Jak dlouho budou k navigacím aktualizace zdarma?

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých navigáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.

ls8 | stř lis 25, 2009 12:45 pm

Jak dlouho budou k navigacím aktualizace zdarma?

Jak známo, na AppStore se za aplikaci platí vždy jen jednou, všechny následující aktualizace jsou zdarma. U navigací je ale obecně zvykem, že každá aktualizace map se musí platit zvlášť (mám TomTom ONE XL, nové mapy k němu vycházejí každé 3 měsíce).

Existuje nějaká oficiální informace, jak dlouho budou jednotliví výrobci navigací pro iPhone dodávat aktualizace map zdarma? Nerad bych si teď koupil navigaci od TomToma a za měsíc musel platit za upgrade :/
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

Uživatelský avatar Golf | stř lis 25, 2009 12:56 pm

Re: Jak dlouho budou k navigacím aktualizace zdarma?

Tohle je všeobecně dost mlhavé, proto to mám v tabukách srovnání navigací tak tak uvedeno. Na stránkách http://blog.ondratoral.com kdysi vyšel článeček, tady je z něj cituji:


Hledal jsem na webech výrobců a kontaktoval technickou podporu, abych zjistil, jak přesně k aktualizaci přistupují jednotliví výrobci.

Slovenský Sygic odpověděl bleskově, ale lehce mlhavě. Update map bude, ale podle všeho přibližně jednou ročně a placený, spolu s novou verzí navigačního programu s dalšími funkcemi. V průběhu roku samozřejmě budou vycházet opravy chyb v programu a také drobné opravy map (např. špatně určená jednosměrka).

Mile mě překvapilo iGo, které zdarma nabízí kvartální aktualizace do prosince 2010, pak zřejmě vyjde další placená verze.

TomTom velmi vyhýbavě oznamuje, že update map zpřístupní, pokud možno jednoduše a za přiměřenou cenu. U samostatných aplikací je první rok aktualizací zdarma, poté 10 EUR za kvartál.

Nejpodivnější je přístup Navigonu, kde mi technická podpora potvrdila to, co opatrně píše i na webu ? prostě neví
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone X
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW4 44
Mac mini 2018
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:47 pm
Bydliště: iPraha

Uživatelský avatar rony | stř lis 25, 2009 2:01 pm

Re: Jak dlouho budou k navigacím aktualizace zdarma?

ale ved AppStore by mal umoznovat k existujucim App si dokupovat doplnky, takze system je na to pripraveny a nechapem, preco stale nie su takto stavane aplikacie - stiahnem zaklad a dokupujem komponenty. Ved to uz bolo davno, co to takto prezentovali. Ano, vyznacny parameter pre rozhodnutie aku navigaciu kupit je aj dokedy budem mat moznost updatnut si mapy v ramci ceny. Ak v tom mlzia, tak zamerne - nechcu si poskodit sucasne ksefty :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 18993
Registrován:
pát pro 14, 2007 12:37 am
Bydliště: mám niekde

Zahradník | stř lis 25, 2009 2:06 pm

Re: Jak dlouho budou k navigacím aktualizace zdarma?

Já bych rozlišoval mezi programovými soubory aplikace a mapovými podklady.
 

ls8 | úte bře 23, 2010 3:13 pm

Re: Jak dlouho budou k navigacím aktualizace zdarma?

Tak TomTom sám neví, jak dlouho nechá aktualizace zdarma, viz. viewtopic.php?p=239590#p239590
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Navigace pro iPhone

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé