Zjištění GPS souřadnic SW

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých navigáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.

maghor | úte kvě 24, 2011 2:47 pm

Zjištění GPS souřadnic SW

Zdravím lidé. Poraďte, protože jsem bezradnej, vygooglovanej apd. Potřebuji jednoduchou aplikaci, která mi naměří GPS souřadnice a uloží pro případnou pozdější potřebu.

Jednoduše, někam přijdu, zjistim GPS a uložím s popisem...

Děkuji...

SEARCH jsem zkoušel, ale žádné slovní spojení mě nedovedlo k odpovědi.
 

Uživatelský avatar Barberry.pha | úte kvě 24, 2011 3:05 pm

Zjištění GPS souřadnic SW

Zkus napr. Gps motionX lite, ta ukaze gps polohu a souradnice, treba tam najdes i funkci kterou hledas. Jinak me napada jedine kdyz se ti ukazou v te app souradnice udelat si screenshot pro pozdejsi ulozeni ;)
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 8245
Registrován:
pát dub 09, 2010 11:16 am
Bydliště: Prague

Uživatelský avatar Golf | úte kvě 24, 2011 4:14 pm

Re: Zjištění GPS souřadnic SW

Jakákoliv slušná navigace. Nebo mapy od Seznamu, pro iPhone přímo aplikace mapy.cz (je free).... Stačí použít mozek a ne vyhledávání.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone X
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW4 44
Mac mini 2018
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1566
Registrován:
sob bře 21, 2009 10:47 pm
Bydliště: iPraha

wincek | úte srp 16, 2011 7:46 am

Re: Zjištění GPS souřadnic SW

čéče to mě třeba vůbec nenapadlo, díky za nakopnutí a přitom to všude vidim
Host
Host
 
Příspěvky: 3
Registrován:
úte kvě 19, 2009 1:36 pm

Uživatelský avatar SteveJSF | úte srp 16, 2011 8:12 am

Zjištění GPS souřadnic SW

Tohle jsem uz taky kdysi hledal a i kdyz mam hlavu i s mozkem, v aplikaci Mapy.cz jsem nic takoveho nenasel. Nativni aplikace Maps s mapami od Googlu to taky nema. Ani v jedne z nich se mi zatim nepodarilo zjistit souradnice bodu (treba aktualni pozice) a ani vyhledat konkretni misto podle znamych souradnic. Je tu nekdo kdo to umi a poradi?

Jinak MotionX-GPS tohle zvlada a od svych zacatku se z toho stala opravdu promakana aplikace, musim ji pochvalit. Aplikace Mapy.cz se svou turistickou mapou je taky skvela, s prehledem nahradi papirovou turistickou mapu.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1923
Registrován:
úte lis 04, 2008 1:37 am

Uživatelský avatar jackherrer | úte srp 16, 2011 8:20 am

Re: Zjištění GPS souřadnic SW

v aplikaci mapy.cz staci zamerit polohu a potom kliknout na ten bod kde se nachazis.. zobrazi se souradnice, ktere se potom daji vykopirovat. staci se trosku snazit a hned nelamat hul.

edit:

vyhledat misto podle souradnic jde zase v nativni aplikaci maps, kde jen do pole pro vyhledavani zadas gps adresu ve spravnem tvaru a je to. v aplikaci mapy.cz se mi toto zatim nepodarilo.
I will maintain an attitude of open-mindedness.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3736
Registrován:
ned úno 01, 2009 10:40 am
Bydliště: Pardubice

Uživatelský avatar mookie | úte srp 16, 2011 9:04 am

Re: Zjištění GPS souřadnic SW

polohu ti ukáže GPS Status z Appstore
http://itunes.apple.com/us/app/gps-stat ... 85995?mt=8

jen neumí ty souřadnice kopírovat
Navigation
06.06.2011 00:56
Velikost: 0 MB
Cena: US$ 0
Hodnoceni: 3.05556
od 36 lidí
QR code
PocketGPSWorld.com Ltd
GPS Status 1.2
This is a very basic diagnostic tool to allow you to have a look and see what information the GPS on your iPhone/iPad is reporting.

With our CamerAlert application we received a lot of bad reviews from users who didnt fully understand how GPS works, and that it is almost impossible to get an accurate location when indoors or traveling at 125MPH in a train. The GPS needs time to work out where it is.

This is where GPS Status comes in handy. You do not just get a good/bad GPS Fix indicator, you get a full readout of all the GPS data including speed and co-ordinates. If you have a GPS connection you will also get an approximation of your current address.

Note that I have determined the following GPS Fix settings:
- Excellent Fix = less than 10M accuracy
- Good Fix = between 10 and 50M accuracy
- Poor Fix = between 50 and 500M accuracy
- Bad Fix = more than 50M accuracy
- No Fix = nothing being reported.

Most GPS issues can be resolved by getting a good GPS Fix before you start moving. This can be achieved best by having a clear view of the sky.

Remenber when the GPS fails you drop back to WiFi or Cell positioning which will be wildly inaccurate. This is not a fault of the GPS applications, but the signal that your iPhone is receiving.

Also you need to bear in mind that some applications may work perfectly well with a bad fix if all they need to do is find your general location to determine what is around you.
VÍCE O APLIKACI
Powered by iPhone.cz
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 368
Registrován:
stř zář 02, 2009 3:18 pm

Uživatelský avatar SteveJSF | úte srp 16, 2011 12:03 pm

Zjištění GPS souřadnic SW

To Jackherrer:
Ja hul nelamu, jen neco nevim, tak se zeptam. Takze ted uz to vim, Mapy.cz to hezky zobrazi a umozni to i zkopirovat.

Vyhledavani v Maps podle souradnic mi nikdy neslo, zadny format mi to nechtelo vzit (pritom mapy.cz v pocitaci vezmou kde co, proto jsem se na nej ptal. Jestli ho znas, mohl jsi ho rovnou uvest. Takhle ho uvedu ja:

49°40'58.816"N, 17°35'52.952"E

Tenhle format souradnic tedy vezme nativni aplikace Maps. Muzete experimentovat s drobnymi obmenami.

Samozrejme v Motion-X muzete zadavat souradnice jednodussim zpusobem a pouzit i UTM format nebo MGRS, coz se hodi. A stejne tak tam jde ziskat souradnice libovolneho bodu z mapy.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 1923
Registrován:
úte lis 04, 2008 1:37 am

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Navigace pro iPhone

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé