Iphone bez signálu

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

pat77rik | úte bře 24, 2009 7:54 pm

Iphone bez signálu

Dobrý den,
chtěl bych Vás poprosit o radu. Koupil jsem přes aukci Iphone 3G 16GB, údajně ze Slovenska, ale jaksi se v něm nechce chytnout operátor. Respektive dám pin a nenaběhne signál - je ale zajimavé, že na 911 zavolat jde..(dá se tak vyloučit hardwarová závada?). Zkoušel jsem Winpwn, Quickpwn ale nic bohužel nepomáhá. Můžete mi někdo konkrétně poradit co se s tím dá udělat? Zkoušel jsem již všechno možné dle návodu tady na fóru a stále nic.

Ještě by mě zajímalo jestli se dá zjístit z jaké země opravdu pochází - kde byl koupen. Děkuji.
 

Uživatelský avatar Domy007 | úte bře 24, 2009 7:57 pm

Re: Iphone bez signálu

Nevím co s tím, ale země se dá zjistit tím, že otočíš krabičku a tam je napsaný obsah balení, který bývá napsaný jazykem země odkud iPhone pochází
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 653
Registrován:
pát pro 28, 2007 4:36 pm
Bydliště: Říčany u Prahy

pharlap | úte bře 24, 2009 8:08 pm

Re: Iphone bez signálu

hmm.. udelej si RESTORE a pak tam hod SIM kartu.. a uvidis.. nebo si to uz udelal a nejde to? na QuickPWN apod. se zatim vykasli.. to ti v teto chvili nepomuze, kdyz ti nebude behat iP. s origo softem.
jinak na 911 volat muzes.. i kdyz nemas v iP. SIM kartu.. to lze na kazdem founu. je to funkce, aby mohl volat nouzova cisla kdykoli. :wink:
 

pat77rik | úte bře 24, 2009 8:15 pm

Re: Iphone bez signálu

Ten telefon jsem restoroval pomoci itunes na nejnovejsi verzi....ale je to blokovane. Kdyz jej odblokuju nenajede signal.

Jasne to vim, ohledne toho volani, ale jedna se mi o to, jestli to nouzove volani jde z te same casti pristroje jako normalni volani, tzn. ze muze napr. vyloucit poskozeni anteny atd.

Neco podobneho se jiz resilo v teto diskuzi, konkretne uzivatel a moderator Almi.
http://www.iphone.cables.cz/posting.php?mode=reply&f=74&t=15601

Krabice zrejme neni originalni, protoze tam je jine ser. cislo a navic je tam napsano černy a muj je bily.
 

pharlap | úte bře 24, 2009 8:27 pm

Re: Iphone bez signálu

Pisnul sem ti PM, nerozumim tvemu popisu, ze po orig.restore v itunes "to je blokovane". to je predsi divny.. po instalaci FW by ti iP. mel uplne normalne nabehnout. a neni nutny delat JB. ten ti stejne nepomuze. Je potreba to rozchodit nejak pres iTunes. Dalsi vec ktera mne napadla, jestli ten iP. neni kradenej a nema zablokovane IMEI. takze ho nelze pouzivat. a dalsi vec mne napadla, jestli to neni iP. z ameriky :wink:
 

pat77rik | úte bře 24, 2009 8:38 pm

Re: Iphone bez signálu

Vsechny od 2.0 do 2.2.1 jsem vyzkousel. 3.0 NE!
 

pat77rik | úte bře 24, 2009 9:02 pm

Re: Iphone bez signálu

Po te co udelam restore pres Itunes vyzve me to k zadani pinu.
Zadam pin, ktery je akceptovan, ale nedostanu se do menu (Nevim jestli by mela najet v tuhle chvili uz sit O2 a sila signalu - kazdopadne mi se neobjevi nic) - sviti mi na display pouze kabel usb smerujici k logu itunes - Jedinou moznosti je tam emergency call.

Nevim jak bych to mel lepe popsat...

Jo jeste, kdyz udelam odblokovani a jailbreak, tak se pak normalne dostanu do telefonu. Jen proste neni videt sila signalu ani operator a pochopitelne nejde volat (krome emergency)
 

scorpi | úte bře 24, 2009 9:03 pm

Re: Iphone bez signálu

Pokud si koupil ten iphone ze Slovenska, tak je víc než pravděpodobné, že je blokován pro operátora Orange. Dále pokud je tomu tak, a updatoval si na 2.2.1 je potřeba dohrát yellowsn0w.
Koukni sem viewtopic.php?p=121200#p121200
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 1774
Registrován:
stř bře 05, 2008 7:14 am

pharlap | úte bře 24, 2009 9:07 pm

Re: Iphone bez signálu

scorpi: jak je mozne ze orange ma blok.iP. jen pro sebe??? :shock: Ja myslel ze Apple zatrhnul! tak aby byl iP. universalne pouzitelny s jakoukoli SIMkou! :shock:
 

pajcer | úte bře 24, 2009 9:12 pm

Re: Iphone bez signálu

len poopravim ze nebude od Orange ale od t-mobilu ...

Naozaj u nas t-mobil blokuje vsetky telefony a aj iPhony :cry:

Cize ak naozaj kupil pristroj od nasho t-mobilu tak ma teraz pekne tazitko a iPod lebo tym ze si tam zbrkle nahodil 2.2.1 tak si aspon nateraz zmaril sancu na odblok (a predavajuci ta trcoha okaslal ked ti ho predaval ako neblokovany)

Musis pockat kym niekto pride na to ako na downgrade basebandu aby si mohol pouzit yellowsnow (zo Cydie)
nástroj: iPhone 6 & iPad air 64GB no jb iOS 10
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 656
Registrován:
úte dub 08, 2008 9:47 am

scorpi | úte bře 24, 2009 9:13 pm

Re: Iphone bez signálu

čeče teď si nejsem jistej jestli Orange nebo T-Mobile, ale jeden z nich to blokuje

edit: Tak T-Mobile, dík za upřesnění :wink:, navíc na 2.2.1 odblok není, protože je na něm baseband 2.30 a na ten yellowsnow nefunguje.
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 1774
Registrován:
stř bře 05, 2008 7:14 am

pat77rik | úte bře 24, 2009 9:15 pm

Re: Iphone bez signálu

Po restoru a zadani pin kodu v telefonu mi hodi itunes tuhle hlasku jak je na obrazku...

Rozhazuješ layout velkým obrázkem, oprav to, prosím, aby to mělo úroveň. Díky. Beavers.
Naposledy upravil pat77rik dne úte bře 24, 2009 9:22 pm, celkově upraveno 1
 

scorpi | úte bře 24, 2009 9:20 pm

Re: Iphone bez signálu

Už nikde nepátrej. Vysvětlení máš na tím obrázkem, který nám rozhazuje layout.
Uprav to, jak ti píše Beavers.
Prostě máš těžítko, smiř se s tím. Bohužel.
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 1774
Registrován:
stř bře 05, 2008 7:14 am

pharlap | úte bře 24, 2009 9:24 pm

Re: Iphone bez signálu

neřešitelná situace.. :(
jedine downgrade na 2.2.0. http://www.iphone.cables.cz/viewtopic.php?f=74&t=15010&hilit=downgrade+2+2+1+na+2+2+0
a pak yellowsn0w?
 

scorpi | úte bře 24, 2009 9:43 pm

Re: Iphone bez signálu

V jeho případě to nic neřeší, protože mu zůstane baseband 02.30.03 a ten u 3G odemknout zatím jak víme nejde.

iPhone 3G users: The Dev team should soon release updated versions of their PwnageTool and QuickPwn tools to jailbreak your iPhone 3G running firmware 2.2.1 or or use this guide to first downgrade to firmware 2.2 and then jailbreak it. But since the latest firmware updates iPhone 3G's baseband to 02.30.03, you will not be able to unlock it even after downgrading to firmware 2.2. You will need to wait for some time for the Dev team can unlock baseband 02.30.03.
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 1774
Registrován:
stř bře 05, 2008 7:14 am

pajcer | úte bře 24, 2009 9:46 pm

Re: Iphone bez signálu

kurnik uz proste popchopte ze downgrade FW spat na 2.2 nezmeni to ze sa mu nahral modem FW 2.30... a na ten nieje odblok a ani cesta z neho spat :!:

Moze si pomocou QuickPWN aspon aktivovat zariadenie a mat iPod
nástroj: iPhone 6 & iPad air 64GB no jb iOS 10
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 656
Registrován:
úte dub 08, 2008 9:47 am

pat77rik | úte bře 24, 2009 10:14 pm

Re: Iphone bez signálu

Vsem dekuji i tak za odpovedi, ikdyz zpravy nejsou potesujici :-(

Mam jeste dotaz jestli by to neslo vyresit treba nejakou Turbosim nebo tak neco? Dekuji moc za odpovedi jeste jednou.

Jo a nemate nekdo aspon predstavu, kdy by to mohlo jit odblokovat?

Děkuji Děkuji Děkuji
 

scorpi | stř bře 25, 2009 6:21 am

Re: Iphone bez signálu

Predstava o možnosti soft unlocku? Ne, opravdu ne. To je jako kdyby si se zeptal kdy máme představu, že bude konec světa :wink:

K té turbosimce najdeš něco tady viewtopic.php?p=126303#p126303
Ale ohlasy nejsou v případě 2.2.1 moc příznivé.
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 1774
Registrován:
stř bře 05, 2008 7:14 am

pat77rik | stř bře 25, 2009 8:47 pm

Re: Iphone bez signálu

Jak tak vidim, tak turbosim a dalsi podobne zalezitosti asi taky nepomohou.
Chtel bych vas tedy jen pozadat jestli mi pomuzete zjistit od kud telefon pochazi, pokud se to samozrejme da...

Nekde jsem cetl, ze se to da zjistit z prvnich dvou cisel IMEI. Ale nevim do jake miry to je spolehlive, jestli teda vubec. Jo a da se nekde primo zjistit jaky baseband v telefonu opravdu je? A nejak vyloucit to hardware poskozeni? Mockrat diky.
 

scorpi | stř bře 25, 2009 9:00 pm

Re: Iphone bez signálu

Baseband tam máš 2.30, čili firm 2.2.1. Pokud bys tam měl nižší baseband, tak ti šel udělat unlock přes QuickPwn. Prostě s tím musíš smířit, že máš těžítko, alespoň do okamžiku než bude unlock. Pokud kdy nějaký bude ovšem.
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
 
Příspěvky: 1774
Registrován:
stř bře 05, 2008 7:14 am

Yreg | stř bře 25, 2009 9:53 pm

Re: Iphone bez signálu

Čo sa týka unlocku, tak pravdepodobne bude, otázka je len kedy. Dovolil by som si ale tipnúť horizont pár mesiacov, môže to ale byť aj týždeň, alebo rok.

Osobne by som na tvojom mieste skúsil ten iPhone predať ďalej, nejakému Slovákovi s T-Mobilom môže byť jedno, či je blokovaný ;)
 

pat77rik | stř bře 25, 2009 10:24 pm

Re: Iphone bez signálu

Jakto, ze mu to muze byt jedno? A zkuste mi prosim nekdo odpovedet na to, jestli se da zjistit ta zeme odkud pochazi - to Slovensko nevim urcite :-( a v mem IMEI je prvni dvojcisli 01.


JO a jen tak mimochodem, kdybyste nekdo o ten Iphone meli zajem, tak ho prodam - zkuste nabidnout ceny ;-) Pro zopakovani to je Iphone 3G 16 GB white - stav je velice dobry a se vsim prislusenstvim. Fotky nekdy brzo nahraju na web.
 

Yreg | stř bře 25, 2009 10:30 pm

Re: Iphone bez signálu

No v prípade, že by ho používal jedine v sieti T-mobile Slovensko, mohlo by mu byť jedno či je bloknutý, alebo nie. Ale samozrejme hodnota toho zariadenia je nižšia, napríklad keby ho skúšal predať ďalej.

Netuším, ako to môžeš zistiť, ale moje americké IMEI na 2G tiež začína 01 ;)
 

pat77rik | úte bře 31, 2009 4:17 pm

Re: Iphone bez signálu

Ještě mě napadla jedna věc.... Nempůže třeba ani to, kdybych do telefonu nahrál firmware 3.0 a následně udělal downgrade? Šlo by se pak s novým basenbandem 04.20.01 přihlásit do sítě?
 

pajcer | úte bře 31, 2009 4:38 pm

Re: Iphone bez signálu

iba ak by si bol developer
nástroj: iPhone 6 & iPad air 64GB no jb iOS 10
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 656
Registrován:
úte dub 08, 2008 9:47 am

pat77rik | úte bře 31, 2009 4:46 pm

Re: Iphone bez signálu

Tzn. pokud bych měl developerskou verzi firmwaru 3.0? Rozumím tomu správně?
 

pajcer | úte bře 31, 2009 10:46 pm

Re: Iphone bez signálu

To nestaci - kazda verzia 3.0 co je na nete je v podstate developerska. Tvoje zariadenie musi byt registrovane applom ako ze si developer alebo betatester (za poplatok)
nástroj: iPhone 6 & iPad air 64GB no jb iOS 10
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 656
Registrován:
úte dub 08, 2008 9:47 am

mila89 | sob dub 18, 2009 4:46 pm

Re: Iphone bez signálu

Chtěl bych se jenom zeptat. V současné době již přeci existuje odblok na 2.2.1, tedy na baseband 2.30. Je tedy možné takovýto telefon aktivovat?
Přišel za mnou totiž jeden známí že dostal iPhone od matky koupený v Německu od T-Mobilu. Když jsme se ho pokusili aktivovat psalo iTunes stejnou hlášku jako pat77rik. Lze na telefon použít QuickPwn jako jsem to udělal se svým iPhonem?
Jak zjistím jaký mám použít QuickPwn? Tedy kde zjistím verzi Firmware? Nebo lze nějak nahrát Firmware i bez použití iTunes? Nemohu se totiž přes to chybové hlášení dostat do menu iPhonu abych mohl dát Shift + Restore...
Děkuji za každou pomoc
 

Paly | sob dub 18, 2009 4:53 pm

Re: Iphone bez signálu

Stiahni si QuickPwn z tohto navodu: viewtopic.php?f=96&t=11943
Potom si stiahni verzie fw: viewtopic.php?f=13&t=12268 odporucam stiahnut 2.2 a 2.2.1
Ulozit do toho isteho priecinka kde bude ulozeny program QuickPwn a pripojit iPhone, zapnut QuickPwn a chvilku pockat, program si sam vyhlada spravny fw (taky ako je v iPhone) ak vyhodi chybu tak stiahni dalsie fw smerom dole.
QuickPwn sa pri starte pyta na update, takze ten co stiahnes je v pohode.
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3976
Registrován:
pon říj 29, 2007 8:08 pm
Bydliště: Neďaleko od Košíc (SVK)

mila89 | ned dub 19, 2009 2:49 pm

Re: Iphone bez signálu

Přesně tento postup mě napadl samotného. V iPhonu sem zjistil že ma firmware 2.0.2(5C1) a baseband 02.08.01. Stahnul sem si tedy firmware a QuickPwnGui120 a pustil ho. Po jeho průběhu se ale nenainstalovala Cydia a Instaler a ani se mobil neodblokoval.
Co mám tedy dělat? Nemohu nahrát jiný firmware protože se v iTunes nedostanu přes hlášku nepodporovaná SIM...

Dotaz: K čemu slouží Bootloader? Je to něco na odblokování iPhonu?
Předem děkuji za každou pomoc :)
 

inkognito23 | úte dub 28, 2009 10:02 pm

Re: Iphone bez signálu

Mam ten samy problem. Iphone je Holandska. Provedej jb QP 225-2, , fw 2.2.1(5H11) a taky mi nenajede ceska sit :-(
Co s tim?
 

Unr3aL | stř dub 29, 2009 12:45 am

Re: Iphone bez signálu

2.2.1 a BB 2.30? :| dobre tazitko na papier
 

pajcer | stř dub 29, 2009 6:49 am

Re: Iphone bez signálu

hladaj :!: :!: :!: je to tu na fore

uz je downgrade pre baseband 2.30 - niesom si ale isty ci funguje uplne vzdy (treba mat tusim spravnu verziu bootloaderu)
nástroj: iPhone 6 & iPad air 64GB no jb iOS 10
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 656
Registrován:
úte dub 08, 2008 9:47 am

Uživatelský avatar dodo_mt | stř dub 29, 2009 6:51 am

Re: Iphone bez signálu

Vsetko podstatne okolo 2.30 najdete tu viewtopic.php?f=96&t=16218

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3013
Registrován:
sob čer 28, 2008 2:44 pm
Bydliště: MT

conky | čtv kvě 21, 2009 10:28 am

Re: Iphone bez signálu

hladaj v cydii 3G Fuzzyband Downgrader, potom nainstaluj a ak mas bootloader 5.08 a nizsi tak ti to umozni downgrade basebandu na 2.28 a potom uz len soft unlock a si za vodou ak mas bootloader 5.09 a vyssi tak ti neostava nic ine len cakat na novu verziu 3G Fuzzyband Downgrader alebo yellowsn0w az pribudne podpora bootloaderu 5.09 resp. baseband 2.30.03
Host
Host
 
Příspěvky: 19
Registrován:
čtv kvě 21, 2009 10:20 am

majaagenci | čtv čer 04, 2009 8:24 pm

Re: Iphone bez signálu

Ahoj mam tento isty problem. Bootloader 5.09 Version 2.2.1 5H11 Firmware 02.30.03 a tak dalej. Uz som zistil ze je to blba situacia, ale poradte my prosim kde mam sledovat ci uz vysiel ten novy fuzzyband alebo to yello..nieco. Alebo na koho tlacit aby to vyslo.

Dakujem.
 

majaagenci | čtv čer 04, 2009 9:03 pm

Re: Iphone bez signálu

Dik, ale mam turbo sim 3 typi a neide ani jedna.
Raz my naskocil signal na par sekund a potom fuc......
Som z toho na nervy.
 

pat77rik | čtv čer 11, 2009 4:38 pm

Re: Iphone bez signálu

Zkus to udělat, přesně podle návodu co přišel s karotou. Jestli ti to nepůjde, stejně jako mi, tak pak vyber manuálně síť. Vsadím se, že máš O2... u T-mobilu mi to šlo uplně v pohodě. Napiš co a jak.
 

majaagenci | pát čer 12, 2009 9:12 am

Re: Iphone bez signálu

No, ale ten moj ajfon je z usa a manualne vybrat siet neide. Je len na ATaT siet. Takze zase nic vazeny priatelia. Ale dik za radu.
 

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na archiv JB

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé