[*] NDrive Navigation System

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých navigáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.

Uživatelský avatar dodulo | úte říj 06, 2009 7:44 am

[*] NDrive Navigation System

na AppStore sa objavila dalsia navigacna app, uvidime co to bude :) tusim som ju uz niekedy zapocul avsak nie je mi az tak znama...

appstore link:
http://itunes.apple.com/WebObjects/MZStore.woa/wa/viewSoftware?id=332071110&mt=8

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

podla screenov vyzera zaujimavo uvidime ako sa popasuje s konkurenciou a ci sa konecne niekto priblizi s presnostou k Navigonu :), europa je rozdelena do viacerych casti, link som pridal na verziu, ktora obsahuje mapu Ceska, Slovenska a Polska
iPhone 6S gold 64GB iOS 9.3.5 - no jailbreak
iPhone 4S white 16GB iOS 7.1.2 - no jailbreak
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2431
Registrován:
sob čer 28, 2008 1:29 pm
Bydliště: Žiaľ nad Hrobom

Prox | úte říj 06, 2009 7:55 am

Re: NDrive Navigation System

NDrive jsem pouzival na Androidu, nebyla spatna ale rekl bych ze kvalit Navigonu nedosahuje
 

Uživatelský avatar Golf | úte říj 06, 2009 8:43 am

Re: NDrive Navigation System

No, hlavně krom jiných modifikací, je verze Poland-Czech Republic-Slovakia za 39,99 Eur. Ale ne v našem AppStore, alespoň snad zatím to tam není...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone X
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW4 44
Mac mini 2018
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:47 pm
Bydliště: iPraha

Prox | stř říj 07, 2009 10:34 am

Re: NDrive Navigation System

uz je i na CZ storu, za tu cenu je to docela zajimava nabidka..
 

Uživatelský avatar Golf | čtv říj 08, 2009 10:08 am

Re: NDrive Navigation System

Vypadá to zajímavě, navigace na souřadnice a PSČ, grafika pěkná, komplet čeština. Tak to dnes asi vyzkouším, jsem zvědavý na fungování v reálu...


Edit: Tak první dojmy, bohužel nic moc. Ale pěkně popořádku.........

Na první pohled jde o graficky velice povedený software, nabízející celkem hodně možností funkcí a nastavení. Druhý pohled ale prozradí určité ?nesrovnalosti?, a to absenci vlastností běžně dostupných u konkurence vedle těch neobvyklých nebo méně rozšířených. A třetí pohled, nebo chcete-li praxe, tuto rozpačitost jenom potvrzuje. A že už je s čím srovnávat.

Před vlastní volbou navigování zarazí nabídka pouze čtyř možností, v nastavení je ale na první pohled velké množství funkcí, např. i hlasitost (na můj vkus až moc schovaná v menu, podstatně lépe to má Navigon a především TT ? jedním tapem na spodní lištu na mě nastavení hlasitosti vyskočí), ale ve skutečnosti průměr:
Obrázek Obrázek Obrázek

Navigovat se dá na celkem velký výběr nabídek, a to včetně souřadnic nebo PSČ (zklamání v těchto možnostech, po zadání PSČ nabídne v daném okruhu pouze zlomeček ulic, možná to v UK funguje lépe, zde ale funkce na nic), bohužel úplně ale chybí navigace na kontakty. Zde se asi poprvé setkáte s klávesnicí, kterou má bohužel vlastní (ale ne tak inteligentní jako iGO, které zase ale nabízí pouze nabídku písmen dále použitelných, ty ostatní klávesy jsou nefunkční). Úplně chybí simulace trasy. Průjezdní body jsem také neobjevil:
Obrázek Obrázek Obrázek

Při nastavené trase je výběr v menu podstatně větší:
Obrázek Obrázek Obrázek

3D pohled je zajímavý tím, že nabízí nejen klasický zoom tlačítky plus a mínus, ale díky ?obloučkům? v levé části se dá nastavit i úhel pohledu v určitém rozsahu. Tady ale je další kámen úrazu, nenašel jsem 2D pohled? Asi to do určité míry nahradí zvětšení onoho úhlu, ale nic moc. Využití displaye iPhonu zoomováním dvěma prsty (multitouch) je v tomto případě dost nešťastné a určitě je použitelnější ta kritizivaná posuvná lišta u Sygicu:
Obrázek Obrázek Obrázek

Dalším zklamáním je zpoždění šipky, subjektivně trochu lepší než u TomTomu, kvalit iGO, Sygicu nebo dokonce Navigonu se ale nedočkáte. Další kapitolou je hlasové navádění, asi se na to dá zvyknout, ale ostatní to mají logičtější (na Jižní spojce se přeci neodbočuje vlevo, ostatní logicky říkají ?držte se vlevo?, tady to nabádá k odbočení), vrcholem ale bylo, když mi necelých 50 m před odbočením hlásí ?po sto metrech odbočte?. Navíc jsou hlasové povely dost nešikovně na sebe šrobované.
Orientace v pruzích mi zůstala také ukryta (takže podle všeho není). Po přijmutí hovoru a následném najetí navigace se pokračování navigování musí potvrdit, to se mi také nelíbí, mělo by to být automaticky. Z dalších funkcí ? zobrazení tečky (lemované světlým kruhem) jako u iGO (tato tečka zobrazuje okamžitou polohu tak, jak ji navigace obdržela z GPS chipu), stabilně zobrazený ukazatel signálu GPS. 3D budovy asi nikoho nepřekvapí, ale určitě nejsou to nejdůležitější. Naplánované trasy se drží až moc, přepočítávání mi přije dost pozdě (hlavně ani náznak zmínky k otočení nebo o přepočítávání). Integrace do vlastního systému iPhonu je tedy dost tragická, nebo možná spíš nešťastná (TomTom, iGO i Navigon jsou v tomto mnohem, mnohem dál). Dvakrát hodinka,to je čas strávený s touto navigací na silnici v reálu, to je na recenzi málo, ale pro základní informaci to, myslím, stačí... Je tu ještě pár detailů, které jsem neodhalil, uvidíme časem?

Závěr? Jedno české přísloví říká ?nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci?. Pokud chcete navigaci, určtě si připlaťte, budete mít méně starostí. Díky mapám TeleAtlasu jsem doufal, že to bude alternativa TomTomu, ale bohužel. TomTom (stále ale absence oficiální verze s CZ mapami), i přes velké zpoždění šipky, nabízí stále nejlogičtější a nejednodušší ovládání, iGO je dobrý pro hračičky (ale s nutností JB), Navigon nabízí dobrými vlastnostmi nejvyváženější navigaci (funkčně, logicky i graficky?..) pro běžného uživatele, Sygic se v poslední verzi celkem výrazně zlepšil a určitě je již lepší volbou než NDrive. CoPilot je nabitý funkcemi ale nemám s ním jinak žádné zkušenosti. V tuhle chvíli se nezabývám cenou jednotlivých sw, tu si každý musí zdůvodnit sám (pokud vás to zajímá, tak zde je všechno pěkně pohromadě - viewtopic.php?f=119&t=19771).

Celkem mě až zarazilo, jaké mapy pro tuto navigaci existují (pro jiné platformy, ale asi by se daly použít i zde), ten seznam je impozantní - ještě že se to dalo jenom zkopírovat :wink:
Albania, United Arab Emirates, Argentina, Austria, Belgium, Bulgaria, Bosnia, Belarus, Brazil, Brunei, Bothsuana, Canada, Switzerland and Liechtenstein, Germany, Denmark, Denmark Eniro, Egypt, Spain, Spain Premium, Estonia, Finland, Finland Eniro, France, Great Britain, Greece, Hong Kong, Hungary, Indonesia, Ireland, Italy, Lesotho, Lithuania, Luxemburg, Latvia, Macau, Morrocos, Moldova, Mexico, Macedonia, Malta, Montenegro, Mozambique, Malaysia, Namibia, Netherland, Norway, Poland, Portugal Premium, Portugal, Roumania, Russia, Saudi Arabia, Singapura, Serbia, Slovenia, Sweden, Swaziland, Thayland, Turkey, Ukraine, US1 CA OR NV WA, US2 MT WY ND SD NE KS CO ID UT AZ NM, US3 TX OK AR LA MS, US4 MN IA MO WI IL MI IN KY OH, US5 TN AL GA FL NC SC PR, US6 VA WV DC MD DE NJ CT RI MA ME NH VT NY PA, US7 AK, USA Honolulu, South Africa, Zimbabwe
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone X
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW4 44
Mac mini 2018
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:47 pm
Bydliště: iPraha

kamjatko | sob dub 17, 2010 10:24 am

Re: NDrive Navigation System

Dnes po dlouhém váhání jsem zakoupil tuto navigaci a měl bych dotaz. Jak poznám,ze běžim na GPS a ne na netu od T-Mobile po spuštění navigace?Jen podle těch ´chlivecků´ na pravé straně?
iPhone 3G 4.2.1 CZ NonJB, 8Gb, T-Mobile CZ
NtB Win7(64bit), iTunes 10.6.3.
Host
Host
 
Příspěvky: 78
Registrován:
ned říj 05, 2008 2:38 pm

Uživatelský avatar Barberry.pha | sob dub 17, 2010 12:22 pm

Re: NDrive Navigation System

toto jsou navigace ktere bezi bez datovych pripojenin .. tzn ze ukazuje polohu jenom kdyz je je nalezan gps poloha jinak ne ...
mi to vzdy dole pise .. cekam na prijem gps signalu .. a kdyz je nalezen tak se mi objevi sipka a vlevo je videt i jaka je sila signalu
jinak navigace vypada solidne .. za tech 20 euro supr .. ale mam spise problem s gps ktera mi vypadava a nedrzi .. tak to vidim asi na externi gps modul ..
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

kamjatko | sob dub 17, 2010 1:03 pm

Re: NDrive Navigation System

Nemám ještě zkušenost za jízdy autem.Večer vyzkousim a pokud nezapomenu ( mám UHOSIP),dam zde vědet. Zatím jen na balkoně a signál neztracen.
iPhone 3G 4.2.1 CZ NonJB, 8Gb, T-Mobile CZ
NtB Win7(64bit), iTunes 10.6.3.
Host
Host
 
Příspěvky: 78
Registrován:
ned říj 05, 2008 2:38 pm

Uživatelský avatar Barberry.pha | sob dub 17, 2010 1:26 pm

Re: NDrive Navigation System

No ja ji zkousel dneska a zmizel mi signal gps ale pres motionXgps lite jsem zjistil ze problem byl i v tom programu a zkratka ze mi u iphonu blbne gps, chyti se hned jen kdyz tel zapnu a vypnu, vcera jsem cekal 10 minut na gps signal a nechytil, google maps i ndrive
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

kamjatko | ned dub 18, 2010 10:53 am

Re: NDrive Navigation System

Takže včera vyzkoušeno , pokud signál vypadl tak ihned zase naskocil. Přesnost slusna. Někdy jsem byl při odbočení rychlejší než navigace. Po zmene doporučené trasy chvilka očekávání než vypočítá new trasu, ale nehlásí ze ji pocita a ze ji vypočítala. Testovano na trase Havirov Karvina (18km). Můj první test. Poměr výkon cena myslím velmi dobre!
iPhone 3G 4.2.1 CZ NonJB, 8Gb, T-Mobile CZ
NtB Win7(64bit), iTunes 10.6.3.
Host
Host
 
Příspěvky: 78
Registrován:
ned říj 05, 2008 2:38 pm

Uživatelský avatar Barberry.pha | ned dub 18, 2010 5:27 pm

Re: NDrive Navigation System

Tak to mam smulu na pristroj protoze mi iphone neni shopen udrzet signal gps, chytne se (jak kdy) a po chcili pohybu se ztrati a pak uz jenom hleda
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

kamjatko | ned dub 18, 2010 5:46 pm

Re: NDrive Navigation System

Nebude to otázka zástavby v okolí?
iPhone 3G 4.2.1 CZ NonJB, 8Gb, T-Mobile CZ
NtB Win7(64bit), iTunes 10.6.3.
Host
Host
 
Příspěvky: 78
Registrován:
ned říj 05, 2008 2:38 pm

Uživatelský avatar Barberry.pha | ned dub 18, 2010 5:58 pm

Re: NDrive Navigation System

No prave tady ani zadne vyskove budovy nejsou, mam tady pole za barakem a cestu co jsem zkousel jet tak je 4 proudova a v okoli zadny baraky, kdyz to porovnam s gps ve wm zarizenich co jsem mel tak konkretne v mem pripade katastrofa, pro me nejvetsi zklamani u jinak supr pristroje
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

kamjatko | ned dub 18, 2010 6:15 pm

Re: NDrive Navigation System

Mi to ukazuje tři Polička z peti a před chvíli jsem se vrátil z Ostravy a ba křižovatce zavmostem Sykory mi signál klesl na jedno políčko a ihned opět se vrátil signál na tři.
Po instalaci jsi zkoušel restart iPonu? Moc řešení mě nenapada. Až tak zkušený nejsem a tudíž netuším čím by se to zlepšilo. Max ještě odinstalovat a znova instal...
Koukám ze naši diskuzi sleduje Beavers tak doufám,ze diskutujem dle pravidel,jelikož jsem jednou dostal zprda za myslím citace,tak snad už to dělám dobře. :-) Radeji jsem ještě jednou četl pravidla a snad je pochopil. :-)
iPhone 3G 4.2.1 CZ NonJB, 8Gb, T-Mobile CZ
NtB Win7(64bit), iTunes 10.6.3.
Host
Host
 
Příspěvky: 78
Registrován:
ned říj 05, 2008 2:38 pm

Uživatelský avatar Barberry.pha | pon dub 19, 2010 6:06 am

Re: NDrive Navigation System

no tak to jsi stastny ... mi to ukazuje max jeden a to je docela slaby ... no zkousel jsem restartovat phoune i pred pouzitim navigace .. jednou to pomohlo ze se hned chytla ale to byla asi nejaka svetla chvilka ... no zkusim ho nahrat znova s uvidim ..
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

Uživatelský avatar Golf | pon dub 19, 2010 7:43 am

Re: NDrive Navigation System

Asi jste tu nezaregistrovali, že problémy s GPS signálem nejsou u určitého procenta uživatelů iP ničím neobvyklým... Přehrátí aplikace je v 99,99% případů o ničem.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone X
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW4 44
Mac mini 2018
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:47 pm
Bydliště: iPraha

Mcha | ned dub 25, 2010 9:15 pm

Re: NDrive Navigation System

V současné době je v appstore nDrive za pěkných 19,90EUR.
Potřebuji navigaci velmi málo a nechtělo se mi utrácet 40-70EUR za něco co opravdu nevyužiji. Mám zkušenosti s jednoúčelovými navigacemi TomTom a Mio - a hodně zkušeností mám z turistickými GPS navigacemi na mnoha platformách.

Od navigace jsem čekal, že:
- mne dovede k cíli zadaném buď adresou či souřadnicemi v ČR, SVK, AUT, GER
- nebude mne vodit po polních cestách, a bude mít dostatečně aktuální a přesné mapové podklady
- ukáže mi předpokládaný čas dojezdu
- upozorní mne na překračování rychlosti
- nebude zbytečně moc ukecaná

nDrive tyto moje požadavky plní naprosto s přehledem, testoval jsem ji na uličkách ve městě i polních cestách, téměř vždy vedla rozumně k cíli (měla problémy tam, kde už jsem byl na hooodně zapadlých polních silničkách a samozdřejmě v místech z horším sygnálem (v urban-caňonech)).

Nesouhlasím s tím, že na ni platí rčení, že nejsem tak bohat, abych si mohl kupovat levné věci. Tahle věc dělá to co já od ní požaduji za cenu, kterou jsem ochoten za tuto "práci" dát.

Jediné co bych uvítal by byla navigace v pruzích, která mi u jiných navigací docela dost pomáhala (např. na složitějších průjezdech Vídní).

Co so kritizovaného ovládání hlasitosti týče - nemám problém užít gesto doporučené ve FAQ (tedy prstem přejíždět zleva doprava či z prava do leva na černé ploše menu):
How do I INCREASE/DECREASE VOLUME using gesture recognition?
On the map screen, drag one finger over the black menu area (next to the menu button). Repeat this action from left to right and the volume will increase. Repeat the action from right to left and the volume will decrease.

Chybějící body průjezdu lze řešit, možná nezvykle, přes itineráře. Pro nenáročného uživatele, který chce hlavně v komplikovaných situacích nalézt daný cíl tak, jako já, je to ale nepodstatná věc.

nDrive doporučuji nenáročným uživatelům, kteří navigaci užijí párkrát do roka, a nejsou leniví užít k orientaci v prostoru i jiných zdrojů (mapy-online i offline, selského rozumu, pozemních navigačních systémů atp.)
 

Uživatelský avatar Golf | ned dub 25, 2010 9:38 pm

Re: NDrive Navigation System

Ano, nenáročným uživatelům... Pokud bys to měl ale používat téměř každý den a někdy na navigaci měl být víceméně závislý, tak bys teprve pochopil ten můj tebou odsuzovaný výraz... A mimo jiné je současná verze už přeci jen možná dál než ta, kterou jsem měl možnost zkoušet já :wink: (koukni se na datum a od toho si představ úplně jinou cenu i zkoušenou verzi, je to tak třetí update - jen odhadem)
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone X
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW4 44
Mac mini 2018
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:47 pm
Bydliště: iPraha

Uživatelský avatar Barberry.pha | pon dub 26, 2010 10:58 am

Re: NDrive Navigation System

to golf : no to jsem nejak zjistil ze u nekoho ten signal gps je o nicem .. udelal jsem i restore a problem je porad stejny .. signal je schopny najit (jak kdy a po jak dlouhy dobe) ale neni schopny ho udrzet ... myslis ze by mi uznali tady na toto reklamaci nebo to poslou zpatky s tim ze gps funguje tecka?
jinak Ndrive za tu cenu je myslim supr .. zkousel jsem najit nejaky trasy ktere bezne jezdim a k memu poteseni je vypocitala i navigace stejne ... navoleno nejrychlejsi ...
takze myslim ze k obcasnymu navigovani je to dostacujici :)
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

Uživatelský avatar Golf | pon dub 26, 2010 11:17 am

Re: NDrive Navigation System

Těch názorů na to, že mám špatný čip GPS a budu to reklamovat, jsem tu několik zaregistroval. Co jsem ale už nezaregistroval, že by to někdo opravdu udělal a dokonce uspěl? To už ne... Mimochodem, pokud GoogleMaps fungují i s GPS, tak je šance na reklamaci myslím téměř nulová.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone X
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW4 44
Mac mini 2018
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:47 pm
Bydliště: iPraha

Uživatelský avatar Barberry.pha | pon dub 26, 2010 12:04 pm

Re: NDrive Navigation System

No yo si myslim taky ze bych nemel sanci uspet ikdyz ten signal je slaby a ztraci se, u ndrive mam tri cakly signalu tak max par sekund a pak pise ze je jenom fixly ale neni schopen navigovat, to stejny u googles maps a mebo motionx gps, no zkusim tam prvni zavolat nez bych ho poslal
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

ZhuJo | pon dub 26, 2010 5:13 pm

Re: NDrive Navigation System

ono sa to ani neoplati s tym GPS signalom riesit. Mam vcelku slusny prijem GPS v iPhone, akonahle ale ste vo vacsej doline (napr. Donovaly) alebo medzi zastavbou a v aute, tak signal vypadne. To nie je len problem iPhone ale aj inych mobilov, skratka je to problem kvoli slabsiemu vykonu (kvoli spotrebe baterie).

Jednoducho, na seriozne navigovanie s iPhone je vhodne pouzit napr. TomTom Car Kit, bez ohladu na to, ci mate dost silny signal alebo nie. Toto riesenie je fakt najprepracovanejsie a riesi hned niekolko problemov ? silu GPS signalu, polohovatelny drziak, audio vystup (po zapojeni do Cinch/RCA vzadu v autoradiu a pripojeni VF filtra to ani nesumi) aj nabijanie.

Ale k teme ? moc sa k NDrive pochvalne vyjadruje asi malokto?
 

hannawald | pon dub 26, 2010 5:45 pm

Re: NDrive Navigation System

za par stovek by to tom tom car kit resil, za 3 tis je to sila..s N82 jsem nikdy se signalem problem nemel. N97 taky ztracela signal, v servisu rekli, ze se zavada neprojevila a prehrali software.
ndrive je takova polonavigace. hlasove pokyny vydava obcasne, ztraci signal, ale jet se podle toho i da, jen necekejte komfort..lepsi google maps, ktere nestahuji data. razeni do pruhu tam neni, podle hlasu navigovat nejde, musite kontrolovat i obraz..
 

tor | pon dub 26, 2010 8:34 pm

Re: NDrive Navigation System

No pridam svuj nazor...

1. Aplikace za tu cenu stoji, ale pouze pro lidi, co chteji tyto mapy a nepotrebuji vyuzivat dalsi mapy, platit za dalsi podklady. V opacnem pripade v porovnani se Sygic a Copilot priplatite 30 Euro a mate celou Evropu a dalsi funkce. I kdybych to zpetne porovnal cena 20 Euro je teda docela dost. Zkousel jsem vsechny mozne a klidne to tady reknu, ze nelegalne a pak jsem si po dlouhe uvaze zakoupil tuto.

2. Aplikace nenahradi plnohodnotnou navigaci, pro kazdodenni pouzivani to zajiste neni a nebude, s tim co umi spickove navigace je iPhone jen hracka.

3. Kladne hodnotim, ze updaty map uz jsou tedy asi stale zdarma, dostupne po neomezenou dobu.

4. Problemy s vypadkem a nalezenim signalu mivam jen v zastavenych mestech a pri vysokych rychlostech asi nad 130 km/h.

5. Nepozoroval jsem zpozdeneho ukazatele pozice. A myslim, ze pri zadne navigaci jsem neposlouchal jen pokyny. Vzdy jsem kontroloval obraz, abych se ve slozitejsich situacich lepe zorinetoval. Razeni do pruhu tu chybi, napr. u Navigonu, kdyz doslo do tuheho, taky se moc nevytahl. Slaba navigace na kole v ruznych stezkach ve meste, tam byl Navigon spica. A jeste jsem nenarazil na adresu, u ktere by slo zadat cislo popisne.

6. Ten GPS cip je fakt otazkou kusu, proste mam tady 3 iPhone, a po restore je doba nalezeni signalu velmi odlisna.

7. Jedna se proste o zakladni verzi navigace. A musim rict, ze z bodu A do bodu B, vas s malou pomoci urcite dovede. Pro obcasne, zakladni navigovani to staci.
 

Uživatelský avatar Barberry.pha | pon dub 26, 2010 9:08 pm

Re: NDrive Navigation System

No myslim si ze pro nekoho kdo nepotrebuje navigaci denne ale jenom obcas nekam navest je to za ty penize dobra volba ;) ja bych s ni urcite na to obcasny navigovani spokojeny byl pokud by mi sla poradne ta gps, a na obcasne navigovani se mi nechce kupovat za dva a pul TT kit car a docela me mrzi ze jinak nez pres JB nejde sparovat externi gps modul :(
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

Uživatelský avatar Golf | úte dub 27, 2010 3:40 pm

Re: NDrive Navigation System

tor >

2. druhá část poznámky = totální nesmysl, že iP není schopný nahradit např. PNA (takzvané "plnohodnotné" navigace, jenom řada statistik hovoří jasně o naprosté nadvládě a stoupajících číslech navigací v mobilech oproti těm jednoúčelovým, s vyjímkou těch turistických, ale ani tady to není jednoznačné), třeba já sám osobně jsem toho jasným důkazem :wink:

3. zatím pouze tvůj názor, naprosto ničím nepodložený (první navi není na trhu ještě ani rok, co bude dál se uvidí jasnovidče :mrgreen: )

4. opravdu naprosto nechápu, co má kvalita signálu GPS společného s rychlostí auta nad 130 km/hod (pokud jsou problémy, tak pouze u GoogleMaps, a to ale není navigace, prostě nestačí stahovat online data a překreslovat mapu). Asi nevíš naprosto nic o fyzikálních zákonech (a to i z praxe, a nebo je to "výhoda" NDrive? za málo kaček? že při těchto rychlostech nestíhá?)... Využvají jí i letadla, a tam je rychlost nad 130 několikanásobná... Při 180ti v Raichu naprosto bez problému...

5. existuje celá řada situací, kdy se na displej moc koukat nemůžeš, a o schopnostech řazení do pruhů u Navigonu? o tom jsem tady udělal vlastní porovnání s TomTomem, takže to je asi jediný bod, ve kterém se naprosto shodneme :wink:

Ale tohle je vlákno o jedné konkrétní navigaci, takže je to celé dost OT... Spíš bych tvůj příspěvek dal sem
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone X
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW4 44
Mac mini 2018
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:47 pm
Bydliště: iPraha

Telurus | čtv dub 29, 2010 10:22 am

Re: NDrive Navigation System

Ahoj všem, vím, že je zde dokola probírána kvalita GPS modulu u iPhonu. Já mám zvláštní případ, který neumím přesně vyhodnotit. Mám iP 3GS bez JB. U Google maps otázka zaměření (skutečného s GPS nikoliv jen z BTSek, malý kruh kolem pozice) velmi rychlá. Dále jsem zkoušel MotionX GPS Lite a dosahuji v městských podmínkách běžně 6 dílků (zelená indikace) a více. Zkoušeno při zapnutý i vypnutých datových přenosech s obdobným výsledkem. Zakoupil jsem NDrive a zde se ovšem zafixuje též velmi rychle, ale dle indikace má většinou pouze 1 dílek a v provozu skutečně bloudí (časté přepočítávání, skok na jinou slinici, atd.), takže je pro navigaci téměř nepoužitelná. Z uvedeného neumím vyhodnotiti, zda to je vada aplikace nebo iP. Nerad bych zainvestoval do další aplikace s výledkem nepoužitelnosti. Jaký máte názor?
Host
Host
 
Příspěvky: 41
Registrován:
úte dub 13, 2010 5:34 pm

McQuack | čtv dub 29, 2010 3:23 pm

Re: NDrive Navigation System

Jam 3GS 3.1.3 bez JB a Copilot Live. Signal GPS (doba do fixu) byla delsi pouze na zatacku pri prvnim pouziti. Ted je to v radu sekund.
BTW: S Copilotem jsem nad miru spokojen. Pred tim jsem pouzival TOMTOM na WidnowsMobile a myslim, ze je tom minimalne srovnatelny. (pouzivat to EN nastaveni) :D
iPhone 3GS 32GB Black 4.0 bez JB
Host
Host
 
Příspěvky: 4
Registrován:
pon dub 26, 2010 12:42 pm

tor | čtv dub 29, 2010 4:31 pm

Re: NDrive Navigation System

to golf: uvedl jsem svuj nazor, pro cloveka, ktery zvazuje koupi. Tebe zrejme bavi stale popirat me prispevky a vysmivat se mi, jenze ja na takove veci bohuzel nemam cas. Ja se snazim prinest neco hodnotneho, zadny spam a flame. Je to muj nazor a za tim si stojim, tvoje vysmivani me neovlinuje a uz ani nebavi... :-(

2. Pracoval jsem u jedne transportni firmy a nikdy jsem nevidel nekoho, ze by pouzival iPhone i kdyz ho vsichni maji vcetne navigaci. Kvalitni navigace jsou v autech strednich tridy absolutne bezne, tezko bych se delal s iPhonem atd. Bratranec pracuje u posty maji vsichni firemni navigace! Pro povolani ridic proste nevim nevim kdo si da do nakladu uctenku z iTunes Store a bude jezdit s iPhone v drzaku... :-) Staci se podivat na navigace od firem co jsou v App Store, ktere jsou dostupne a co nabizi navic, dale tady jsou zase ty integrovane navigace rekl bych ze tam brzo bude Android. :-) To, ze neco stoupa neznamena, ze to lidi pouzivaji. To ze dnes je standartem GPS neznamena, ze ho u nas nekdo pouziva. To ze jsou v App Store navigace jeste neznamena, ze je nekdo pouziva.

3. Reakce byla na licencni podminku, ktera byla uvedena v popisu, ze te opravnuje pouzivat tuto aplikaci rok! Uvedl jsem asi. Vim, ze Navigon se vyjadril, ze updaty budou bezplatne. Cemuz sam neverim. Ale kdybych mel dat 20 Euro znovu, tak me to nezabije. Nekdo s tim zpoplatnenim urcite brzy zacne, lide si to prece nebudou kupovat podruhe.

4. Pokud mi vypadne pri velke rychlosti signal, hure hodne hure ho naleznu, krome toho NDrive to komentoval nekde na svem webu.

5. Nehledim samozrejme na navigaci 5 minut, ale jen kontroluji situaci jednim vterinovym pohledem. Pokud si nejsem jisty zastavim a overim si trasu.

A nakonec! Nechapu proc je muj predchozi prispevek OT, ja se vyjadruji ke konkretni navigaci a odkazujes na nesmyslny post. Nevim ci prispevky jsou tady OT, ale ted uz i ten muj... :-)
 

Uživatelský avatar Golf | čtv dub 29, 2010 8:37 pm

Re: NDrive Navigation System

McQuack, Telurus, tor > Tak a dost! Vydávat nesmysly za názor je opravdu velice hodnotné. Hlavně se pánové koukněte, jak se tohle vlákno jmenuje... Pokud se chcete zabývat kvalitou signálu iPhonu, CoPilotem a nebo čímkoliv jiným (co přímo nesouvisí s NDrivem, např. co je a nebo není plnohodnotná navigace v jedné transportní firmě či výpadky signálu GPS nad 130km/hod, a výraz "asi" je opravdu plnohodnotný názor hodný zveřejnění...............a pak se divit co je a není OT!!!....), tak si pro to všechno najděte příslušná vlákna a nezasírejte to tady!
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone X
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW4 44
Mac mini 2018
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:47 pm
Bydliště: iPraha

Telurus | pát dub 30, 2010 6:13 am

Re: NDrive Navigation System

Vážím si tvojí práce, přehled navigačních softwarů je perfektně Tebou zpracován. v tomto případě bych se ovšem ohradil. V tvém příspěvku píšeš, že vydávám nesmysly za názor - naopak je se na názory dotazuji ostatních a uvedl jsem pouze fakta. Kvalitu/nekvalitu jsem v tomto vlákně zmínil proto, že s ní mám problém pouze v NDrivu (google maps a Motion GPS), tudíž je možnost na podezření chyby aplikace...
Host
Host
 
Příspěvky: 41
Registrován:
úte dub 13, 2010 5:34 pm

Uživatelský avatar Golf | pát dub 30, 2010 7:02 am

Re: NDrive Navigation System

Zajímavý, tebe se to upozornění týkalo asi nejméně :wink: i včetně těch zmíněných nesmyslů...

tor > bod 1. a 7. se NDrivu týká, 2. až 6. ale OT 100% je.

2. patří sem: viewtopic.php?f=119&t=20758

3. patří sem: viewtopic.php?f=119&t=23226

4. je tu asi šest vláken o GPS signálu...

5. Navigon má svoje extra vlákno (proč ti nejdou čísla popisná tuším, ono je to jenom určitá nevědomost nebo málo čtení o problematice)

6. to samé jako bod 4.

Jinak ty OT promažte, než se tu zase rozjede nějaká další pitomina, dík...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone X
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW4 44
Mac mini 2018
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:47 pm
Bydliště: iPraha

pejso | ned kvě 02, 2010 9:09 pm

Re: NDrive Navigation System

bracho mi rozslapnul PDA s igo, tak som si kopil NDrive, lebo je najlacnejsi, vyskusal som a myslim, ze je uplne v pohode, reaguje rychle, gps okamzite funguje, dokonca po hovore sa znova sam nastartuje, takze no problem. za 20 babek v pohode (nesli sme dnes do restiky na obed, lebo sme 70 min cakali pokial sa natiahne soft, spravili sme si doma cestoviny a usetzrene penize su stejne, ako ta navigace, takze neni co resit!) :-)
 

Uživatelský avatar Barberry.pha | pon kvě 03, 2010 10:57 am

Re: NDrive Navigation System

tak se mi nejak zacala chytat gpska a zacala mi drzet i signal(nevim co to zapricinilo) a tak jsem konecne mohl v praxi vyzkouset NDrive ... to co jsem od ni cekal to splnilo a za ty penize na obcasnou navigaci pekny kup ... jenom jednou mi to v pri prujezdu budejovicemi zazmatkovalo ale pri zpatecni ceste se krasne drzela i pak v praze ...
takze delat kuryra potrebovat denne navigaci asi bych volil nejakou lepsi a nebo si rovnou koupil primo navigaci ...
ale pro obcasne popojizdeni a upresneni trasy uplne dostacuji a i vypocet trasy jako nejrychlejsi mi krasne navolil trasu kterou bych jel i sam .. takze u me spokojenost ... splnila to co jsem od ni ocekaval ...
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

raider | čtv kvě 06, 2010 3:06 pm

Re: NDrive Navigation System

Tak asi taky stahuju.Za 9.99 eur za mapy Polska,Česka a Slovenska se nedá odolat!
 

vlhana | stř čer 16, 2010 11:47 am

Re: NDrive Navigation System

Pěkný dne, nemůžu najet navigaci na app, ani CZ ani US Store. Můžete poradit? Nebyla stažena?
Host
Host
 
Příspěvky: 41
Registrován:
stř úno 10, 2010 1:22 pm

SlezY | stř čer 16, 2010 9:58 pm

Re: NDrive Navigation System

Taky ji tam nemohu najít! A když ťuknu na přímý odkaz do iTunes na webu NDrive (http://itunes.apple.com/WebObjects/MZSt ... 28081&uo=6), tak mi to napíše, že v CZE APP Store není k dispozici...
 

vlhana | pát čer 18, 2010 1:34 pm

Re: NDrive Navigation System

Odpověď jsem našel zde: http://navigovat.mobilmania.cz/Bleskovky/AR.asp?ARI=114545
Jinak jsem napsal na Ndrive,kde potvrdili úpravu cen a do týdne budou zase k mání.
Host
Host
 
Příspěvky: 41
Registrován:
stř úno 10, 2010 1:22 pm

Kyle | pát črc 02, 2010 9:37 am

Re: NDrive Navigation System

Vypadá to, že aplikace NDrive byla stažena natrvalo. Americkým uživatelům dokonce vzdáleně smazána z iTunes a při následné synchronizaci i z telefonu. Na jednotlivé stížnosti uživatelů Apple reaguje vrácením peněz s upozorněním, že se jedná o výjimečný případ, protože dle jejich podmínek je každý nákup finální. Oficiálně se k této situaci obě strany odmítají vyjádřit. Spekuluje se o porušení licence na mapy ze strany NDrive.

Tak trochu nevím, jak dál postupovat. Aplikaci jsem zakoupil s výhledem na budoucí aktualizace zdarma. Právě teď měla přijít verze 10 doplňující některé chybějící funkce. Teď abych se obával, že náhodou omylem smažu NDrive z iTunes a přijdu o navigaci natrvalo.
Host
Host
 
Příspěvky: 32
Registrován:
pát čer 25, 2010 1:07 pm

kamjatko | pát črc 02, 2010 10:19 am

Re: NDrive Navigation System

Bude tedy funkcni a za jakých podminek?
iPhone 3G 4.2.1 CZ NonJB, 8Gb, T-Mobile CZ
NtB Win7(64bit), iTunes 10.6.3.
Host
Host
 
Příspěvky: 78
Registrován:
ned říj 05, 2008 2:38 pm

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required
Další

Zpět na Navigace pro iPhone

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron