokud se bude jednat jen o konkretni trasu , zadne desitky a nebo stovky mega, takze pripadne vyhrady, ze to bude drahe kvuli datovym prenosum, nejsou myslim na miste.A to ani pri cestach do zahranici. Ale samozrejme to nebude pro studaky s kapesnym na kredit, i kdyz znam studaky, kteri si umi vydelat x krat vice ,nez je prumer :)
Psal jsem na Garmin US dotaz, kdy bude asi verse i pro Evropu a odepsali mi, ze "to the end of June maybe"..... Takze uvidime.
 

ls8 | čtv úno 10, 2011 9:48 am

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Dneska jsem absolvoval pravidelné roční kolečko FÚ-VZP-PSSZ, řekl jsem si že to tentokrát zkusím s Navigonem.

1/ Cesta z domova (Praha 3, Žižkov) -> Finanční úřad pro Prahu 3 (Drahobejlova 48, Praha 9)
Jedna chyba, špatné odbočení. Místo doprava, kam se normálně může, mě Navigon hnal doleva.

Obrázek

2/ Cesta z FÚ na VZP (Sokolovská 662, Praha 8).
Opět chyba. Navigon tuto adresu nezná, dovedl mě na nejbližší jemu známou adresu, asi 300m od cíle.

Obrázek

3/ Cesta z VZP na PSSZ (Bohušovická 539, Praha 9).
Dvě chyby. Ani tuto adresu Navigon nezná, dovedl mě na nejbližší jemu známou adresu, asi 300m od cíle. Během cesty se navíc na rovném úseku, kde se nikde neodbočovalo, najednou ozval pokyn "Now take the exit right".

Obrázek

4/ Cesta z PSSZ do práce (Dolejškova 3, Praha 8).
Znovu chyba. Navigon sice tuto adresu zná, ale má jí špatně umístěnou, dovedl mě na druhý konec ulice, opět asi 300m od cíle.

Takže jak je vidět, ani ta slavná a opěvovaná databáze čísel popisných není u Navigona bůhvíjaká. Pět chyb během asi jedné hodiny, to je docela slušný výkon. Takže kdo má TomToma, nemusí litovat, prostě stačí si najít nejdřív adresu na mapy.cz, zkopírovat GPS souřadnice a ty vložit v TomTomovi jako destinaci.
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

Uživatelský avatar Golf | čtv úno 10, 2011 10:24 am

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

No "avotomtoje"... Ve finále bude mít Navigon těch bot a nesmyslů několikanásobně víc než TT, celkem logicky a zákonitě. A pokud někdo bude tvrdit že ne, tak ale vůbec neví, o co tu jde. NavTeq byl pokrytím a detailností před pár lety daleko za TeleAtlasem, dnes je všeobecně vzato před ním, ale někde se ta živelnost musela projevit. Celá ta řada vtipů, jak NavTeq zakresluje do map i sezónně rozorané meze zemědělců a tak podobně, mají totiž celkem reálný základ.

A o trasách, teda jejich volbách, je to na další kapitolu...

TomTom/TeleAtlas taky není dokonalý, ale je na něj relativně největší spoleh.

Jenom k tomu Garminovi jak tu bylo zmíněno, a proč by měl tahat mapy z webu?
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone X
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW4 44
Mac mini 2018
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:47 pm
Bydliště: iPraha

Uživatelský avatar dodulo | čtv úno 10, 2011 11:51 am

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

@ls8: minule si mi posielal do vlakna o TomTom,kde mozem chyby v mapach TeleAtlasu nahlasit ( vyskusal som a uz sa aj ozvali ludia zo CEDA a chybu vraj opravia ), mozes skusit reportovat chyby v mapach Navteq na tejto stranke ( teda mozno ju uz aj poznas :) )

http://mapreporter.navteq.com/?lang=sk

a kto sa chce trochu pobavit tak nech mrkne sem, urcite sa dobre zabavi, samozrejme je to starsieho data a vacsina chyb je uz opravena
http://www.gpsforum.sk/index.php/topic, ... ml#msg8892
iPhone 6S gold 64GB iOS 9.3.5 - no jailbreak
iPhone 4S white 16GB iOS 7.1.2 - no jailbreak
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2431
Registrován:
sob čer 28, 2008 1:29 pm
Bydliště: Žiaľ nad Hrobom

macuser | čtv úno 10, 2011 1:10 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Jako kdybych to nerikal, nejlepsi navigace Navigon v akci za 45 ecek... :-)
 

bluetake | čtv úno 10, 2011 1:40 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Golf píše:Jenom k tomu Garminovi jak tu bylo zmíněno, a proč by měl tahat mapy z webu?


Nekde jsem cetl, ze Garmin nema mapy na offline rezim v sobe,zadne giga dat, ale ze si je nacita podle zvolene trasy z webu. Takze kdyz si navolis trasu, kam chces jet, tak si to natahne jen par kilo - konkretni trasu a GPS te po ni pak vede. A pokud z te trasy nekde cestou sjedes, tak si to z pozemnich BTS z internetu stahne aktualizaci. Coz je idealni, protoze clovek nema zaplacanou pamet. Jinak ty trasy je mozne samozrejme ukladat a pokud se na nich objevi v budoucnu napr. nejaka objizdka, coz hlida nejaka funkce v Garminu, tak to z internetu stahne aktualni info a nabidne objizdku apod. Datove to myslim nijak narocne nebude a to ani pri cestach ven. Doma a nebo nekde , kde je wifi, i venku, si natahnes trasu a pak uz to zadna dalsi data netaha, jen vyjimecne par kilo v pripade objizdky apod. . Takze pripadne narky, ze je to datove pres rooming venku drahe, nejsou na miste. A doma ma drtiva vetsina lidi datovy pausal....Alespon tak jsem to pochopil a docela se mi tento zpusob reseni libi. I kdyz s Garminem nemam sebemensi zkusenosti, jen jsem slysel, ze je mezi navigacemi spicka. Takze uvidim. :)
 

Uživatelský avatar Golf | čtv úno 10, 2011 2:12 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Někde jsem četl............................ To je právě ono.....

Garmin má mapy normálně v sobě, stejně jako Navigon nebo TT. Pokud existuje i nějaká jiná verze Garminu, tak to zase všechno nevím, ale běžně dostupná PNAčka mapy normálně mají.

Jinak s mapamy stahovanými z netu online jsem jezdil cca před desti lety (Wifinder, SE P900/910), nic nového pod sluncem.

macuser píše:Jako kdybych to nerikal, nejlepsi navigace Navigon v akci za 45 ecek... :-)
Ty boty v tom odkazu zveřejněném dodulem jsou právě i ve vlastnostech téhle nejlepší navigace :hi5: Jinak je to pěkná cena...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone X
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW4 44
Mac mini 2018
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:47 pm
Bydliště: iPraha

bluetake | čtv úno 10, 2011 2:52 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Golf : Ano, nekde jsem cetl, presneji receno jsem to cetl na appstore u Garmin aplikace, ktera je zatim jen pro USA a Canadu. A ta aplikace ma pouhych 8,5 MB ....
http://itunes.apple.com/us/app/garmin-s ... 2555?mt=8#
ceska informace je zde : http://navigovat.mobilmania.cz/bleskovk ... -a-1315296
Prave to, ze je to Off-board , kritizuji mnozi v hodnoceni, ale osobne se mi toto reseni libi. Vetsina lidi je zvykla mit mapy uvnitr, kde zabiraji naprosto zbytecne giga prostoru, cekaji a casto plati za aktualizace apod. , jako v pevnych navigacich, z toho, ze by si to mapy podle potreby tahalo z netu, maji mnozi "pupinky" . Ale dnes je uplne jina doba, nez pred pouhymi 2 lety. Dnes jsou data za hubicku, a ta z webu jsou vzdy aktualni, coz je velka vyhoda. A kdyz si spocitate , ze pri pausalu dat neplatite uz nic navic a mozna zaplatite par korun nekde venku , vzdy mate ty nejnovejsi mapy a aktualni dopravni informace a srovnate si to s cenou navigace s gigy map kde casto cekate dlouhe mesice na aktualizace , kdyz si sami spocitate, jak casto navigaci skutecne vyuzivate apod. tak ta soucasna cena 40 USD za Garmin je vice, nez zajimava....Az se objevi Garmin i pro Evropu, urcite ho vyzkousim :)
 

Uživatelský avatar Nolf | čtv úno 10, 2011 4:34 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Většina zřejmě má datové paušály ale při dnešních cenách s FUP limity a rychlostí přenosu GPRS je to podle mne nereálné. To co bych dal za rok na drahých datových paušálech navíc kvůli této navigaci by se mi vůbec nevyplatilo.
No One Lives Forever
Host
Host
 
Příspěvky: 135
Registrován:
pát zář 24, 2010 3:34 pm
Bydliště: Domažlicko

ls8 | čtv úno 10, 2011 5:47 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Golf píše:...Garmin má mapy normálně v sobě, stejně jako Navigon nebo TT...


Golfe, iPhone aplikace Garmina opravdu nemá offline mapy, jen online.
http://www.tuaw.com/2011/01/04/garmin-a ... ation-app/
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

bluetake | čtv úno 10, 2011 5:59 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Nolf : O.T. Jake "navic" ? Datovy pausal je jeden za jedny penize, podle toho,jaky si kdo koupi. Zpravidla byva min. 500 MB . Ta mapa konkretni trasy muze mit par kilo , zadne mega , navic si ji automaticky Garmin uklada pro pozdejsi pouziti. Dalsi cesta po stejne trase uz ti tedy nesebere ani tuk...Takze i kdyby jsi jezdil s pustenou navigaci kazdy den, (neznam nikoho takoveho) , tak tech 500 MB nevycerpas ani omylem. Mozna tak 100 ....FUP do toho neplet., ten s tim ma pramalo spolecneho. Jiste,pokud nemas datovy pausal, tak toto neni reseni pro tebe, ale jak jsem psal, vetsina lidi jej ma a pokud netahaji do telefonu filmy , nemaji pustene na iPhonu cely den radio ,pokud nepouzivaji iPhone cele dny, jako modem k pocitaci a jine nesmysly , tak tech 500 mega bohate staci nejenom na postu a web, ale i na tu obcasnou navigaci. Ale chapu, ze ze zazitych zvyku , mezi ktere patri i navigace offline ,se tezce prechazi. :) Ale nic se nedeje ,stale zde prave offline navigace zustavaji a jeste nejaky cas urcite vydrzi. :)
 

Uživatelský avatar Golf | čtv úno 10, 2011 6:24 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Ano, ale takhle funguje pouze verze pro iP a to ještě pouze v americe, všechno ostatní, tedy PNA verze mají mapy jako každá jiná běžná navigace...

Měl jsem před těmi x lety neomezený tarif od Eurotelu, takže mě to zase tak netížilo, ale v dnešní době a v Česku je to utopie, které se velice rád zřeknu, dobrovolně, byť se třeba bude jednat o Garmin. Situace je taková, jaká je, nenažranost operátorů a především kvalita a hustota pokrytí a ceny hovoří za vše. Kolik bude provoz takové navigace při každodenním používání stát? A nedej bože v roamingu.

Takhle mám v ceně navigace od podzimu 2009 4x ročně aktualizaci map u TT, funguje MapShare a určitě to nepůjde k horšímu. V současnosti se nestačí při rychlostech nad 100 km kolikrát překreslovat ani GoogeMaps, a to mám O2 s nejlepším 3G pokrytím u nás, zákon schválnosti je v tomto případě neúprosný a zrovna když potřebuju stáhnout mail, tak je k dispozici v tom lepším případě to nejpomalejší připojení. A pokaždé nebudu mít ani šanci předem vědět, jakou mapu si mám předem stáhnout, vydávat se všanc blbý náhodě? A za tohle mám ještě platit? Děkuji nechci... Operátor mi každý měsíc cca v polovině vyhrožuje přečerpáním dat, maily stahuju minimálně, čas od času si pustím Waze, převážnou část trávím v kanclu s wifi pokrytím, 500MB je dnes naprostý výsměch. A ceny pevných pamětí jsou směšné, takža navigace s 2GB je naprosto nic, je to to nejlevnější, právě služby jsou všeobecně dražší než jednorázová investice do paměti... Nutnost platit třeba 300 Kč měsíčně, rok co rok, většinu mi sežere navigace, ani ne za rok placených dat mám navigaci bez omezení danou provozem sítí operátora.

Na podobném principu funguje dnes např. Waze, ale ten je primárně určen k něčemu jinému, navíc je zdarma.

Budoucnost navigací nevidím ani ve stávajícím stavu s ubohou zkreslenou pseudorealitou na způsob Navigonu či Aury, ani ve stahování kompetních map z netu. Podle mého názoru bude fungovat takzvaná rozšířená realita, kamera bude snímat obraz před autem a promítat ho na displej či čelní okno auta, navigace do toho bude kecat a graficky na skutečném pozadí vytvářet určitou grafiku. A určitě toho bude ještě víc...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone X
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW4 44
Mac mini 2018
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:47 pm
Bydliště: iPraha

bluetake | čtv úno 10, 2011 6:37 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Golf píše: Situace je taková, jaká je, nenažranost operátorů a především kvalita a hustota pokrytí a ceny hovoří za vše. Kolik bude provoz takové navigace při každodenním používání stát? A nedej bože v roamingu...... V současnosti se nestačí při rychlostech nad 100 km kolikrát překreslovat ani GoogeMaps, a to mám O2 s nejlepším 3G pokrytím u nás, zákon schválnosti je v tomto případě neúprosný a zrovna když potřebuju stáhnout mail, tak je k dispozici v tom lepším případě to nejpomalejší připojení. A pokaždé nebudu mít ani šanci předem vědět, jakou mapu si mám předem stáhnout, vydávat se všanc blbý náhodě? A za tohle mám ještě platit?


S nenazranosti operatoru to nema myslim co delat. Kolik bude takovy provoz navigace stat ? Nic navic, ten pausal je dany a ty ho proste jen budes vyuzivat. Ta mapa bude stazena predem a GPS po ni jede zdarma. Zadne prekreslovani mapy a naroky na momentalni signal, ta mapa tam proste uz bude. A to i pro pripadne budouci pouziti. Pred jizdou si stahnes trasu, kam jedes a je to. Pri jizde si nic stahovat nebude, ani pri 150 km/h . Jen, kdyz nekde sjedes z trasy , tak si stahne potrebny dodatek a to opet jen par kilo... Totez plati o roamingu. Tady si treba doma nactes trasu, ze jedes treba do Mnichova na konkretni adresu a jedes, zadna dalsi data nikde tahat app nebude , ani tady a ani venku. Ve finale nezaplatis navic vubec nic a ziskas naprosto aktualni mapu vzdy a vsude.
Vem si, kolik mega ma treba cela ceska republika.neni to tak moc. A ty si budes stahovat podle potreb jen zrnicka te mapy, to, co budes aktualne potrebovat..... :)
Jinak s tou budoucnosti souhlasim, tam to miri a verim, ze se toho v dohledne dobe dockame. Ale precejen si jeste pockame :)
 

Uživatelský avatar Golf | čtv úno 10, 2011 7:02 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Když to trochu přeženu, tak je to pro lidi co jezdí po stále stejnych trasách... Co budou sbírat a platit za ta zrníčka... Pak to nic nestahuje, pak to nic nestojí, to je pravda. A pokaždé být závislý na tom, že vím předem kde budu, abych si stáhnul s předstihem mapy. To trochu zavání závislostí si to hlídat a být na tom do té jisté míry závislý. A znám dost lidí používajicích navigaci téměř každý den, já sám cca obden (a většinou nevím kde to bude).

Pokud by to bylo takový terno, tak takhle funguje dnes většina navigací, protože tahle myšlenka je hodně stará. Jedinou výhodouu by byly aktuální mapy, ale ani tady bych si moc nefandil s rychlostí aktualizace. U toho Wifinderu jsem měl licenci zaplacenou na rok, pak bych si zase musel další období zaplatit, abych mohl platit operátorovi.

A jediný, kdo na tom opravdu vydělá bude operátor, výrobce map a uživatel jenom prodělají, protožen jeden to bude dělat zdarma, druhý bude platit. Pokud nebude v tom blbá reklama a pokud to nebude "zdarma" pouze po omezenou dobu.

Tahle alternativa, bude mít pouze omezený okruh vyznavačů, jinak by to musel být dávno trhák, což zdaleka není a ani nebude.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone X
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW4 44
Mac mini 2018
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:47 pm
Bydliště: iPraha

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required
PředchozíDalší

Zpět na Navigace pro iPhone

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé