Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých navigáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.

Jaká je podle vás nejlepší navigace pro iPhone?

CoPilot Live
6
2%
Dynavix
21
6%
Garmin
1
0%
iGo MyWay
20
6%
Navigon
148
41%
Sygic
62
17%
TomTom
91
25%
Jiná
10
3%
 
Celkem hlasů : 359

bluetake | čtv úno 10, 2011 7:41 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Kazdy se na to diva samozrejme individualne, urcite nejsme ve sporu. Osobne si myslim, ze vetsina lidi vyuzije navigaci tak 5x do mesice a to mozna jeste prehanim. A takovy clovek si proste aktualne stahne nekde pres 3G nebo Edge potrebnou trasu- nekolik malo kilo, a jede. To stazeni mu zabere par vterin. Kdo ale potrebuje navigaci ob den, jako ty, tak pro neho je to mozna neprakticke. Jinak, samozrejme, ze to neni zadna bomba, ale opakuji, pred 2 lety to bylo o necem jinem, cenami za data, mapami i technologii. Princip je podobny,ale dnes je to jinde. Ale jinak je dobre, ze si kazdy muze podle vlastnich potreb a priorit zvolit to, co mu vyhovuje vic. :) Ja ten Garmin urcite vyzkousim, protoze patrim prave mezi ty sporadicke uzivatele navigaci a datovy pausal mam ( a vetsinou nevyuzity) ;)
 

Uživatelský avatar Nolf | čtv úno 10, 2011 8:58 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

bluetake píše:Nolf : O.T. Jake "navic" ? Datovy pausal je jeden za jedny penize, podle toho,jaky si kdo koupi. Zpravidla byva min. 500 MB . Ta mapa konkretni trasy muze mit par kilo , zadne mega , navic si ji automaticky Garmin uklada pro pozdejsi pouziti. Dalsi cesta po stejne trase uz ti tedy nesebere ani tuk...Takze i kdyby jsi jezdil s pustenou navigaci kazdy den, (neznam nikoho takoveho) , tak tech 500 MB nevycerpas ani omylem. Mozna tak 100 ....FUP do toho neplet., ten s tim ma pramalo spolecneho. Jiste,pokud nemas datovy pausal, tak toto neni reseni pro tebe, ale jak jsem psal, vetsina lidi jej ma a pokud netahaji do telefonu filmy , nemaji pustene na iPhonu cely den radio ,pokud nepouzivaji iPhone cele dny, jako modem k pocitaci a jine nesmysly , tak tech 500 mega bohate staci nejenom na postu a web, ale i na tu obcasnou navigaci. Ale chapu, ze ze zazitych zvyku , mezi ktere patri i navigace offline ,se tezce prechazi. :) Ale nic se nedeje ,stale zde prave offline navigace zustavaji a jeste nejaky cas urcite vydrzi. :)


Tak paušál za 140 Kč má FUP 100 MB pak se rychlost sníží na 30 kb, takže bych si musel pořídit paušál za cca 500 Kč a to je ten rozdíl. Už jsem FUP vyčerpal a i obyčejné počasí se načítá příšerně dlouho.
No One Lives Forever
Host
Host
 
Příspěvky: 135
Registrován:
pát zář 24, 2010 3:34 pm
Bydliště: Domažlicko

Uživatelský avatar Golf | pát úno 11, 2011 8:05 am

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

bluetake > v pohodě, už to nemá cenu dál rozmazávat, jenom se pozastavím nad cenou. 40 dolarů za něco, kde pak budu závislý na ještě někom jiném (signálu operátora) je cena řekněme velice odvážná... O kolik dražší jsou navigace komplet s mapami?
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone X
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW4 44
Mac mini 2018
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:47 pm
Bydliště: iPraha

Uživatelský avatar Bedjasson | stř dub 06, 2011 8:06 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Z testovaného trojlístku Dynavix CZ, Navigon EU, Tomtom EU mi vychází toto pořadí:
1. Tomtom...supr grafika a navigování, chybí čísla popisná.
2. Dynavix...pokud tvůrci vychytají upgradem mouchy, bude jedničkou.
3. Navigon...jeho uživatelské vychytávky a skvělou databázi cílů netrumfnou brutální chyby v navigování, které dělají navigaci navigací.
Jsem stará lama, prosím o toleranci, ani obrázek tady neumím vložit. Děkuji!

 MacBook Pro 13" i7, 1TB, 8GB RAM
iPhone 3GS 16GB, 4 32GB, 5C 32GB, 6 128GB, 6S 64GB, 8 256GB
Apple TV
2x Airport express
2x Ipod Classic 120 GB
Host
Host
 
Příspěvky: 65
Registrován:
sob říj 23, 2010 1:46 pm

Renik | pát dub 08, 2011 10:05 am

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

OT: myslim, ze by sa mohlo upravit hlasovanie a pridat dynavix ;)
MacBook Pro Retina 13” 2016 | 2 GHz Intel Core i5 | 8 GB 1867 MHz LPDDR3 | 256 GB SSD | Intel Iris Graphics 540 | MacOS Sierra
iPhone X 256GB Space Gray
Apple TV 4 64GB
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 821
Registrován:
ned pro 05, 2010 8:53 pm

ls8 | pát dub 08, 2011 10:11 am

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Souhlas. Doplněno, staré výsledky vynulovány.
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

jedy | sob dub 09, 2011 1:22 am

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Chtěl bych poprosit o radu. Chci nějakou navigaci, ale s tím, že bych ji spíše používal při chůzi ve městech. V autě a jiném dopravním prostředku, bych ji používal málo. Můžete mi nějakou doporučit?

Díky.
 

Dr. Zoidberg | pon črc 25, 2011 2:17 am

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

caute mam zakupeneho navigona ale rad by som nieco keby ma navigon niekde nechal a rozhodol som sa pre mapy teleatlasu co zial navigon nema...

uvazujem nad kupou:

1.sygic - central europe - 29,99 eur
2.tomtom - eastern europe - 59,99 eur
3.dynavix - central europe - 39,99 eur

poprecitaval som tu toho vela a vylucovacoiu metodou ...

-sygic - itunes komentare onicom tu na fore tiez moc dobru chvalu nema

-tomtom - sem tam niekto na neho nieco povie ale zatial je to u mna asi sampion ...teda akurat jedine co mi vadi je ze si nemozem odstranit nepotrebne mapy a kedze mam 3g 8gb tak to je vcelku problem ...

-dynavix - na ten som pocul vela dobre ale iba pocul z praxe mi to nikto nepotvrdil ako frciii tak nemozem porovnavat ...

co by ste mi odporucili k navigonu ? na cene mi az tak nezalezi mam vyclenene bobaky na to ...ale zase pokial mozem mat nieco lacnejsie ... necham to na vas

dakujem vam ...
 

Uživatelský avatar Golf | pon črc 25, 2011 6:15 am

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Jednoznačně TomTom (ve verzi EE má něco přes 400 MB, když si v Navigonu odstraníš všechny mapy mimo ČR, tak jsi na tom cca stejně, takže žádná hrůza). Sice nejdražší, ale je nejspolehlivější, jednoduché (pro někoho možná až primitivní, což se mu včetně grafiky dost vyčítá) ovládání, žádné extra funkce, nezáludný, prostě TomTom...

A proč ne ty ostatní?
* Sygic v obou variantách jde od desti k pěti, příšerná volba tras, tragické radary, zaplácaná obrazovka. Výhodou je odmáznutí nepotřebných map.
* Dynavix stále trpí dětskými nemocemi, ani po několika updatech neumí na 100% to, co avizuje. Navíc výrobce s každým updatem vyrobí nějaký bug, ke kterému musí být extra návod jak a proč na to... Pouze s ČR má víc jak celý TomTom, nějakých 460 MB.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone X
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW4 44
Mac mini 2018
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:47 pm
Bydliště: iPraha

Dr. Zoidberg | pon črc 25, 2011 7:12 am

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

v navigone mam iba cesku a slovensku mapu (zatial )

Golf - este si nieco pokukam ale asi si ma prehovoril na tom toma :D ....este by som sa ta chcel opytat ked stiahnem toma treba dostahovat nejake radary alebo tie co ma v sebe su postacujuce ?
...viem ze to tu je ale pisane ale predsa ked mi to potvrdi niekto bude to najlepsie ... predsa sa jedna o najnovsiu verziu na appstore 1,8 myslim

dikes
 

Uživatelský avatar Golf | pon črc 25, 2011 7:58 am

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Radary má TT v sobě, originální, jsou to ale jen stacionární (tam patří i ty úsekové a semaforové). I bez JB lze do něj doinstalovat kompletní (stacionární, mobilní, úsekové a v semaforech) z poi.cz i s vlasními rozlišujícími hláškami. Je tu k tomu extra vlákno...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone X
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW4 44
Mac mini 2018
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:47 pm
Bydliště: iPraha

Dr. Zoidberg | pon črc 25, 2011 9:17 am

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

vlakno som nasiel dik moc za odpoved :Yahoo!:
 

salko | čtv zář 01, 2011 10:47 am

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Z vlastnej skúsenosti môžem porovnávať CoPilot, CoPilot Premium, Navigon a Sygic (veľmi krátko na inom iPhone).

Sygic - skúšal som veľmi krátko (2010) a som rád, že som si ju nikdy nekúpil. Neviem ako dnes, ale navigácia nepoužívala natívne prvky iOS a ovládanie menu mi pripomínalo Wizardov z Windows z roku 1995. Chcem zmeniť nejakú vlastnosť a popri tom musím prechádzať rôzne stránky z nastaveniami formou Next, Next, Done, aby som zmenil jednu vlastnosť! Čo sa týka samotného navigovania, to som nemal veľmi čas pretestovať, takže k tomu sa zároveň nebudem ani vyjadrovať.

CoPilot - používal som asi rok. Samotná navigácia ma vždy dostala do cieľa, ale otrasné UI.
Mínus:
  • Nenatívne prvky, takže presný čas som nevidel. Premium verzia už zobrazuje riadok s časom.
  • Pohyb prstom po mape 2D aj 3D (scroll) bol žalostne pomalý (iPhone 4).
  • Keď už som mal raz nastavený cieľ, tak bolo enormne zložité tento cieľ vymazať. Až na 5 kliknutí v menu som sa tohoto cieľa zbavil.
  • Upgrade po roku prišlo formou novej aplikácie (Premium), takže plus 30€, ktoré som zaplatil (a ľutujem to).
  • !! V CZ/SK voice je otrasný bug, na ktorý support už rok kašle. Konkrétne v anglickom voice povedané “Just ahead, turn left!” je v SK (aj CZ) povedané ako “Stále rovno, odbocte vlavo!”. Na rušnej križovatke na vás ženský hlas povie "Stále rovno" a človek si myslí, že treba pokračovať rovno. Bohužiaľ tento bug pretrváva aj po upgrade na Premium verziu a support to poctivo ignoruje aj po urgencii.
  • Nepreložené SK nadpisy v menu sú prefixované nadpisom "[trans]", takže ak sa im nepodarilo niečo preložiť do SK, tak to vyzerá asi takto: "[trans]MyPlaces". Takýchto nápisov je tam požehnane. Reportované, neopravené dodnes. Premium verzia už týmto bugom netrpí.
  • Práca s Favorites je úplne zlá, neprehľadná a je lepšie o nej nevedieť.
  • Čudná klávesnica, zadávania diakritických znakov je nemožné (áéčš).
  • V Bratislave po Šancovej smerom hore som sa nechal navigovať na hlavnú stanicu (test). CoPilot ma stále držal v ľavom pruhu, aby ma 5 metrov pred odbočením poslal prudko doprava.
  • Zopár krát sa stalo, že ukázal náčrt kruhového objazdu, napísal, že mám pokračovať 2. výjazdom, ale hovoril o 3. výjazde.

Plus:
  • zaujímavá funkcia Parkovisko (Premium verzia), kde si môžete jednoducho poznačiť, kde som nechal auto a následne je možné sa nechať navigovať k autu v pešom móde. Funguje celkom intuitívne.
  • Pri plánovaní trasy dokázal vcelku presne určiť aj náklady na palivo (samozrejme po nastavení príslušných parametrov).
  • Tlačítka Plus a Mínus v mape, takže nemusím používať dva prsty pri zoom-e.
  • Zaujímavá funkcia pri 2D navigovaní, keď sa najbližší prejazdový bod postupne zoomuje, aby som videl, kadiaľ mám ísť.


Navigon - používam zopár mesiacov, na začiatku aj súbežne s CoPilot. V podstate je to skôr porovnanie CoPilot vs Navigon.
Plus:
  • Sakra príjemnejšie scrollovanie po 2D mape, s CoPilot sa ani nedá zrovnávať.
  • Natívne prvky iOS, celá app beží citeľne svižnejšie ako CoPilot.
  • Intuitívnejšie ovládanie.
  • Možnosť kedykoľvek prerušiť navigovanie pomocou jedného tlačítka a jedného potvrdenia. Kto nezažil CoPilot, ani neocení takúto vlastnosť :)
  • Anglický mužský hlas je veľmi príjemný a výrazný, popri tom nevtieravý. Na Nokia N8 vstavaná navigácia, ženský hlas je vyslovene agresívny.
  • Možnosť rozobrať IPA súbor a povyhadzovať si mapy, ktoré nikdy neplánujem navštíviť a tým pádom aj zmenšenie celej app. Z 1.9GB som to dokázal zredukovať na 1.1GB. Na CoPilot sa o nedalo, ten mal dva obrovské súbory s celou mapou a tým to haslo. Ale toto nebrať ako dôležitú vec.

Mínus:
  • Zmena jazyka možná buď zmenou jazyka v iPhone (bežím v EN) alebo editáciou IPA súboru. Ale po tom, čo som čítal o navigone recenziu o nejakej dôchodkyni, ktorá vás posiela "jemne doľava", mi SK voice ani veľmi nechýba :)
  • Počas navigovania na cieľ sa niektoré dôležité veci dajú dosiahnuť iba cez tlačítko Options a prescrollovaní dole. Proste zišlo by sa niektoré dôležité veci dať do iného menu a s väčším fontom. Počas navigovania na cieľ ma vôbec nezaujíma nejaké Social Networks alebo Background Audio, ale sakra ma zaujíma nejaké POI cestou alebo pridať si do mapy nejaký prejazdový bod a pod.
  • Chýba mi pri plánovaní výpočet nákladov na palivo - zvyk z CoPilot.
  • Dosť neintuitívne prepínanie módu Auto/Bike/Pešo.
  • Chýbajú tlačítka Plus a Mínus v mape, takže musím používať dva prsty pri zoom-e. Ale na druhej strane, zatiaľ som nemal potrebu počas navigovania použiť zoom.

Takže môj hlas patrí momentálne Navigonu.

Ešte krátke vyjadrenie k TomTom. Z US AppStore:
  • TomTom Europe - 89.99€
  • TomTom Eastern Europe - 59.99€
  • TomTom Western Europe - 69.99€
Na CZ/SK AppStore sú dostupné iba Eastern a Western Europe, považujem to za nenažranú politiku TomTom International, že pre nás Európanov stále aj 2 rokoch neponúkajú celú Európu. Žijem v Bratislave a keď občas vybehnem do Rakúska alebo Maďarska, prípadne by som išiel do Chorvátska, znamenalo by to, že by som si musel od TomTom kúpiť niečo za 129.98€, aby som bol v pokrytí. Pred rokom som im písal na support s otázkou, že kedy bude Europe prístupné na SK AppStore. Odpovedali (po mesiaci), že v najbližšej dobe neplánujú zmenu obchodnej politiky. Takže zároveň dosť nechápem obhajovanie užívateľa Golf, ktorý túto navigáciu tak všemožne obhajuje a uniká mu tento zásadný detail.
Host
Host
 
Příspěvky: 18
Registrován:
čtv zář 01, 2011 9:07 am

Uživatelský avatar Golf | čtv zář 01, 2011 2:45 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Chápat nemusíš (a ani to po tobě nechci)… Takže jenom pro doplnění, nikdy jsem u žádné navigace nehodnotil nabízené varianty ve verzích pouze s mapami! Vždy to byly vlastnosti a funkce jako takové, především v ČR, které s nabízenými "balíčky" nemají nic společného (krom snad pokrytí a fičury s radary, což se snad dá pochopit). A jen tak na okraj, a taky jsem to kolikrák zdůraznil, z CZ do Chorvatska se dá dojet díky průjezdní mapě přes Rakousko i s verzí EE, takže tu nešiř bludy o 130ti eurech (asi se budeš muset naučit i počítat)!!!

A mimo jiné, pokud už chceš být přesný, ten zmiňovaný detail, tak jsem v tomto TomToma nijak neprotěžoval, vždy jsem jasně uvedl, že celoevropskou verzi v CZ AppStore nelze stáhnout (na rozdíl např. od němců, kteří jsou nám geograficky hodně blízko). Takže pořádně čti a nevytrhávej má hodnocení z kontextu (je to hodně laciný, porovnávat nabídku z US a CZ, a mimochodem, Dynavix zpočátku taky v US třeba nebyl)! A cenovou politiku, tu jsem snad nehodnotil nikdy :P
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone X
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW4 44
Mac mini 2018
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:47 pm
Bydliště: iPraha

salko | čtv zář 01, 2011 6:23 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Golf píše:A jen tak na okraj, a taky jsem to kolikrák zdůraznil, z CZ do Chorvatska se dá dojet díky průjezdní mapě přes Rakousko i s verzí EE, takže tu nešiř bludy o 130ti eurech (asi se budeš muset naučit i počítat)!!!

Píše to výrobca na stránke? To že to napíšeš ty môže a nemusí byť pravda. V zozname pre TomTom EE nie je Rakúsko a to že sa tam niečo nachádza alebo nie, to je irelevantné.
*** MAPS COVERAGE ***
- CZ, EE, HU, LT, PL, SI, SK, LV (63%), HR (60%), UA (38%), BG (53%), RO (13%).

Raz už pochop, TomTom International má politiku vytlačiť z SK/CZ userov prachy. Dva roky to nezmenil a to je dôležité pri výbere navigácie. TomTom môže byť akokoľvek vynikajúci, môže dokázať navigovať aj 100 krát lepšie ako ostatné navigácie, prístup tejto firmy k CZ/SK užívateľom je odstrašujúci a NIKDY by som nepristúpil na nejakú App od nich. Tak ako od ALK a ich CoPilot, kde namiesto update vydali novú platenú verziu, aj tí u mňa skončili.
Host
Host
 
Příspěvky: 18
Registrován:
čtv zář 01, 2011 9:07 am

Uživatelský avatar Golf | pát zář 02, 2011 8:42 am

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Synku, takových jako ty, kteří se odněkud vynořili a chtěli nás blbce na tomto fóru o něčem poučovat, těch tu už pár bylo. Vycházíš pouze z údajů na AppStore (které nikdy nejsou a ani nebudou vyčerpávající či dokonce 100% pravdivé), na základě kterých cca před půldruhým rokem či dvěma pár webů chtělo své čtenáře ohromit „recenzí“ a napsali to pouze na jejich základě (např. další nesmysl o tom, že tato navigace není lokalizovaná do češtiny, protože tam prostě v popisu češtinu nenašli, někde si to na můj popud i opravili). Nesmíš hned všemu, co se kde na netu (ne)píše věřit, číst a kopírovat umí kdekdo, ale ověřit si informace už chce trochu víc iniciativy (než budu někam veřejně psát blbosti, nepravdy, polopravdy či dezinformace, ať už z neznalosti, blbosti, lenosti a nebo dokonce záměrně). A co napíšu já opravdu není důležité, to máš pravdu, důležitá jsou neoddiskutovatelná fakta, tohle holt není o názoru, je to o celkem hmatatelných a dokazatelných skutečnostech. Raz už pochop.

Tak se klidně posaď a prohlídni si pár obrázků (TomTom ve verzi Eastern Europe, obrázky jsou z iPadu bez JB a jakýchkoliv úprav programu, tedy čistá originální instalace)…

Obrázek

Obrázek Obrázek

Jenom ještě doplním pár dalších věcí:
• Před nějakým časem v popisu TT EE na AppStore průjezd Rakouskem byl dokonce zmíněn, teď tam např. už nejsou ani ty jazykové mutace, které jsem nakousl na začátku.
• Češtinu a tu průjezdní část Rakouskem TT EE obsahoval v těchto mapách dávno před tím, než něco takového, jako je iPhone, vůbec existovalo. Asi je to oboje veřejné tajemství :Search:
• Pokud by se už chtěl nenažraný TT napakovat, tak pro to existují určitě vděčnější trhy, několikanásobně větší, třeba Polsko či Německo. Ale určitě ne CZ a SK. Tady jde bohužel pouze o určitou neschopnost či krátkozrakost některých jedinců ve vedení TT. To ostatní už je pouze tvůj problém.
• Pokud si v Navigonu upravuješ ten instalační soubor, jak píšeš, tak je mi tě líto, dá se to už nějakou dobu řešit jednoduše a elegantně i bez JB pouhým odmazáním přímo z iDevice.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone X
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW4 44
Mac mini 2018
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:47 pm
Bydliště: iPraha

salko | pát zář 02, 2011 10:07 am

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Golf píše:Pokud si v Navigonu upravuješ ten instalační soubor, jak píšeš, tak je mi tě líto, dá se to už nějakou dobu řešit jednoduše a elegantně i bez JB pouhým odmazáním přímo z iDevice.
Neriešil som JB (JB som nikdy nemal), našiel som rýchly návod na nete, kde stačilo IPA súbor premenovať na ZIP, poupravovať, premenovať na IPA a dať naspäť cez iTunes do iPhone.
Host
Host
 
Příspěvky: 18
Registrován:
čtv zář 01, 2011 9:07 am

Uživatelský avatar DRAKcz | čtv zář 08, 2011 10:34 am

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Lidi mám dilema, kterou koupit :( (od SVK na západ budu jezdit) Četl jsem tady snad vše, asi vede TT, ale Dynavix že by nic? Stačí PM
Host
Host
 
Příspěvky: 143
Registrován:
stř srp 27, 2008 6:44 am
Bydliště: Frýdek-Místek

mouchanek | čtv říj 06, 2011 9:09 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

mne nejmíň zlamal TomTom a to jezdim po celé Evropě :-)
Host
Host
 
Příspěvky: 57
Registrován:
čtv srp 26, 2010 10:48 pm

ls8 | čtv říj 06, 2011 9:11 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Co je "zlamal"?
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

Uživatelský avatar dodulo | čtv říj 06, 2011 9:34 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

asi chcel napisat "sklamal" :D

EDIT: no keby sa zlamal to by nebolo dobre to byt nedobre :)
Naposledy upravil dodulo dne čtv říj 06, 2011 10:00 pm, celkově upraveno 1
iPhone 6S gold 64GB iOS 9.3.5 - no jailbreak
iPhone 4S white 16GB iOS 7.1.2 - no jailbreak
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2431
Registrován:
sob čer 28, 2008 1:29 pm
Bydliště: Žiaľ nad Hrobom

ls8 | čtv říj 06, 2011 9:36 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Aha, no vidíš :oops:
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

Faramir | pát říj 07, 2011 11:23 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Abych pravdu řekl, nějak jsem nepochopil, jak může v anketě vést Navigon a ještě s takovým náskokem, to je podle mě jedna z nejhorších navigací. Já osobně jsem pro iPad koupil Dynavix (hlavně kvůli hlasu Pavla Lišky, ale také podle mých zkušeností je to fajn jednoduchá a spolehlivá navigace) a vodí mě spolehlivě. Chytrá trasa opravdu funguje, databáze radarů se dá lehce aktualizovat. Průjezdní body se nastavují lehce a přehledně, celkově je rozhraní přehledné a intuitivní. Když jsem měl ještě Windows Mobile, vyzkoušel jsem snad všechny navigace co existují, ale hlavně jsem používal iGO (dodnes podle mě nejlepší navigace na trhu, zvláště s Dimka skinem a mapami TA), jednoznačně nejhorší je ale Sygic následovaný Navigonem. TomTom celkem ujde, ale nikdy jsem si nezvykl na jeho grafické rozhraní. CoPilot mě vodil po čertech ďáblech, většinou si vybíral kdovíjaké okresky i když vždy mám nastavenou nejrychlejší trasu, to už byla lepší polská AutoMapa :) A Garmin podle mě patří k těm lepším (i přesto, že má v anketě nejméně hlasů).
 

Uživatelský avatar dodulo | sob říj 08, 2011 8:26 am

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

OT: preco je vobec Garmin v zozname navigacii ked nie je dostupna ziadna normalna vyuzitelna verzia, najblizsia myslim UK & Ireland

k teme ono brat si kupil Navigon a chvilu som ho pouzival aj ja a bol to des, pani navigovalo ma to po chodniku pre chodcov, ktory koncil schodami, ano citate dobre, spravilo mi to v Novom Meste nad Vahom ak ste niekto odtial blizsie vysvetlim, ze kde. Narozdiel TomTom ma zatial iba raz poslal "druzstevnou" cestou ale to som sa po 30 m otocil a siel inou no v momente to prepocital a uz ma nou neposielal. Jazdim cele Slovensko a navi naozaj dennodenne vyuzivam. Nehovorim, ze TomTom je bez chyby, ale zatial ma najmenej sklamal prave on.
iPhone 6S gold 64GB iOS 9.3.5 - no jailbreak
iPhone 4S white 16GB iOS 7.1.2 - no jailbreak
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2431
Registrován:
sob čer 28, 2008 1:29 pm
Bydliště: Žiaľ nad Hrobom

branok | sob říj 08, 2011 11:02 am

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Nechapem, preco si pri Navigone neurobil to iste (obratit sa, nech prepocita novu trasu)? Pri kazdej navigacii predsa plati, ze pouzivam hlavu, nie? Ked vidim, ze ma vedie blbo, idem podla seba a pockam, kym sa opet "chyti, nie?
MacBook Pro, iPhone 5S, iPhone 4 FW 7.0.3 NonJB, iPhone 2G FW 3.1.3 JB
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 228
Registrován:
úte říj 14, 2008 10:33 am
Bydliště: Bratislava

Uživatelský avatar dodulo | sob říj 08, 2011 12:52 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

jaj aha... :oops: asi mas pravdu mal som pouzit hlavu, no co myslis, co som asi urobil? jasne, ze som sa otocil a chcel som ist inakadial, ale co myslis, ze urobil Navigon hm? Samozrejme, ze mi kazal otocit sa o 180°, proste trval na svojom az tesne pred cielom sa "chytil" doslo mu, ze asi teda tymi schodmi ist nechcem. Navigon je dobra navigacia na jedine, na sledovanie caciek-sraciek ako 3D a na dohladanie popisnych cisel, lebo tych ma TomTom podstatne menej, ist s nim do vacsieho mesta je snad samovrazda, na kazdej krizovatke lustit, ktorou cestou ma to posiela, nie dakujem ( Golf by vedel napisat o tomto hadam aj baje :D )
iPhone 6S gold 64GB iOS 9.3.5 - no jailbreak
iPhone 4S white 16GB iOS 7.1.2 - no jailbreak
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2431
Registrován:
sob čer 28, 2008 1:29 pm
Bydliště: Žiaľ nad Hrobom

Uživatelský avatar Golf | pon říj 10, 2011 12:23 am

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Faramir píše:Abych pravdu řekl, nějak jsem nepochopil, jak může v anketě vést Navigon a ještě s takovým náskokem, to je podle mě jedna z nejhorších navigací...............

Celkem na rovinu já zase nechápu tento tvůj příspěvek... Jsi naprosto mimo realitu (no asi i to, že tu nejsi tak dlouho se na tom podepisuje), ale celkem jednoduše ti to vysvětlím.

Navigon byl úplně první navigací v roce 2009 s Evropou. Dynavix přišel kdy? Celkem nedávno, na jaře 2011, tedy skoro po dvou letech... Ono už jenom tohle jako důvod toho pořadí dostatečně stačí.

Tahle anketa byla nedávno vynulovaná a před tímto vynulováním byl ten rozdíl ještě víc propastný, protože hlasování je možné pouze pro jednu jedinou navigaci a tudíž když ještě téměř nebyla konkurence, tak kdekdo vyplácal svůj hlas právě na Navigon. Po novém hlasování se stejně projevuje ten Navigoní náskok díky datu pořízení, takže asi proto je to tak, jak to je.

Jinak ankety jsou spíš pro zábavu, než aby se jimi soudný člověk nějak vážněji zabýval. Navíc tato by se měla nejspíše jmenovat "Jakou navigaci používáte?", kolikrát je to taky jediná navigace uživatelů a když už ne jediná, tak ty ostatní pořádně neznají (tudíž nemohou porovnávat) a nebo si i vůči některé sami vytvořili averzi (někdy i vlastní blbostí/neznalostí či leností).

Chce to používat mozkové závity a ne bezhlavě hodnotit Dynavix jako tu nejlepší navigaci. Navíc, upřímně, díky naprosto nekritickému patriotismu (s klasickým českým "vlezprdelstvím", pardon za ten výraz) Dynavixu tady v ČR prošlo tolik průserů během prvních tří updatů po vydání, že se až nestačím divit. A ty vychvalované "aktualizované" radary? Ty má díky upozorňování i v protisměru jako jedny z nejhorších, pokud o tom nic nevíš, tak se koukni sem. A co sem pletěš iGO se skiny, které na iZařízeních stejně nejdou používat (stejně jako jiné fičury) ? A ještě něco k tomu Garminu, co tady chceš hodnotit, když pro českého uživatele zde vlastně nic nenabízí? Spíš by tam vůbec neměl v anketě být!
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone X
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW4 44
Mac mini 2018
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:47 pm
Bydliště: iPraha

richee | stř říj 12, 2011 12:14 am

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Sygic Europe za 29 Euro do 13.10.!!!! to je myslim dobra cena...hned jsem koupil....
iPhone 4s 64GB BLACK, Macbook Pro 13", new iPad 3rd 32GB Black
Host
Host
 
Příspěvky: 60
Registrován:
sob úno 14, 2009 6:02 pm

miro12345 | stř říj 12, 2011 8:20 am

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Pre mňa najlepšia navigácia v poslednej dobe dobe igo primo.Z dôvodu uplneho priblíženia križovatky. Pri zložitejšich križovatkach vo velkych mestach nema chybu. Po jednej skoro kolízii v neznamšiom meste som odinštaloval všetky navigacie a ostavam len pri igu.
Host
Host
 
Příspěvky: 50
Registrován:
úte zář 23, 2008 10:53 am

Uživatelský avatar def | sob říj 29, 2011 11:20 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Dal jsem si tu práci a otestoval pár navigací při vnitrostátním (ČR) navigování. Testoval jsem pouze základní funkce, nic extra do hloubky:

Tomtom:
+ rychlý
+ svižný
+ audioplayer
- nevzhledný
- ovládání

Dynavix:
- ovládání
- vzhled
moc pozitivního jsem na této navigaci nenašel

Navigon:
+ ovládání
+ přesnost navigace
+ audioplayer (+ vrácení přehrávání o 2 sec :) )
+ logika navigace - jako by navigace věděla co chci
- rychlost (veeelmi pomalý)
- hůř chytal signál
- cena

Sygic:
+ přehlednost
+ rychlost
+ množství uživatelských upozornění na nedostatky na cestách
- navigace - při navigaci přes průjezdní bod vás táhne do centra města...
- namluvený hlas - to snad není čech....
- zvuky

Doposud jsem používal navigon, ale s ohledem na očekávanou novou cenovou politiku asi skončím u Sygicu, který se mi zdá docela slušně použitelný, pokud si člověk zvykne na to, že občas musí o své cestě přemýšlet víc než třeba u Navigonu.


Tááák, pusťte se do mě :)
Host
Host
 
Příspěvky: 63
Registrován:
ned dub 05, 2009 2:48 pm

Uživatelský avatar DRAKcz | sob říj 29, 2011 11:32 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Dynavix taky umí hudbu. A když sjedeš z trasy, umí přepočítat za 2 vteřiny ;)
Host
Host
 
Příspěvky: 143
Registrován:
stř srp 27, 2008 6:44 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Uživatelský avatar SteveJSF | sob říj 29, 2011 11:36 pm

Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Diky ze ses podelil o zkusenosti, myslim ze je zbytecne je kritizovat. I kdyby byl nekdo presvedceny, ze je neco jinak, kazdy je jiny a zalezi na tom, jak komu ta navigace pripada.

Podle toho hodnoceni bych osobne uprednostnoval Navigon. Cenu moc resit nemusim, tak se jen zeptam - jak se projevovala ta pomalost?
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1923
Registrován:
úte lis 04, 2008 1:37 am

venousek | ned říj 30, 2011 8:21 am

Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Def: Ještě bych k Navigonu jako plus přidal čísla popisná a TTS hlas (pro mě velká pomůcka) a k Sygicu možnost dopravních info v ČR. Ideální by pro mě byly funkce Navigonu v grafice Sygicu.
Host
Host
 
Příspěvky: 59
Registrován:
úte lis 24, 2009 8:40 am

Uživatelský avatar def | ned říj 30, 2011 9:36 am

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

SteveJSF píše:Diky ze ses podelil o zkusenosti, myslim ze je zbytecne je kritizovat. I kdyby byl nekdo presvedceny, ze je neco jinak, kazdy je jiny a zalezi na tom, jak komu ta navigace pripada.

Podle toho hodnoceni bych osobne uprednostnoval Navigon. Cenu moc resit nemusim, tak se jen zeptam - jak se projevovala ta pomalost?


pomalost => není tak svižný jako ostatní navigace. Déle čekáš při zoomu mapy, déle čekáš když se necháš navigovat a jen klikáš "next" nebo co že to tam je :) U iPhone 4 to je poznat, ale ne tolik jako třeba u 3G - kde je ten rozdíl v rychlosti mezi navigonem a zbytkem navigací propastný.

ad upřednostnění navigonu - no jo, zvyk je železná košile a tak je dost dobře možné, že po 2 letech, co mi prokazoval dobrou službu po celé evropě, prostě navigon neopustím :)
Host
Host
 
Příspěvky: 63
Registrován:
ned dub 05, 2009 2:48 pm

Uživatelský avatar def | ned říj 30, 2011 9:38 am

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

venousek píše:Def: Ještě bych k Navigonu jako plus přidal čísla popisná a TTS hlas (pro mě velká pomůcka) a k Sygicu možnost dopravních info v ČR. Ideální by pro mě byly funkce Navigonu v grafice Sygicu.


Jo, na 100% souhlas. Ať už to jeden od druhého okopíruje, ať tady uživatelé mají jednu plnohodnotnou a bezchybnou navigaci :)
Host
Host
 
Příspěvky: 63
Registrován:
ned dub 05, 2009 2:48 pm

Mishko | pon lis 07, 2011 12:25 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

má Navigon možnosť stiahnutia máp a používania bez pripojenie na internet? ďakujem
Host
Host
 
Příspěvky: 19
Registrován:
stř kvě 07, 2008 4:33 pm

ls8 | pon lis 07, 2011 12:36 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Naopak. Navigon (stejně jako TomTom, Dynavix, Sygic, iGo atd.) funguje pouze v režimu lokálních map.
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

gaspi | stř pro 28, 2011 12:14 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Ahojte, znamy sa chysta kupit navigaciu (stredna, pripadne cela Europa).
Precital som si posledne prispevky v tomto vlakne, no velmi mudry nie som.
Popravde, skoro kazdy odporuca nieco ine :(.
Host
Host
 
Příspěvky: 38
Registrován:
stř pro 16, 2009 1:19 pm

speedo919 | čtv pro 29, 2011 7:21 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Tiez sa pripajam ku Gaspimu. Chcem kupit nejaku navigaciu ale niesom z toho moc mudry. Doteraz som mal V IP 3G Navigon 1.8.2 s ktorym som bol velmi spokojny - mal som JB. JB ale na 4S nechcem riesit a chcem si nejaku kupit ale som zmateny.

Jazdim Nemecko, CZ, Rakusko, SK,HU, obcas PL, HR... Skratka Europa...
Navigacia by mala byt "pouzitelna" teda hlavne navigovat, mat radary, poi, dobre popisne cisla a aktualizaciu map. Sice to nie je nutnost ale uvital by som ak by bola navigacia funkcna aj na IP 3G kedze mam este aj ten... (nie je to vsak nutne)

Mal som Igo primo na Win CE ale aky je na IP neviem...

Skuste poradit. Na Navigone ma odradzaju prevazne negativne ohlasy z poslednej verzie a nutnost dokupit Fresh maps XL ak chcem aktualizacie, Tom tom zas nema ver. celej EU, Igo primo - neviem, Dynavyx - neviem...

Budem vdacny za kazdu radu. Dakujem
Naposledy upravil speedo919 dne čtv pro 29, 2011 7:56 pm, celkově upraveno 1
iPhone 4S 16Gb fw 7.0.4 T-mobile Sk
Host
Host
 
Příspěvky: 11
Registrován:
ned pro 27, 2009 10:59 am

Faramir | čtv pro 29, 2011 7:29 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Já mohu za sebe doporučit Dynavix, funguje spolehlivě. iGo Primo také není špatné, takže asi bych šel do jedné z těchto dvou (resp. já šel právě do Dynavixu a jsem spokojený, vždycky mě spolehlivě dovede na místo, radary umí a má fajn funkci chytré trasy, iGO 8.3.4 z WM to není, ale taková promakaná navigace už asi nikdy nebude).
 

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required
PředchozíDalší

Zpět na Navigace pro iPhone

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé