Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

gudzoo | sob črc 11, 2009 3:42 pm

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Kua chlapci skušal som tak isto všetko možne všetky navody čo ste šupli a nič... Vždy to ma odchilku niekedy len 500m a niekedy až 2km..... čo ma už robiť aby to konečne šlapalo normalne??? :(
 

Uživatelský avatar cicolably | pon črc 13, 2009 5:07 pm

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

gudzoo
proste FW 3.0 ma asi nejaký bug a ten vypne GPS príjmač inač si to neviem vysvetliť ani mne nejde a ta odchýlka no ide ti to podla BTS staníc - vysielače gsm signalu a ono ti to približne určí podla toho poziciu preto tie odchýlky,ja neviem to je tak ťažko pochopiť
možno new FW to opraví , zmení alebo nam všetkým odišli GPS prijímače :D
iPad Mini 16GB
iPhone 5 16GB
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3277
Registrován:
pon pro 22, 2008 10:31 pm
Bydliště: ks

matoduri | pon črc 13, 2009 7:36 pm

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

aj mňa to gps už akosi sere...mám v podstate nový telefón...po kúpe som ho aktivoval, updatol na 3.0, spravil JB (redsn0w 0.7.2), nainštalovaných mám akurát pár hier,FB, beejive a z cydie iBluetooth a GPS nejde ani v mapách (len veľký modrý kruh okolo modrej bodky, čiže asi len triangulácia), ani v navigone...iDa somzatiaľ neskúšal, bojím sa, že ma to naerie ešte viac...v GPS Info stiahnutom z iTunes ukazovalo zemepisné súradnice s odchylkou min +-1300 a max +-16000 metrov...a čo ja viem, skúšať čistý restore bez obnovenia zo zálohy s rizikom, že to aj tak nepôjde...moc sa mi do toho nechce:D
 

Pavuk | úte črc 14, 2009 7:44 am

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Darth Vader píše:takze u man to slave vsetko ako ma. gps motion ukazuje plny signal, navigon slape po rak sekundach ako svajciarske hodinky :D len tie posrane google mapy ma stale stvu !

vie niekto ako prinutit iphona pouzivat gps miesto gsm signalu alebo umts pri google map ? zeby lietadlovy mod ???

tiež mi to beha cez trianguláciu keď zapnem Maps a stojím na mieste keď sa poprechádzam tak začne podľa GPS signálu. I keď myslím že by to malo byť prioritne nastavené aby najprv hľadalo GPS signál a až potom trianguláciu!
 

matoduri | úte črc 14, 2009 7:24 pm

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Takze gps uz fici. Nainstaloval som gps serial z cydie,prepol som na iPhone GPS a uz je vsetko ako ma byt. Takze vsetci,co vam gps nefunguje, skuste tento program. :-)
 

steeLko | úte črc 14, 2009 9:56 pm

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

ono keby ste si pozreli starsie prispevky v tomto vlakne tak to uz zistite davno pretoze to tu uz bolo riesene ako rozbehat GPS na FW3.0 3G
 

LosGalacticos | úte črc 14, 2009 11:13 pm

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Gps serial sem nainstaloval a porad nevidim rozdil...
Host
Host
 
Příspěvky: 100
Registrován:
pát říj 31, 2008 12:14 pm

matoduri | stř črc 15, 2009 8:25 am

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

a prepol si typ gps na iPhone GPS?
 

meey | čtv črc 16, 2009 9:55 am

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Tak za mě ohledně GPS a Navigonu:
navigon je prima, škoda že je k ničemu, když GPS v iPhone nefunguje, teda dost mizerně. Zkusil jsem všechny návody a resety a reinstaly a re-jailbreaky atd... prostě vše co jsem našel. GPS prostě nefunguje. Dnes jsem projižděl celou Prahu a měl jsem signál jen na Jiráskově mostě a hned při odbočce na Podolí signál zmizel a už jsem ho neviděl, stejně tak jako asi 1,5, hodinu jízdy před tím. Tak jsem to zkoučel na Google Maps a lokalizivali mě jen BTS takže mi to ukazovalo že jsem v Radlický a byl jsem na Vyšehradě :lol: Pěkně to kluci v APPLU vymysleli. Takže radím těm kdo Navigon nemají, ať si ho nekupují, protože se jim může stát, že ho vlasně nebudou moc použít, jako já. V sobotu jedu na dovolenou a budu si muset asi koupi klasickou navigaci do auta a budu mít pokoj, nebo možná jinej telefon.. :twisted: Jako štve mě to takovým stylem, že...

Zamyslete se: proč by měl uživatel iPhoni řešit nějaký fígle jak na lepší signál GPS??? Prostě to GPS má tak má fungovat. A jestli je to nejakej shit, tak to tam neměli dávat. Samozřejmě už vidím reakce těch, kterjem to maká v poho.. Al vy šťastlivci, zkuste se vžít do situace nás, těch který s tím mají pořád akorát problémy....

Jestli zde ještě někdo něco ví, jak pomoct tomu GPS signálu tak prosí radu sem .. :roll:

Signál není ani na xGps motion, používám i GPS Serial.... no prostě na ho ...

3G 8GB Vodafone FW3,0 JB 3
 

matoduri | čtv črc 16, 2009 11:08 am

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Žiadne reakcie šťastlivcov, ktorým funguje, tu hádam nebudú :) priznávam, tiež som bol rád, keď sa mi to konečne rozbehalo ale viem sa vžiť do tvojej situácie...GPS chip v iPhone je fajn, niečo blbé je vo FW 3.0...dovolím si tvrdiť, že ohľadom GPS tam apple dačo doj***lo :D možno to vyrieši nový FW, na ktorom sa pracuje...v apple hádam nesedia hluchí a slepí ľudia, čo nečítajú svoje vlastné fórum...takže držme im palce, nech všetkým funguje GPS bez GPS serial, bez restorov, bez custom FW a proste...nech to ide :)
 

folny | čtv črc 16, 2009 11:14 am

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

To nieje FW 3.0 mne to nešlo ani vo FW 2.2.1
 

matoduri | čtv črc 16, 2009 11:21 am

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

tak potom máš zrejme hardwarovú chybu a vidím to na reklamáciu telefónu
 

folny | čtv črc 16, 2009 11:26 am

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Jeden som už reklamoval a tiež nešlo poriadne GPS a mal aj slabý signal GSM
 

laraczech | čtv črc 16, 2009 1:32 pm

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Tak ja jsem urcite slaby signal nemel. Mel jsem IDA navigaci na os 2.0 + FW chamger na 2.2.1 a vse jelo s naprostou presnosti. Z navigace jsem byl nadsenej....

Nyni mam OS 3.0 offiko + JB a navigaci Sygic ktera by nemela mit s OS 3.0 zadnej problem.....a ejhle...Nyni mam presnost gps tak 1km kdyz se vubec chytne...
HW to urcite neni. Je to operacnim systemem.
Doufam, ze nekdo prijde z nejakou rychlou zaplatou... Jako nadsenej fanousek Apple a iPhone zacinam byt pekne nastvanej :evil:
 

matoduri | čtv črc 16, 2009 1:32 pm

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

folny:ty máš nejakú smolu na tie telefóny :-/

edit:
laraczech, skúšal si gps serial z cydie?
 

Ophteron | čtv črc 16, 2009 1:51 pm

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Zdravím všetkých. Našiel som na nete riešenie problému s GPS po aktualizácii na 3.0 mno.... aspon mne to pomohlo. Mám iPhone 3G 16GB orange SK :D posúvam vám link

http://gamesonar.blogspot.com/
 

matoduri | čtv črc 16, 2009 1:56 pm

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

nám pár šťastlivcom funguje gps po uplatnení jedného z návodov, najväčším šťastlivcom bez ničoho...ale čo s ľuďmi, ktorým to nefachá vôbec...apple pohnite si :D
 

laraczech | čtv črc 16, 2009 2:30 pm

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

matoduri píše:laraczech, skúšal si gps serial z cydie?


Ahoj, jo jo, zkousel jsem to ted asi pred hodkou. rekl bych ze se to zlepsilo, i kdyz to musim poradne otestovat. Dnes jsem v praci pomerne dlouho, ale zitra uvidime.
Diky P.
 

matoduri | čtv črc 16, 2009 2:41 pm

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

oki tak potom napíš, či to funguje :)
 

steeLko | pát črc 17, 2009 9:26 am

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Ophteron píše:Zdravím všetkých. Našiel som na nete riešenie problému s GPS po aktualizácii na 3.0 mno.... aspon mne to pomohlo. Mám iPhone 3G 16GB orange SK :D posúvam vám link

http://gamesonar.blogspot.com/

podobny navod je aj o stranu/dve naspet
staci citat a troska hladat
 

laraczech | pát črc 17, 2009 10:46 am

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

VYZKOUSENO A FUNKCNI :!:
Ahoj, jak jsem slibil tak pisu. Mel jsem stejny problem jako tisice lidi na svete po upgrade na OS 3.0 s GPS signalem. Dnes jsem to testoval na zakladnich mapach, ktere me zamerily temer hned a jizdou po Praze s navigaci Sygic taktez uplne v poho.

Co jsem udelal? Vse podle postupu zde uvedenych....
1. Instalace GPS Serial ( Cydia ) a prepnuti na GPS Chip iPhone
2. Postup z vyse uvedeneho linku

Ala hop....vse funguje :lol:

Nicmene si neodpustim rict, ze me kluci v Applu zklamali. Pokud to tak pujde dal, prejdu asi na HTC...
 

Pavuk | pát črc 17, 2009 6:23 pm

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Mne to rozbehlo http://gamesonar.blogspot.com/

4laraczech prejdeš na THC? :shock: :mrgreen:
 

LosGalacticos | sob črc 18, 2009 12:06 am

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

laraczech píše:VYZKOUSENO A FUNKCNI :!:
Ahoj, jak jsem slibil tak pisu. Mel jsem stejny problem jako tisice lidi na svete po upgrade na OS 3.0 s GPS signalem. Dnes jsem to testoval na zakladnich mapach, ktere me zamerily temer hned a jizdou po Praze s navigaci Sygic taktez uplne v poho.

Co jsem udelal? Vse podle postupu zde uvedenych....
1. Instalace GPS Serial ( Cydia ) a prepnuti na GPS Chip iPhone
2. Postup z vyse uvedeneho linku

Ala hop....vse funguje :lol:

Nicmene si neodpustim rict, ze me kluci v Applu zklamali. Pokud to tak pujde dal, prejdu asi na HTC...

dekuji moc....taky mi to funguje, ale kdyz sediv v aute(nebo jinem dopravnim prostredku) tak mi GPS nejede....ani maps ani navigon! jen venku coz je ale hodne na h...o!!
Host
Host
 
Příspěvky: 100
Registrován:
pát říj 31, 2008 12:14 pm

matoduri | sob črc 18, 2009 12:48 am

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

to je tým, že je vnútri autá slabý rozhľad na gps družice...vyriešiť by to mal tomtom stojan pre iphone...i keď, ten nebude zadarmo...skús si iphone dať čo najviac pod šelné sklo v aute...:)

OT: čo odporúčate viac, sygic alebo navigon? :)
 

LosGalacticos | sob črc 18, 2009 9:13 am

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

no jo ale pak to uplne postrada smysl navigace jako takove...kdyz sakra vytvarim navigaci tak predpokladam ze lidi ji budou pouzivat kde asi?...no prece v aute! OMG!!
Host
Host
 
Příspěvky: 100
Registrován:
pát říj 31, 2008 12:14 pm

steeLko | sob črc 18, 2009 12:32 pm

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Citace smazána. Necituj příspěvek, na který bezprostředně odpovídáš. Snad sám cítíš, že to nemá žádnou logiku. O citaci příspěvků se pouč v pravidlech, viz odkaz. Beavers.
http://www.iphone.cables.cz/viewtopic.php?f=112&t=10929

lenze to neni navigaciou samotnou ale "kvalitny" gps cipom v iphone
 

Uživatelský avatar cicolably | sob črc 18, 2009 12:41 pm

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

ako nechapem.
kde sedíš v aute ? vzadu na tatrovke pod plachtou?
snad ked daš hociaku navigaciu v aute do držiaka na predne sklo tak by mal mať výhlad na oblohu - satelity.
a navigacia funguje aj ked chip v iP nie je boh vie čo.
iPad Mini 16GB
iPhone 5 16GB
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3277
Registrován:
pon pro 22, 2008 10:31 pm
Bydliště: ks

LosGalacticos | pon črc 20, 2009 9:46 am

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

protoze zatim nenam drzak tak sem to mel polozeny pod radiem...signal nebyl vubec stabilni! jo a jeste neco - driv sem psal ze mi to jede...jelo asi dva dny! ted uz jede jen navigon! maps sou zase spatny a neurci to moji poloho ani za zlaty prase
Host
Host
 
Příspěvky: 100
Registrován:
pát říj 31, 2008 12:14 pm

Uživatelský avatar cicolably | pon črc 20, 2009 3:23 pm

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

ved som písal že to GPS v iP je na ... nejaka nudzovka aj ked men to šlo v pohode a inač som dal 3G na 2.2.1 FW a GPS aj tak KAPUT asi za to može fw modemu 04.06.08 ta sa nezmení ani po prechode na 2.2.1 a na 3.1 nejdem bo budem mať "iPod" uvidíme povedal slepý čo bude v new FW original
iPad Mini 16GB
iPhone 5 16GB
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3277
Registrován:
pon pro 22, 2008 10:31 pm
Bydliště: ks

Uživatelský avatar Kony.cz | pon črc 20, 2009 8:30 pm

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Tak jsem dneska zkousel GPS na IPHONU a nejak mi to nesedi...... Jel jsem po ulici a ukazovalo mi to ze jedu po ulici ktera je soubezna bedle, takze si myslim ze nedokaze presne urcit presnou polohu... uz jsem to zkousel podle vsech navaodu a porad nic.... zkousel jsem to na mapy ( v menu) a na SYGIC a nikde to nebylo na 100%, mozna na predbeznou polohu bych to tak nejak zvladl, ale na presnou ani za <|> je to nejaky posunuty...
[*]iPad 2 Wi-Fi 16 GB Black JB
[*]iPhone SE 16 GB Gold
[*]iPhone 6 16 GB White
[*]iPhone X 64 GB Black
Senior uživatel
Senior uživatel
 
Příspěvky: 909
Registrován:
pát črc 17, 2009 2:01 pm

laraczech | úte črc 21, 2009 9:07 am

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

GPS v iPhone mozna neni na 100% presny, ale neverim tomu, ze kdyz date iPhon na drzak pod celni sklo, nedokaze navigovat. Rekl bych ze to je spis problem v navigacnim software. Napr xGPS mi ukazovalo taky soubezne ulice, nicmene SYGIC naprosto v poradku desitek tisic kilometru. Nejhorsi co se stane, je ze je nekdy treba 20 metru zpozdeny, ale to neni nic co by znemoznovalo podle teto navigace jet. Resp, staci se na obrazovku navigace obcas podivat a pokud nejsem retard, vidim ze je predemnou treba jeste jedna krizovatka, ale to se opravdu stava velice malo...
 

steeLko | úte črc 21, 2009 10:28 am

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

no napr. ja ked dam iphone do drziaka ,ktory ani nemam priamo pod sklom ale na strednom panely v aute (kde mi nanho fuka aj klima takze sa neprehrieva:P) navigon chyti signal okamzite ci uz som v zastavanom centre mesta alebo inde. Obcas sice vypadne ale to tak raz za den.
 

vexi | stř črc 22, 2009 10:43 pm

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Tak konecne to funguje, stalo ma to dost nervov a casu, precital som
snad vsetky diskusie na tuto temu a vyskusal asi vsetky navody ale
da sa to rozbehat. Takze len pre pripad, ze niekto bude mat podobny problem,
pretoze je uz iste ze FW 3.0 blokuje u niektorych Ip GPS chip, nevedno preco
a preco iba u niektorych, ale navod je nasledovny: Settings > Reset > Erase all content and
settings, toto moze trvat aj 2 hod., potom cisty restore, bez backupu, vypnut
3G a wifi a Location Services na off, otvorit mapy a nasledne po vyzvani nastavit
Location Services na on a potom po asi 10 min. ta modra bodka konecne zacne blikat :)
a vsetko funguje korektne,mapy a Navigon sa chytia do par sekund. Na zamyslenie je, ze
na to prisli samotni uzivatelia a apple doteraz mlci, dokonca to niektorym uznal ako reklamaciu
a vtipne je ze im to vymenil za novy kus, ktory vsak mal identicky problem !!!
Snad to odstrani novy FW, dovtedy dufam, ze to nikto z vas nebude potrebovat, ak ano snad mu to pomoze.
 

Cenayus | pát črc 24, 2009 10:38 pm

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

vexi: a je to 100percentny navod ktory pomoze kazdemu?
lebo cital som podobne navody ktore su bez vymazania nastavenii a bez restore a vsetkeho a niektorim to slo ale mne to neslo...lebo by sa mi nechcelo teda robit vsetko odznova app a tak....snad to niekto este rpedomnou vyskusa ci mu to pomohlo

a po erase a restore nezablokuje opat fw chip?
 

BManix | ned črc 26, 2009 1:09 pm

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

me teda nepomohlo vubec nic co se tu pise :(
 

BrAtKo | ned črc 26, 2009 8:22 pm

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Ahoj myslite si, ze ked mi Sygic slape tak mam GPS v poriadku ? Alebo aj Sygic vyuziva location cez wifi a gsm ? Dik
Host
Host
 
Příspěvky: 28
Registrován:
pát črc 17, 2009 12:43 pm
Bydliště: Bratislava

BrAtKo | čtv črc 30, 2009 12:56 pm

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Ahojte ako identifikujem v Google Maps, ze lokalizujem cez GPS cip a nie cez GSM ? Ta modra bodka musi blikat a nie svietit ? Dakujem.
Host
Host
 
Příspěvky: 28
Registrován:
pát črc 17, 2009 12:43 pm
Bydliště: Bratislava

fblack | čtv črc 30, 2009 1:19 pm

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

BrAtKo: GSM Ti vyhodi vetsi okruh a ten krouzek kolem modre tecky je staticky, pokud vsak GPS chip iPhonu zameri Tvoji pozici, krouzek se zmensi a v pravidelnem intervalu problikava... pokud ma signal ovsem :wink:
Sygic: Pokud Ti jede sygic pri ceste autem OK tak mas GPS chip v poradku, pochybuju, ze mas wifi signal nonstop celou cestu autem :roll:
 

BrAtKo | čtv črc 30, 2009 1:55 pm

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Modra bodka svieti a okolo nej maly modry kruzok blika, takze to bude GPS podla vsetkeho ? No ale to je parada to som mal polku oblohy zakrytu budovou a signal GPS som mal okamzite. Uz to vidim, teraz ked som v kancli, tak je okruh vacsi a kruh neblika. Jasne dik za tip. A to som nic nefixoval ohladom GPS, proste to slape od zaciatku.
Host
Host
 
Příspěvky: 28
Registrován:
pát črc 17, 2009 12:43 pm
Bydliště: Bratislava

kendy1991 | čtv črc 30, 2009 2:21 pm

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

dlouho sem se trapil nad tim proc mi gps nejde ani v sygic ani v navigonu... dneska sem ten problem vyresil systemem pokus omyl... puvodni aplikaci mapy sem mel pomoci SB settings schovanou, aby mi na SB zbytecne nestrasila a GPS signal sem nechytil nikdy. Po tom co sem aplikaci mapy nechal znovu zobrazit na SB gps zacal fungovat. Nyni mi funguje IDA sygic i navigon bez jedinyho problemu takze moje rada zni: pokud mate aplikaci mapy schovanou, zkuste ji nechat znovu zobrazit na sb a treba to vas problem vyresi take..... :wink:
 

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required
PředchozíDalší

Zpět na archiv JB

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé