tomtom "Waiting for GPS signal..." problém

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých navigáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.

Pantani | pát lis 27, 2009 12:08 pm

tomtom "Waiting for GPS signal..." problém

Nevím kam to mám dát, nahoře jsou pravidla kde se píše, že s problémama nemám zakládat další topic, ale do tomtom[appstore] to dát asi nemůžu... kdyžtak se omlouvám a přesuňte to, dík

Mám iPhone 2G fw 3.1.2, tomtom 1.1, roqyGPS 0.9.3.1. Roqy ukazuje fix na GPS "Fix: 3D", takže snad v pořádku. Pustím tomtoma, dám Navigate to... a pak Home a ukáže se hláška "There is no gps fix right now. Would you like to use the last known location?" a odpovím No. Od té chvíle mi bliká na displeji "Waiting for GPS signal...". Location services mám zapnuté.
Setkal se s tím někdo? Hledal jsem chvíli tady na fóru, hledal jsem na googlu a jediný co jsem našel bylo vyresetovat tomtoma do defaultního nastavení. To jsem zkusil, zkusil jsem restartovat telefon, nepomohlo nic. Nezkoušel jsem místní návod na promazání cache, ale ten je jen předpokládám pro iP 3G.

Jediný co mě napadá, tak že by tomtom nějak vyžadoval nějaký přesnější fix od vícero družic, ale to je snad blbost. Pak je tu ještě možnost, že bych neměl nainstalovaného něco, co zpřístupní BT GPS pro tomtom, tomtom samotný v nastavení nemá prakticky vůbec nic.
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 905
Registrován:
ned úno 10, 2008 1:50 pm
Bydliště: Litomyšl

Uživatelský avatar parmin | pát lis 27, 2009 12:55 pm

Re: tomtom "Waiting for GPS signal..." problém

Zkusil bych si tipnout na jednu z možností:

1/ někdy ten 3D fix zamrzne. Pomůže otevřít RoqyBT, vypnout Bluetooth Stach, shodit RoqyBT a znovu spustit, spárovat s modulem a počkat na 3D fix.

2/ podívej se pře SBSettings přes "more" do "mobile substrate addons", zda ta máš Roqy BT povolený (zapnutý).
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1286
Registrován:
pát bře 28, 2008 11:56 am
Bydliště: Liberec

Pantani | pát lis 27, 2009 1:15 pm

Re: tomtom "Waiting for GPS signal..." problém

parmin píše:1/ někdy ten 3D fix zamrzne. Pomůže otevřít RoqyBT, vypnout Bluetooth Stach, shodit RoqyBT a znovu spustit, spárovat s modulem a počkat na 3D fix.

Tomu moc nevěřím, ještě nikdy mi to nefungovalo, ale určitě to vyzkouším.
parmin píše:2/ podívej se pře SBSettings přes "more" do "mobile substrate addons", zda ta máš Roqy BT povolený (zapnutý).

To může být roqyBT zapnutý, mít fix a nebýt zapnutý ještě v tom substrátu? SBSettings nemám nainstalovaný vůbec, mobil mám v minimalistickým tvaru co se množství sw týče. Vyzkouším

Díky
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 905
Registrován:
ned úno 10, 2008 1:50 pm
Bydliště: Litomyšl

Uživatelský avatar parmin | pát lis 27, 2009 1:43 pm

Re: tomtom "Waiting for GPS signal..." problém

Ad 1/ Někdy se mi stává, že ten fix "zamrzne". Na první pohled se to moc nepozná, GPS modul bliká modře (indikuje spojení přes BT), po otevření aplikace RoqyBT se hned otevře stránka se satelity... Rozdíl je v tom, že pokud je vše OK, číselné údaje na této obrazovce se mění. Někdy mi to ale "zamrzne" a čísla se nemění, potom je potřeba BT stack vypnou, ukončit aplikaci a znovu zápnout a spárovat.

Ad 2/ Sám jsem zastáncem co nejmenších zásahů do systému, nicméně SBSettings mám a používám. Asi bych Ti ho doporučil naistalovat. Myslím, že ten substrát právě vypíná a zapína to, jestli Roqy posílá informace do systému...
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 1286
Registrován:
pát bře 28, 2008 11:56 am
Bydliště: Liberec

Pantani | sob lis 28, 2009 8:08 am

Re: tomtom "Waiting for GPS signal..." problém

Takže poté, co jsem nainstaloval úspěšně SBSettings (pořád to hlásilo "POSIX: ..." problémy), jsem zjistil, že substrát je naprosto v pořádku.
Zkusil jsem druhou tebou navrhovanou možnost a v momentě, kdy jsem dostal 3D fix a najednou všechno fungovalo. Prostě jsem odpojil GPS od roqyho, vypnul roqy bluetooth tím přepínátkem, tlačítko home, pustil zase roqy bt, navázal spojení s gps, dostal fix a když jsem pak pustil zpátky tomtoma, bylo to OK.
To jsou mi věci... :? Díky za pomoc

edit: zkoušel jsem dneska chodit po městě a každou chvíli podle podmínek okolí (budovy, stromy, ...) se odpojovat a znovu připojovat. Už mám trochu vypozorované, kdy je potřeba toho roqyho restartnout. Občas to prostě nějak zablbne, ale dneska mi to zablblo snad jenom jednou z nějakých 10ti pokusů. Pokud má signály od prakticky všech satelitů a roqy píše, že není fix po dobu nějakých 20 sekund, tak je vždycky potřeba gps od roqyho regulérně odpojit a restartnout roqyho. Moje GPS je Leadtek 9553 a někdo na fóru u roqyho prohlašoval, že mu to funguje. Můžu už dneska asi prohlásit to samý - navigace opravdu jede :wink:
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 905
Registrován:
ned úno 10, 2008 1:50 pm
Bydliště: Litomyšl

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Navigace pro iPhone

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé