Chybný GPS NAVIGON

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých navigáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.

skirty | stř říj 28, 2009 1:13 am

Chybný GPS NAVIGON

K zakoupení Iphone mě přesvědčila hlavně skutečnost, že je konečně dostupná navigace. Navigon jsem si stáhl přes Appstore vzápětí a první dva dny jsem si fakt pochvaloval. Cestoval jsem sice jen po Čechách ale všechno šlapalo jak mělo a těch pár much se dalo odpustit. Nicméně asi od pátku (4 dny zpět) je všechno nanic. Nemohu najít signál a když jo tak jen na krátkou chvíli a hned to spadne (cca 2 min). V tom krátkém momentu zachycení signálu mi to taky často ukazuje mylnou pozici 50-100m vedle. Jezdím stejnými trasami, mám přístroj ve stejné poloze (a zkoušel jsem i na holé pláni v ruce). Už uvažuji i o mechanické závadě (kalibrace GPS čipu). Nevyznám se v tom. Nestalo se to někomu? Nedělám nějakou blbost? Nemám nějaký divný nastavení?
Host
Host
 
Příspěvky: 7
Registrován:
stř říj 28, 2009 1:08 am

Uživatelský avatar 666 | stř říj 28, 2009 8:02 am

Re: Chybny GPS NAVIGON

skús ho nahrať znova do iP :?
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 447
Registrován:
čtv črc 16, 2009 6:50 am
Bydliště: Šenkvice

mike0007CZ | stř říj 28, 2009 9:22 am

Re: Chybny GPS NAVIGON

Napřed vypni a zapni iPhone. Pak spusť google maps, lokalizuj se a až budeš mít správnou pozici, tak spusť Navigon. To špatné zaměření o 100 a více metrů, je prvotní lokalizace pomocí sítě operátora.
iPhone 4S 16GB WiFi, iPad Mini 32GB WiFi, iOS 7.0.4
MacBook ALU 2.4/4/320, OS X 10.9
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 552
Registrován:
pon pro 03, 2007 6:05 pm
Bydliště: Brno

munku | stř říj 28, 2009 10:28 am

Re: Chybny GPS NAVIGON

tak to si myslim ze je blbost ....nema s tym nic lokalizacia cez google map spolocne...navigacia ma ist bez netu a nie lokalizovat polohu na to je navigacia a gps ktore tieto veci automaticky maju robit...skus preinstalovat a k nepomoze reklamovat iphone
 

mike0007CZ | stř říj 28, 2009 11:48 am

Re: Chybny GPS NAVIGON

Jezismarja tak snad v google maps si zjisti jestli mu funguje GPS - kdyz se pokusi urcit polohu, tak se napred objevi velky krouzek, to je ta okamzita lokalizace pres BTS, a az naskoci jen blikajici bod, tak se uz chyta GPS
iPhone 4S 16GB WiFi, iPad Mini 32GB WiFi, iOS 7.0.4
MacBook ALU 2.4/4/320, OS X 10.9
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 552
Registrován:
pon pro 03, 2007 6:05 pm
Bydliště: Brno

skirty | stř říj 28, 2009 12:51 pm

Re: Chybny GPS NAVIGON

Zkousel jsem vase rady ale i tak porad stejny problem...spis zacinam premyslet o te reklamaci...jako vadny GPS
Host
Host
 
Příspěvky: 7
Registrován:
stř říj 28, 2009 1:08 am

orkim | stř říj 28, 2009 12:55 pm

Re: Chybny GPS NAVIGON

už som to tu niekde písal, mne vždy pomôže resetovať polohovacie nastavenia....
 

Uživatelský avatar Golf | sob říj 31, 2009 9:14 am

Re: Chybny GPS NAVIGON

skirty > pokud ti funguje GPS v GoogleMaps, tak pochybuji o úspěchu a oprávněnosti reklamace...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone X
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW4 44
Mac mini 2018
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:47 pm
Bydliště: iPraha

Uživatelský avatar hawris | sob lis 07, 2009 11:24 pm

Re: Chybny GPS NAVIGON

taky mě nejela GPS na Navigonu kteoru jsem dnes kupoval ..celý den jsem nemohl chytit signal ...tak pomohlo před spuštěním ...google maps ..pak svoji lokalizaci ...a Navigon funguje :D už jsem myslel ,že vyhozené peníze. :D
iPhone 6 16GB GS
iPad2 16GB black
Macbook Pro 13 -I just got married
Host
Host
 
Příspěvky: 112
Registrován:
ned lis 01, 2009 11:00 am
Bydliště: Brno

Uživatelský avatar lofounek | pon lis 09, 2009 7:08 pm

Re: Chybny GPS NAVIGON

Jednou mi to delalo totez. Dlouho jsem jezdil s Navigonem bez problemu, pak najednou nenasel signal, pak ho naslo s velkymi vypadky. Ted mi zase jede bez problemu. Nevim kde je chyba. Nenabijis iPhone v aute? Ja jsem se ted naucil pred jizdou plne nabit a v aute ho mit bez autonabijecky...najednou je po problemu.

iPhone 7 32GB silver
Apple Watch 42mm Sport
iPad Air 32GB
iPad 2 16GB
iPhone 5 32GB white
iPhone 3GS 16GB black
iPhone 2G 8GB
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 476
Registrován:
sob pro 08, 2007 6:41 pm
Bydliště: Brno

Uživatelský avatar Golf | pát lis 13, 2009 8:15 am

Re: Chybny GPS NAVIGON

To já zase pro jistotu před spuštěním navigace třikrát oběhnu auto......
Ne, ale teď vážně, jak to budeš dělat, až budeš potřebovat navigovat jenom o trochu déle, než vydrží baterka? To někde zastavíš a počkáš, až se nabije iP?
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone X
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW4 44
Mac mini 2018
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:47 pm
Bydliště: iPraha

panky's | pát lis 13, 2009 3:02 pm

Re: Chybny GPS NAVIGON

Ahoj. Snad nevadí, že to připíšu k tomuhle topicu. Objevil se mi tento problém taky. Asi 3 týdny po zakoupení...signál se chytal a fungoval Navigon i IGO. Teď najednou nechytnu signál ani když jsem venku a mám iP v ruce s přímým výhledem na nebe. Nejde ani navigace, ani speedometer prostě nic :( máte už někdo teda ověřené řešení?
 

annaud | sob lis 14, 2009 6:27 pm

Re: Chybny GPS NAVIGON

Hned druhý den používání jsem se vracela po D1 do Prahy a po přerušení hovorem se znovuzapnutý Navigon lokalizoval nějakých 100m vedle dálníce a pořad se motal po přidružených silnicích. Vypnutí a zapnutí app nepomohlo, vypnutní a zapnutí iPhone ano. Po znovuzapnutí vše v pořádku.
 

panky's | sob lis 14, 2009 11:39 pm

Re: Chybny GPS NAVIGON

To jsem zkoušel, dokonce jsem přehrál fw. Nerozumím tomu. Když pustím google mapy, tak mě to lokalizuje i v bytě pod střechou a to téměř okamžitě. Ale jakmile spustím TomTom, Navigon, IGO, nebo SpeedoMeter, tak to ukáže nulový signál a nereaguje :(
 

Uživatelský avatar lofounek | úte lis 17, 2009 8:06 pm

Re: Chybny GPS NAVIGON

annaud píše:Hned druhý den používání jsem se vracela po D1 do Prahy a po přerušení hovorem se znovuzapnutý Navigon lokalizoval nějakých 100m vedle dálníce a pořad se motal po přidružených silnicích. Vypnutí a zapnutí app nepomohlo, vypnutní a zapnutí iPhone ano. Po znovuzapnutí vše v pořádku.


Uz 2x se mi stalo totez, zrovna kdyz jsem se v Brne pohyboval nekde, kde to neznam. Opravdu mi vadi, ze se na Navigon nemuzu spolehnout...

iPhone 7 32GB silver
Apple Watch 42mm Sport
iPad Air 32GB
iPad 2 16GB
iPhone 5 32GB white
iPhone 3GS 16GB black
iPhone 2G 8GB
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 476
Registrován:
sob pro 08, 2007 6:41 pm
Bydliště: Brno

Uživatelský avatar cicolably | stř lis 18, 2009 12:44 am

Re: Chybny GPS NAVIGON

HEHE mne to robí na 3GS tiež niekedy že zbehne z cesty aj 100m inde,ale dnes som to skušal a robí to len pri vertikalnej polohe,
ked som ho dal do horizontalnej-na bok :) nespravilo mi to za celý den ani raz . či sa nekamarati z gyro čidlom? :D
3G ide normalne
iPad Mini 16GB
iPhone 5 16GB
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3277
Registrován:
pon pro 22, 2008 10:31 pm
Bydliště: ks

Uživatelský avatar lofounek | stř lis 18, 2009 11:22 pm

Re: Chybny GPS NAVIGON

Uz me to rozciluje, dnes opet byl Navigon naprosto mimo a zrovna kdyz jsem ho potreboval jak sul, protoze jsem narazil na cca. 6 km kolonu a chtel ji objet. Pouzivam ho jen ve vertikalni poloze, ale to by nemelo nicemu vadit. Vzdycky se na chvilku chytla a na chvilku mi zas ukazovala polohu uplne mimo...nevim co s tim...

iPhone 7 32GB silver
Apple Watch 42mm Sport
iPad Air 32GB
iPad 2 16GB
iPhone 5 32GB white
iPhone 3GS 16GB black
iPhone 2G 8GB
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 476
Registrován:
sob pro 08, 2007 6:41 pm
Bydliště: Brno

Uživatelský avatar cicolably | stř lis 18, 2009 11:39 pm

Re: Chybny GPS NAVIGON

lofass (super nick - tak sa s tým stotožnuješ ? http://www.hradec.org/vcs1x.html hladaj pod L )

no možno s FW 3.1.2 a bez JB by ti to neblblo
iPad Mini 16GB
iPhone 5 16GB
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3277
Registrován:
pon pro 22, 2008 10:31 pm
Bydliště: ks

Uživatelský avatar lofounek | čtv lis 19, 2009 7:29 am

Re: Chybny GPS NAVIGON

Dik za pochvalu ;) Ano nekdy se s tim stotoznuju. Jinak verzi fw. ani JB to urcite neni.

iPhone 7 32GB silver
Apple Watch 42mm Sport
iPad Air 32GB
iPad 2 16GB
iPhone 5 32GB white
iPhone 3GS 16GB black
iPhone 2G 8GB
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 476
Registrován:
sob pro 08, 2007 6:41 pm
Bydliště: Brno

jackietran2 | čtv lis 19, 2009 6:14 pm

Re: Chybný GPS NAVIGON

Me se deje to sami s Sygic envim co stim
prosim o radu
diky
 

panky's | čtv lis 19, 2009 9:05 pm

Re: Chybný GPS NAVIGON

A to má někdo přijet a udělat ti to na iP osobně?! Trochu se dívej, celý topic se tomu věnuje a není jediný. Stačí trochu číst. Já budu zkoušet znovu postupně návody, počínaje vypnutím 3G, wifi a lokalizačních služeb -> restart a zkusím nechat iPhone dlouho na otevřeném výhledu na nebe a snad se zadaří.
 

Uživatelský avatar KaoluNuKain | ned lis 29, 2009 8:17 pm

Re: Chybný GPS NAVIGON

mě se stala teď věc naprosto opačná. dlouho mi to blbo, nechtělo najít signál, hned padal a celkově naprosto nepoužitelný. zkoušel sem nějakej kit z cydie, kde se dalo "změnit" jméno gps (nevím jak se přesně jmenuje teď ale budete vědet nejspíš). pak sem se v pátek naštval, vše smazal a nahrál znovu a ejhle, naprosto v pohodě se to po pár vteřinách chytlo a fungovalo přesně po celou dobu zkušební jízdy. opravdu si nedovedu vysvětlit, kde by mohl být zakopaný pes. přemýšlel sem i jestli se dá pak zakoupená navigace vyreklamovat, když mi na iP nefunguje.
/// BMW iPhone, Apple Watch, iPad, iPod, MacBook Pro, Magic Mouse, Time Capsule
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
 
Příspěvky: 192
Registrován:
pát črc 31, 2009 7:48 pm
Bydliště: Pyongyang, DPRK

atirita | ned lis 29, 2009 8:26 pm

Re: Chybný GPS NAVIGON

Tyjo ... tak to aby som prevetral opat svojho sygica ... nepouzival som ho tak mesiac a pol ... a k tomu som este updatoval na 3.1.2 :|
Obrázek iPhone 4 16GB iOS 5.1.1
Obrázek iPad 1 64GB+3G iOS 5.1.1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 291
Registrován:
pát srp 07, 2009 8:33 am
Bydliště: iPardubice (praca) a iChrudim (bytik)

patrikuv | čtv kvě 13, 2010 7:43 am

Re: Chybný GPS NAVIGON

Kdesi na zahraničním fóru jsem se dočetl, že by to snad mohla způsobovat 3G síť (což odpovídá problémům v Brně, zbytek netuším). Iphone by měl využívat aGPS lokalizaci, prakticky se "fixne" pomocí GSM, ale potom by se měl přepnout na GPS. Pokud s tím je problém, "jezdí" jako ožralý :-)

Doporučení- vypnout 3G, lokalizovat svoji polohu např. Google Maps a poté můžete zapnout 3G. Jak často tohle provozovat nebo jestli tento "fix" trvá i po restartu, to je třeba vyzkoušet.
iPhone 3GS 16 GB 3.1.3 CZ Black JB
Host
Host
 
Příspěvky: 37
Registrován:
čtv dub 15, 2010 8:43 pm

2MATRIX | ned kvě 16, 2010 4:39 pm

Re: Chybný GPS NAVIGON

Mne momentalne píše aj Google Maps Nie je možné určit vašu polohu,je pravda žo to robím len pod strešním oknom a je zlé počasie ale inokedy mi to fungovalo,a tiež som si v piatok na dialnici z nudy pustil navigon počas jazdy a po 20min ma prešla trpezlivost čakt kym chití signál,ale to sa mi stalo prvý krat a zaujímave na tom je že na verzií 1.5.0 sa mi to ani raz nestalo a ako mám 1.5.1 tak až teraz...No uvidíme ked prestane pršat to vyskúšam zase...

EDIT : tak už mi to našlo problém bol že som mal režim lietadlo ale zapnutu wifi a malo by to ist aj tak cez GPS čip,no tak už asi viem aj prečo mi nešiel navigon...To musím byt prihlasený do siete ked chcem navigovat?
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
 
Příspěvky: 505
Registrován:
čtv črc 30, 2009 11:55 pm

Kedarr | sob kvě 29, 2010 1:12 pm

Re: Chybný GPS NAVIGON

Přestal mi fungovat GPS modul a polohové služby nedokázaly určit moji polohu. Obnovil jsem nasavení iPhone přes iTunes "Restore" a teď již vše funguje jak před tím ;-).
 

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Navigace pro iPhone

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé