GPS nefunguje v zahraničí

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých navigáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.

lennora | pát črc 23, 2010 2:23 pm

GPS nefunguje v zahraničí

Dobrý den,
mám iphone 3g 16gb a na letní brigádě v Řecku na ostrově Rodos jsem zjistil ,že iphone nepřijímá GPS signál a přitom v ČR normálně fungoval. Jestli někdo ví kde je problém ,budu vděčný za každou radu. Děkuji
 

patrikuv | pát črc 23, 2010 2:34 pm

Problém s GPS

Mas v telefonu SIM?
iPhone 3GS 16 GB 3.1.3 CZ Black JB
Host
Host
 
Příspěvky: 37
Registrován:
čtv dub 15, 2010 8:43 pm

Uživatelský avatar iTukan | pát črc 23, 2010 3:24 pm

Re: Problém s GPS

Rekl bych, ze jsi mel na dovolene zablokovana data, aby jsi setril penizky. GPS v iP k rychlejsimu urceni polohy prenasi data, pokud nemuze, nacteni polohy trva docela dlouho. Mozna jsi nevyckal patricnou dobu.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  AW4 
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3019
Registrován:
sob úno 07, 2009 5:54 pm
Bydliště: Židlochovice

onicz | pát črc 23, 2010 9:05 pm

Re: Problém s GPS

problém s GPS u iPhone není nic nového, sám se s ním potýkám od samého začátku používání. vždy chvilkově pomůže restore či přeinstalování navig. aplikací, ale problém se stále vrací.. škoda :roll:
 

pc_master | sob črc 24, 2010 6:25 pm

Re: Problém s GPS

Reklamovat! Teď jsem reklamoval svůj a poslali mi nový přístroj. Upně nový...
 

Uživatelský avatar Barberry.pha | sob črc 24, 2010 6:27 pm

Problém s GPS

To pc_master: a to gps nesla vubec nebo jenom nekdy?
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

raider | pon črc 26, 2010 1:26 pm

Re: Problém s GPS

To by mě taky zajímalo.Mě taky občas blbne tak nevím jestli mám šanci když půjdu reklamovat.
 

Uživatelský avatar jind | stř srp 18, 2010 10:24 am

Re: Problém s GPS

No ja mam taky nove iphon.. a vcera jsem zkousel gps poprve.. a bohuzel mi to taky nenaslo signal v zadne aplikaci.. v navigonu mi to napsalo ze jsem v rusku ci kde a pribliznou presnost to psalo 2500km ci co.. jak dlouho mam cekat? jinak simku se zapnutyma datama tam mam.. a povolenou polozku zjisteni polohy v nastaveni jsem mel taky..
Leap motion
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 631
Registrován:
pát srp 13, 2010 10:03 am

efsko | stř srp 18, 2010 11:10 am

Problem s Navigonom / Presnost GPS

Dobry den , mam problém s presnostou GPS u Navigonu . Ine som ani neskúšal .
Presnost GPS mi píše okolo 3000 m a nic ine ako simulacia mi nejde pustit ze GPS nie je v dosahu a podobne , nechapem preco . Predtym mi to šlo . Mám firmware 3.1.3 jb . :( dakujem roman
 

Uživatelský avatar Golf | stř srp 18, 2010 11:27 am

Re: Problem s Navigonom / Presnost GPS

OT - tak tohle je tady už asi osmý vlákno s tématem, kde se bude probírat problém s GPS čipem v iPhonu!!!! Co takhle to napsat do už existujících (je momentálně přímo pod tímhle!) a nebo dokonce číst?

Přesunuto do stávajícího tématu. Metalgirl
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone X
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW4 44
Mac mini 2018
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:47 pm
Bydliště: iPraha

kvasimodo | stř srp 18, 2010 9:10 pm

Re: Problém s GPS

Presne tak,toto se tu resi casto a je to takove nevyresitelne tema.
Mel jsem tento problem take a tak jsem volal do Mac servisu,kde se nachazi GPS modul,ze bych si ho nechal vymenit.Ale bylo mi receno ,ze modul se nachazi na zakladni desce iPhone a je zalit priskerici.To by nebyl problem,ale problem pro me uz byl,ze mi bylo receno,ze ale vymena byva uspesna tak na 50%.Ze mi negarantujou funkcnost GPSka.Po tom co vim,ze v Macu opravy nejsou levnou zalezitosti,tak se mi do nejiste opravy moc nechtelo.Mechanik mi ale nerekl,ze GPSko ma ale v telefonu antenu ktera je mimo zakladni desku!!! To jsem si zjistil sam pri surfovani na netu.Jelikoz vim ,ze v Macu jsou dili vcelku financne dostupny,ale nesmite to u nich nechat opravit protoze si rikaji raketu za praci.Tak jsem se rozhodl ,ze vrazim pakatel do anteny a opravu si provedu podle video navodu na netu sam.A nebudete tomu verit,ale GPSka mi po par stovkach za antenu uz zase frci jak ma.Vazne to bylo tou antenkou.
Ale ovsem jestli mate tel. v zaruce ,tak se do opravi asi nepoustejte.A nebo jestli si na to netroufate,jelikoz se jedna o kompletni rozebrani telefonu!!!
U me se ale jednalo,ze telefon obcas rozebiram a konektor od antenky od GPSka se mi opotreboval.Problem byl,ze jsem nevedel,ze tento konektor je k GPS.Kdo se do 3G uz mrknul,tak je to konektor oznacen cislem 6.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 155
Registrován:
úte pro 29, 2009 9:44 pm

Uživatelský avatar jind | stř srp 18, 2010 9:46 pm

Re: Problém s GPS

Tak vono vymenit antenu neni az zase takovy problem ale pochybuju ze tendle problem maj vsichni kdyz jim to chvili jede a nejede..
Leap motion
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 631
Registrován:
pát srp 13, 2010 10:03 am

kvasimodo | čtv srp 19, 2010 12:12 am

Re: Problém s GPS

Ja jsem tady pred casem zalozil vlakno ( Navigon a Tom Tom a OS 3.1.3)
A tam jsem prave resil svuj problem,ze mi GPS chvilku funguje a chvilema
mi pise no GPSsignal .Treba tri dny mi vubec nenabehla.
Jen jsem chtel napsat,ze to muze nekdy byt prkotina za pakatel.
V zadnem pripade netvrdim,ze problem musi byt v antene.
Naopak myslim,ze vetsinou asi je problem v GPS modulu nebo v HW.
Protoze,nemyslim,ze by se vetsina lidi stourala a rozebirala IPhone jako ja.
Jen jsem psal kde jsem nasel ja problem u meho telefonu.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 155
Registrován:
úte pro 29, 2009 9:44 pm

Uživatelský avatar Barberry.pha | čtv srp 19, 2010 6:28 am

Problém s GPS

Ja mel problem s gps u 3gs s 3.1.3 , nechtela se chytak, nekdy sla nekdy ne, uvazoval jsem o servisu ale by se na to vykaslali jelikoz pri restartu se vzdy hned chytla ale za par dni uz ne, k me spokojenosti ale po nahrani ios4 tento problem zmizel a gps se mi do nekolika sekund chyta kdykoliv a kdekoliv venku ;) a neni problem ani s navigaci
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

efsko | pát srp 20, 2010 1:18 pm

Re: Problém s GPS

Ja som si ho rozoberal uz párkrát aj výmena LCD aj výmena sklíčka .moze byt ze ten konetkor cislo 6 je fakt poruseni ,..skusim dat do iphone inu navigáciu či bude fungovat
 

Mrsel | pát srp 20, 2010 1:35 pm

Re: Problém s GPS

iOS4 ano po restartu mi vzdy najede GPSka, ale po chvilce použivaní už funguje jen triangulace, ale zjistil jsem že když mě GPSka zaměří, a jak zmačknu trochu IP tak citim že se hybne kovovy rameček o 0.5 mm a pak se vrati... v tu chvily okamzite stratim signal a načtu signal jen po znovu restartovaní Iphonu, uvažuju jestli mam vyměnit GPS modul, nebo cely zadni kryt...i s kovovym ramečkem
Host
Host
 
Příspěvky: 139
Registrován:
stř pro 09, 2009 6:17 pm

dunihlav | úte zář 21, 2010 9:25 pm

Re: Problém s GPS

Tak mé postřehy co se týče spolehlivosti signálu na 3g co jsem zjistil tak kolisání signálu či výpadku zřejmě souvisí ze stavem baterie iphonu 3g, když mám plně nabito signál je na tom vzdy s gps nejlepe at uz ze simkou ci bez ni- jak je baterka slabsi je gps kolisavejsi ve finale spadne signal.Staci nahodit externi baterku a uvidite jak to poskoci a signal gps opet nabehne. Ověřeno na dvou 3g iphonech. Ted testuji čtyřku iphona a signal gps je citlivejsi a spolehlivejsi i pri slabsi baterce oproti verzi 3g avsak u ctyrky bych zas ale vytknul ze ma ve spatne pokrytych lokalitach mobilni site horsi signal operatora jak 3g verze ktera je vzdy o nejakou carku na tom lip a nekolisa tolik a casto. Testovano samozrejme s momentalne nejvyssim fimwarem.
Celý vesmír si z nás dělá srandu. ;-)
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 152
Registrován:
ned dub 06, 2008 10:33 pm

kuajego | sob říj 02, 2010 6:41 pm

Re: Problém s GPS

ja mam podobny problem...me dokonce nejel ani bluetooth...a kdyz sem to tu resil, tak sem se stejne nic kloudneho nedovedel...ale vymenil jsem zakladni desku celou...a bluetooth i GPS se rozjely...
problem mam jen ze jednou proste GPS signal i v mapach najede..a pak zase nenajede...vubec nevim cim to je... :(
Host
Host
 
Příspěvky: 16
Registrován:
čtv kvě 20, 2010 8:42 pm

simaondra | sob lis 27, 2010 11:53 am

Re: Problém s GPS

Stahnul jsem si aplikaci iGo a porad mi to pise, ze muj GPS modul byl vypnut. V nastaveni iPhone ani aplikace nemohu najit kde se to zapina. Ja jen doufam, ze to nema takovej ten modul jen pres internet!! Myslel jsem, ze je to klasicka navigace jako je treba integrovana v aute.

Mohli by jste mi prosim k tomu neco poradit?

EDIT: jeste uvadim, ze to byla nejaka aplikace za 20 dollaru, coz mi prijde divne
 

Uživatelský avatar Metalgirl | sob lis 27, 2010 1:28 pm

Re: Problém s GPS

Máš povolené Lokace v nastavení iPhonu? Jinak ano funguje to i jako klasické gps, jen nějakou dobu trvá, než se najde, v tu dobu je nejlepší být s iPhonem v pohybu, nestát na místě, tak se fixne o něco rychleji, taky potřeba být v otevřeném prostoru, ne zavřený doma v bytě nebo v domě, jít s tím ven, aby signál gps byl dostatečný.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

simaondra | sob lis 27, 2010 1:45 pm

Re: Problém s GPS

Ja prave ty lokace nemohu nikde najit.
V nastaveni - obecne - polohove sluzby mi nejde zapnout, je to sede a nejde to zmenit na ON. Vsechny datove prenosy atd. mam vyple. Pouzivam pripojeni pouze pres wifi, kdyz je signal.
 

Uživatelský avatar Metalgirl | sob lis 27, 2010 1:49 pm

Re: Problém s GPS

To je ono ty polohové služby, jelikož je máš zašedlé, proto ti to nejde. Teď otázka, jestli je to chyba OS nebo hardwaru. Máš iPhone z česka odblokovaný, že? Tak doporučuji nejdříve obnovit nastavení v iPhonu, jestli to pomůže a jestli ne, tak provést restore a neobnovovat ze zálohy. Nejdříve si však s Outlookem nebo podobným programem zálohuj kontakty, ať o ně nepříjdeš.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

simaondra | sob lis 27, 2010 4:54 pm

Re: Problém s GPS

Dekuji, stacilo obnovit a uz to slape :)
 

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Navigace pro iPhone

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé