Mám v tom bordel JB + Unlock

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

exim | úte črc 20, 2010 10:26 am

Mám v tom bordel JB + Unlock

Zdravim, jak píši v nadpisu mám v hlavě zmatek a bordel ohledně unlocku a JB. Mám iP asi 14dní (bazarovej) a podle iphone.cz je (buhví proč) z irska.

Byla v něm nainstalovaná cydia a google mě zavedl sem, kde jsem se dozvěděl co cydie je, že je součástí JB.Ovšem mě zajímá jak to funguje?

Když připojim iP k notesu, v iTunes udelam ugrade na 4.0.1 budu tam JB a unlock furt mít?

Pokud to dobře chápu, JB se nahrává do mobilu tím způsobem, že se nahraje jako nový FirmWare?

Takže když známá má iP s OS 4.0 bez JB a chce tm dat JB tak se nahraje jako novej fw os 4.0 akorat ho nějaká aplikace v pc upraví že z něho bude iOS s JB?
Mám v tom dost bordel :)) Tak díky za diskuzi...
 

Uživatelský avatar Metalgirl | úte črc 20, 2010 10:29 am

Re: Mám v tom bordel JB + Unlock

Projdi celé toto viewtopic.php?f=112&t=24789 a hlavně si projdi celou tuto sekci odblokování, jailbreak iOS 4 a budeš zase o něco chytřejší.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

exim | úte črc 20, 2010 10:50 am

Re: Mám v tom bordel JB + Unlock

Pročetl jsem... Ale furt sem mimo s tim upgradem...řekněme že mám iOS 4.0 a chci novější 4.0.1 když ho připojim a dam normálně update zůstane mi JB? Má vůbec cenu to updatovat?

Nebo řekněme že mám iOS 4.0.1 BEZ JB a chci do něho JB nahrát, potom stáhnu app pro win (nepametam si nazev je to tu na foru) a podle navodu udelam JB a je UPLNĚ jedno co je zrovna v iP za FW? Nebo to je tak že se při instalaci JB jen vybere ten soubor s FW a on si z toho jen natáhne nějaké věci a udělá JB na fw co je zrovna v iP?
 

Uživatelský avatar Metalgirl | úte črc 20, 2010 10:54 am

Re: Mám v tom bordel JB + Unlock

Pokud přehraješ starší verzi FW novějším, tak automaticky přicházíš o JB a unlock. To pak musíš provést znova.

A teď pozor to nejhlavnější!

Na každou verzi FW je jiný JB. Takže pro 3.1.2 byl blackrain, pro 3.1.3 byl spirit a teď pro iOS 4 je teď redsnow. Koukám, že máš 3g.

Nemůžeš prostě kombinovat, že na iOS 4 použiješ spirit, protože ti to prostě nebude fungovat.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

Uživatelský avatar JackieTran | úte črc 20, 2010 10:55 am

Re: Mám v tom bordel JB + Unlock

Kdyz nahrajes novy FW tak bude iPhone zcely cisty,takze JB tam uz nebudes mit.Jb musis pak udelat zvlast,ale jelikoz momentalne na FW 4.0.1 nejde JB,tak si udelej restore na FW 4.0 a pak udelas FW pomoci redsn0w treba.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 4440
Registrován:
sob lis 22, 2008 9:25 am
Bydliště: Praha

exim | úte črc 20, 2010 10:59 am

Re: Mám v tom bordel JB + Unlock

A jak casto vychazi fw? Ja jen abych kazdy mesic nemě prázddnej IP..


To chapu ze pro kazdy fw je jiny jb ale ja se ptam jestli pul roku pouzivany ip bez jb. Kdyz mu udelam jb bude uplne cistej, ale bude tam jb ?
 

Uživatelský avatar Metalgirl | úte črc 20, 2010 11:02 am

Re: Mám v tom bordel JB + Unlock

No tak za toho půl roku samozřejmě ten systém zabordeluješ, funguje to stejně jako když zabordeluješ windows. Sice né až tak markantně, ale zabordeluješ. Takže až tak úplně čisté to nebude. Jinak můžeš tam mít půl roku FW a pak udělat JB. To je jedno, za jak dlouho si to uděláš. Pokud to je na tu příslušnou verzi.

Jinak FW zase tak často nevychází. 1x za rok se přechází z nižší verze na vyšší např. z OS 3 na iOS 4 a jinak meziročně vycházejí updaty mezitím. Např. OS 3 byl 3.01, 3.1, 3.1.1, 3.1.2, 3.1.3
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

exim | úte črc 20, 2010 11:04 am

Re: Mám v tom bordel JB + Unlock

jasně bordel bude ale po jb tam vše zustane nebo to bude prazdny a cisty system? :)
 

Uživatelský avatar Metalgirl | úte črc 20, 2010 11:06 am

Re: Mám v tom bordel JB + Unlock

Zůstane.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

exim | úte črc 20, 2010 11:08 am

Re: Mám v tom bordel JB + Unlock

Ok díky :) Ještě mě zajímá jestli se apple nějak brání? že by blokoval iphony nebo něco?
 

Uživatelský avatar Metalgirl | úte črc 20, 2010 11:09 am

Re: Mám v tom bordel JB + Unlock

Samozřejmě, že se brání :mrgreen: Myslíš, že proč pro každý FW vychází nový JB?
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

exim | úte črc 20, 2010 11:15 am

Re: Mám v tom bordel JB + Unlock

Jasně ale jestli ti ho mužou bloknout nebo něco? Mě ted cydia začla psát:

your "ECID" is 000xxxxxxxxxxxxx.
Apple uses this identifier in its software verification process. iTunes sends thi to apple. apple grants access to that device for the current firmware build.
....



Co to ve skutečnosti znamená? Kdyžtak to sem opíšu celý
 

Uživatelský avatar Metalgirl | úte črc 20, 2010 11:21 am

Re: Mám v tom bordel JB + Unlock

Ty máš snad 3g ne? V modelu máš napsáno 3g, takže tebe se to netýká.

Toto se týká 3gs. Každé to 3gs má v sobě chip a ten každý chip má své unikátní ECID číslo. Funguje to tak, že ty chceš udělat restore jo. iTunes si zjistí to ECID číslo chipu a zašle ho na server apple a ten si ho zkontroluje a nazpět ti pošle potvrzení o tom, jestli daný firmware můžeš nainstalovat nebo ne. K tomu slouží SHSH soubor. Je to vlastně signature hash. Podpisový soubor. Je to udělané díky tomu, aby majitelé 3gs nemohli instalovat nižší FW a museli instalovat ten aktuální, proto aby se předcházelo tomu JBkování. Jelikož každý ten FW má nějaké chyby, které apple v další aktualizaci prostě zaláta a JBkaři musí najít jinou díru, aby se JB povedl. Toto stejně platí i pro novější iPody. Proto si lidi dělají u saurika na serveru zálohu svých SHSH, aby v budoucnu, když budou chtít dělat downgrade, aby se jim to povedlo, bez toho SHSH to prostě není možné, protože apple automaticky s aktualizovanou verzí FW přestává podporovat nižší verze FW.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

exim | úte črc 20, 2010 11:25 am

Re: Mám v tom bordel JB + Unlock

Aha :) Tak díky za vyjasnění ;)
 

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na archiv JB

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé