iOS 4 [+JB] - Viac problemu ako uzitku ?

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

m4x | pon črc 05, 2010 2:40 pm

iOS 4 [+JB] - Viac problemu ako uzitku ?

Zdravim,
chcem zalozit toto vlakno ako informativne, na co ste dosli popri pouzivani iOS 4 a JB iP.
Osobne pouzivam iP 3GS iOS 4 JB cez sn0wbreeze.

No zatial natriafam na tolko problemov, ze ma to cele neuveritelne odradza a premyslam nad uplnym downgradenom na osvedceny FW 3.1.2, na ktorom nebol ziadny problem a vsetko islo na 100%.

1, Takze zacnem s WiFi ->
WiFi mavam bezne zapnute takmer neustale a pripajam sa doma na svoj router, pred tym neboli ziadne problemy nikdy ani s inymi iP.
No na iOS 4 sa mi napoji na siet a ihned aj vypoji a nevie sa dalej spojit. Prakticky ked idem do nastaveni sa tvari, ze je pripojeny no v skutocnosti ikonka hore nie je (iba datova siet) a taktiez pri praci s nim je to zretelne, ze som vypojeny. - Jediny sposob je reboot alebo respring, ale je to velmi otravne, aby som to po kazde robil pokial s nim idem nieco robit (denne aspon 15x). Neviem ci niekto na nieco take natrafil, no pred iOS 4 som nemal absolutne takyto problem, iba zriedka kedy no to sa mi nechcel ani len pripojit a ked pripojil drzal.

2, No najviac comu nerozumiem AcceloMeter a Fotky ->
Vyberiem si fotku a chcem si ju dat na sirku iP, no div sa svetu nic sa nedeje a fotka sa neotoci. Vsetko inak funguje, SMS, Mail, vsetko proste nema problem. Mam aj v SBSettings - Rotation Inhibitor - no ten mam samozrejme zapnuty (teda aktivovany AcceloMeter).
Nerozumiem kde je problem ?

3, Podpora APPS ->
Najhorsie co je, ze momentalne niektora podpora niektorych appov je mizerna. Jednoducho v iOS 4 nefunguju korektne a crashuju. Povedzme navigacia, ktora mi na FW 3.1.2 isla perfektne tu zrazu neustale crashuje a nemozem s nou absolutne pracovat - komu sa chce cakat na toto ?

4, MultiTasking vs. Backgrounder ->
Najviac co ma dnes zatazuje je toto ! Pred tym som si vedel v backgrounderi krasne zvolit Apps, ktore chcem okamzite dat do pozadia pri spusteni -> dnes tato moznost mizne a tym pribudaju problemy. Taktiez si momentalne neviem navolit, aby sa mi nativne dala aplikacia do pozadia a s backgrounderom, jednoducho bud to bude stale v pozadi a aj v backgrounderi alebo prakticky vobec. Preco prakticky vobec ?
Povedzme, si kolko apps je dnes, ktore maju podporu tohto MultiTaskingu, aby sa nam nemuseli opatovne "nacitavat a spustat" - no povedal by som, ze zrejme iba zakladne prvky iP. Najradsej by som vypol tento nativny MT uplne (co zrejme aj coskoro spravim - je to naozaj zbytocne), ale aj tak ten backgrounder uz nedokaze to co pred tym.

*, Tie problemy postupne pribaduja a verim, ze behom nejakej doby sem pridam este nejake negativne poznatky - osobne mi teda tento iOS 4 nic nepriniesol okrem velkych problemov.

! ! Tak som zvedavy na ake poznatky ste narazili vy a dufam, ze pribudnu aj kladne, lebo z mojho pohladu oproti predoslemu je to katastrofa a nikomu neodporucam menit FW 3.x.x za iOS 4. ! !

Len pre poznatok uvediem, ze som uz robil aj restore. Takze tam problem nehladajte :-) A taktiez som si este nedovolil robit s iTunes, lebo nie som zatial spokojny ako tak s tym co mam teraz, tak tam ani nechcem nahodit vsetko ako som mal (a taktiez sa bojim tych dalsich problemov).
iPhone 3GS 16GB [iOS 4 JB] - O2 SK
iPhone 3G 16GB [iOS 4.1 JB] - O2 SK
Host
Host
 
Příspěvky: 111
Registrován:
sob zář 12, 2009 10:53 am

snoochi | pon črc 05, 2010 3:02 pm

Tak ja uz mam ios4 pres tyden, jedine co me stve je omezene funkcni sbsetting (mod phone on off) a trosku zabugovane lockinfo. Ale podle tvurcu se na tom pracuje. Navigaci mi stacilo zaktualizovat jede to. Mam tomtoma. Im+ taky jezdi a baterie
me drzi porad +- stejne. No a wifi mi blbla, ale stacilo obnoveni site a je klid. Telefon jsem obnovoval ze zalohy. Ja jsem zatim spokojeny.

Posted with TouchBB on my iPhone
Host
Host
 
Příspěvky: 101
Registrován:
pát zář 25, 2009 3:51 pm

pegancr | pon črc 05, 2010 3:06 pm

Re: iOS 4 [+JB] - Viac problemu ako uzitku ?

Dik za informace, taky se mi do ios4 nechce, ale potesilo mne z Tve zpravy, ze backgrounder teda i na ios4 slape. Snad i spolecne s kirikae a pokud jde nativni mt vypnout, tak aspln ze tak.
Co je neprijemne, ze narazim na app, ktere uz vyzaduji ios4, takze bud nejaky fakeios4 (o kterem ale nevim) nebo se nakonec upgradu nevyhnu.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 241
Registrován:
pon zář 07, 2009 1:39 pm

m4x | pon črc 05, 2010 10:40 pm

Re: iOS 4 [+JB] - Viac problemu ako uzitku ?

Ano, Backgrounder podporuje aj iOS 4, no ako tvrdim, viac menej slabo vyuzitelne oproti predoslim funkciam ! ! ! - no mne viac vyhovovalo a aj budem uprednostnovat backgrounder, teda pokial by boli nejake funkcie opat navratene ako v predoslom FW.


Rotacia displeja pri Fotkach -> SOLVED ! Vyriesene !
Nesmiem mat z Cydie Rotation Inhibitor, jednoducho to pod iOS 4 uz nejde korektne, viac menej je tam nativna funkcia, 2x Home Button, uplne dolava, dostaneme sa k iPod prehravaniu a remote-u a posledne nalavo z moznosti je zakazanie a povolenie rotacie displeja pomocou accelometra.

Wifi problem -> z casti mam, ale je to stale nepochopitelne z mojej strany. Jednoducho si ho musim neustale vypinat cez SBSettings a pokial ho potrebujem pri pouzivani tak si ho jednoducho opat zapnem. Cize, si ho nemozem nechat neustale bezat a cakat, ze sa mi vzdy automaticky pripoji a nebudem musiet zapinat WiFi. - troska komplikovanejsie vysvetlene, snad ste pochopili.


Ja osobne som neobnovoval zo zalohy, lebo som s tym mal zlu skusenost a navyse backup s FW, ktory mal JB nemusi byt velmi sikovne riesenie. (moze to blbnut / nemusi)


No osobne toto iOS 4 je pre mna velike sklamanie.
iPhone 3GS 16GB [iOS 4 JB] - O2 SK
iPhone 3G 16GB [iOS 4.1 JB] - O2 SK
Host
Host
 
Příspěvky: 111
Registrován:
sob zář 12, 2009 10:53 am

Uživatelský avatar cicolably | pon črc 05, 2010 11:18 pm

Re: iOS 4 [+JB] - Viac problemu ako uzitku ?

ako pozerám tak PROBLEMY z iOS4 maju len ludia s JB
ja som nahral 4 ,bez resetu,bez DFU ani nič podobne ,priamo z iTunes a ide ako hodinky
nič nepada nič neblbne , aplikacie funguju v pohode (dokonca aj navigon)
skoro každý deň sú nejaké updaty (jasne,že na zakupene veci)
JB ? a načo ? (vieme HRY su drahé) nie je potrebný (doručenky? pripíšem *?# a príde) ,znaky počíta,mms idu,volať sa da ,pozadia si pomením
kto sa sťažuje mal by hladať problém hlavne u seba
iPad Mini 16GB
iPhone 5 16GB
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3277
Registrován:
pon pro 22, 2008 10:31 pm
Bydliště: ks

spacekjakub | pon črc 05, 2010 11:51 pm

Re: iOS 4 [+JB] - Viac problemu ako uzitku ?

Trošku offtopic, ale po připsaní výše zmíněného mi přijde na no JB telefon doručenka? To bych využíval totiž... Jinak já mám JB jenom kvůli unlocku, kdyby si chtěl říct ať JB nedělám :)
 

Uživatelský avatar cicolably | úte črc 06, 2010 12:03 am

Re: iOS 4 [+JB] - Viac problemu ako uzitku ?

space
jasne UNLOCK to je ina vec
ale s tou doručenkou to je iste len u Orange Sk
CZ som našiel
Eurotel(02) CZ: YYYY [mezera] [text zprávy]
T-Mobile CZ: *stav# [mezera] [text zprávy]
Oskar(Vodafone) CZ: *N# [mezera] [text zprávy]
iPad Mini 16GB
iPhone 5 16GB
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 3277
Registrován:
pon pro 22, 2008 10:31 pm
Bydliště: ks

spacekjakub | úte črc 06, 2010 12:05 am

Re: iOS 4 [+JB] - Viac problemu ako uzitku ?

Mockrát děkuju :) Zkusím to jak to jede :) Kdybych to věděl, dávno bych to používal :D Různýma SbSettings a takovýma blbostma sem si nikdy nechtěl zasírat telefon, tak sem to ani nezkoušel instalovat. Četl sem, že to stejně jenom žere baterku a pamět, tak na co... iOS4 už je parádní a nenašel sem chybu na něm...
 

Uživatelský avatar djha53k | úte črc 06, 2010 10:43 am

Re: iOS 4 [+JB] - Viac problemu ako uzitku ?

Toz ja Vam pridam dalsi problem do sbirky: a to s baterkou

Predevcirem jsem nahodil iOS4 (cca 23hod), do rana baterka 100%.
Jenze ta Applacka SMS appl je fakt nepouzitelnej sh*t :evil: navic jen ty 4 ikony na docku je taky malo, bo fakt pouzivam 5 appls porad.

Takze JB + Cydia (biteSMS+FiveIconsDock -nic vic jen tyhle dve appls, nepridal sem ani zadny dalsi source).
JB ve 23:40, baterie 100%, rano 8:15 baterie 85% :shock:

Toz ted fakt nevim, zda prezit 100% baterku s tou sh*tozini SMS appl nebo konfort ovladani a denni nabijet :?:
..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..
SG G6
https://www.investicnigramotnost.cz/
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 489
Registrován:
čtv srp 21, 2008 5:53 pm
Bydliště: Praha

Orpheus | úte črc 06, 2010 12:36 pm

Re: iOS 4 [+JB] - Viac problemu ako uzitku ?

Ja mam zasa taky bug, ze ked dam iphone do lock screenu a zhasne obrazovka, tak uz sa nezobudi :D :D treba znovu nabootovat
 

engi_sk | úte črc 06, 2010 1:24 pm

Re: iOS 4 [+JB] - Viac problemu ako uzitku ?

Ja mam JB ale len koli MT a wallpaper. Kedze mam 3G som bol sklamany ze uz moj iphone 3G nepodporuje MT a Wallpaper tak som si JB dal ale bez Cydie. a nestazujem sa ziadna chybu nevidim. Len niektore app ze nepodporuju ios4
 

chemster | úte črc 06, 2010 1:44 pm

Re: iOS 4 [+JB] - Viac problemu ako uzitku ?

mne nejdu 2 veci. Nastavenia - Vseobecne - Informacie - Siet - Nedostupna --> aj logo operatora nemam ziadne.

Airplane mode cez SBSettings mi takisto nefunguje?
 

r.a.c.e.k | úte črc 06, 2010 3:11 pm

Re: iOS 4 [+JB] - Viac problemu ako uzitku ?

K multitaskingu vs backgrounder. Multitasking od Apple se da vypnout a nahradit backgrounderem. Potom nastavit kalsika podrzet dyl home button aplikace do pozadi, opetovne podrzeni zruseni. Mam, pouzivam, neni problem.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 326
Registrován:
stř pro 05, 2007 10:44 am

m4x | úte črc 06, 2010 7:48 pm

Re: iOS 4 [+JB] - Viac problemu ako uzitku ?

ale neda sa v tom BackGrounderi nastavit, ktore Appi sa maju automaticky rovno davat do pozadia (vyuzival som to najma pri spusteni cydii(vieme aka je pomala) a navigacii)


Neviem teraz ci je problem u O2 SK, ale jedndoducho mi vypadava siet a zrazu napise, ziadna siet pripadne prehodi siet pokial mam nastavenu automaticku volbu. Mozno iOS 4, ale mozno aj momentalne problemy u O2 SK, neviem povedat.

Taktiez sa mi raz stalo, ze som volal s priatelkou (ona ma 3G), zrejme zrusila hovor skor ako ja a vypol sa displej (ako od proximity senzoru), ale spustit ho neslo, ani silent button nereagoval a nevibroval proste nic, tak som musel Lock+Home a restart, stalo sa mi to raz, ale dost skoro po tom ako som nahodil iOS 4 a JB (pred tym nikdy). Snad uz sa nestane.

WiFi problem u mna teda nakoniec pretrvava :-(

Preco JB ? Je to o tom, ako ten clovek ten telefon vyuziva. No ja osobne urcite ten BackGrounder radsej ako Native MT. Taktiez SBSettings je uplne perfektna a logicka vecicka (preco mam stale chodit do nastaveni?)!
Taktiez SSH je pre mna uplne perfektne riesenie.
Ale nejdem to tu rozoberat, ako vravim je to aj o narakoch a co poznam ludi bez JB jednoducho s iP nefunguju a taktiez mi potvrdili, ze to jednoducho nie je ono. A myslim, ze staci k tomtuo debaty. Bolo tu dost toho prediskutovane okolo toho. KTo chce si da. Kto nie, neda. Takze prosim staci, aby z toho nebol flame ako koniec koncov byva.
iPhone 3GS 16GB [iOS 4 JB] - O2 SK
iPhone 3G 16GB [iOS 4.1 JB] - O2 SK
Host
Host
 
Příspěvky: 111
Registrován:
sob zář 12, 2009 10:53 am

Orpheus | úte črc 06, 2010 9:12 pm

Re: iOS 4 [+JB] - Viac problemu ako uzitku ?

m4x, taketo problemy ako vypisujes ty, som mal aj ja na 3.1.2.. tiez mi wifi isla v pohode a niekedy sa nevedel pripojit, cize nasiel ju, pripojil sa a odpojil, pritom notebook bol neustale pripojeny bez problemu. U priatelky sa mi toto s wifi nikdy nestalo.. neviem si ten problem nejak vyriesit, cize tu chybu co popisujes neni len u ios4, ale mal som ju aj na 3.1.2
Mozno je to nejaky problem s routrom, alebo uz fakt neviem..
 

ls8 | stř črc 07, 2010 9:16 am

Re: iOS 4 [+JB] - Viac problemu ako uzitku ?

Aplikace používající GPS (Maps.app, MotionX-GPS) mi v iOS 4.0 občas natvrdo restartují telefon. Bohužel JB musím kvůli odblokování, mám iPhone z USA. Momentálně se snažím o downgrade na 3.1.3,m jedinou funkcí, kterou z iOS 4.0 používám, jsou Folders, a bez těch nějak přežiju :)
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

beeaavers | stř črc 07, 2010 9:34 am

Re: iOS 4 [+JB] - Viac problemu ako uzitku ?

ls8 skus tento navod aj ja som to robil podla toho teda jeden clovek mi to robil a vsetko ide ok!! http://ijafri.com/2010/06/23/downgrade- ... ydia-shsh/
 

ls8 | stř črc 07, 2010 9:35 am

Re: iOS 4 [+JB] - Viac problemu ako uzitku ?

Nemám 3GS ale 3G, downgrade proběhl bez problémů.
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

beeaavers | stř črc 07, 2010 9:41 am

Re: iOS 4 [+JB] - Viac problemu ako uzitku ?

aha :D tak sorry :D
 

m4x | stř črc 07, 2010 10:21 am

Re: iOS 4 [+JB] - Viac problemu ako uzitku ?

Orpheus - ja som to prilis neskusal u priatelky, ale tiez mam pocit, ze to tam slape bez problemov.
Jedine mi napada, ze to je vec routra a zabezpecenia WiFi siete. Cize zmenit sifrovanie a mozno sa to polepsi. Vyskusam niekedy neskor.


No dnes dalsia haluz, nikdy som ju nezazil. Dosla mi SMS, samozrejme ton ako byva, ale v polke tonu to zhaslo, komplet zhaslo. Proste displej ako sa rosvietil hned aj zhasol a nestihol ani poriadne zavibrovat. Tak som stlacil Power button a zrazu mi dohral koniec tej melodie, ale uz nie od tej polky, ale 4/4 z melodie. Nerozumiem co to bolo za "haluz", ale velmi ma nepotesila.
iPhone 3GS 16GB [iOS 4 JB] - O2 SK
iPhone 3G 16GB [iOS 4.1 JB] - O2 SK
Host
Host
 
Příspěvky: 111
Registrován:
sob zář 12, 2009 10:53 am

Uživatelský avatar djha53k | ned črc 11, 2010 3:07 pm

Re: iOS 4 [+JB] - Viac problemu ako uzitku ?

Toz po 5ti dnech zpet na stromy, tedy zpet shift+restore a uz zadnej JB.
biteSMS+FiveIconsDoc rest in peace :cry:
..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..
SG G6
https://www.investicnigramotnost.cz/
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
 
Příspěvky: 489
Registrován:
čtv srp 21, 2008 5:53 pm
Bydliště: Praha

Uživatelský avatar Lukáš Petr | ned črc 11, 2010 3:16 pm

Re: iOS 4 [+JB] - Viac problemu ako uzitku ?

Já na svém budoucím iPhonu 4 rozhodně jailbreak provádět nebudu, protože to už opravdu nemá cenu (víc škody než užitku). Jediný co mi opravdu bude chybět je SBSettings a tethering :?
iPhone 6S 64GB fw. 5.0.1
Macbook Pro 15" retina mid 2015

Moje aplikace: Timelines | Routie | Quadratic Master
crafted by Glimsoft.com
iPhone expert
iPhone expert
 
Příspěvky: 843
Registrován:
sob bře 29, 2008 10:13 am
Bydliště: Praha 5

Uživatelský avatar Midnight | ned črc 11, 2010 7:08 pm

Re: iOS 4 [+JB] - Viac problemu ako uzitku ?

Mne napr. mobil ide uplne spomalene ... nemam ani wallpaper nemam ani multitasking ... mam len SBSettings ktory som mal aj na 3.1.3 ... zapnem SMS ta nacitavaju sa asi 10 sekund.. ipod tak isto ... kontakty podobne... casto krat mi iphone spadne do Safe Modu ... Fotak kym sa mi spusti ta pana boha ... lutujem ze som siel na iOS4 ... :evil: :evil: a aj tak ziadne vyhody v nom nevidim.
Macbook Air 2013 i5,128GB SSD, 4GB
iPhone 5S&5S 16-32GB White & White
iPod Classic 160GB Black
iMac 27" i7,2TB,ATI,12GB RAM
iPad Air 32GB Wifi + LTE
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 358
Registrován:
stř úno 10, 2010 3:47 pm
Bydliště: Toronto

TommyS | ned črc 11, 2010 8:20 pm

Re: iOS 4 [+JB] - Viac problemu ako uzitku ?

Co furt skuhráte tak si do iPhonu nedávejte JB ne? Na co vám to proboha je? :)
 

TomXasS | čtv črc 15, 2010 11:07 pm

Re: iOS 4 [+JB] - Viac problemu ako uzitku ?

naco ? unlock ...
Apple iPad mini 2 Retina 16GB Wi-Fi
iPhoneHolik
iPhoneHolik
 
Příspěvky: 2350
Registrován:
sob čer 26, 2010 9:02 pm
Bydliště: Vranov n/T

TommyS | čtv črc 15, 2010 11:21 pm

Re: iOS 4 [+JB] - Viac problemu ako uzitku ?

1% lidí dělá JB kvůli unlocku... :)
 

m4x | sob črc 17, 2010 11:12 am

Re: iOS 4 [+JB] - Viac problemu ako uzitku ?

No z mojej strany je iOS 4 uplne sklamanie !

Vrelo odporucam ostat na FW 3.*, usetrite si kopec casu a problemov, iOS 4 NIC NEPRINESIE, IBA PROBLEMY !

Ti ktori vravite, ze JB je na nic, tak vam je urcite na nic lebo ste ho doteraz nevyuzivali :-) - Tak prosim uz bez komenatarov, ze na co JB, uviedol som to uz na zaciatku.
iPhone 3GS 16GB [iOS 4 JB] - O2 SK
iPhone 3G 16GB [iOS 4.1 JB] - O2 SK
Host
Host
 
Příspěvky: 111
Registrován:
sob zář 12, 2009 10:53 am

jnoveek | sob črc 17, 2010 11:18 am

Re: iOS 4 [+JB] - Viac problemu ako uzitku ?

ako tak citam asi este necham 3.1.3 lebo mam ggg a nechcem mat spomaleny telefon.. inac JB usetri veeela penazi preto si ho cenim ja osobne...
 

Uživatelský avatar Midnight | sob črc 17, 2010 8:40 pm

Re: iOS 4 [+JB] - Viac problemu ako uzitku ?

tak JB si nedavam urcite (aspon ja) kvoli hram alebo programov z warezu ...

mam to kvoli inym veciam z cydie bez ktorych by som si iphone ani nemohol predstavit ... asi najdolezitejsia vec je pre mna scrooble aby mi scrobbloval pesnicky na moj profil na last.fm ... nechapem preco to neni oficialne na nom ... :evil:

btw siel som naspet na 3.1.3 a zrychlenie je 1000x citelnejsie ... tuknem na fotky 1 sekunda drb mam ich ... na iOS to trvalo asi 7 sekund ... :lol: fotak tak isto ... atd atd. takze ludia co mate 3G .. zostante na 3.1.3...
Macbook Air 2013 i5,128GB SSD, 4GB
iPhone 5S&5S 16-32GB White & White
iPod Classic 160GB Black
iMac 27" i7,2TB,ATI,12GB RAM
iPad Air 32GB Wifi + LTE
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 358
Registrován:
stř úno 10, 2010 3:47 pm
Bydliště: Toronto

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na archiv JB

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé