Čtu tady vše, ale stále nevím

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

lopata55 | úte dub 27, 2010 9:46 pm

Čtu tady vše, ale stále nevím

Ahoj všem trpělivým. Nejdřív bych chtěl říct, že jsem už několik hodin pročítal toto fórum, ale stále nevím. Mám iPhone 3GS, 16GB, koupený v ČR u Vodafone, mám tam firmware 3.0 (nějak se mi to nechtělo upgradovat) a sériové číslo mi začíná 879290.... Baseband (pokud je to v češtině "firmware modemu") mám 04.26.08. Jinak s iphonem normálně volám a udělal jsem si na něm jailbreak. Teď k mému problému. Chtěl bych novější verzi firmwaru (kvůli někteým aplikacím, které mi hlásí, že pod 3.0 už nejedou). Opravdu jsem to tady pročítal, ale prostě jsem nikde nenašel návod, jak dát do iphone novější firmware (než mám) a udělat na něm jailbreak (a samozřejmě z něj chci taky volat). Jde mi dále taky o to, abych mohl iphone používat jako modem, což verze 3.0 neumožňuje.. Pokud se najde někdo, kdo mě hned ze začátku neukamenuje, byl bych mu moc vděčný. Díky za všechy ohlasy a nezlobte se:)
 

Uživatelský avatar JackieTran | úte dub 27, 2010 9:48 pm

Re: Čtu tady vše, ale stále nevím

Pripojis to k PC/Mac , otevres iTunes,kliknes na chech for update..
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 4440
Registrován:
sob lis 22, 2008 9:25 am
Bydliště: Praha

lopata55 | úte dub 27, 2010 9:55 pm

Re: Čtu tady vše, ale stále nevím

A mám firmware 3.1.3, upgradovanej baseband a JB nikde... Díky..
 

Uživatelský avatar Gekko gecko | úte dub 27, 2010 10:04 pm

Re: Čtu tady vše, ale stále nevím

Vzhledem k tomu že máš iP kupovaný u operátor a z ofiko distribuce,stačí opravdu jedno kliknutí v iTunes,updatuješ na poslední FW JB je tatam a můžeš si užívat....ať šlape ke vší spokojenosti :wink: :wink:
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2
iPhoneHolik
iPhoneHolik
 
Příspěvky: 2221
Registrován:
pon zář 22, 2008 3:20 pm
Bydliště: Praha

lopata55 | úte dub 27, 2010 10:17 pm

Re: Čtu tady vše, ale stále nevím

Tak teď nevím jestli mě tady lakujete nebo se mi snažíte pomoct. Jak to myslíš tím "JB je tatam" ?? JB potřebuju, volat potřebuju a sdílet internet potřebuju... díky
 

lopata55 | úte dub 27, 2010 10:31 pm

Re: Čtu tady vše, ale stále nevím

Juramac - neupgradoval jsem... Takže jsem se ani nenaštval. Šlo mi jen o to, abych zjistil, jak se dá udělat JB na iPhone 3GS, o kterým tady sposta lidí tvrdí, že udělat jde..
 

Uživatelský avatar Gekko gecko | úte dub 27, 2010 10:32 pm

Re: Čtu tady vše, ale stále nevím

Jasně 3G byly/jsou ofiko prodávané v ČR a pokud uživatel nepotřebuje Cydii (V začátcích 2007 byly spolu s installerem téměř nutností) a různá systémová "udělátka" která jsou vesměs k ničemu (v mém případě) vystačí si s kupou aplikací na AppStore kde jich je spousta i free nebo Lite verzích....vyzkouší líbí/nelíbí a pak se rozhodne zda si ji koupí,ohledně pirátění taky nemám potřebu :wink:
JB přes redsnow mám jen a pouze k zprovoznění Aktivaci/Unlocku iPhone a v tématu to koneckonců v posledním postu i píši....cydia mi iP zpomalila natolik že už ji nechci :?

lopata55
JB na 3GS u určitých verzí BB jde ale pokud jsi upgradoval přes iTunes,nahrál ti tam poslední a ten zatím čeká na svého "osvoboditele" co vím...je to otázka času stejně jako kdysi 2G a FW2.0 s xxxBB už si tu verzi nepamatuji:wink:
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2
iPhoneHolik
iPhoneHolik
 
Příspěvky: 2221
Registrován:
pon zář 22, 2008 3:20 pm
Bydliště: Praha

Juramac | úte dub 27, 2010 10:35 pm

Re: Čtu tady vše, ale stále nevím

Ja,jako znamy odpurce JB ti neporadim, ale zaznamenal jsem nekde, ze jb na 3.1.3 jde,ale je pouze Sn0wbreeze - hledej.
 

lopata55 | úte dub 27, 2010 10:38 pm

Re: Čtu tady vše, ale stále nevím

Juramac - díky, nepotřebuju 3.1.3, ale nějakou verzi (novější než 3.0), kde již jde sdílet internet (např. 3.1.2) a jde v poho udělat jailbreak.. a chci taky samozřejmě volat.. teď mi poraď co a kde hledat a já to pohledám, protože opravdu nevím..

edit: Gekko gecko - neupgradoval jsem, mám pořád to co píšu v prvním příspěvku:)
 

Juramac | úte dub 27, 2010 10:43 pm

Re: Čtu tady vše, ale stále nevím

Neporadim. Jednak se v oblasti JB neorientuji a hlavne si myslim, ze mas stejne moznosti hledani,jako ja a kdokoliv jiny. Zkus to sam,uvidis,ze pak z toho budes mit vetsi radost,kdyz to najdes sam. JB je na tomto foru nejcastejsi tema . Ale necekej,ze te tady nekdo povede za rucicku a nebo ti odpovedi bude servirovat na zlatem podnosu. Ja tedy urcite ne :) Neni zac......
 

Uživatelský avatar Gekko gecko | úte dub 27, 2010 10:44 pm

Re: Čtu tady vše, ale stále nevím

Jednotlivé verze OS by měly jít stáhnout zkus třeba http://www.iclarified.com a další a před tím si zjisti aby si stáhnul tu správnou (kvůli BB) itunes ti automaticky nabídne nejnovější,mrkni tady na fóru a pak se podle toho zařid ale neuspěchej to :wink: :wink:
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2
iPhoneHolik
iPhoneHolik
 
Příspěvky: 2221
Registrován:
pon zář 22, 2008 3:20 pm
Bydliště: Praha

shademan | ned kvě 02, 2010 9:10 am

Re: Čtu tady vše, ale stále nevím

Ahoj mám stejný problém, čtu tady všechno několik hodin ale stále nevím, jestli je momentálně bezpečný provádět upgrade mého iPhonu 3G FW 3.1.2 JB na FW 3.1.3 a potom provést JB? S momentálním stavem telefonu jsem docela spokojenej ale problém je v tom, že některé aplikace, které bych chtěl už vyžadují FW 3.1.3..upgrade bych si udělal, ale jde mi o JB. Mohl bymi někdo napsat, jestli je JB na mym iPhonu bezpecnej? Diky mockrat...myslim tim to, abych pri JB neco neudelal spatne a nemel pak cihlu.
 

Uživatelský avatar Marek | ned kvě 02, 2010 11:36 am

Re: Čtu tady vše, ale stále nevím

Ak je to iPhone z CZ, tak v podstate na nom pojde jailbreak po aktivovani (nie 3Gs s novym bootloadrom). Ide tam skor o unlock, a 3Gs s novym bootloadrom. No kedže mate české 3G, tak sa nieje čoho obávať
MacBook Air
Magic Mouse
iPhone 5
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 4941
Registrován:
pon led 04, 2010 11:19 am
Bydliště: Veľká Lomnica (SVK)

Shark NX | ned kvě 02, 2010 12:37 pm

Shademan zatial som nevidel aplikaciu co vyzadovala FW3.1.3.
Maximalne 3.1 FW
Kazdy iPhone z CR ma odblokovanu Aktivaciu cize o Unlock sa nemusis starat.
Tym padom nie je problem fungovat bez JB. Osobne by som zvazoval fungovat na Cistom OS a upgradoval kolko len chcel
 

shademan | ned kvě 02, 2010 2:36 pm

Re: Čtu tady vše, ale stále nevím

3.1.3. vyzaduje napriklad seznam TV, kterej bych docela bral...muzete mi pls nekdo napsat strucny navod jak na JB? Vim, ze je treba nejdriv udelat v itunes update a pak nekam nahrat fw 3.1.2 a udelat JB. Moc z tech prispevku tady nejsem moudrej, procitatam to fakt dlouho ale nenasel sem nejak presnejsi postup, diky mockrat :)
 

Topinas | ned kvě 02, 2010 8:18 pm

Re: Čtu tady vše, ale stále nevím

No já JB nemám a jde to bez něj, nestahuju každou blbost. Hledám kvalitní levné hry, akce atp. a pohoda. ALE. Furt narážim na netu na tuny homebrew aplikací které mě hrozně mrzí že nemůžu mít. Určitě jak se JB na 3.1.3 objeví tak do toho jdu :) . Spirit od dev teamu už bude co nevidět tak jen doufám :D .

Jinak můžu třeba i s JB dál kupovat hry z appstore? Protože jako pokud nějaká začínající vývojář vydá parádní, zábavnou hru za dolar. Tak rád podpořim.
 

Uživatelský avatar dwick | ned kvě 02, 2010 8:37 pm

Re: Čtu tady vše, ale stále nevím

lopata55: Podivej se v Cydii uplne nahoru, tam ti to napise jake mas zalohy SHSH. Vzhledem k tomu ze mas 3GS, tak s fw 3.1.3 nepripada jailbreak v uvahum. Tudiz tam musis mit napsano ze mas zalohu fw 3.1.2. Pokud ne, tak mas smulu a musis chvili vyckat na Spirit jailbreak.

k jb offtopicu: Mam 3GS kupovany s 3.1.3 a tudiz bez jailbreaku. A pocituju to skoro kazdy den. 3G Unrestrictor mi chybi jak sul, na ty downsamplovana videa se proste neda koukat (v praci nemam wifi, musim se spolehnout pouze na 3G)
Life sucks. And then you die.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2100
Registrován:
čtv dub 09, 2009 5:15 pm
Bydliště: město piva

shademan | úte kvě 04, 2010 8:41 pm

Re: Čtu tady vše, ale stále nevím

A je teda v soucasny dobe nejakej univerzalni postup pro JB 3.1.3 kterej mi bude stopro fungovat nebo se jeste ceka?
 

Uživatelský avatar tvosi | sob čer 26, 2010 10:22 am

Re: Čtu tady vše, ale stále nevím

ano, staci stahnout Spirit a provest JB :wink:
Obrázek iPhone 2G 8GB
Obrázek iPhone 7 128GB Jet Black
Obrázek iPad Mini with Retina 32GB Silver
Obrázek Macbook Pro 13" mid-2009
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 4123
Registrován:
pon lis 26, 2007 7:41 pm
Bydliště: Praha

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na archiv JB

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé