H: offline cyklonavigaciu

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých navigáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.

marvap | pon dub 30, 2012 11:41 am

H: offline cyklonavigaciu

Chtěl bych slušnou aplikaci, která:
1. zobrazuje dobré cyklomapy, nejlépe ze serveru Cykloatlas CZ
2. má ty mapy offline, protože FUC mého operátora, je tak tragický, že po pár kilometrech vidím jen mřížku na bílém podkladě a platit datový tarif, který by umožňoval bezproblémové stahování několik hodin, byť nárazově cca jednou za týden by byl neúnosně drahý. Jinak bycho ho nevyužil.
3. umožňuje vypnout displej, aby se mobil na kole nevybil po cca 3 hodinách, ale aby při vypnutém mobilu stále jela GPS a aplikace a byla pohotově k zapnutí.
Jsem sice začátečník, ale už jsem strávil nějaký čas pátráním a zdá se, že tyto tři požadavky jsou rozumně nerealizovatelné. To je dost zklamání. Vlastně se ten iPhone na kolo nedá použít.
 

slezacekm | pon dub 30, 2012 12:14 pm

Re: H: offline cyklonavigaciu

Bohuzel to patrani si delal dobre. Nevim o nicem takovem. Kdyz jedu na kole pouzivam runkeeper. Pro cyklo mapy galileo a mam tam offline mapy cr z cykloatlas cz

iPod Shuffle 2GB stříbrný 6th gen
Ipad Mini 16 GB WIFI iOS 7
Iphone4 16 GB iOS 7
MacBook Air 13' [2013] 1,3GHz Intel Core i5, 4 GB RAM, 128 SSD
Apple TV 3.
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 510
Registrován:
čtv kvě 05, 2011 12:30 pm

Uživatelský avatar CooLajz | pon dub 30, 2012 2:25 pm

H: offline cyklonavigaciu

Na kole pouzivam RoadBike od Runtastic. Sice tam jsou jen OpenStreet cyklo mapy, ale neni to uplne k zahozeni :) Kdyz k tomu pridam statistiky na webu runtastic.com, tak sem spokojen :)
OpenFeint, Plus, GameCenter ID: CooLajz
Host
Host
 
Příspěvky: 111
Registrován:
stř čer 30, 2010 7:55 am

niky79 | pon dub 30, 2012 2:40 pm

Re: H: offline cyklonavigaciu

Ja ted zkousel Runtastic, nastavil jizdu na kole a je tehda hoooodne nepresny! Podle nej jsem najel asi 27 km, ale podle mapy, na seznamu, kdyz jsem to rucne naklikal, tak to bylo s bidou 19km.
 

slezacekm | pon dub 30, 2012 2:56 pm

Re: H: offline cyklonavigaciu

problem je akorat, ze to taha data ne? nebo treba nejde nejak vypnout aby to netahalo data vubec, az potom dom na netu?

iPod Shuffle 2GB stříbrný 6th gen
Ipad Mini 16 GB WIFI iOS 7
Iphone4 16 GB iOS 7
MacBook Air 13' [2013] 1,3GHz Intel Core i5, 4 GB RAM, 128 SSD
Apple TV 3.
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 510
Registrován:
čtv kvě 05, 2011 12:30 pm

marvap | pon dub 30, 2012 7:50 pm

Re: H: offline cyklonavigaciu

slezacekm píše:problem je akorat, ze to taha data ne? nebo treba nejde nejak vypnout aby to netahalo data vubec, az potom dom na netu?

To sice jde, ale já potřebuju hlavně mapu, abych se orientoval, kde jsem, když jedu. Naopak nejsem typ, který si prohlíží doma zpětně, kudy jel.
 

Uživatelský avatar CooLajz | pon dub 30, 2012 8:23 pm

H: offline cyklonavigaciu

Mapy muzes natahat offline a relace se da poslat az ses online. Ale pokud nenacita mapy, tak vystacis i s malym fup :)
S nepresnosti jako je uvedena vyse problem nemam. Aspon sem ho nezaregistroval. Iphone mam na kole v drzaku, takze fixace satelitu je dobra a tim i presnost. Asi to nikdy nebude tak presny jako dobre nastaveny tachac na kolo, ale da se s tim zit :)
OpenFeint, Plus, GameCenter ID: CooLajz
Host
Host
 
Příspěvky: 111
Registrován:
stř čer 30, 2010 7:55 am

marvap | stř kvě 02, 2012 7:14 pm

Re: H: offline cyklonavigaciu

Tak jsem zkusil ten RoadBike s těmi OpenStreet mapami a nebylo to špatný. Sice ty mapy nejsou úplně to ono, ale už se s tím dalo slušně žít. Při vypnutých datových službách (a WiFi) mi iPhone vydržel cca 4.5hod bez vypínání. To už se taky celkem dá. Takže díky CooLajz za tip. Ale možná by to šlo ještě vylepšit. Jestli správně chápu první reakci od slezacekm, dají se nahrát offline mapy z Cykloatlas CZ, to zní nadějně, to prověřím (nepochopil jsem zcela, proč využívá i runkeeper i galileo), díky za případné upřesnění.

EDIT:

Už to asi chápu líp. Jediný problém asi je, že dneska není snadné udělat pomocí MOBAC mapy z Cykloatlas CZ, protože ty jednoduché cesty jim zatrhli kvůli autorským právům. Ale technicky to určitě jde, ale bylo by potřeba udělat nějaký konvertor souřadnic. Nebo nemá pls někdo starší verzi MOBAC, kde to šlo? 1.8
 

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Navigace pro iPhone

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé