GPS navigace funguje- Návod-

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých navigáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.

nemo33 | sob říj 31, 2009 10:18 pm

GPS navigace funguje- Návod-

Nevim jestli už to někdo vygogloval, ale u mně zabralo jenom tohle.
Hraní si s mapama, nastavení služeb a restarty telefonu moc nezabíraj.
Jednak to chce použít následující návod,poté stáhnou ze Cydie GPSserial, kde nastavíte interní GPS, výchozí nastavení GPS není správně.
Potom jsem vyzkoušel mapy, kde interní GPS poprvé zafungovalo, poté TomTom a Navigon, vše běhá jak má.
Navigace po Praze i mimo naprosto perfektní.

NÁVOD, je sice v angličtině, ale určitě to pochopí i dítě z 5 třídy, dávám to sem ve formě textu, nevím jestli by link admin nesmazal
--CONFIRMED GPS FIX

Q: So what's the problem?
A: "locationd", the process that makes GPS work, isn't working correctly.

Q: Why?
A: It's Apple so who the hell knows why. One thing that's for sure however is that deleting the cache can fix the problem.

Q: Tell me more.
A: No restore required, not even a restart. It's a simple fix, you'll just need a jailbroken iPhone to do it. If you haven't jailbroken yet, you should consider (as of 2009-09-28 you cannot jailbreak if you've updated to OS 3.1). You'll need to be able to send commands to your iPhone, which can be done through SSH or through Terminal, which is an app that can be installed from Cydia.

1. Go back to the home screen.
2. Open Terminal or establish a SSH connection. Note that these commands are case sensitive (capitalization matters).
3. Type the following, it will terminate the locationd process (the process will restart next time your iPhone uses the GPS):
killall -9 locationd
4. Type the following, it will delete the GPS cache (don't worry about deleting the cache, it'll rebuild itself next time your iPhone uses the GPS):
rm -rf /var/root/Library/Caches/locationd
5. Open Maps, your GPS should be working now.

So to reiterate the commands:
killall -9 locationd
rm -rf /var/root/Library/Caches/locationd

Posted on 28 September 2009 at 06.32 h by Unicornprincess - Permalink
Machst Gut :D
 

Uživatelský avatar dodulo | ned lis 01, 2009 9:28 am

Re: GPS navigace funguje- Návod-

a aky problem si mal s GPS? vobec ti nechytal signal? alebo preco vlastne tento navod?
iPhone 6S gold 64GB iOS 9.3.5 - no jailbreak
iPhone 4S white 16GB iOS 7.1.2 - no jailbreak
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2431
Registrován:
sob čer 28, 2008 1:29 pm
Bydliště: Žiaľ nad Hrobom

Uživatelský avatar Krtko | ned lis 01, 2009 10:13 am

Re: GPS navigace funguje- Návod-

mne tiež ako som spravil jailbreak, tak asi po mesiaci mi prestal Navigon chytať signál. Občas sa mi to podarilo rozbehať cez safe mode, ale ani to moc nefunguje. Skúsim tento návod a dám vedieť či funguje.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 397
Registrován:
úte zář 02, 2008 10:37 am
Bydliště: Bratislava

nemo33 | ned lis 01, 2009 11:11 am

Re: GPS navigace funguje- Návod-

dodulo píše:a aky problem si mal s GPS? vobec ti nechytal signal? alebo preco vlastne tento navod?

Pokud žádnej problém nemáš, jsi jeden z mála šťastlivců.Ti co problém se špatným, nebo vůbec žádným signálem GPS mají,si myslím vědí o co jde.
Ti šťastnější, si myslím vysvětlivky nepotřebují.
Přesto, mít v iphonu dvě placený navigace, jednu svobodnou .app+MAPY a nezavadit o GPSsignál, je trochu divný a proto sem hromada lidí píše co s tím.
Jak jsem zjistil, spousta lidi si myslí že když spustí mapy a ukáže se jim kulička lokace, tak jim gps běží bez problému, jenže kolem tý kuličky(v případě GPS) má pulzovat modrej kroužek(resp. několik malých) a má určit (řekněme :?: ) přesnou polohu. Přesná poloha, znamená, poloha přesnější než 400metrů.
posím nezapomeňte, že jsem tohle vygoogloval, tedy ten pan geniální je někdo jinej
nicméně navigace po výmazu cache, konečně jen nezabírá 1,8 giga,na disku, ale funguje bezvadně( alespoň v mém iphone )
Takhle asi ne
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil nemo33 dne ned lis 01, 2009 7:16 pm, celkově upraveno 1
 

Uživatelský avatar Krtko | ned lis 01, 2009 11:34 am

Re: GPS navigace funguje- Návod-

Obrázek


vie niekto čo s tým :?:
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 397
Registrován:
úte zář 02, 2008 10:37 am
Bydliště: Bratislava

Uživatelský avatar cicolably | ned lis 01, 2009 12:09 pm

Re: GPS navigace funguje- Návod-

a čo tak dať pedtým meno a heslo ?
su
alpine
iPad Mini 16GB
iPhone 5 16GB
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3277
Registrován:
pon pro 22, 2008 10:31 pm
Bydliště: ks

Uživatelský avatar Krtko | ned lis 01, 2009 12:45 pm

Re: GPS navigace funguje- Návod-

Aj tak mi to stále vypisuje:
No matching processes were found
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 397
Registrován:
úte zář 02, 2008 10:37 am
Bydliště: Bratislava

nemo33 | ned lis 01, 2009 1:01 pm

Re: GPS navigace funguje- Návod-

vie niekto čo s tým :?:[/quote]
Tady je postup ještě jednou. Musíš se přihlásit jako root!!!
Obrázek
killall -9 locationd
přihlásit se jako root: su
pasword je: alpine
potom: rm -rf /var/root/Library/Caches/locationd
hotovo, restart telefonu
Naposledy upravil nemo33 dne ned lis 01, 2009 7:00 pm, celkově upraveno 5
 

Uživatelský avatar Krtko | ned lis 01, 2009 2:01 pm

Re: GPS navigace funguje- Návod-

áno, mám. Mám to skúsiť cez winscp? takto sa mi to zdalo pohodlnejšie.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 397
Registrován:
úte zář 02, 2008 10:37 am
Bydliště: Bratislava

nemo33 | ned lis 01, 2009 2:39 pm

Re: GPS navigace funguje- Návod-

Předmět: GPS navigace funguje- Návod-

nemo33 píše:vie niekto čo s tým :?:

Tady je postup ještě jednou. Musíš se přihlásit jako root!!!
Obrázek
killall -9 locationd
přihlásit se jako root: su
pasword je: alpine
potom: rm -rf /var/root/Library/Caches/locationd
hotovo, restart telefonu[/quote]
Naposledy upravil nemo33 dne ned lis 01, 2009 7:04 pm, celkově upraveno 1
 

Uživatelský avatar andrejtom | ned lis 01, 2009 4:42 pm

Re: GPS navigace funguje- Návod-

mne po vypnuti 3G zacala fungovat GPS na 100%
ObrázekiPhone 4 ios5.1.1
ObrázekMacBook Pro 13" (2010)
ObrázekiMac 21,5" ,SSD Crucial M4 128GB+1Tb HDD FusionDrive
ObrázekMacMini (Late2009)
ObrázekTime Capsule 1 Tb
NAS Synology DS-111 2Tb
Host
Host
 
Příspěvky: 105
Registrován:
pát bře 07, 2008 8:46 am
Bydliště: Nove Zamky

Slater | stř lis 25, 2009 6:07 pm

Re: GPS navigace funguje- Návod-

Ahoj, může mi někdo prosím popsat co mám udělat? Podle toho aglického návodu vůbec nevím. Přeložit mi to moc nejde. Děkuji
Host
Host
 
Příspěvky: 17
Registrován:
stř lis 25, 2009 6:03 pm

rajsky | stř lis 25, 2009 10:11 pm

Re: GPS navigace funguje- Návod-

Taky mi nefunguje ani iGo, Navigon, TomTom...Už si nevím rady, v žádné aplikaci nechytnu signál.. Po instalaci Navigonu se mi chvíli chytil a šlapalo to, ale dál už ne.
 

nemo33 | sob lis 28, 2009 11:19 am

Re: GPS navigace funguje- Návod-

Nevím pánové ale popsaný je to snad jasně.
Doporučuju ze Cydie stáhnout GPS serial a nastavit na Gps iphone(integrovaný GPS).
Návod je založenej na předpokladu, že máte ze Cydie staženej mobile termilnal, pokud ne stáhněte si ho.
Otevřít mobile terminal a zadat příkazy, který jsou uvedený v těch předchozích příspěvcích.
na tom se snad nedá nic pokazit, výsledek je výmaz Cache, ta se po po příštím spuštění GPS obnoví.

příkazy do terminálu zadávejte přesně, teda i málý velký písmo.
otevřete terminál a zadejte do terminálu:
killall -9 locationd

napište příkaz: su (znamená sudo=přihlášení uživetele jako správce)
požádá o heslo: alpine (je výchozí)

jste přihlášen jako root, napište příkaz v přesnym tvaru
rm -rf /var/root/Library/Caches/locationd

SPUSŤE GOOGLE MAPS A NECHTE AŤ SE CHYTÍ GPS, poznáte podle pulzujících malých kroužků kolem modrýho bodu a přesnější polohy.
Když se chytí, zavřít a spustit Navigaci, mně běží nejlíp Navigon. Někdy se GPS chytí za pár sekund,nebo okamžitě někdy to trvá i pár minut. Taky mám dojem že pokud je těch navigací v iPhone víc(TomTom, Navigin, iGo, ) dělá topotíže..
Zkoušel jsem vypínat i 3G síť ale to zabíralo jen pokud jsem měl GPS serial ze Cydie. Minulej tejden jsem stáhnul novou beta verzi GPSSerial-1.3.1.deb a vypadá to že na GPS modul momentálně nemá žádnej vliv.
 

Kulhos | pon lis 30, 2009 8:26 pm

Re: GPS navigace funguje- Návod-

No a Vám všem to funguje? Já to zkoušel několikrát podle spousty návodů a nic.

Tak se ptám, jestli to řešení nefunguje jen u mě, nebo naopak jako spousty jiných funguje jen u hrstky lidí...
 

nemo33 | pon lis 30, 2009 10:32 pm

Re: GPS navigace funguje- Návod-

pravidelně jezdím s navigonem, v autě GPS nabíhá většinou do minuty.
Píchni si iphone na palubku v autě až někam pojedeš, otevři si mapy a nech tu gps at se chytne,pak otevři navi a chytne se taky.
Telefon na noc nevypínám, ale když už vypnu, první nábeh GPS, po vypnutí telefonu mi trvá taky o trochu dýl.
 

Tyler55 | úte pro 01, 2009 8:04 pm

Re: GPS navigace funguje- Návod-

Urobil som vsetko co je tu popisane akurat caches som vymazaval cez pc a funguje bez problemov na navigone signal do 2 minut na google mapach do pol minuty..dufam ze to zase nezosalie
Host
Host
 
Příspěvky: 59
Registrován:
sob říj 31, 2009 4:50 pm

atirita | úte pro 01, 2009 10:00 pm

Tak mne to funguje, zatial...
ale ako navod sa to hodi ;)
DIK
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 291
Registrován:
pát srp 07, 2009 8:33 am
Bydliště: iPardubice (praca) a iChrudim (bytik)

wancohoff | stř pro 23, 2009 10:44 am

Re: GPS navigace funguje- Návod-

NO CHALANI, STALA SA MI TAKA VEC... kvoli velkym fakturam za sms a prenosu dat, som si kupil vcera O2 SIM kartu, a co sa nestalo ??? mapy, i navigon, i vsetky free apps s appstore mi nprmalne chytaju signal behom par sekund, dokonca v byte pri zavretom okne... do teraz som mal t- mobile 3G sim kartu kupenu minule vianoce..cize ma asi rok ... takze sa priklanam k tomu, ze je to mozne ze to nejde zo starou SIM...aj ked nevidim v tom dovod a myslim si ze by to malo ist aj uplmne bez SIM... takze po cca 5 tyzdnou pouzivania iphonu 3G 3.1.2 JB mam funkcne GPS.....mozno sa tesim docane, neviem ci to pojde na stale..pripadne sem napisem....takze odporucam vyskusat s dakou novo-zakupenou SIM...aj dobijacou...ja mam O2 tiez na kredit...
 

Gemator | úte pro 29, 2009 10:45 pm

Re: GPS navigace funguje- Návod-

Zkousel jsem cache vymazat pres PC a po vymazu a restartu stale nefunguje. Mam GPSSerial zapnute iPhone GPS, vymaz chache,restart a stale nic. Nechyta signal v google maps ani v Navigon, MotionX atp. Mam iPhone 3G FW 3.1.2 JB blackra1n.
Dekuji
 

Kulhos | stř pro 30, 2009 11:37 pm

Re: GPS navigace funguje- Návod-

Dneska jsem byl v T-Mobile telefon reklamovat. GPS se mi nechytala v žádné aplikaci, žádný návod nepomohl. Tak jsem udělal čistý restore a uvidím, co ty "technici" předvedou. Je možné, že má prostě iphone nějakou HW chybu a bude to chtít opravit.

Takže Vás budu do 30.ti dnů informovat, jak to dopadlo.

Kulhos
 

McDog | čtv pro 31, 2009 9:21 am

Re: GPS navigace funguje- Návod-

vobec nechapem co riesite.Mas iPhone v zaruke?Apps ako napr Navigon mas poctivo kupene?A nejde ti?Tak idem na reklamaciu a nie sa hrabat do systemu....ja s GPS nemam ziaden problem a ani dalsi ludia co poznam.Teda okrem jedneho ale ten ma smolu lebo ma iP bez zaruky
 

Uživatelský avatar Krtko | čtv pro 31, 2009 9:24 am

Re: GPS navigace funguje- Návod-

buď ti dajú nový iphone, alebo ti len prehrajú FW :)
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 397
Registrován:
úte zář 02, 2008 10:37 am
Bydliště: Bratislava

McDog | čtv pro 31, 2009 10:28 am

Re: GPS navigace funguje- Návod-

Kedze prehrat Fw si vies aj sam tak novy kus...teda pokial splnas zarucne podmienky
 

Namor | sob led 02, 2010 8:26 pm

Re: GPS navigace funguje- Návod-

Pro nemo33, prosím Tě, jakým zpusobem ukončíš celou operaci v terminalu- tlačítkem return nebo save nebo něčím jiným? Pak terminál vypneš tlačítkem home a zrestartuješ? Po všech těch pokusech, kdy jsem už dal mému iphone spoustu jmen se však přikláním k názoru, že můj GPS HW není v ideálním stavu a tak zvažuji reklamaci. Jednou mi totiž navigon jde, jednou nejde. Přesto bych byl rád, kdyby mě někdo ujistil, že mu jde nějaká navi naprosto bez problémů, abych věděl, jestli má reklamace smysl a jestli si radši nepořídit ten držák od tomtoma. Dík za odpovědˇ
 

Kulhos | sob led 02, 2010 10:20 pm

Re: GPS navigace funguje- Návod-

Takhle... Koupil sis telefon s navigací. Takže pokud ji máš legálně zakoupenou, tak naklusej tam kde jsi ho koupil a vysvětli jim to... Není možný, abych si koupil za 15k telefon a nešla na něm tak základní věc. Měl bys ale předtím udělat čistej restore, aby nepoznali, že to máš breaklé...
 

Uživatelský avatar cicolably | sob led 02, 2010 10:59 pm

Re: GPS navigace funguje- Návod-

Namor
podla tvojho popisu maš asi iPhone 2G a to nejak GPS chip v sebe nema alebo maš zlý popis?
iPad Mini 16GB
iPhone 5 16GB
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3277
Registrován:
pon pro 22, 2008 10:31 pm
Bydliště: ks

Namor | pon led 04, 2010 6:45 pm

Re: GPS navigace funguje- Návod-

Díky moc za odpovědi, popisek mám špatně, mám iphone 3G s GPS. Někdy jedou google maps jak z praku, no a včera mě při jasné obloze telefon nezaměřil- pouze podle BTS- velké modré kolo. Vidím to taky na tu reklamaci, jen nevím, co budu bez iphona ten měsíc dělat :cry: Ikdyž minule mi nabízeli na zápujčku jinej, ale pak jsem si reklamaci rozmyslel- mám špatný datový kabel.
 

Uživatelský avatar cicolably | pon led 04, 2010 8:07 pm

Re: GPS navigace funguje- Návod-

no ked ti idu Google maps tak ti to nevyreklamuju
nemaju prečo
asi je problem z tým navigačným softom.kupený funguje určite.
iPad Mini 16GB
iPhone 5 16GB
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3277
Registrován:
pon pro 22, 2008 10:31 pm
Bydliště: ks

Namor | pon led 04, 2010 9:21 pm

Re: GPS navigace funguje- Návod-

Google maps jdou, ale jen někdy, tam kde jsem iphona koupil, tam nepůjdou určitě, je to ulice s vysokou zástavbou, navíc mám DAS, tak je třeba vyzkouším.
 

ppiskacek | sob led 09, 2010 10:03 am

Re: GPS navigace funguje- Návod-

udělal jsem vše co radíte (vymazání Cache, restart, nahrát jen jednu navigaci, změnit GPS v "GPS serial") a nic. Předtím ni to chytlo signál tak 1 z 5-ti pokusů a signál byl slabej. Nyní vůbec. Google Maps napíší, že mojí polohu nelze určit. Nemáte na to někdo prosím nějakou moudrost?
 

Namor | sob led 09, 2010 2:54 pm

Re: GPS navigace funguje- Návod-

To ppískáček
To máš výhodu, že Ti to nejde vůbec. Mě to jednou jde, jednou zas ne.Zkus ještě podržet najednou horní tl. a home tl. do té doby, než se na display objeví jablko, cca 10s. Po této operaci mi GPS Lite ukazoval zelený signál, prakticky plný. Čím dál víc uvažuju o TTdržáku, hlavně prorto, že po projetí tohoto a jiných fór má problémy asi každý. Sice na neznámá místa moc nejezdím, ale když už někam pojedu, tak na to musí být spoleh.
 

ppiskacek | sob led 09, 2010 7:52 pm

Re: GPS navigace funguje- Návod-

Namor: Souhlasím s Tebou ale restart jsem dělal už asi 100x a děje se tak až po vymazání Cache, asi bych potřeboval aby mi někdo poslal svoji Cache z funkční GPS v tel.
 

Namor | úte led 12, 2010 7:00 pm

Re: GPS navigace funguje- Návod-

Zdravím, tak jsem to včera rozsekl, kolem oběda jsem objedna CC, dnes v poledne dorazil a hned odzkoušen. Vše funguje, konečně jsem se smířil s všehomírem...
 

ppiskacek | úte led 12, 2010 7:03 pm

Re: GPS navigace funguje- Návod-

omlouvám se za mou neznalost ale co je "CC"???
 

Uživatelský avatar dodulo | úte led 12, 2010 7:06 pm

Re: GPS navigace funguje- Návod-

myslel asi TomTom car kit
iPhone 6S gold 64GB iOS 9.3.5 - no jailbreak
iPhone 4S white 16GB iOS 7.1.2 - no jailbreak
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2431
Registrován:
sob čer 28, 2008 1:29 pm
Bydliště: Žiaľ nad Hrobom

ppiskacek | úte led 12, 2010 7:13 pm

Re: GPS navigace funguje- Návod-

Ach tak ale ten je "malinko" držší, néé?? A jak už zde bylo někde řečeno, když už jsem si pořídil telefon za 15tis. tak opravdu nechci vyhazovat cca 3500,- (nemýlím-li se) za TomTom Car Kit :( Spíš bych chtěl poprosit někoho ochotného, komu GPS funguje bez problému, zda-li by se semnou třeba nespojil a nezaslal mi svojí cache. Jelikož jsem hňup a vymazal jsem ji podle návodu (bohužel nezálohoval) a nyní nefunguje vůbec. Myslím si, že to je pouze tou cache, protože nic jiného krom GPS serial jsem neměnil. A po zjištění, že mi navigace nefunguje už ani z 10% jak tomu bylo dříve, jsem vše vrátil do původního "funkčního" nastavení ale cache je nenávratně ztracena. Proto prosím nějakou dobrou duši o pomoc.
 

Uživatelský avatar Tea Racer | úte led 12, 2010 8:10 pm

Re: GPS navigace funguje- Návod-

A fungovala Ti než jsi tam cpal JB? Zkus to na čistém IP.
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...

Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 4024
Registrován:
pon bře 30, 2009 10:25 am
Bydliště: Tea-Earth.net

Namor | úte led 12, 2010 10:29 pm

Re: GPS navigace funguje- Návod-

Myslel jsem car kit, psal jsem to v práci z iphona. Mám ho za 2511kc a tel. jsem bral na smlouvu za 2900 při útratě 800 měsíčně takže mě to tak nebolí. Teď jsem přijel z práce a testnul jsem to na úzké silnici obklopené vysokými baráky a bylo to bez ztráty kytičky. Tam se mi nechytali ani Google maps, a ty mi vetšinou šli dobře.
 

ppiskacek | úte led 12, 2010 11:59 pm

Re: GPS navigace funguje- Návod-

Jak říkám, šla mmi GPRska na cca 10% i po JB ale chtěl jsem zaexperimentovat a má touha po 100% byla silnější. Jen né vždy se to vyplatí.
 

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required
Další

Zpět na Navigace pro iPhone

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron