Restore bez instalace nového firmware

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Marek.L | stř říj 13, 2010 8:44 am

Restore bez instalace nového firmware

Zdravím. Mám iPhone 3G - 8GB s JB. Nepřipojí se wi-fi ani nenajde signál. Chci provést restore v iTunes, jenže tím pádem mi to automaticky nainstaluje i nový sofware, což nechci, protože bych si iPhone zablokoval.
Jde nějak restorovat již jailbreaknutý iPhone, a to pouze restore - bez nahrání nového softwaru? Iphone chci poté znovu jailbreaknout, doufám, že se tím problém vyřeší. Nenapadá mě nic jiného, jak iPhone znovu rozpohybovat.
Může mi někdo poradit s tímto problémem?
Děkuji! :)
 

Uživatelský avatar House_MD | stř říj 13, 2010 8:52 am

Re: Restore bez instalace nového firmware

Nechápu, pokud máš svůj iPhone z ČR, jak máš v profilu, tak tam práskni iOS 4.1 a udělej si JB přes limera1n nebo greenpois0n.

Pokud ne, tak si stáhni custom bez updatu basebandu a pomocí "Shift" a restore v iTunes si ho tam nahrej...
Nejhorší je, když je chudoba způsobena neschopností a leností.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 2797
Registrován:
úte čer 09, 2009 12:41 pm
Bydliště: Blansko

Marek.L | stř říj 13, 2010 9:10 am

Re: Restore bez instalace nového firmware

A nezablokuje se mi, když se tam automaticky z iTunes nahraje nejnovější software? (iPhone je už jailbreaknutý!), ..ale jaksi nefunguje, jak by měl.
 

ls8 | stř říj 13, 2010 9:16 am

Re: Restore bez instalace nového firmware

Jak zablokuje? Pokud je to iPhone koupený od českého operátora, je neblokovaný a nemůže se tedy zablokovat.
It's what you do in the dark that puts you in the light.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
 
Příspěvky: 11453
Registrován:
pát črc 11, 2008 6:52 pm
Bydliště: CZ

Marek.L | stř říj 13, 2010 11:49 am

Re: Restore bez instalace nového firmware

Já se právě bál kvůli tomu, že ten iPhone je už jailbreaknutý a když by se nahrála nová verze softwaru, mohl by se díky tomu zablokovat, když je v telefonu Cydia.... Takže si s tím nemusím lámat hlavu, normálně to takhle můžu provést?
 

Uživatelský avatar Metalgirl | stř říj 13, 2010 2:11 pm

Re: Restore bez instalace nového firmware

Ty si pleteš dva pojmy a to jailbreak a unlock.

Jailbreak je odemknutí přístupu k operačnímu systému iPhonu a nainstalování Cydie pro instalaci neoficálních aplikací (neschválených Applem) a unlock je spojený s basebandem a je to pouze u iPhonů, které jsou blokované na zahraničního operátora a unlock slouží na odblokování těch iPhonů, aby mohly být použity i s českým operátorem.

Prostě udělej restore na iOS 4.1, jelikož máš iPhone z české distribuce, není locknutý a proveď JB pomocí limera1n nebo greenpoison.

Jinak při restore se vždy vymaže obsah iPhonu a pokaždé po restore se s tím vymaže i JB, který je potřeba provést znova.

Trochu jsem to doplnil, aby vysvětlení pochopil každý. ls8

Jo super, doplnil jsi tam to hlavní info. Metalgirl
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

Ivek | stř říj 13, 2010 4:00 pm

Re: Restore bez instalace nového firmware

sry ale nie je to nahodou tak že ked maš jailbreaknuty fon už nemožeš davat operačny system originalny od applu ?? lebo ja som urobil presne to iste mal som jb tak som ja sprosty dal update cez itunes na najnovši soft ... samozrejme že ten mi nešiel tak znova downgrade na 3.1.2 všetko v pohode jailbreak cez blackrain všetko podla planu pridal som cydiu ale nešlo mi wifi .. už to sa mi zdalo podozrive ale som si povedal ok to sa už nejak spravi tak som si ultrasnow hodil cez pc spolu ešte s tym jednym suborom 2x reboot a čo nepozeram stale mi vyhladava siet , povedal som si že to musi mat nejake vysvetlenie tak som hladal a tak som sa dočital o firmware modemu alebo baseband 05.14.02 ktori sa neda unlocknut alebo čo to je tak z neho mam ešte niečo horšie ako ipod lebo mi nejde sim karta ani wifi a som v slepom bode a nič sa tam neda robit ja to vidim tak že pri upgrade na ios 4.1 sa mi upgradol aj firmware mobilu , mam avšak zopar otazok ... da sa nejak tam dat aj originalny soft a jailbreaknut ho alebo čo proste aby som moj mobil spojazdnil aby to bol mobil a nie ipod ? da sa nejak spojazdnit wifi ?? lebo to potrebujem strašne do školy a neviem si poradit bez neho tak prosim hocijaky napad ako by som mohol spojazdnit wifi dakujem velmi pekne .... ps . sry za gramatiku
 

Uživatelský avatar jackherrer | čtv říj 14, 2010 7:43 am

Re: Restore bez instalace nového firmware

Ivek píše:sry ale nie je to nahodou tak že ked maš jailbreaknuty fon už nemožeš davat operačny system originalny od applu ??

myslim ze to nechapes.. jailbreak je takova "nadstavba" originalniho apple firmware, pokud v itunes budes chtit nahrat znovu originalni verrzi FW od apple vzdycky o jailbreak prijdes, protoze je podle apple nezadouci a hlavne kdyz uz restorujes, tak samotny vyznam toho slova vylucuje to aby tam ten jailbreak zustal, takze jailbreak se dela vetsinou hned po restoru a pak zalezi na tom odkud iphone je, pokud je ze zahranici tak musis resit unlock, coz je horsi nez kdyby byl treba od nas kde iphony neblokujeme (operatori)..
to ze ti nejde wifi muze byt i HW problem zajdi do sekce HW problemy a tam najdi sahodlouhle vlakno o divne se chovajici wifi..
I will maintain an attitude of open-mindedness.
Moderator fóra
Moderator fóra
 
Příspěvky: 3736
Registrován:
ned úno 01, 2009 10:40 am
Bydliště: Pardubice

Ivek | čtv říj 14, 2010 7:02 pm

Re: Restore bez instalace nového firmware

ale ked dam ultrasnow cez pc tak mi nejde signal stale hlada a nevie najst .. da sa to nejako obist ??
 

Uživatelský avatar Metalgirl | čtv říj 14, 2010 7:04 pm

Re: Restore bez instalace nového firmware

Co tam máš za verzi basebandu? Najdeš to v obecné-nastavení-informace a tam firmware modemu. Opiš to číslo sem, co tam máš.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

Ivek | pát říj 15, 2010 12:08 pm

Re: Restore bez instalace nového firmware

to už som hore pisal 05.14.02 a ten nejde odblokovat .. či ??? to sposobuje aj problem s wifi ??
 

Uživatelský avatar Metalgirl | pát říj 15, 2010 1:48 pm

Re: Restore bez instalace nového firmware

Ne, problém s wifi by mohl být při neúplné aktivaci iPhone, nebo prostě wifi modul už je vadný, nebo je to chyba FW, ten baseband, co máš, se odblokovat nedá.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
 
Příspěvky: 12966
Registrován:
pon úno 15, 2010 8:17 pm

Ivek | sob říj 16, 2010 12:51 pm

Re: Restore bez instalace nového firmware

no len už sa teraz dopatrat k tomu ako to wifi aby mi išlo ... ani netušim v čom to može byt .. začnem softom a tym asi aj skončim :(
 

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na archiv JB

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé